Een ster valt van den Hemel MAZURKA. i 9 Monteur, Openbare Winterlezing Juliana en Bernhard POSTPAPIER en Correspondentiekaarten ïnmqj DüliinJ UITVOERING Opleiding voor de examens een HUIS aankomend Binnenland. Rechtszaken. Gemengd Nieuws Poezie - Albums en Plaatjes. ANTON ROEST waarop de Voorzitter antwoordt, dat zulfcs bij de te houden stemming kan aangeteekend worden. De besluiten aan punt 6 a. b. en c. worden aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen stemden de heeren P. Lombaard en J. I. van Haneghem. Punt 7 der agenda Aanvaarding Centrale verwarming. De VOORZITTER deelt den Raad mede, d|f het aanvaarden van een schenking aan de gemeente de sanctie behoeft van Ged. Staten. Hij leest het daarop betrekking hebbende concept besluit voor, hetwelk wordt goedge keurd met 5 tegen 2 stemmen. Tegen stemden de heeren j. 1. van Haneghem en Wethouder Lombaard. Vatt"de rondvraag wordt gebruik ge maakt door de heeren J. I. Brakman en W. van Haneghem. De heer BRAKMAN is een klacht ter oore gekomen over de verlichting in de Brouwerijstraat. Nabij de woning van de Potter staat een paal waaraan een lantaarn is bevestigd en vele be woners uit de buurt, hebben daar niets aan. Hij vraagt de mogelijkheid onder de oogen te zien, die verlichting te verplaatsen tot bijv. recht voor het pad dat zich daar bevindt en toegang geeft tot de daaraan gelegen woningen. De voorzitter zegt, waar een paal niet zoo maar kan worden verplaatst, er moeilijkheden zullen rijzen daaraan zoo dadelijk oevolg te kunnen geven. Even wel zegt hij de heer BRAKMAN toe, dat het College van B. en W. hieraan hun aandacht zullen schenken. De heer W. VAN HANEGHEM zou gaarne zien, dat ter hoogte van de woning var. de heer de Milliano een lantaarn werd aangebracht. Bij avond is de bocht, richting Groede bijna niet te vinden. De heer BRAKMAN deelt de mee ning van vorigen spreker, terwijl de heer de MILLIANO ook op het gevaar ter plaatse wijst. Na gehouden bespre king wf?nscht de Heer W. VAN HA NEGHEM een voorstel tot het aan brengen van een lantaarn, in te dienen. Het voorstel wordt door den Heer Brakman en den Heer de Milliano ondersteund. Met algemeene stemmen wordt besloten, aldaar een lantaarn aan te brengen. Hiecra wordt de vergadering geslo- CORRESPONDENTIE In het^verslag van de installatie van den Burgemeester van Schoondijke moeten we een fout herstellen. Niet de heer van Dijk, doch de Burgemeester, zeide, dat hij hoopte dat de Landbouw school zich tot een der grootste lagere landbouwscholen in Zeeland mag uit breiden. Verder sprak de heer van Dijk, dat Uw trouwe Gade U langen tijd ter zijde zal mogen staan. Wij verstonden hiervoor trouwe Vader. Verslaggever. H M de Koningin uit Zeil am See vertrokken. H.M. de Koningin is gistermorgen om 9 uur uit Zeil am See vertrokken, om via Bazel naar Nederland terug te keeren. Op haar verzoek geschiedde het vertrek zonder eenig ceremonieel en in allF'stilte. Het station was af gezet. Heden is H.M. in Nederland terug gekeerd. Faillissement. De rechtbank te Middelburg heeft gisteren failliet verklaard G Vermeesch te IJzendijke Rechter-commissaris Mr. J. H. I. Blo.mers; Curator Mr. J. Eras mus te Oostburg. Mitrailleur verdwenen. Uit de kazerne van het 141ste regiment infanterie te Marseille is op tot nu toe niet opgeheldeide wijze een mitrailleur verdwenen. Sommige bladen veronderstellen, dat het wapen^een weg naar Spanje heeft gevonden, om daar nagemaakt te kun nen worden. Burgemeester dient ontslag in. Naar men verneemt heeft jhr. A. J. F. X. Verheyen zijn ontslag ingediend als burgemeester van de gemeente Standaardbuiten (N.