Drukwerk BAL Wilhelmina-Bewaaischool Groote Kerstveetentoon stelling te Rotterdam. Groote Prijskamp D. Haartsen-de Visser, Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws Sport. Kleine Advertenties Rechtszaken. Hoogwatergetij Breskens. Advertentiën. Voor het kind. C. van Hevele-Glibert leuke geschenken, Voor kast-, tafel- en pakpapieren de overzeesche gewesten in staat zal zijn, via den radio-omroep de plech tigheden te volgen. BRESKENS. De Feestelijkheden. Naar wij officieel vernemen, be ginnen de plannen van het Huwe lijksfeest-Comité, dat Woensdag j.l. vergaderde, vasten vorm aan te ne men. Dank zij de royale financieele medewerking van de Winkeliersver- eeniging en de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, zal een schit terend vuurwerk op den avond van den zegenden Januari ontstoken wor den. Voorts zal de film van het huwelijk reeds op Zaterdag afge draaid worden en zal de regeling zoodanig zijn, dat bijwoning dezer voorstellingen voor niemand op gel delijke bezwaren behoeft af te stui ten. Een der hoogtepunten van het feest zal een groote optocht zijn. In verschillende kringen is men hier al druk voor in de weer. Teneinde deze plannen meer in bijzonderhe den te bespreken (ook de dubbeltjes- kwestie moet bekeken worden) en tot een goede samenwerking te ko men, noodigt het Feest-Comitc al- den, die voornemens zijn met praal wagens, versierde puto's, driewielers en fietsen lof op andere wijze aan den optocht deel te nemen, tot een bij eenkomst uit op aanstaanden Dins dag in de Openbare School I om 6 uur. Men ziet Jiet: er komt schot in en ieder zette zijn beste beentje voor om het feest schitterend te doen slagen! AARDENBURG. Interessante lezing. In de Herv. kerk te Aardenburg, Oostburg en Retranchement trad deze week als spreekster op: mejuffrouw Mr. M. A. Klomp uit Utrecht met het on derwerp: de V.P.R.O. in den aether. Zij vertelde van de primitieve uit zendingen in het begin van de radio, die soms tot komische gewaarwordin gen aanleiding gaven, waarna zij aan de hand van duidelijke lantaarnplaatjes het wezen en de techniek der radio uitzendingen duidelijk maakte, om daar na te wijzen op het groote belang der V.P.R.O. Dit is geen omroepvereeni- ging voor vermaak en amusement, maar voor bezinning en verdieping. Spreekster wees op het groote belang dezer vereeniging voor de cultuur in 't algemeen en voor de zieken, de thuiszittenden en voor die Protestanten, die in hun omgeving verstoken zijn van prediking in vrijzinnigen geest. De preekdiensten, morgen-en avondwijdin gen, de bijbelvertellingen vallen zeer in de smaak der luisteraars, ook van andersdenkenden. Spreekster waar schuwde er echter voor, de radiokerk diensten niet te beschouwen als ver vanger van de kerk, want dit zou zeer te betreuren zijn. De Vrijzinnig Protestantsche Radio Omroep groeit. Het aantal abonné's van haar orgaan neemt snel toe Er zijn personen, die beweren, dat „Vrije Ge luiden", wat het gehalte der artikels betreft, staat aan de spits der omroep- organen Spreekster vertelde vlug, prettig en onderhoudend, zoodat zij het oor van het publiek had. Een aanbeveling voor den V.P.R.O. en zijn orgaan vormden het slot van deze interessante lezing. BIERVLIET. Herbenoeming. Bij Kon. Besluit is herbenoemd tot Dijkgraaf van den Koninginnepolder, de heer P. de Dobbelaere, alhier. Benoemd. Tot Gezworene van den Koninginne polder is bij Kon. Besluit benoemd de heer P. Ch M. Maas, alhier. OOSTBURG. Bijna verongelukt. 