poot BAL J. A. LUTEIJN-de Winde, laatste werken, Voor de versiering Gewestelijk Nieuws. Sport. Advertentiën. Die NACHT-HOEST zal ophouden! akker s Abdijsiroop Hoogwatergetij Breskens. Voor het kind. WOONHUIS, WOONHUIS Pracht collectie E. Boom-Bliek, Gezelschaps spelen, Uw Etalage rollen gekleurd papier, van tien meter, vellen carton, wit gewatteerd papier, rollen en plakken crêpe papier. E. BOOM-Bliek - Breskens Voor de a.s. Feestdagen is Uw aangewezen adres voor: Cognac, Jenever, Boeren jongens en -Meisjes, zoete schillen op brandewijn, 't Schilletje, gestookte Voor burg, Port, Wijn, Advocaat, Rumpunch, Enz., Enz. Enz. En eeuwig zingen de bosschen. Winden waaien om de rotsen. De weg tot elkander, De grote zomer. De goede daad. Menschen gingen voorbij. De wereldoorlog 1914-1918. Klaar voor onder water. Nachtvorst. Heden ik, morgen gij. Henrie van den Overkant. De aarde Draait. Kon. Boekh. E. Boom-Bliek, Breskens liere koloniale studies, zij heeft de Parijzenaars leeren kennen en de Parijzenaars haar en wie de bij zondere mentaliteit kent van Parijs, weet, hoe opgetogen het was over dit eenvoudige vorstenkind, dat tus- schen het gewone publiek op de tentoonstelling verkeerde. Maar voor al heeft zij leeren kennen het een voudige Fransche volk in het stille Chevreuse, waar zij op het buiten goed LesTilleuls verbleef, en de be volking was in de weinige dagen van haar verblijf daar zoo aan haar gehecht ,dat men haar noode liet vertrekken. En dat Prinses Juliana .dezen zomer bij haar verblijf in den Elzas een groote populariteit ver worven heeft, behoeft wel geen be toog, daarvan is de ruiker edelweisz, die aan de Prinses ter gelegenheid van haar verloving aangeboden werd als een huldeblijk van de bevolking van het dorpje, waar zij haar vacan- tie had doorgebracht, bewijs ge noeg! Ook te Londen heeft Prinses Juliana in den zomer van 1933 een vrij-ongedwongen vacantie doorge bracht ten huize van de Gravin van Athlone. Het was gedurende dit be zoek, dat hardnekkige geruchten over een verloving met Prins George de ronde deden, alleen, omdat de Prins naast Prinses Juliana zat ge durende een diner! Prinses Juliana is evenwel vooral een kind der natuur. Zij heeft deze Voorliefde van haar moeder, die urenlang in bewondering kan blijven voor de schoonheid der natuur en die -met vaardige hand de indrukken neerlegt op het doek. De Prinses zou trouwens al een heele slechte Nederlandsche zijn, indien zij niet de grootste liefde had geschonken aan het intens genot van het aan schouwen van Gods scheppingsda den. Het is natuurlijk ook met de Prinses., „dat, wat je niet hebt, zoek je," en zoo vertoeft „ons Juliaantje" meestal in haar vacanties in de Zwit- sersche of Noorsche bergen, een en kele maal ook in Duitschland, hoe wel de bezoeken aan dit land meestal familieleden gelden. De Prinses ademt gaarne zuivere berglucht in, welke een mensch inwendig lichter maakt en die een verlangen doet ontstaan naar steeds hoogere re gionen. Zij kent de koeherders der Zwitsersche Alpen en hun verlangen naar lange tochten over bergkam men. Zij kent de fjordenvisschers in het hoogie Noorden en het stug ge hart van deze vechters tegen de zee; zij kent het gejodel der Tiro- lers, dat weerklinkt door de dalen en terugkaatst tegen bergwanden en rotsen. Zij beklimt er bergen, klampt zich vast aan een uitstekende rots punt, zet haar schoen op de platte kant van een steen en klautert ver der. Zoo is zij het sportmeisje, dat sportief is in den goeden zin van het woord zooals ieder ander Hol- landsch meisje. Sport, gezondheid, kracht, leven, eenvoud, ziedaar, wat