Gevonden en Verloren ABDIJSIROOP Sport. Burgerlijke Stand. Gewestelijk Nieuws. Verkoudheid, hoest, bronchitis AKKER's versterkte KONINKLIJKE VLAAMSCHE SCHOUWBURG GENT. Donderdag 11 Maart 7,30 uur IN 'T SGHELDELAND, Operette van J. Lefevre en L. Moer- mans. Zondag 14 Maart 2,30 uur HET LAND VAN DEN GLIMLACH Muziek van Fr. Lehar. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT Zondag 14 Maart nam. 2.15 uur MÉPHISTOPHELÈS, Opera in 4 bedrijven. Muziek van Boïto. Kerk- en 1 Schoolnieuws SCHOONDIJKE. Benoemd. Tot kerkvoogd bij deNed. Herv. Gem. alhier is benoemd de.heer J.de Hulster. Toezegging van beroep. Beroepen (toezegging) tot predikant bij de Ned. Herv.JGem. alhier Ds H. Bax te Andijk. IJZENDIJKE. O. F. de Bie f In den ouderdom van 56 jaar is te Breda overleden de rector G. F. de Bie, van het R. K. Gasthuis, aldaar. Van 25 Augustus 1905 tot 2 Mei 1908 was de overledene kapelaan al hier SLUIS. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de Chr. Bijz. school te Zwammerdam is met ingang van 1. April 1937 benoemd Mej. v. Beusekom, onderwijzeres aan de Chr. Bijz. School alhier. Week van Zelfverloochening. Naar wij vernemen zal het Leger des Heils dit jaar in Februari Maart zijn Gouden Zelfverlooche- nings-Aanvrage houden. Het Leger des Heils mag terug zien op 50 jaren van gestadigen groei en bloei, gn wat nog meer zegt, het mag zich verheugen over steeds toenemende sympathie voor zijn arbeid onder breede lagen der bevolking. Dat velen deze gelegen heid zullen aangrijpen om dit liefde- leger, dat vrede verkondigt, met een extra-gift te verblijden, laat zich ge makkelijk veronderstellen. In deze Week van Zelfverlooche ning biedt het Leger niet alleen aan zijn leden, maar aan allen, die uit naastenliefde zich daartoe gedrongen gevoelen, een gelegenheid om door zich in die dagen genotmidde len en luxe te ontzeggen het al dus verkregen geld ter beschikking te stellen voor den arbeid van het Leger des Heils hier te lande en in overzeesche gewesten. Kommandant Bouwe Vlas heeft nu het sympathieke plan opgevat om de helft van alle gelden, die bijeenge bracht zullen worden boven het be drag, hetwelk het vorige jaar tijdens de Zelfverloochenings-Aanvrage ge collecteerd werd, te bestemmen voor de verbouwing en uitbreiding van Huize: „Avondzon" voor hulpbehoe vende ouden van dagen te Hilver sum, waar de oudste inwoonster- reeds haar lOOsten verjaardag heeft gevierd. Om misverstand te voorkomen zij opgemerkt, dat de netto helft van het totaal bestemd is voor het uit gebreide Zendingswerk van het Le ger des Heils, zooals b.v. het werk onder de melaatschen en het huidige crisiswerk in Nederlandsch-Indië.' Het Internationaal Hoofdkwartier te Londen subsidieert het Zendings werk in Nederlandsch-Indië met een bedrag, dat driemaal zoo groot is als het bedrag, dat Nederland het vorige jaar uit de Zelfverloochenings Aanvrage voor het Zendingswerk be schikbaar kon stellen. Waar de instandhouding van het vele, en algemeen gewaardeerde werk van het Leger financieelen! steun behoeft van allen, die van goe den wille zijn, daar biedt deze Week van Zelfverloochening aan ieder een kostelijke gelegenheid om het Leger te helpen. Het is dan ook daarom, dat wij deze sympathieke inzame ling warm bij het Nederlandsche pu bhek aanbevelen. werkzaamheden tegelijk verricht moe ten worden en de arbeid zich dus op hoopt, behoeft men zich echter voor het late uitstrooien van slakkenmeel niet bezorgd te maken. De tijden, dat men meende, dat deze mestitof zoo vroeg mogelijk gezaaid moest worden, zijn