'Woensdag reed een auto in de rich ting van de markt terwijl een fietsende juffrouw terzijde was. Op een gegeven oogenblik geraakte de fiets in de rails met het gevolg, dat de juffrouw tegen de auto geslingerd werd. Wonder boven wonder liep het goed af, dank zij de tegenwoordigheid van geest van den bestuurder. Zij kwamen beiden met den schrik vrij, maar voor de juffrouw was het op het kantje af. Raadsvergadering. Hedenmiddag vergaderde de raad onzer gemeente. Wij komen in ons volgend nummer hierop terug. SCHOONDIJKE. Winkelweek. De winkelweek, welke van 28 No vember tot 5 December alhier werd gehouden, is een groot succes geweest. Het aantal bonnen, dat uitgegeven is, bedroeg 13000, De winkeliers kunnen over het algemeen zeer tevreden zijn. SLUIS. Winteruitvoering. Onder matige belangstelling gaf de muziekvereeniging Apollo''alhierDins dag 8 December onder leiding van den heer J van den Bussche in de zaal bij den heer Cammaert alhier haar eerste wintetuitvoering. Of de be langstelling zoo gering was door het slechte weer of dat het lag aan een andere oorzaak, valt niet te bewijzen, maar wel zei de Voorzitter van het gezelschap, de heer G. Metz, in zijn openingswoord, dat het te betreuren was, dat het Sluissche publiek in zoo n geringen getale was opgekomen. Het programma, dat bestond uit muzieknummers, afgewisseld door leuke voordrachten, werd vlot afgewerkt. Wanneer we iets over de muziek nummers zouden moeten zeggen, kun nen we volstaan, dat de leden hun uiterste best hebben gedaan. O.a. wer den ten gehoore gebracht een variatie over de opera Martha van Flotow, de Gladiatorenmarsch en andere. Van de voordrachten, welke goed in den smaak vielen dienen genoemd te worden de Advertentie, een grap in één bedrijf en de Doodenrit. Na de uitvoering bleven de aanwezigen onder het genot van een gezellig bal nog ettelijke uurtjes bij elkaar. Benoeming. Tot dienstgeleider bij het kantoor van de Directe Belastingen en Accijn zen te Sluis is met ingang van 16 De cember benoemd de heer H. Gierke assistent bij het kantoor der Directe Belastingen te Terneuzen. Een ongeluk. De werkman K. alhier, werkzaam op de meubelfabriek van de firma Gebrs. du Fossé had het ongeluk met zijn hand tusschen een schaaf te geraken, waardoor dit lichaamsdeel dermate ge kneusd werd, dat K zich onder ge neeskundige behandeling moest stellen. Reclame. Gedurende de Sinterklaasdagen werd door een aantal winkeliers uit deze gemeente een reclame gehouden. Bij den manufacturier Osc. Batselaere b.v. kon men door boontjes te tellen mee dingen naai prachtige prijzen; ook bij de naaister N. Zonnevijlle moest men spelden in de vorm van reclamewoor den tellen en bij den tailleur Alb. Bat selaere bestond de reclame in het tel len van gekleurde spelden in de vorm van een kroon. De uitslagen luidden: Bij O. Batselaere aantal boontjes 603. Winners' 1. R. Piasschaert; 2. P. de Smidt; 3. F. van Hoornweder; 4. Roger Schram. Bij Zonnevijlle aantal spelden 3494. Winners: 1. N. van den Ameele 2. Jo Jongman; 3. N. de Smidt; 4. Rie Willemsen. Bij Alb. Batselaere: aantal spelden 506. Winners 1. M. Verschoore; 2. T. de Visser Draaibrug; 3. M. Vermeesch; 4. Z. Descamps. Voetbal. Uitslagen van Zondag 6 Dec. a s, 2e klasse A K.N.V.B. BiervlietAxel 0— 2 HoofdplaatIJzendijke 3—0 Oostburg—Terneuzen II (afgekeurd) Alle andere, voor K.N.V.B. en Z.V.B. vastgestelde wedstrijden, konden door rerreinafkeuring geen doorgang vinden. Programma voor Zondag 13 Dec. a.s. 3e klasse A K N V B. Biervliet—Terneuzen 11 Breskens— Sluiskil HulstHoofdplaat IJzendijkeAxel le klasse B Z.V.B. Axel 11Schoondijke I Biervliet II Terneuzen 111 Groede I - Corn Boys 1 Hulst 11Hoofdplaat II Oostburg IITern. Boys 1 2e klasse B Z.V B. Groede II—Corn Boys 11 S. C D. 1—Breskens 111 Schoondijke 11IJzendijke II Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Zaterdag 12 Dec. nam. 4 14 Zondag 13 4,14 Maandag 14 4,14 Dinsdag 15 4,14 Valsche aangifte. De 20-jarige schipper H. F. R., die met zijn schip in de haven te Naarden ligt, deed gis termiddag aangifte bij de politie van de vermissing van een portemonnaie in houdende f 62,50, welk bedrag hij