het buitenland van onze Prinses te zien krijgt, en het zijn voorwaar geen slechte eigenschappen! Zij is voor buitenlanders een weerspiegeling van den Nederlandschen geest, van het Nederlandsche karakter, dat ineen voud wel het culuminatiepunt vindt. Mogen wij nog verlangen naar ge leerde bedenksels over politiek, di plomatiek en economie, als onsi vorstenkind met haar Moeder een paar weken de vrijheid ingaat? Neen, want dit is van een .ongedwongen natuurlijkheid, dat alle afstand ver loren gaat en er nog slechts eendere menschen met eendeie genoegens en eendere wensch-en overblijven. Dit te kunnen zeggen van een Konings kind, dat eenmaal een volk zal re geeren. is wel de grootste lof! De verloving van de Prinses Als men nu in aanmerking neemt welk een zeer groote plaats de Prin ses in onze harten inneemt, welk een groote liefde en bewondering wij koesteren voor haar karakter, haar eenvoud en intilligentie, dan kan men zich een denkbeeld vormen van de blijdschap, die er alom in Nederland heerscht, nu onze Prin ses weldra in het huwelijk zal tre den met een jongeman, die in één slag alle Nederlandsche harten heeft veroverd. Wij zeiden hierboven, dat de Nederlander niet gauw enthou siast is, en dat hij niet gauw in geestdrift geraakt, maar als hij een maal in vervoering raakt, dan kent zijn blijdschap ook geen grenzen meer, en dat hebben wij in heel Ne derland gedurende de laatste weken kunnen zien! Want toen op den morgen van den 8sten September 1936 het bericht bekend werd, dat H.K.H. Prinses Juliana zich ver loofd had met Z.D.H. Prins Bern- hard von Lippe-Biesterfeld, toen laaide het enthousiasme meteen op, in minder dan geen tijd waren de straten vol vlaggen, en wie in die dagen in de Residentie de ontzet tende menschenmenigte heeft ge zien, die voor het Paleis samenge stroomd was, in de hoop iets van het Prinselijk paar te kunnen zien. die zou biina niet geloofd hebben, in Holland te zijn, want zoo'n geest drift is iets ongekends voor Hol land! En niet alleen de Residentie, neen, heel Holland juichte mee van blijdschap over deze heugelijke ge beurtenis. En wederom bleek het, dat Nederland zoowel in vreugde als in droefheid meeleeft met het Koninklijk huis, want nu verheugen zich alle Nederlanders, zoowel in de overzeesche gewesten als hier, met onze Prinses in haar groot geluk. En Prins Bernhard hij kwam, glimlachte en overwon, zou men van hem kunnen zeggen, want het is een feit, dat hij zich vooral een plaats in de Nederlandsche harten heeft veroverd door zijn eenvoudig, vriendelijk optreden en door zijn glimlach. Overal waar het bruids paar kwam, werden zij door een enthousiaste menigte toegejuicht, overal heerscht vreugde over het ge luk van Onze Prinses. En Prins Bernhard toont zich niet alleen een eenvoudig, maar ook een zeer ont wikkeld mensch, die alles doet om zich zoo snel mogelijk geheel op de hoogte te stellen van de Neder landsche en Nederlandsch-Indische toestanden, en die, niet te vergeten, zich toelegt op de studie van onze taal, die hij. reeds tijdens zijn eerste radiorede, tot groote verrassing van alle Nederlanders, wist te gebruiken. Ook iets, waarmede hij het hart van vele onderdanen van het Holland- sche land heeft gestolen! En nu bereidt men zich alom in den lande voor op den grooten 'dag van 7 Janauri 1937, want dan zal onze beminde Prinses in het huwe lijk treden. Ieder bijna hgeft reeds iets bijgedragen voor een nationaal huwelijksgeschenk, dat zooals men weet, zal bestaan uit een jacht voor de binnenwateren, en uit de inrich ting en gedeeltelijke