voorbij. De practische boeren dachten er vroeger al anders over en deden ook wel anders en dat met het beste resultaat. Maar de wetenschap leerde, dat het niet goed was. Dat was zóó opvallend, dat Prof. Dr. O. Nolte, die bij zijn proefvelden tot hetzelfde resultaatkwam als practische boeren, nl. dat slakkenmeej gerust laat gezaaid kan worden, deze resultaten van zijn langdurige en nauw gezette proeven niet publiceerde, om dat ze met de verouderde meening in strijd waren. Heel veel ervaringen leeren ons thans, maar tot ieder is het nog niet goed doorgedrongen dat men heel goede resultaten heeft van het in het voorjaar overbemesten der wintergranen met slakkenmeel. En aan grasland kan men heel goed in Maart en April nog slak kenmeel geven. Zelfs, als het weer meewerkt, d.w.z. als het niet te droog wordt, hebben giften in Mei nog goed succes. En men behoeft niet bang te zijn, dat het gras er door verbrandt, zooals heel vaak het geval Is als men super nog laat als overbemesting gebruikt. Het natte voorjaar dwingt tot laat bemesten. Voor het geven van slak kenmeel behoeft dit geen bezwaar te zijn. De Zesdaagsche te New York. Het was een bewogen avond de voorlaatste avond van den zesdaagsche te New York. Talrijke valpartijen ga ven den helpers handen vol werk en meerdere malen kregen verschillen de koppels neutralisatie. Bovendien heerschte er ten nerveuze stemming onder de rennets, daar de combine te gen enkele koppels weer hoogtij vierde. Het gevolg was, dat de Italiaan Gu- erra en de Amerikaan Lands wegens hevige maagpijnen en volkomen uitge put den strijd moesten staken. De overgebleven koppelgenooten Di Paco en Allen vormden een nieuw koppel. Er werden hevige aanvallen onder nomen tegen de Fransche leid. Ignat Diot, doch zonder succes. Het was w er Pijnenbuig, die met Audy een g.coc aandeel in de jachten had en zijn achterstand tot twee ronden vermin derde. Wals-- Glorgetti kwamen op een ronde te liggen. Op denlaatsten dag was er nog volop strijd en h t ge lukte het Belgische koppel Aerts—De Bruycker den puntenachterstand op Ig nat—Diot te verandern in een punten- voorsprong, welke tenslotte de over winning bracht. Wals had met zijn koppelgenoot inmiddels kans gezien zich bi) de kopgroep te voegen en be zette de vierde plaats. Ook Pijnenburg- Audy namen nog een ronde, maar zich bij de leiders voegen konden zij niet meer. Het blijft evenwel nog altijd een ontzaglijke prestatie van onze land genoot met den Amerikaan, om in kor ten tijd van de 20 ronden achterstand 19 in te loopen en op de zesde plaats te eindigen. De uitslagen luidden: Winnaars: AertsDebruycket 1091 pnt. afgelegde afstand 3814,150 K.M.; 2. Ignat—Diot 977 pnt: 3. Thomas Reboli 854 pnt.; 4. Gebts. Ped§ 471 pnt.; 5. Wals Giorgetti 265 pnt.; op een ronde: Pijnenburg—Audy 847 pnt.; 7. Di Paco—Allen 621 pnt. Voetbal. Nederland—Zwitserland 2—1. In het Olympisch Stadion te Amster dam hebben Zondagmiddag de verte genwoordigende elftallen van Nederland en Zwitserland eikander bestreden. Deze dertiende officieele landenwed- strijd tusschen Nederland en Zwitser land is door de Oranjemannen met 2—1 gewonnen. De ontmoeting werd in snerpende koude en sneeuw gespeeld voor circa 32000 toeschouwers. BRESKENS. Gevonden Drie stuks vrouwen-onderkleederen, waarvan een stuks gemerkt R. A. 36 Terug te bekomen Molenwater 14. Een sleutelbos. Terug te bekomen ter Secretarie. Boekbespreking. In de geillustreerde Meisjesbiblio theek van de Uitgeverij „Helmond" verscheen Betalend Logé, een spannend verhaal voor jonge meisjes, geillustreerd