-Br.). Zooals men weet was jhr Verheyen eenigen tijd geschorst, in verband met geruchten over masipulaties, die het licht niet zouden kinnen verdragen. Doodelijke aanrijding. Op den Aalsterweg heeft gistermiddag een on geluk plaats gehad, dat later een doo- delijk gevolg heeft gekregen Uit de richting Aalst naderde omstreeks half één de 32-jarige koopman J. B. T. uit Eindhoven met zijn bestelauto. Ter hoogte van de Gerarduslaan moest hij voorrang verleenen voor den personen auto van den heer C. Hij poogde evenwel nog voor dezen wagen door te schieten, waarbij hij ver naar links uithaalde. Toen hem dit gelukt was, remde hij evenwel, met het gevolg, dat hij met zijn wagen uitschoot tegen den rechts van den weg fietsenden schilder F. B. M. Simonis uit Eindhoven. Deze man werd gegrepen en over het hek van een villa in den t in geslingerd. Daar bleef hij bewusteloos iiggen. Om wonenden, die het gebeurde hadden gezien, snelden toe en ontboden een geneesheer, die een ernstige schedel- fractuur constateerde en den man naar het St. Josephzickenhuis, waar hij werk zaam is, liet vervoeren Daar is hij in de loop van den avond aan de gevol gen van het ongeluk overleden. Simo nis was 30 jaar en ongehuwd De auto van den heer T. kantelde na het on geluk, doch de bestuurder kwam met den schrik vrij. De politie heeft de zaak in onderzoek Kolendampvergiftiging. In een woning aan den Sint Anthoniedijk even buiten Utrecht, heeft zich de vorige week een geval van kolendampvergif tiging voorgedaan, waarvan een bejaard echtpaar het slachtoffer is geworden Bij de vrouw konden de levensgeesten niet meer wo den opgewekt. De man werd naar het St. Antonius ziekenhuis te Utrecht vervoerd tn daar ter ver pleging opgenomen. Gistermorgen is evenwel uok deze, de 75-jarige J. V., aan de gevolgen ervan overleden. Auto te water gereden. Zon dagnacht omstreeks half twee, heeft aan den Kleiweg onder Overschie, een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een autobestuurder het leven heeft ge kost. Het echtpaar V. uit Voorburg, kwam met een auto, waarin ook het 10-jarig zoontje was gezeten, uit de richting Hillegersberg, op weg naar huis. Bij een der scherpe bochten is de auto tengevolge van de gladheid van den weg gegleden De bestuurder trachtte zijn auto weer op den weg terug te brengen, over een afstand van ongeveer 35 meter reed hij over den berm. Daarna gleed de auto verder naar beneden en kwam ondersteboven in de Vaart terecht Reeds op den berm hadden de in zittenden de portieren opengemaakt, zoodoende konden de vrouw en het kind spoedig uit den auto komen, waarna ook de man volgde. Op het hulpgeroep kwamen omwo nenden toesnellen. Met hun hulp wer den de drie inzittenden op het droge gebracht. De vrouw bleek licht gewond te zijn, het zoontje was ongedeerd. Zij zijn naar familie te Overschie gebracht. De man, de 43-jarige C. V., was er slecht aan toe, hij werd in zorgwek- kenden toestand per particuliere zieken auto naar het gem. ziekenhuis aan den Bergweg te Rotterdam vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Een troonopvolger geboren. De echtgenoote van den Noorschen kroonprins, prinses Martha, heeft het leven geschonken aan een zoon. Prins Olaf en prinses Martha hadden reeds twee dochters, de prinsesjes Ragnhild Alexandra en Astrid Maud Ingeborg. De Koning heeft den ministerraad medegedeeld dat het prinsje Harald zal heeten. Autobotsing bij Visvliet Gis termorgen stond te Visvliet, midden in het dorp, op den Rijksstraatweg een auto geparkeerd, toen uit de richting Grijpskerk een personenauto, bestuurd door den heer G. j. B. uit Haren, nader de. Met den bestuurder zaten diens vader en de heer R M. uit Haren in den wagen. Juist op het oogenblik, dat de auto den geparkeerden wagen zou voorbijrij den, kwam uit de richting Buitenpost een andere auto aangesneld, bestuurd door den heer S