vernieuwing van het Paleis te Soestdijk, dat be stemd is voor het jonge paar. En behalve dit nationale geschenk zul len er nog vele andere aangeboden worden, o.a. verscheidene Smyrna- tapijten, die door vrouwen uit ver schillende gemeenten zijn geknoopt, en andere cadeaux. Vooral in Den Haag is men druk bezig met het treffen van voorbe reidingen voor de versiering van de stad en voor een waardige viering van dien vreugdevollen dag, die waarschijnlijk een niet te evenaren feestdag voor heel Holland zal wor den. Want als Nederland's geliefde Prinses in het huwelijk treedt, viert heel de bevolking feest en deelt in haar groote vreugde en geluk. rende dien tijd geen punten werden gescoord, had Hulst te danken aan de sterke achterhoede, die, aangevuld met een zestal andere spelers alle aanvallen met succes afsloeg. Slechts zelden ver plaatste de strijd zich voor een oogen- blik naar de Biervliet-helft. Hoe de thuisclub zich echter ook inspande, door den muur van verdedigers was niet heen te komen en met ongewijzigden stand kwam het einde. Het was jammer dat enkele Hulst spelers in de tweede helft trachtten het spel op een zeer onsportieve wijze op te houden. Geregeld werd den bal weggetrapt, als scheidsrechter Lensen reeds voor een of andere overtreding afgefloten had. Dit is een methode, den kampioenen van het vorig seizoen on waardig 1 Biervliet—Hulst Voetbal. 0-2. In een wedstrijd, waarin de thuisclub een gelijk spel, zoo niet de overwinning, verdiende, heeft Biervliet Zondag op eigen terrein van Hulst verloren. Hulst won de toss. Het verkoos met wind en zon in den rug te spelen en trok direct ten aanval Biervliet speelde in het begin zeer weifelend, doch spoedig begon het beter te vlotten en het was midvoor P de Lijser, die na een kwartier een mooie kans verloren liet gaan door juist naast te schieten. Doch vlak hierop ontsnapte ook het Biervliet-doel aan een doorboring, toen de ver-opgedrongen backs door de Hulstsche voorhoede gepasseerd wer den. De uitgeloopen keeper kwam te vallen, doch het schot ging naast. In de periode, die nu volgde, hadden de geel-blauwen een zwaren druk op het doel-gebied te verduren, door de vele aanvallen van rechts. Toen een ieder een doelpunt verwachtte voor Biervliet gebeurde het tegendeel. Weer werden de opgedrongen Biervliet-backs gepas seerd en in zuivere buitenspel-positie scoorde de rechtsbuiten der gasten het eerste punt (0—1). Doch opnieuw werd Hulst in de verdediging teruggedrongen, maar hoe de gastheeren ook zwoegden, succes bleef uit, al beleefden de be zoekers vele angstige momenten. In de laatste minuut voor de rust brak Hulst nogmaals verrassend door en de links binnen vergrootte den voorsprong (0-2), Was er in de eerste helft voorname lijk op de helft der gasten gespeeld, na de rust was dit nog in sterkere mate het geval. Drie kwartier werden de bezoekers ingesloten, en dat er gedu BRESKENS. De groote tentoonstelling van Konijnen en Pluimvee. De vereeniging „Animo" alhier hield Zaterdag Zondag en Maandag haar groote tentoonstelling wederom in de zalen van Hotel Valk. Er was wederom een groote ver scheidenheid van gedierte, konijnen, kippen, hanen, siervogels, enz., uit alle deelen van ons land ondergebracht. Zaterdagavond had, onder groote belangstelling, de opening plaats. Nadat de voorzitter de heer P. J. Roth in zijn welkomswoord allen die hadden medegewerkt tot het welslagen dezer tentoonstelling een woord van dank had gebracht werd door den heer A. Cambierals waarnemend Burgemees ter, deze tentoonstelling geopend met de volgende woorden. Trots de slechte