door Ko Koster en geschreven door Emma Rommein. Nona de Ruiter moet op advies van den dokter een tijdje naar buiten en komt terecht bij de familie Blik, een onderwijzersgezin met een heel stel kinderen. Als deze familie in moeilijkheden geraakt, weet Nona ze er dapper door heen te werken. Een aardig meisjesboek. SCHOONDIJKE. Over de maand Februari. HUWELIJKEN: 4. P. F. van Waes. 28 jaar jm- (van Biervliet) en M. Cl Vercruijsse, 31 jaar, jd. 25, M. C. Roose, 24 jaar, jm. en A. M. Porreij, 19 jaar, jd. GEBOORTEN: 5, Levina Francina, d. van O. A. Tellier en M. E. Hofman OVERLEDEN: 24, P. Leenhouts, 48 jr, ongehuwd. INGEKOMEN: Gildr. Hamelink, van Breskens, P. F. van Waes, van Biervliet, Joz. Rlsseeuw, van Korgene, F. M. van Kerkvoort, van Groede. VERTROKKEN: A. I. Kornelis, naar Biervliet, P, F. de Schoolmeester naar St. Pierre du Val (Frankrijk). J. S. Daansen naar Troijoile, Johannesburg (Zuid-Afrika), L. A. van der Hooft naar IJzendijke. WATERLANDKERKJE. GEHUWD: Over de maand Februari. 11, D J. Carol, 22 jaar (van Cost- burg) en C. M. van de Wege, 22 j., jd. GEBOORTEN: 26, Frangois Abraham, z. van C. Bron en J. T. van den Broecke. OVERLIJDEN: 9, J. Dieleman, 57 jaar, ongehuwd. VERTROKKEN: E. K. B. Hartmann, naar Rijswijk. BRESKENS. Ingekomen voor de Bazar van de Muziekvereeniging: Gebr. W. 1 barometer, C. T. bloem bak, krantenhanyer, 12 speldenkussens, 3 boekenleggers, 2 lijstjes, suikermandje, kristallen theebus, verrekijker; W. M. 12 gummi-figuren; P.-fabriek 25 pakjes Percil, Hanco enz.; N. V C. 36 tubes tandpasta; Erd. fabriek 24 tubes Ze- braline; Anth. H 5 blikjes leverpastei; P. D. 1 eiergamituur, 1 aschbak, 1 theezeefje. A. V. 21 stuks aardewerk, 7 fl lijm, 4 rammelaars, 8 busjes kof- fie-stroop, 48 speldjes, 1 bl karnem.; S. B. M. 5 ritten Breskens-Brugge; H. v. T. 12 teekendoozen, 4 vulpotloo- den; B. d. H. 7 ontbijtkoeken; L. Z. Mij 50 reclame-artikelen; A C. een varken; H. en v. B. 5 fl. likeur; V. 48 pakjes Cacau, 60 pakjes pudding; V. d. Sp. 12 duimstokken; W. 5 kleedjes, 1 nachtzak; I. d. B. een K.G. boter; P, 6 mecanodoozen. Jaarvergadering. Vrijdagavond vergaderde alhier de Afd. Breskens van Floralia. De opkomst was niet groot. Het jaarverslag van de secretaresse mevr. de Pree was bevredigend, het aantal leden bedroeg 49. Uit de rekening van de penningmees- teresse mevr. de Hullu, bleek dat ont vangen was f 157.37 en uitgegeven f 112.90, zoodat een goed slot aanwezig was van f 44,47- De aftredende leden de heer J. Cor nells en mevr. de Pree, werden bij ac clamatie herbenoemd. Onder de aanwezigen werden eenige overgebleven prijzen verloot. Door het hoofdbestuur zullen aan de leden weder plantjes verstrekt worden voor de a s. groote tentoonstelling te Biervliet. Hierna volgde een aangename be spreking omtrent de plannen der ver- eeniging. Ook kwam ter sprake het kweeken van bloembollen inplaats van najaarsbloemen, ieder in zijn eigen tuin. De secretaresse wekte de leden op om gezamelijk ook groenten in te zen den op de groote tentoonstelling, als mede gesteriliseerde groenten. Visscherijschool. Zaterdagavond werd alhier in de O.L. School een propaganda-. Ouder en Leerlingenavond gehouden van de Binnenvaart-Visscherijschool. De opkomst was zeer groot. De heer A. Salomé opende, als Voor zitter der Commissie van Toezicht, dezen avond met een welkomst woord. Tevens spoorde hij de ouders aan tot een geregeld bezoek der les sen door hun zonen. Ook de Directeur, de heer Ter- meulen, richt hierna ook eenzelfde verzoek tot de ouders en leerlingen, opdat zij