i Sc&oon GARNALENSCHIP üPgeroorlog in Spanje Advertentiën. ^2? Groote Prijskamp één Notabel, Donderdag 17 Dec- 193B, Wekeiijksche Beurtdienst Eierkolen, Smeekolen, Brechtcoces en Bakkersbriketten; grove Engelsche Kolen en Noten. VROON Breskens eerv\e ^vesVew? Gemengd Nieuws ANTON ROEST Kon. Boekhandel Boom-Bliek, Breskens Bekendmaking. Meer opbrengst Beurtdienst Firma PIET ROEST JAN ROEST Verwacht begin volgende week in lossing: a. „ANNA'' met beste een Motorboot met o Huwelijksfeesten. Illecte heeft alhier de som '6,55 opgebracht. Wellicht ngezetenen, die het hunne bijgedragen hebben, wegens eid of om andere redenen, genheid bestaat alsnog bij lingmeesteres, Mevr. Te- (Kantoor Bank-Associatie), storten voor de aanstaande omité noodigt hen, die voor zijn aan den optocht deel i, dringend uit zoo spoedig met een der leden van het overleg te plegen. Dit zijn 'erboven en de heeren Iz. u, D. J. Ornée en J. van m. zal het 'Comité het op prijs indien buurtcommissies zich vormen om door eerebogen ndere wijzen het dorp een aanzien te geven. Evenals optocht zullen ook voor de jrijzen uitgereikt worden. Dtte maakt het Uitvoerend bekend, dat het geheele Co- )ensdag 9 December om half de Openbare School bijeen- >r 'besprekiing van de voor plannen. Ie marktberichten van het jl-Bureau maar eens nagaan, jens de officieele noteeringen 1 prijzen thans nu wij dit in 11 ets. per °/o voor Ultra- ran 20 pet. en voor die van fl2V« ets. Nu wordt verreweg est die van 14 pet. verkocht :hts het vierde deel van het de komt boven de 18 pet. Et duurste wordt het meest d. fficieele noteeringen vap slak- :1 geven aan, dat dit 12,7 ets. kost. Dat lijkt iets hooger. dat is het niet, want er zit ikkenmeel een hoeveelheid volle kalk. En dat is geen digheid. Dat weet ieder ver- ir. Alle gronden kunnen kalk iken en -verreweg de meeste en in ons land hebben het be- bodig. Er zit namelijk evenveel in als in een baal mergel, teer men de prijs daarvan op Is stelt, wat belachelijk laag is, kan men de prijs van het fos- tr per procent met 3 ets ver ren. En komt deze bij slakken- op geen dubbeltje. Men moet agen nemen zooals ze zijn en ffloals ze vaak worden voor- ld. Alles maar aannemen wat ghebbenden believen te bewe kost menigmaal geld. 0 kt belangrijkste bericht van het insche gevechtsterrein was gisteren $at het der regeering gelukt is, ilog openliggende toegangswegen liet centrum van de hoofdstad zoo- ia? te versterken, dat de aanvallers «en opmarsch op alle mogelijke idtrnissen zouden stooten. Een lang- iü^en loopgraafoorlog met koloniale :*€n in de koudste maanden van «Castiliaanschen winter kan gene- 5iiFranco niet riskeeren en dit zou jenden zijn, dat hij, in afwijking van ^oorspronkelijke plannen, Madrid jokoit Oostelijke richting gaat besto- tffl-Daarmee zou dan eindelijk een efltëge bedreiging ontstaan voor de wdselvoorziening der hoofdstad; tot nog top was nog nimmer een bevre- iN antwoord gegeven op de vraag, narom de rechtsche troepen geen pieker pogingen deden deze af te jnijleij. ^ufo-ongeluk nabij Sommels Zaterdagavond omstreeks half wo reed de 30 jarige landbouwerszoon fe uit Sommelsdijk uit de richting Mand naar Sommelsdijk. Nabij de l»'e Maan is door onbekende Dor s'1 auto van den dijk gereden en Kn sloot terecht gekomen. Toe- pthoten hulp wist de inzittenden uit den auto te halen, doch de ruim 20- jarige heer Ras uit Den Bommel bleek reeds te zijn overleden. De overige passagiers liepen lichte verwondingen op. Alleen wonende vrouw te Am sterdam vermoord. Zaterdag in den loop van den dag is de 61-jarige ongehuwde vrouw E van T., die al leen woonde in een benedenwoning in de KI. Bickerstraat te Amsterdam, ver moord op haar bed gevonden. Een buurvrouw, de bewoonster van de eer- verdieping, had, omdac zij sinds Woensdag j.l. de vrouw niet meerge- zien had en bevreesd, dat haar iets overkomen was, aangebeld Op haar' herhaald bellen was haar echter niet opengedaan. Zij heeft zich daarna weer naar haar eigen woning begeven en hier, bukkend over de balustrade van haar waranda, eens in het achtervertrek van vrouw T. gekeken. Zij kon zien, dat alles daar onderste boven en overhoop gesmeten lag en heeft daarna de poli tie doen