ceomische toestand, die zich vooral doet uitkomen in de pluimveehouderij, mocht het bestuur der pluimveevereeniging „Animo" het genoegen smaken wederom, zooals voor 2 jaar geleden, een nationale tentoon stelling te organiseeren. Het is toch van een zoo groot be lang, in de kleinere gemeenten het vereenigingsleven zoo hoog mogelijk te doen houden. Dit bewijst de pluimveevereeniging wederom. Als men ziet welke pracht exemplaren hier tentoongesteld worden dan staat men er verbaasd van, en vraagt men zich af, hoe is het moge lijk zulke prachtdieren te fokken. Daarom kan men indenken, met welke buitengewone zorgen en wils kracht hier aan gewerkt is. Daar pluimvee en konijnen hun dagelijksche onderhoud verlangen, en als men de inzendingen, welke uit alle deelen des lands hier aanwezig, zien, is er geen twijfel meer, dat de tentoonstelling niet volkomen zal slagen; en mag ik de hoop uitspreken, dat de pluimveever eeniging „Animo'' met vele bezoeken vereerd mag worden. En hiermede verklaar ik de tentoon stelling geopend. De tentoonstelling mocht zich weder om in een druk bezoek verheugen en is een groot succes geweest- Nauwelijks hebt Ge U ter ruste begeven, of die kwellende nachthoest begint weer Neem daarvoor nu de vanouds beproc.de Akker's Abdijsiroop, welke door een nieuwe toevoeging van Apotheker Dumont thans nog sneller en nog krachtiger werkt. Begin vandaag nog en vannacht reeds zult Ge rustig kunnen slapen door de bekende het beproefde hoest-geneesmiddel I Verlaagde prijzen f 0.75, f 1.25, f 2.- per flacon DAGEN vm i nam I Woensdag 23 Dec 7.42 8,06 Donderdag 24 9,07 9,31 Vrijdag 25 10,17 10,41 Zaterdag 26 Dec. 11,17 11,41 Zondag 27 1212 12,36 Maandag 28 1,37 2,01 Dinsdag 29 1,27 1,51 Springtij 30 December a.s Volle Maan, Maandag 28 Dec. om 4,20 u, Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 23 Dec nam. 4,15 Donderdag 24 4,15 Vrijdag 25 4,16 Zaterdag 19 Dec. nam. 4.16 Zondag 20 4,17 Maandag 21 4,17 Dinsdag 22 4,18 0 a Op 23 December hoopt q LEVINUS VERMEULEN te Breskens zijn 50sten ge- A a boortedag te gedenken. a EENIGE VRIENDEN. De gewone Jaarlijksche Prijskamp met de Jaskaart (bieden), zal plaats heb ben op le Kerstdag. Aanvang om 6 uur. f 20,— aan prijzen. Wed. A. B VAN QUEKELBERGHE, Groede Geen Kerstfeest zonder dat men het Misdeelde Kind bodacht heeft. Daar is slechts 3 cent voor noodig. Laat leder dit morgen terstond doen: een postzegel of een briefkaart voor het kind koopen. TE HUUR: een geriefelijk kamers en suite, keuken, bijkeuken drie slaapkamers, enz., alles keurig geschilderd en behangen, staande Dorpsstraat te Breskens. Te bevragen bij Iz. DE HULLU, staande aan de N.-Sluis, te koop of te huur. Te bevragen bij C. BOEKHOUT, M 51, Schoondijke. Kon. Boekhandel - Breskens. A s. Zaterdag f2en Kerstdag) bij Iz. DUININCK te Breskens. Voor de winteravonden en de a.s. feestdagen hebben wij alle mogelijke als: Wat moet ik worden? Vraag en antwoord. Zarte Plet. Advertentie-spel. Ganzenspel. Snip Snap. Tlddedey of Vloolenspel. Blaas-voetbal Klok en Hamer. Lotto - Halma - Domino Dam- en Schaakborden. Klihatèlle. Paardenrennen en andere Kansspelen. Bridge-, Whist-, Jas-, Patientlekaarten, enz., enz. Kon. Boekhandel E Boom Bliek, Breikens hebben wij alles voorradig, eveneens om in orde te maken, zooals: UT Alles in de zoo zeer geliefde Vorstenkleuren. KONINKLIJKE BOEKHANDEL Dorpsstraat 19, BRESKENS (Slijtvergunning). MT Om de feestavonden aangenaam en gezellig door te brengen hebben wij voor u een heele reeks van de pas verschenen zooals:

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3