in het bezit kunnen komen van het voor hen zoo onmisbare diploma. Hierna werd een schitterende film, bestaande uit acht deelen en behel zende de wonderen van het heelal, vertoond, welke op zeer duidelijke wijze door den directeur werd toege licht. Zeer duidelijk werd hierin ver toond de invloed der maan op het getij. Gedurende de eerste pauze \verd een tulband verloot en viel ten deel aan J. Erasmus Sr., terwijl de aan wezigen versnaperingen werden aan geboden. Ook had dit plaats tijdens de tweede pauze, waarin een olie- jas verloot werd en die ten deel viel aan P. Melieste. Na een slotwoord door den heer Salomé, die dank bracht aan de le den voor hun groote opkomst, als mede aan den Wethouder Bins, voor zijn tegenwoordigheid, en er op wij zende dat het geld, door de gemeen te besteed aan de Visscherijschool, niet doelloos wordt besteed gezien dezen leerzamen avond. Na den Directeur dank gebracht te hebben voor zijn zeer duidelijke uiteenzetting en voor zijn vele moeite, die hij zich voor de School getroost, werd deze leerzamen en genotvollen bijeenkomst gesloten. BIERVLIET. Een ouderavond Vrijdagavond werd in de O.L. School A een ouderavond gehouden. De voor zitter der oudercommissie, de heer J. v.d. Hooft, sprak een openingswoord, waarna de secretaris het verslag van den vorlgen ouderavond voorlas. Hier na nam het hoofd der school, de heer M. M.ias, de verdere leiding van den avond op zich. Alle aftredende bestuurs leden werden bij acclamatie herkozen, terwijl in een ontstane vacature de heer J. Dhondt benoemd werd. Vervolgens brachten de leerlingen der hoogste klassen enkele liedjes ten gehoore. De heer Maas sprak hierna over „Een gang door de geschiedenis van het Neder landsche onderwijs". Aan het einde van zijn rede wees spreker op den ernstigen tijd welken de kinderen bij het verlaten der school tegemoet gaan. Er bestaan thans plannen vervolgon derwijs te geven volgens het nieuwe Daltonsysteem. Hij deed een beroep op de ouders om hieraan te zijner tiid de noodige medewerking te verleenen. In de pauze was er gelegenheid om het werk der kinderen te bezichtigen. Hier van werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze werd door de filmon derneming „Luxembourg een gevari eerd filmprogramma vertoond. Dit viel zeer in de smaak. Nadat het hoofd der school nog enkele woorden tot de aan wezigen gericht had, werd de avond gesloten. Aanbesteding. Door den heer M. A. Verplanke, bouwkundige te Biervliet, werd Zater dag j.l. voor zijn lastgever aanbesteed, het bouwen van een woning met schuur tje in den Ameliapolder te Biervliet. Het werk is gegnnd aan de laagste inschrijvers: A. Faas, alhier, metselwerk f 1250. L. Martens, Hoofdplaat, timmer - ijzer - en schilderswerk f 1005. Een zeldzaamheid. Bij den molenaar L. alhier bracht dezer dagen een schaap vier lammeren ter wereld. Naar we vernemen komt dit zelden voor. NIEUWVLIET. Feest- en propagandaavond. De afdeeling Staatspensioen alhier gaf j.l. ZaterJag haar feest- en propa gandaavond in een tjokvolle zaal van den heer P. Cornelis-Luteijn. De voorzitter, de heerl. v. Nieuwen- huijzen opende de vergadering met een woord van welkom aan de vele aan wezigen, in het bijzonder aan den heer Wildemeers met zijn gezelschap uit Brugge, bestaande uit een dame en 4 heeren. Wat deze bovengenoemde ten beste gaven op cabaretgebied, ging bij alle aanwezigen alle verwachting verre te boven, door hun joligheid en mooie zang. Reden dan ook, dat de voorzitter aan het slot dank bracht aan het Brugsche gezelschap voor hun gegeven prestatie