De „Brastaji" vlot van stapel geloopen. Op de werf van de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" werd het motorschip „Brastaji" met goed gevolg te water ge laten. Het schip wordt gebouwd voor reke ning van de Rotterdamsche Lloyd. Het moment, dat het schip de helling afglijdt Bij Langendijk wordt, volgens besluit van Gedeputeerde Staten, een proefpolder aan gelegd, waar andere producten zullen wor den verbouwd dan tot nu toe. Waar H. M. de Koningin Haar vacantie doorbrengt. Te Zeil Am See, het vacantieoord van H. M. de Koningin, worden de 5e Academische Winterspelen gehouden. De op- marsch der deelnemers naar de skiwedstrijden. In de raadszaal van het stadhuis te Schiedam werden door den burgemeester van Schiedam, Mr. Dr. L. J. F. van Haaren, eereteekens uitgereikt aan hen, die zich bij de ontploffings ramp op de „Petrakis Nomikos" op bijzondere wijze hebben onderscheiden. De Turksche Minister van Buitenlandschc zaken Ruschdy Aras, bracht een bezoek aan Italië, waar hij te Milaan besprekin gen voerde met Minister Ciano. Rechts- Ciano, links Aras. Een oud gebruik te Boxmeer in eere ge houden. Het „Metworstrtfden." „Freule Aleida", een in vrouwenkleeren gestoken man, ziet vanuit de worstenkar toe. Dood en verderf zaaiend komen ae Doinmen op de Spaanscne hoofdstad neer Waar eens een gebouw stond, zgn thans slechts nog ruïnes te zien een droevig beeld van den burgeroorlog. Overzicht van de twee reeds voltooide heftorens van de groote sluiswerke. die by Wijk by Duurstede als onderdeel van het Rynkanaal vemjzen. Luchtopname van de stad Louisville in de Verecnigde Staten, tijdens de overstroomingsramp Malaga, dat zich nog in handen der regeermgstroepen bevond, is thans door de nationalisten veroverd. Deze foto geeft r wei een duidelijk beeld van bet zeer moeilijke gevechtsterrein rondom Malaga. slecht» bovenste verdiepingen steken boven het water uit.

Breskensche Courant | 1937 | | pagina 4