PAPSOLDAAT IJl JOE BROWN PAPSOLDAAT. Openbare Vergadering Ned. Bijbelgenootschap Meiderstooneelvereeniging „Vooruit" te Breskens Gemengd Nieuws Advertentiën. Groene Kruis Donderdag 18 Febr. Kinderwagen, Donderdag 18 Febr,, Koersstijging Aandeelen. ANTON ROEST Vulpenhouders Een goed muziekcorps! Het steunen van de Bazar! CURSUS fraaie Handwerken, Weeven en Nuttige Handwerken, UITVOERING van de I Zaterdag 20 en Zondag 21 Februari H een schitterende Cowboy-Film. speciale Kindervoorstelling BRESKENS- Ingekomen voor de Bazar van de Muziekvereeniging: C. T. 1 ondersprei, 1 schoolbord, 3 onderleggers, 1 nachtzak; J. W. f10; P. R. f 5.—; v. D. 1 schemerlampje; A. d. M. rookstel, bloembakje C. d. V. 5 pakken Bruinkool-briketten J f 5.-; T. f 2,50; M. d. H. f 7 50 v. d. S. Sr. een eikenhouten naaidoos C S. fluitketel, raamspiegeltjeA. M. foto-album, handschoendoos, borstel étui T. d. W. 2 kussens, resten zij en stofM. C. W. 70 potlooden, 2 knotten wolDr. bridgekleed N. L. gebreid kinderjurkje v. L. serie platen om in te lijsten. Giften worden gaarne ingewacht bij de dames de Hullu, Ramaker, de Pree, Mosselman, Verboven. Elndvergadering feestcomité. Maandagavond werd alhier in de Openbare School de eindvergadering gehouden van de alhier plaats gehad hebbende feestelijkheden, ter gelegen heid van het huwelijk van het Prinse lijk paar. Na opening van den Voorzitter, dr Ramaker, werden een zestal eervolle vermeldingen uitgereikt aan die ver- eenigingen en firma's, welke met een praalwagen aan de feesten hadden deel genomen. Uit de rekening bleek, dat er een batig slot was van f 107,98, in hoofd zaak dank zij het groote succes van de bioscoopvoorstellingen, waarop geen tekort was. Daar de Vereenigingen V. V. V. en Winkeliersvereeniging elk een flink be drag hadden gegeven, als garantie, werd besloten aan die vereenigingen elk f 40,te restitueeren en het res tant aan de Muziekvereeniging af te dragen. Nadat de Burgemeester, als Eere- Voorzitter eenige hartelijke woorden van dank had gesproken, werd de vergadering gesloten. Sumajo-Bioscoop. Wij vestigen de aandachc op de Sumajo-Bioscoop waar a.s. Zaterdag en Zondag, de groote komiek Joe Brown optreed in de Papsoldaat. Inzonderheid verwijzen wij naar de nieuwe regeling der prijzen. (Zie adver tentie in dit nummer). SCHOONDIJKE. Benoeming. Tot tijdelijk Gemeente-Ontvanger alhier is benoemd de heer C. Koster te Breskens en tot tijdelijk ambtenaar ter secretarie de heer I. Luteijn te Sluis. SLUIS. Vergadering. Zondag werd in het gebouw Luctor te Sluis een vergadering gehouden van den Ring „Zeeuwsch Vlaanderen Wes telijk Deel'' van het Nederlandsch Jong clings-Verbond onder voorzitter schap van den heer J. Cappon te Cad- zand. De heer Fallentin gaf een interessante uiteenzetting over het werk van den Wereldbond en in het bijzonder over het werk van de Emigranten. Spreker was zelf eenige jaren in deze branche werkzaam geweest en gaf eenige voor beelden uit zijn practijk. De Voorzitter dankte spreker voor zijn gloedvolle rede en hoopte dat op het werk van den Wereldbond Gods zegen zou mogen rusten De penningm estervandenRing.de heer Cijsouw gaf het voornemen te kennen, zijn functie wegens drukke werkzaamheden neer té leggen en in diens plaats werd tot penningmeester benoemd de heer C. de Feijter uit Nieuwvliet. De Voorzitter dankte den heer Cijsouw voor zijn ruim 22 jaren lang plichtsgetrouw financieel beheer, waarop de heer Cijsouw de kas over droeg aan zijn opvolger. De afdeeling Nieuwvliet bracht thans door middel van haar secretaris C. Verplanke