en hij hun dan ook een tot weerziens toeriep Een zeer gezellig bal besloot deze geslaagden avond. SLUIS. Nutsavond. Het departement Sluis—Aardenburg der Maatij tot Nut van 't Algemeen besloot haar winterprogramma 1936/'37 op 5 Maart met een voordrachtavond in „De Korenbeurs" alhier, waar als spreekster optrad de declamatrice Mevr. E. J. van den Broecke—de Man uit Aardenburg met het onderwerp: De Moeder en de Vader in de Hollandsche en in de Vlaamsche litteratuur Aa de hand van diverse Holland sche en Vlaamsche schrijvers werden vele moederfiguren en enkele vaders geteek^nd. Ernst en humor wisselden elkaar af. Soms voelde men de stilte, zoo' aandachtig luisterden de toehoor ders. Het programma van het afgeslo ten seizoen gaf „elk wat wils", maar dezen avond was zeker een der beste; iets geheel anders dan anders, maar buitengewoon goad Kiezerslijst. Het aantal kiezers voor de a.s. ver kiezingen is als volgt samengesteld. Tweede Kamer 1194 kiezers Provinciale Staten 1190 Gemeenteraad 1166 Overgeplaatst. De wachtmeester der Koninklijke Marechaussee S. Lergner alhier, is tijde lijk overgeplaatst naar het Loo. OOSTBURG. Uitslag van de gehouden aanbeste ding van een woning voor den heer A. Cijsouw-Risseeuw te Zuidzande, te bouwen aan de Nieuwstraat, alhier. Ie perceel: J. A, de Ligny, Zuidzande f 4044. P. Morel en W. Vermeulen alhier 4927 A. J van Lare, Zuidzande 4100.— A. Daansen. alhier 5300 B. I. Christiaansen, alhier 4)46 J. W. Kools, Aardenburg 5323. P. J. de Groote, Nieuwvl 4045 A. Dierings, Cadzand 4200.— R. Verstraete, alhier 4398. 2e perceel J. Hemmekam, alhier f 3050. j. de Rue, Nieuwvliet 3265. P. F. Barra, alhier 3144 J. Herman, -„ 3191.— J. Daansen, Aardenburg 3150.— I. van de Vijver, alhier 3045.— H. Zwier, Retranchement 2974. L. Martens, Hoofdplaat 3427.— W. Hamelinck, Cadzand 3300. A. van Poucke, alhier 2644.— Gebr. Geulenaere, Aardenb. 3160. I. A. Vetsluijs, alhier 2990.— 3e perceel Iz. Vercruysse, alhier f 435.— P. J. Cruson, Nieuwvliet 385. A. J. Boldin, Schoondijke 449.— 4e perceel M. Lampo, alhier f 635. C. de Zutter 477. J. W. de Bliek, Schoond. 590 Wed. Catsman, Oostburg 488: J. J. Risseeuw, Zuidzande 697. J. H. de la Viënne, 693. D. de Ridder, alhier 698.— Massa A. van Poucke, alhier f 7484 B. I. Christiaansen, alhier 7859. le en 2e perceel B. I. Christiaansen f 6789, A. J. de Visser, Zaamslag 6485. L. W. Hamelinck 6500. A. J. van Poucke, massa 7481.— ontslag aangevraagd. OOSTBURG. Bijeenkomst Vrijdag had in de hervormde kerk alhier een bijeenkomst plaats, uitge schreven door het bestuur der nieuwe afdeeling van vrijzinnige hervormden te en de gevaarlijke gevolgen daarvan. Sommige menschen, die wat vatbaar zijn op borst en keel denken, dat het nu eenmaal hun lot is 's winters te moeten hoesten, kuchen, hijgen en benauwd op de borst te zijn. Indien Gij tot diegenen behoort, probeert dan eens de nieuwe verstèrkte Akker's Abdijsiroop die honderdduizenden hun levens-blijheid heeft teruggegeven. Reeds naenkele lepels bemerkt Ge dat dit middel U werkelijk zal kunnen helpen. De slijm, die op de borst drukte, en U benauwd maakte, komt gemakkelijk los, de hoestbuien wor den zeldzamer, lichter en verdwijnen, Uw adem haling wordt weer diep en geruischloos en de slijmvliezen van Uw borst en keel worden versterkt. De planten-extracten en de codeïne, de grootste hoest-bedwinger, maken de nieuwe versterkte Abdijsiroop tot ,,'s Werelds béste Hoest-siroop Verlaagde prijien: 10.76,11.26,12.-, f 8,60 p. flacon

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 2