waarschuwen. Eenige agenten hebben de voordeur van de benedenwoning opengebroken en bij het onderzoek, dat zij hier in gesteld hebben, de oude vrouw dood, met verbrijzelden schedel, geheel ge kleed op haar bed gevonden. Het was duidelijk uit den toestand waarin zij het lijk aantroffen, dat de dood reeds eeni ge dagen geleden ingetreden moest zijn, wat trouwens ook de meening was van den gerechtelijken geneesheer, die la ter het lijk onderzocht heeft. Beddegoed. als kussens en dekens, waren er overheen geworpen, ook eenige kisten en huisraad. Blijkbaar mee de bedoeling om, ais de vrouw na de ondergane geweldpleging nog bij mocht komen, haar schreeuwen en overeind komen te beletten. Deze voorzorg is echter geheel overbodig ge weest, want het slachtoffer moet vrij wel onmiddellijk onder de hamerslagen op haar hoofd bezweken zijn geweest. Onder het bed heeft men een ha mer gevonden, waarmede de moord vermoedelijk gepleegd is. Vrouw van T. stond bij haar buren bekend als een eenzelvig mensch. dat eigenlijk alfeen leefde voor haar dieren, een hond en een paar katten. Haar familie noemde haar een zon derlinge vrouw, had zeer weinig om gang met haar en wist overigei s niet veel omcrent haar. Zij leefde van een ultkeering van Maatschappelijken sreun en ging af en toe uit werken. In de buurt had zij zich er wel eens over uitgelaten, dat zij wat geld bezat en men achtte het niet onmogelijk, dat zij dit in haar woning bewaarde. Het kan echter op zijn hoogst een paar hon derd gulden zijn geweest, zoo het waar is. Vermoedelijk hebben deze uitlatingen de hebzucht opgewekt bij iemand in de buurc, die voor de bevrediging daar van voor een moord niet teruggeschrok ken is. Kasten vond men in de woning, waarin blijkbaar alles nagezocht was, opengebroken. Eenige portemonnaies en taschjes lagen, iedig, onder anderen rommel op den vloer. Voorzoover viel na te gaan, kan de dader niet veel van waarde hebben buitgemaakt. De commissaris van politie, de heer Voordewind, leidt het voorlopig onder zoek. In den loop van den middag verscheen ook de substituutofficier van justitie, mr. van Wassenbergh, op de plaats van het misdrijf met eenige ge rechtelijke ambtenaren. Het stoffelijk overschot van de ver moorde vrouw is voor gerechtelijke schouwing naar het Binnengasthuis overgebracht. Zigeuners. De marechaussee van de brigades aan de Brabantsch Belgische grens hebben den St. Ni- colaasavond tegen de verwachting in niet in den familiekring of in ge zellig samenzijn kunnen doorbren gen, schrijft de N. R. Crt. Voor de zooveelste maal in dit najaar dreigde weer een zigeuner- invasie en ditmaal betrof het niet een paar wagens aan een bepaald punt van de grens, doch vrijwel te gelijkertijd werden van Tilburg af tot aan de Schelde toe op verschil lende plaatsen groepen Zigeuners gesignaleerd. Een en ander houdt verband met het feit, dat van een groot aantal Zigeunersfamilies per ultimo Decem ber de verblijfsvergunning in België afloopt, terwijl de autoriteiten deze niet wenschen te verlengen. De Belgische gendarmen concen treerden deze families daarom reeds thans in het grensgebied. Daar echter den laatsten tijd vol doende gebleken is, dat het vrijwel onmogelijk is een aantal wagens op één bepaald punt Holland binnen te loodsen, is men van .tactiek veran derd en verspreidt men de wagens langs een lange grensstrook. Zoo bevonden zich 'Zaterdag twee wa gens op 2 K.M. afstand van Putte, 3 wagens in Meir, 2 in Meerle, 4 bij Baarle-IIertog en 3 bij Mol. Van Tilburg af tot de Schelde toe is daarom de versterkte grens bewaking ingevoerd en zoodoende bracht de marechaussee den St. Ni- colaasavond in weer en wind aan de grens door. Personenauto geslipt en te water geraakt. Zaterdagmiddag kwam een tramwagen van lijn 14 uit de Groen van Prinsterer.straat te Am sterdam den Haarlemmerweg oprij den, toen uit de richting Haarlem een personenauto, afkomstig uit Den Haag en bestuurd door den eigenaar, naderde. De autobestuurder was op het plotseling verschijnen van de tram niet bedacht en remde sterk, met het gevolg, dat de auto slipte en pardoes in den Haarlemmervaart terecht kwam. Van de vier inzittenden konden drie zichzelf redden de vierde, een kind, werd uit