het onderwerp Waarheid ter sprake, waarbij zeer goed het onder scheid werd aangetoond van Waarheid tegenover Leugen. Aangesteld. Voor het examen Kommies bij de Directe Belastingen en Accijnzen slaagde de heer H. J. van Soolingen, hulpkommies alhier, terwij hij met in gang van 1 Februari alhier is aange steld. Zanguitvoering Donderdag 11 dezer werd in het gebouw Luctor alhier een zeer naar vwensch geslaagde zanguitvoeringgehou Men door de Chr. Zangver. Hosanna, ,met medewerking van het kinderkoor, 'beide staande onder leiding van direc teur P. C. Woltering. Er werd een programma ten beste gegeven, dat bij het talrijk opgekomen publiek insloeg en waarvan de eer toe komt aan genoemden directeur en enke le bestuursleden. BIERVLIET. Uitvoering. Vrijdagavond gaf de Chr. meisjesver. De Kaarsjes een uitvoering in de Consistorie der Ned. Herv, Kerk. Het gevarieerde programma viel zeer in den smaak. Het was weer een recht gezellige avond. De belangstelling was groot. GROEDE. Uitvoering. De arbeiders tooneelvereeniging „Voor uit" uit Breskens gaf Zaterdag alhier een uitvoering In de zaal van het café van den heer J. de Roo, voor een stamp volle zaal. Een gezellig bal besloot deze welge slaagde avond. CORRESPONDENTIE: Sportuitslagen, alsmede een ingeko men stuk, moeten tot volgend nummer blijven liggen. Trambotsing in Axel. Zater dagmiddag omstreeks half twee is be noorden Axel een trambotsing voorge vallen, waarbij vier personen letsel op liepen. Uit Sas van Gent kwam een diesel- electrische tram van de Z.V T.M. op den gewonen tijd Axel binnen en zon der vertraging werd de reis naar Ter- neuzen voortgezet. Op de wisselplaats benoorden het spoorwegstation Axel moest de bestuurder van de Dieseltram stilhouden en wachten op den goede rentrein van dezelfde maatschappij, welke uit Zaamslag in aantocht was. De bestuurder reed echter door en honderd meter verder in een bocht van de baan, waar bovendien het uitzicht door een daar staand huis wordt be lemmerd, zag hij plotseling tot zijn grooten schrik de goederentrein met vijftien wagens aankomen. Krachtig remmen kon een botsing niet meer voor komen, en met een hevigen schok re den beide trams op elkaar in. In de dteseltram zaten drie passagiers, van wie een ongedeerd bleef. De bei de anderen, mevrouw de wed. dr. Ger ritsen uit Axel bezeerde een dijbeen, kreeg een lichte hersenschudding en snijwonden aan gelaat en handen, de heer A. de Feyter, wethouder van Zaam slag liep een hersenschudding en zware hoofdwonden op. De tramjongen, de jeugdige conduc teur E. van den Berge, brak een sleu telbeen en kreeg snijwonden. Van het personeel van den goederen trein liep de machinist geen letsel op. Maar de conducteur rangeerder P. Riemens kreeg een lichte hersenschud ding, snijwonden en kneuzingen. Dr Bom en dr. van der Zwan, bei den uit Axel, verleenden de eerste hulp, waarna de gekwetsten naar hun wonin gen zijn vervoerd. De materieele schade was vrij groot. De dieseltram werd aan de voorzij de ingedrukt, terwijl ook de locomotief een fikschen deuk aan den voorkant kreeg. De eerste wagen kwam tegen de locomotief te staan, beide ontspoor den. De overige wagens weerstonden den schok en bleven in de rails. Tech nisch personeel slaagde er in de baan spoedig vrij te maken, zoodat de vol gende tram zonder vertraging kon pas- seeren. Door een ongeluk verraden. Een autobestuurder, die te Amersfoort op de Barchman Wuytreislaan bij het St. jozefsklooster met te groote snel heid de bocht nam en daardoor de macht over het stuur verloor, sloeg met den auto over