B. uit Dronrijp. Een botsing was onvermijdelijk. Met een hevlgen klap vlogen de beide wa gens tegen elkaar op. De zestigjarige vader van den bestuur der en de heer M. werden daarbij zwaar gewond. Zij zijn naar het zie kenhuis te Groningen vervoerd. Beide wagens werden zwaar bescha digd. Een vierling geboren. Een dertigjarige inheemsche vrouw uit Doe- ar (Algiers) heeft het leven geschonken aan vier dochters. Vrouw aangereden. Nabij Don kerbroek op den weg naar Oosterwol- de liep Zacerdagavond de 64 - jarige echtgenoote van den heer L. de Vries te Donkerbroek, toen een personen auto en een autobus elkaar passeerden. De bestuurder van den personen auto, de heer B. uit Donkerbroek, die uit de richting Oosterwolde kwam, heeft de vrouw, die aan den rechterkant van den weg liep, niet opgemerkt, zoodat deze werd aangereden. Door den schok kwam de vrouw in de langs de weg ioopende breeds vaart cerecht. De heer B., die, evenals de bestuur der van de autobus onmiddellijk stopte, sprong te water en bracht de vrouw rnet behulp van eenigc te hulp gekomen personen op hut droge. Dr. Winkel uit Donkerbroek, die spoedig ter plaatse was, verleende de eerste hulp, waarna het slachtoffer naar haar woning werd overgebracht. Daar werd een wonde aan het hoofd gecon stateerd. Leek deze wonde aanvanke lijk niet ernstig, later verergerde de toe stand en in den nacht van Zaterdag op Zondag is het slachtoffer overleden. De politie heeft een onderzoek in gesteld. De autobestuurder verklaarde door de lichten van de autobus te zijn verblind, doch ooggetuigen hebben ver klaard, dat de autobus met gedempte lichten reed. Deze lichter werden door de politie gecontroleerd en volkomen in orde be vonden. Drie schoten op een vrouw ge lost. Zondagavond heeft een man in een trapportaal aan de Wagenaar- scraat te Amsterdam uic een klein mo del cylinderrevolver vier schoten op een 57-jarige vrouw uic de Potanus straat gelost. De schoten croffen alle doel, n.i. drie in het hoofd en een in den hals. Na zijn daad bedreven te hebben richtte de man het wapen op zichzelf, waarbij hij ernstig gewond werd. De man uit Bodegraven, een boer, had hoewel hij getrouwd is re laties met de vrouw aangeknoopt, die eenigen tijd geleden van haar man is gescheiden. Die betrekking tusschen de Amsterdamsche vrouw en den buitenman liet veel te wenschen over. Hij was zeer jaloersch van aard en herhaaldelijk hadden beiden hevige ruzie. Zondagochtend bezocht hij haar in haar woning en ook bij dit bezoek is er ruzie ontstaan, die weldra zeer hoog liep. De vrouw liep 's avonds laat de straat op. De man liet haar echter niet met rust en in de stille Wagenaarstraat kwam het tot een uitbarsting, die tot een bloedig drama zou leiden. Waarschijnlijk bedreigde de man haar, want de vrouw vluchtte een porciek in. De deur was niet gesloten en de vrouw wiide naar boven rennen. Zij kwam echter op bevel van den man terug. Deze had intusschen een revolver ge trokken en hij loste drie schoten op korten afstand. Twee kogels troffen haar in het hoofd, en een in de hand. Luid gillende en om hulp roepende vluchtte zij het huis weer in. Kort daarna klonk weer een schot. De man uit Bodegraven had hec wapen tegen zichzelf gericht. Van alle kanten snelden de buurt bewoners naar de plaats, waar de scho ten hadden geklonken. Zoowel de man als de vrouw zijn zwaar gewond naar het O.L.V.