in- ontvangst had genomen bij den gemeen teontvanger van Laren in verband met vervoer van steenen naar Laren. De- man verklaarde het geld op zorgvuldige wijze te hebben opgeborgen. Bij thuiskomst te Naarden bleek het verloren te zijn. De portemonnaie was weg en de zak, waarin die geborgen was, was geheel uitgescheurd. Schip per R. was zeer ontsteld en ging op aanraden van zijn pleegouders, die ook te Naarden verblijf houden, naar de Larensche politie, omdat het "vermoe den rees, dat het geld te Laren zou zijn verloren Te Laren vertrouwde men echter den schipperSjfniet en men ging tot fouil leering over. Daarbij kwam het geld uit 's mans jekker te voorschijn. Hij bekende hierna tegenover de politie het geld ten eigen bate te hebben wil len aanwenden, onder meer tot afbe taling van schulden, die hij nog bij vrienden te Wijk bij Duurstede had. De schipper is te Laren opgesloten. Wielrijdei te water geraakt en verdronken. Woensdagavond is een 30-jarige wielrijder te Amsterdam in het water van de Nassau kade ge reden. Van alle kanten toegeschoten burgers slaagden er betrekkelijk spoe dig in, den drenkeling met behulp van een boothaak op het droge te bren gen. Geruimen tijd is men bezig ge weest met pogingen de levensgeesten op te wekken, evenwel zonder gunstig resultaat. De vermoedelijke dader van den roofmoord te Amsterdam aangehouden. De inspecteur van politie van het bureau Spaarndammer- straat te Amsterdam, de heer J. V. d. Berg, heeft op een bovenhuis in de Jordaan den vermoedelijken dader ge arresteerd van den moord met beroo ving, welke dezer dagen in de.Groote Bickersstraat aan 't licht is gekomen. De gearresteerde is de 28-jarige A. C. R., wiens opsporing door de politie was verzocht. Het vermoeden van den heer Van den Berg, dat R. de hoofdstad niet verlaten had, doch zjch daar ergens schuil hield, is juist gebleken. Het jongste spoor, dat de politie gevonden had, leidde naar een bovenhuis in den Jordaan. Te twee uur vannacht was dit huls omsingeld, waarna de heer Van den Berg met den inspecteur van politie Roscher en twee brigadier-re chercheurs de woning binnendrongen. Zij troffen daar R. aan, die zich, toen hij zich ontdekt zag, overgaf Vloer ingezakt in een school. Te Lissabon heeft men uit Leiris het bericht ontvanhen, dat in een school- locaal aldaar, waar een bijeenkomst van een katholieke vereeniging werd ge houden, de vloer is ingezakt. Veertig personen werden gedood en meer dan honderd gewond. De meeste slachtoffers zijn kinderen. Een smokkelaarster van opwek kende middelen. Te Los Angeles is zekere Maria Wendt, een 23-jarig meisje, dat gebrekkig is en in een ziekenstoel de rechtzaal werd bin nengereden, veroordeeld wegens het binnensmokkelen van narcotica in de Ver. Staten, ter waarde van 100.000 dollar. Deze veroordeeling beteekent pen maximum straf van 20 jaar gevangenis en een boete van 10.000 dollar. Het vonnis zal de zer dagen worden afgekondigd. De beklaagde is, naar men zegt, van Nederlandsch-Chineesche afkomst. Volgens haar advocaat was zij het slachtoffer van een complot en het werktuig van een smokkelaarsbende. Zij lijdt aan een ruggegraatsaandoe- ning. Zij was uit Mexico gekomen per vliegtuig en in haar koffers wer den onder een valschen bodem groo te voorraden heroine gevonden. Zij ontkende echter, dat de koffers van haar zouden zijn geweest. Kort daar na was zij, door een list toe te passen, ontsnapt en had gepoogd naar Europa te ontkomen. Toen in Augustus de Queen Mary de haven van New-York had verlaten, om naar Europa terug te keeren, werd het schip doorzocht, maar het meisje werd niet gevonden. Later werd zij echter aangehouden, toen zij zich aan boord van de Deutschland wilde begeven, ofschoon zij getracht had zich door het opzetten van een ge kleurden bril onherkenbaar te ma ken. (hoogstens 5 