den kop. Hijzelfkreeg enkele onbeduidende wonden, maai de auto werd geheel vernield. Bij het politieonderzoek dischte de bestuurder een fantastisch verhaal op over een keonis, die gestuurd zou hebben en na het ongeval op de vlucht was gegaan; zijn rijbewijs had hij verloren en ook de andere papieren waren zoekgeraakt; hijzelf wilde op bezoek bij een broer te Amersfoort in het rijksopvoedings gesticht enz. Maar de politie liet zich niet zoo gemakkelijk om den tuin leiden en al spoedig kwam de waarheid aan het licht. W., zoo heet de bestuurder, is werkzaam in een garage te Amster dam in de Nieuwe Kerkstraat. Zijn patroon was uit en toen heeft W. een auto van één der klanten genomen om te gaan rijden of, wat nog onderzocht wordt, om die te verduisteren. Hij is aangehouden en zal ter beschikking gesteld worden van de politie te Am sterdam. De vernielde auto is in be slag genomen voor het onderzoek. Overval met berooving. Gister middag ongeveer half drie kwamen twee personen op bezoek in een bo venwoning aan de Raamstraat te 's- Gravenhage die voorgaven een ka mer te willen huren. Terwijl zij met de bewoonster mej. S., die alleen thuis was, daarover in bespreking waren, hebben zij deze vrouw plot seling aangevallen. Er ontstond een worsteling waarbij de vrouw zich zoo krachtig mogelijk verweerde met een stuk bamboe, dat haar evenwel werd ontrukt en waarmede zij van een der beide mannen een paar klappen op het hoofd kreeg. De vrouw viel toen bewusteloos op den vloer. In- tusschen moeten de beide mannen de kasten in de kamer hebben nage zocht en daaruit een klein bedrag aan geld hebben gestolen. Toen de vrouw later bijkwam waren de man nen reeds verdwenen. Haar echtgenoot die inmiddels was thuis gekomen, heeft onmiddellijk aangifte bij de jx>litie gedaan. Het signalement van.de indringers luidt als volgt: Beiden zijn dertig k vijf en dertig jaar oud. De een is ongeveer 1.80 M. lang, draagt een grijze jas met grijzen gleufhoed en heeft een gouden tand in de linker- bovenkaak. De andere man is circa 1.75 M. lang en was gekleed in blauw ratïné-jas met fluweelen kraag Hij had sterk afgeslepen tanden in de bovenkaak. Een schilderij van het huwelijk van de Prinses. De Haagsche kunstschilder Piet van der Hem heeft, naar de Tel. meldt, van de Nederland- sche regeering de opdracht ontvangen een schilderij te vervaardigen van de huwelijksinzegening van Prinses Juliana en Prins Bernhard, in de St. Jacobs- kerk op 7 Januari. Het schilderij, dat voor 30 Novem ber gereed moet zijn, zal een docu mentair karakter krijgen. Zoo zullen ook de hooge personages, die bij de plechtigheid aanwezig waren, er op voorkomen. Het doek, dat naar de schilder zich denkt een grootte zal krijgen van 2 meter bij 1.60 meter, zal geen fotografische weergeving nastre ven, maar een schilderij worden met documentaire opvatting. Ergerlijde verwaarloozing. Gis teren heeft de rijksveldwacht te Wehl een inval gedaan ten huize van den landbouwer N. aan de Plantage. Sinds langen tijd liep er onder de buren van den landbouwer een ge rucht, dat er iets niet in orde moest zijn met den ongelukkigen zoon van den boer, een imbeciele jongen van ongeveer 20 jaar, die stom is. De bu ren zagen den jongen niet meer. Toen de rijksveldwacht in de boerderij den inval deed, deed zij daar een vreese- lijke ontdekking. In een nauw hok, waar het licht slechcs door een klein ruje/e toegang had, lag de jongen opgesloten. Het eenige meubel was een bed, gevuld met stroo, dat onbeschrijfelijk vervuild was. De boer verklaarde tegenover de politie, dat