-ziekenhuis overgebracht. De Axelsche brug. De rijbaan van de zoogenaamde Axelsche brug over den zijtak van het kanaal Terneu- zen—Sas van Gent te Terneuzen, is zoo smal, dat twee voertuigen elkander daarop niet kunnen passeeren. Verder laat ook de algemeene toe stand van deze circa 50 jaren oude brug te wenschen over. Aan een algeheele herstelling van de brug zijn groote kosten verbonden; bovendien zal daarmede toch geen af doende oplossing voor het drukke verkeer ter plaatse worden verkregen. De A.N.W.B. heeft aan den minis ter van waterstaat verzocht te willen bevorderen, dat deze brug zoo moge lijk spoedig zal worden vervangen door een nieuwe brug van grootere afme tingen. Geheime distilleerderij ontdekt. Zaterdagochtend hebben rijksambte naren te Kollum in samenwerking met rijks- 'en gemeente politie een geheime distilleerderij ontdekt bij den woon schipper J. R. te Munnekezijl, bij wien een gedeeltelijk distilleertoestel en twee houten fusten, gevuld met 250 liter al cohol in bewerking, in beslag genomen werden Tegen R. is procesverbaal opgemaakt en het in beslag genomene is naar het gemeentehuis te Buitenpost vervoerd. Gevolgen van het hooge water. In midden-Overijssel neemt de water overlast af, daar de Vecht thans vrijwel geheel binnen haar oevers is terugge keerd. Op de buitendijksche landen staat het water evenwel nog hoog, vooral bij Hardenberg. Er is dan ook veel schade aan de gewassen toege bracht. Behalve de schade door het water is er op verscheidene plaatsen een andere omstandigheid die schade veroorzaakt, n.I. een emeltenplaag. In de omstreken van Dedemsvaart wemelt het van deze koperkleurige wormen, die in de natte gronden goed gedijen en zich te goed doen aan de jonge wortels van de rogge en het gras. Op vele roggeakkers ziet men geheel kale plekken; de planten zijn er gestorven, doordat de wortels zijn afgeknaagd. Ten slotte is er nog een omstandig heid,. die als een erfenis van het hooge water mag worden opgevat. Dat de wegen in midden-Overijssel niet goed zijn, is geen nieuwtje, doch nu zijn ze op sommige plaatsen zóó slecht, dat wagens en karren met geen mogelijk heid meer kunnen passeeren. Men kan dan ook geregeld het zonderlinge ver schijnsel waarnemen, dat de boeren hun melkbussen en voederartikelen op sle den door de modder vervoeren Wie geen slee heeft, maakt van de nood een deugd en tast zijn goederen op een ladder en sleept zoo zijn last naar de wegen die wel verhard zijn en waar het vervoer weer per as kan geschie den. De brievenbestellers der posterijen hebben op verscheidene plaatsen al extra assistentie gekregen, daar ze veel meer tijd noodig hebben om hun thans wel zeer zware taak te verrichten. Inval van Italianen in een bios coop te Sjanghai. Italiaansche matrozen en officieren hebben een inval gedaan in een bioscoop te Sjanghai, waar een Sowjet-Russische film ver toond werd over den oorlogi n Abbes- siniê, Twee Russen, die de film afdraaiden, werden afgeranseld. Het filmtoestel werd vernield en de film meegenomen. De schade wordt geraamd op 20.000 Chineesche dollars. Terwijl tien sche pelingen behoorende tot de bemanning van de oorlogsbodem Lepanto, de pro jectiekamer binnendrongen, hielden an dere Italianen, onder wie zich een vijf tigtal offiicieren en matrozen bevond, een betooging in de zaal, en riepen „leve de duce". Zij vernielden de stoe len, ruiten en lampen en trokken daarna weg. De twee bovengenoemde Russen moesten in een ziekenhuis worden op genomen. De matrozen losten buiten de bios coopzaal zes schoten en wisten ver volgens in Auto's te ontkomen. De gearresteerde lichter van offerblokken. De beruchte kerk dief die in de R.K. kerk te Tungelroy had ingebroken, is Vrijdag door de rijks- veldwacht aan den officier van justitie voorgeleid en na verhoor, waar hij even als voor de politie een een volledige bekentenis aflegde, in het huis van be waring opgesloten. Verdachte, de 35-jarjge J. W. C., die woonachtig was te Maeseyk Belgiè )r had in 23 kerken langs de grens op Belgisch en Nederlandsche gebied, de offerblokken gelicht. Pastoor Pont uit de kerk te Tungel roy (gem. Weert) had, omdat hij reeds verscheidene malen geld was kwij - raakt, voorzorgsmaatregelen genou en een electrisch contact aangebracht in de offerblokken, dat verbinding had met de woonkamer. Door middel hiervan had hij den dief op heeterdaad kunnen betrappen. De direct gewaarschuwde politie wist den dader dieper rijwiel was te Zwart- broek te arresteeren. Verdachte had bij zijn arrestatie 36 sleutels en drie beurzen met kleingeld en een boekje met aanteekeningen waar hij de inbraken had gepleegd bij zich. Dierentuin overstroomd In de Brusselsche voorstad St. Agatha Berchem waar zich een dierenpark be vindt, is dit laatste Maandag tengevol ge van den zwaren regenval en het bezwijden van een der dijken van de Molenbeek onder water gelopen, Het water bereikte weldra een hoogte van een meter. Honden, kameelen, herten, reeën moesten in allerijl met hulp van eenige burgers en later van politie en brandweer in naburige boerderijen on der dak worden gebracht. De leeuwen- kooien welke op een hoger gelegen gedeelte van het terrein waren geplaatst, bleven gespaard. Verscheidene prach tige exotische vogels, waaronder roode ibissen en ooievaars zijn in het water omgekomen. De schade is zeer aan zienlijk. Verscheidene fabrieken nabij de Molenbeek zijn eveneens onder wa ter geloopen en hebben het werk moe ten stil leggen. op Donderdag 25 Februari, 8,uur in Hotel Valk. Onderwerp: Gods laatste boodschap aan het menschdomi Spreker: Pred. H. KRAMER. Elk welkom. Toegang vrij. WRSS Groote gaven - kleine giften, Alles komt de bazar van pas! Waar zou Breskens moeten verschijnen Als er geen muziekcorps was? 9 en vele andere soorten Luxe en eenvoudige DOOZEN POST Kon. Boekh, E. BOOM-Bliek, Breskens. u Zaterdag 27 en Zondag 28 Februari aanvang half 4 en half 8 uur. Bio Ond. Luxembourg presenteert U een zeldzaam mooi filmwerk, met de wereldberoemde zanger JOZEPH SCHMIDT in (Ein Stern fallt vom Himmel). De stralende stem van JOSEPH SCHMIDT beheerscht deze film. Met zijn gouden stem zingt hij voor U de nieuwste schlagers: ICH SINGE DIR EIN LIE BESLIED, EIN STERN FALLT VOM HIMMEL, WO BEI WEIN EIN WALZER KLINGT en het publiek is in extase. Stormen van enthousiasme verwekt dit prachtige en fenomenale geluld, en wat nog maar zelden gebeurt, het publiek in de bioscopen applaudlseert. Een schitterend voorprogramma Een programma zonder weerga, dat U beslist niet mag overslaan. Toegang 40 - 60 - 80 cent ATTENTIE! Maandag 1 Maart vertoonen wij op veelvuldig verzoek nog eenmaal de monumentale creatie van de ster POLA NEGRI in de ontroerende film r Speciale prijzen 30 en 50 cent. voor plaatsbespreken. Dagelijks gelegenheid te geven door de Chr. Meisjes- vereeniging „EMMA'' te BRES KENS, D.V. op Woensdag 24 Febr. a s. des avonds 7 uur, in het lokaal „Weijkman". Entrée 25 cent. Tevens dien avond trekking der verloting van fraaie handwerken. Steno-typiste NederIFransch, Duitsch en Engelsch, bij Mej. E. RUTGERS, Kasteelstr. 37 te Vlissingen. (Reeds vele ge slaagden). TE KOOP: met tuin, van alle gemakken voorzien, staande Steenoven O 1. Te bevragen bij L. DEPAGTER, Duikerstraat 2, Breskens. RUIME SORTEERING E. BOOM Bliek, Breskens. Gevraagd voor direct: niet beneden de 18 jaar, goed kunnende chauffeeren. FORD-GARAGE, Oostburg. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS- ROTTERDAM. Vertrek van Breskens iederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdamorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. Driehoeken, Centimeters (groote en kleine) Copieerradjes voor patronen te raderen Naaisters-Mallen Teekenboeken Patronenpapier en verder alle benoodlgdheden. Aanbevelend: E. BOOM - BLIEK, Koninklijke Boekhandel, Breskens.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3