regels) I Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Versche Eieren wederom ver krijgbaar bij M. ROTH, Breskens. BELAb l INCÏZAK&N J. VAN DER RIJST ÓOSTBURG - TEL. 47 Hebt U naamkaartjes noodig? Bestel dan bij J. BASTING, Dorps straat 92, Breskens. Nette uitvoe ring. Billijke prijzen. Voor Schrijfbehoeften een voor- deeligadres: Iz. VERHAGE, Nieuw- vliet. Nederlander in België vermoord? Omtrent den vondst van het lijk van den Nederlander Cornelis Maas uit Wouw in België meldt het A.N.P. nader, dat het slachtoffer hooihande- laar van beroep was. Tevens hield hij te Wouw een café. Hij was ge huwd en vader van acht kinderen. De man had met zijn vrachtauto een lading hooi naar Mechelen ver voerd en moet op de terugreis zijn overvallen. Waarschijnlijk had hij een bedrag van ongeveer 1500 Belgi sche francs bij zich. Het lijk werd in een langs den weg loopenden sloot gevonden; het zou ook mes steken vertoonen. DAQEN vm nam Nieuwe Maan, Zondag 13 Dec. a.s om 13.33. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 11 December. De volgende zaak werd uitgesproken; A. C. v. H„ 50 jaar, commies bij de Ned. Spoorw. te Vllssingen, werd wegens verduistering 3 maal gepleegd, veroordeeld tot 9 maanden gev. straf, met aftrek van het voorarrest Zondag Maandag Dinsdag 12 Dec. 12,17 13 1237 14 1,12 15 1,47 12,41 1,01 1,36 2,11 Verloofd: C. M. HOOGSTAD en W. J. WIJNANDS. Breskens VÏÏssïngën 10 DeCember 1936' In plaats van kaarten. Ondertrouwd: MICHIEL FRELIER en SUZANNA COL1JN. Walestraat jA 129. Bresk. Straatweg O 39, 10 December 1936. Huwelijks-Voltr. 24 Dec. a.s Groede W: Mijn hartelijken dank aan allen van wie ik deelneming en hulp mocht ontvangen gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn geliefden Oom, de Heer SIPKE ROUKEMA. S. N. HOUTZAGER. Breskens, December 1936. BRESKENS. Algemeene Vergadering Woensdag 16 December a.s., des avonds 8 uur, in de Wilhel- mina-BewaarschooI. HET BESTUUR. „Alles vliegt weg!" De prent briefkaarten vliegen harder dan ooit omdat ze mooier zijn dan ooit. En de prijs is slechts 7 cent, terwijl het voor het goede doelvoor het Misdeelde Kind, is. Wie kan dit weerstaan 7 7 De Ontvanger-Griffier van het Waterschap GROOT EN KLEIN BAARZANDE verzoekt beleefd spoedige voldoening van het dijkgeschot. De Ontvanger-Griffier, H. J. WEIJKMAN. De Ontvanger-Griffier van den JONG BAARZANDE POLDER veizoekt beleefd spoedige voldoening van het dijkgeschot. De Ontvanger-Griffier. H. J. WEIJKMAN Nog steeds groote voorraad Haarden en Haardkachels van f 38.50; ook de zware nikke len Buiskachels f 39,50; nog enkele Kamer-, Keuken- en Buiskachels voorradig van f lO. Verder alle inlichtingen voor centrale verwarming. J. VAN DE SANDE, smid, Brouwerijstr. 27, Oostburg. Dinsdag 15 December rijdt de REISWAGEN van BUIJZE naar de Prijs f 4,— retour. Boot en tunnelkosten inbegrepen. Plaatsbespreken bij A. BUIJZE. Tel, 10, Zuidzande. Iz. EEKHOUT, Schoondijke. ZONDAG 13 DECEMBER a.s. met de JASKAART (bieden) f 25,- prijzen. Begin 6,30 uur. Gewone condities, bij Iz. DUININCK, Haven, Breskens. Op Zaterdag 12 December a.s. bij P. PLEIJTE, Café „Dorpzicht", Breskens r Ondergeceekende beveelt zich beleefd aan voor de levering van aan goedkoope prijzen. Monsterboeken ter inzage. in zeer groote verscheidenheid met de nieuwste lettersoorten be drukt. Spoedige levering. Goedkoope prijzen. Zeer nette afwerking. Aanbevelend, IJzendijke. Bij lste Zandstraat 27 Breskens, vindt U voor de a.s. feestdagen allerlei zooals Handschoenen. Sjaals, Sierkleedjes, fijne doosjes Zak doekjes, enz enz. Ook nog steeds de beste Engelsche truien en het sterke bekende „Hercules" werk- mansgoed, met bijpassend ver- stelgoed. aan rollen, zijn wij ruimschoots voorzien. Boekhandel E. BOOMBliek, Breskens.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3