de jongen reeds anderhalf jaar op deze wijze opgesloten is geweest De burgemeester heeft maatregelen getroffen om den jongen aan betere handen toe te vertrouwen. Een vreemde zaak. De jaolitie te Haarlem werd in den afgeloopen nacht gewaarschuwd door een con troleur van de Nederiandsche Spoor wegen, die gezien had, dat een vrouw op de Nieuwegracht op hard handige wijze in een auto werd ge duwd. Onmiddellijk informeerden eenige rechercheurs bij een bewoner van een woonscheepje, dat in de Nieuwegracht ligt. De man vertelde, dat hij om half één een plons had gehoord. Toen hij ging kijken ston den eenige mannen op het dek van zijn vaartuigje en in het midden van de Nieuwegracht zwom een vrouw, die hij met een haak naar den kant trok. De mannen hielpen hem de drenkelinge op den wal te brengen en wilden haar naar een auto bren gen, die in de nabijheid stond. De vrouw verzette zich hevig, maar zij was tegen den overmacht niet op gewassen. Met geweld werd zij in den auto gesleurd, waarin nog twee mannen zaten. De wagen reed weg maar de woonschipbewoner had het nummer opgenomen. Dit bleek des tijds afgegeven te zijn aan een Am sterdammer, die intusschen naar Zandvoort was verhuisd. Toen de politie bij hem kwam om inlichtingen deelde hij evenwel mee, dat hij reeds vier jaar geleden het .nummer had verkocht aan een bewoner van Haar lemmermeer, die het echter in op dracht van een boer had gekocht, wiens naam en adres hem onbekend waren. De politie in Haarlemmer meer zet nu het onderzoek voort. JfF Voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer J. L. PAUW, Weduwnaar van S. A. GHIJSELS, betuigen wij onze hartelijke dank. Namens de Familie: A. J PAUW. Groede, Februari 1937. Afdeeling Breskens. Algemeene Vergadering op des avonds om half acht, in de Wllhelmina-Bewaarschool. Agenda Opening. Notulen Jaarverslag. Rekening en Verantwoording. Begrooting. Feestvergadering. Rondvraag. Sluiten. TE KOOP aangebodeneen zeer goed onderhouden moderne diepe bak, dikke banden. Te bevragen bij PORRY te Oostburg, Brouwerijstraat 54. van het D.V. te houden op te 6,30 uur, in de Ned, Herv. Kerk te BRESKENS. Sprekers Ds GOUDZWAARD. Ds TIEMENS. Br. VAN HANEGHEM. Met den aankoop van welke aandeelen Is thans te verdienen? Vraagt onverwijld uitvoerige inlichtingen aan hetVereenigd Effectenkantoor, Molenstraat 46 den Haag, Tel. 114755. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS -ROTTERDAM. Vertrek van Breskens iederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdamorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. E. BOqM—BLIEK, Breskens. Iets wat onmisbaar is in onze Gemeente: Iets wat dan hoognoodig is: (tevens opleiding acten). Aanvang der lessen op DONDERDAG 18 FEBRUARI, des avonds om 7 uur in het Hotel VALK te BRESKENS, Leerlingen worden verzocht zich daar aan te melden, Zaterdag; 20 Februari, 's avonds 7 UUT in de zaal van den heer J. VERDUijn, 2e Zand.tramt. Opgevoerd wordt: „KRUIT EN EER", anti-oorlogs drama in 4 bedriiven met tableau en declamatie; daarna een dolle klucht en tot slot een gezellig BAL. Toegang voor personen boven de 16 jaar. Entrée f 0,25. Na 9 uur geen toegang meer. Kaarten verkrijgbaar bij I, VERMEULEN, Steenoven 18. IPF' Voorziet U spoedig van kaarten. "^8 komt de grootste komiek in de Tweede hoofdnummer: Zondag 2 uur q met de Toegang kinderen beneden 10 jaar 10 cent, grooter tot 14 jaar 20 cent. Half 4 en 8 uur voorstelling van geheel avondprogramma. Toegang voor beide voorstellingen 40 - 60 - 80 ct.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 3