den wagen ge haald door twee toegeschoten perso nen, die zich gekleed te water be gaven. De vier passagiers zijn in een nabijgelegen café van droge kleeren voorzien, waarna zij op eigen gele genheid naar Den Haag zijn terug gekeerd. De geneeskundige dienst, die was uitgerukt, behoefde geen hulp te verleenen. De auto is later door een particu liere onderneming op het droge ge bracht. Personenauto gekraakt. Zater dagmiddag wilde de bestuurder van een personenauto, de heer S. uit Delft, met zijn auto op den Rijs- wijkscheweg, ter hoogte van de Slachthuiskade, de Kijswijkschetram aan de linkerzijde inhalen. Op dat oogenblik kwam uit de tegenoverge stelde richting een vrachtauto aan rijden, welke niet voldoende kon uit wijken, met Ihet gevolg, dat de per sonenauto tusschen tram en vracht auto bekneld raakte en totaal werd vernield. De vrachtauto werd aan den lin kerkant ingedrukt en ook het voor- balcon van den tramwagen kreeg ernstige schade. Wonderlijk genoeg kreeg geen van de betrokken per sonen ernstig letsel. liet tramverkeer heeft door de botsing eenige stagnatie ondervon den. Ernstig ongeluk te Schoorldam. Gisteravond omstreeks kwart voor zeven is in de gemeente Schoorldam een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij twee personen pm het leven zijn ge komen. Ten gevolge van de glad heid van iden weg door den ijzel reed de auto van den heer De Boer. uitgever van ,de Heldersche Courant waarin deze jnet zijn moeder gezeten was, in het Noord-Hollandsch Ka naai. Twee iWieringer schippers, die daar met hun motorboot lagen, stel den dadelijk pogingen in hpt werk den auto uit het zes meter diepe water op te halen. Na tien minuten gelukte hun dat. maar toen brak de lijn en gleed de auto weer in de diepte. Eerst nadat de groote motor boot van de tinna Koningsberger uit den Helder was gekomen, die een hefvermogen van vier ton heeft slaagde men er na vijftien minuten in den auto op het droge te bren gen. Een dokter uit Warmenhuizen trachtte tevergeefs de levensgeesten der inzittenden op te wekken. De lijken zijn per vrachtauto naar den Helder vervoerd. De auto is aan één zijde inge drukt. De ruiten zijn verbrijzeld. De ongeveer 42-jarige heer de Boer was een zeer geziene figuur in den Helder. Hij was ook directeur van een groote drukkerij, waar het marinedrukwerk vervaardigd wordt Deklading te water gegleden. Gistermorgen werden twee zolder schuiten van de firma de Boer te Purmerend op het IJsselmeer naar Huizen gesleept, toen de sleep door een bui werd overvallen. Beide schui ten, die elk geladen waren met twee tanks, bestemd voor een fabriek tot verwerking van af\alproducten. wel ke te Huizen in oprichting is, be gonnen door den hevigen golfslag te schommelen, niet het gevolg, dat van een der schuiten de lading te water geraakte. De twee tanks, die een afmeting van 3.75 x 2.50 meter hebben, kwa men op een plaats terecht, waarde bodem drassig js, zoodat het bergen wel eenige moeilijkheden zal mee brengen. Het ongeval is geschied benoor den Oud-Naarden, op 3 K.M. W.N.W. van .Huizen. De rijkswater staat zou vandaag bij de gezonken tanks een lichtboei plaatsen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgekomen. Inbraken en diefstallen in de buurt van Renkum. In de afgeloopen dagen is in de gemeente Renkum een serie inbraken gepleegd. Door inklimming en daarna door verbre king van eenige glasruiten hebben onbevoegden zich dezer dagen toe gang verschaft tot de tijdelijk onbe woonde, doch gemeubileerde villa Dopheide nabij Heelsum. De onge- noode bezoekers hebben 36 tafel messen, 40 eetlepels, 40 theelepels en 50 tot 60 lees- en studieboeken gestolen. Voorts stalen zij tafelkleed jes, dekens, een koffergramofoon, groenten- en juslepel, een en ander van vlekvrij metaal. In den nacht van 26 op 27 No vember werd yan het emplacement der Nederlandsche Buurtspoorweg maatschappij te Renkum een hoe veelheid nieuw koperdraad gestolen. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. heeft men zich toegang verschaft tot een vrij eenzaam gele gen villa te Heelsum, waar men met behulp van een beitel het raam kozijn heeft geforceerd. Een aantal tinnen voorwerpen werd gestolen. Gisteravond is een bejaard echt paar, dat op een boerderij nabij Ren kum woont, weggelokt door een on bekende, die kwam vertellen dat de broer van den bewoner ernstig ziek was. Tijdens de afwezigheid van de bewoners heeft men het huis over hoop gehaald en doorzocht, doch niets gevonden. De politie stelt een onderzoeknaar deze inbraken en diefstallen in. Inbrekers betrapt. Op St. Ni- colaasavond hebben drie inbrekers gebruik willen maken van de afwe zigheid van de bewoners van een perceel aan de Anthonie Duykstraat te Den Haag, doch dat is hun duur te staan gekomen. Zij werden n.l., nadat zij door middel van een val- schen sleutel het pand waren bin nengedrongen, door de politie op heeterdaad betrapt. Dat was te dan ken aan de waakzaamheid van een dienstmeisje van een der buren, die drie personen zich op verdachte wijze in de buurt zag ophouden en direct de politie waarschuwde. Op afdeeling B werd alarm geslagen en een aantal rechercheurs spoedde zich naar de Anthonie Duykstraat. Daar werd den omtrek van het bewuste perceel afgezet, waarna een aantal rechercheurs het perceel binnen drong. Daarbij werd een der re chercheurs bij het intrappen vaneen ruit door glasscherven aan een zijner beenen vrij ernstig gewond. De man werd via het ziekenhuis, na daar verbonden te zijn, naar zijn woning getransporteerd. In het perceel trof de recherche drie inbrekers aan, een Rotterdam mer en twee Hagenaars, waarvan één een zeer goede bekende van de politie. Zij werden op heeterdaad bij hun inbraak betrapt. De buit, be staande uit zilver en sieraden, was reeds op een stapel gelegd om mede te nemen. De drie mannen zijn in het hoofdbureau opgesloten. Door een auto aangereden en gedood. Zaterdagavond omstreeks 9 uur wilde op de Beeklaan in Den Haag de 62-jarige M. J. S-, die een sjoelbak droeg, den rijweg oversteken. Midden op den weg draaide hij zich om en daarbij werd de sjoelbak geraakt door een juist passeerenden bestelauto, bestuurd door L. A. J. V. Door de hevigheid van den klap werd de oude heer tegen den grond geslingerd en wel zoo hevig, dat hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij werd naar het r.k. ziekenhuis aan het Westeinde vervoerd, doch medische hulp mocht niet meer baten. Gister- middah is de heer S overleden. Vreeselijk ongeluk. Gisternacht s de 70-jarige watermolenaar H. Ham ster werkzaam bij de n.v. Ennemaborgh bij Winschoten op vreeseltjke wijze om het leven gekomen Buurtbewoners ontdekten, dat de watermolen bleef draaien ondanks het feit, dat het peil reeds was bereikt. Zij togen op on derzoek uit en vonden in den kop van den molen aan het tandwiel flarden van kleeren hangen. Tot hun ontzet ting zagen zij cusschgn de kamraderen het geheel vermorzelde lijk van den molenaar. Vermoedelijk is hij bij het smeren door de raderen gegrepen. Een oliespuic lag in dc nabijheid. Het ongeluk zou om kwart over acht zijn gebeurd, want het horloge van den molenaar was op dat moment stil blijven staan. Ondertrouwd: ERNST SEUSS en FRANCINA M. DE SMIT. Breskens, 3 Dec. 1936. Huwelijksvoltr. D.V. 22 Dec. a.s. ZONDAG 13 DECEMBER a.s. met de JASKAART (bieden) f 25,- premie. Begin 6,30 uur. Gewone condities, bij Iz. DUININCK, Haven, Breskens. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS-ROTTERDAM. Vertrek van Breskens lederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam lederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. Voorhanden: Bridge doozen, Patience, étuis met ihhoud, Phieces Schrijfmappen, Sousmans Vloeidrukkers, Sterioscopen en Vergrootglazen, Prima Puntenslijpers, Lakstempels, Datumstempels m. draaiband, Trekpennen, Vouwbeenen, Briefopeners, Postzegeldoozen, Postzegelsbevochtigers, Potloodhouders, (dubbel en enkel), Vulpenhouderstaanders, Glazen Doorschrijfpennen en Stiften, Kerkvoogden der Ned. Her vormde Gemeente van BRESKENS maken bekend, dat de stemming ter benoeming van zulks ter voorziening In de per Januari 1937 te ontstane vacature Joh. M. WOITTIEZ. die tot Kerkvoogd werd benoemd, zal worden gehouden op in de consistorie des voormid dags van 9 tot 12 uur. De stembriefjes worden in de consistorie ter invulling uitgereikt. van 30—100 pCt. van alle vlinderbloemige gewassen. zooals: ERWTEN en BOONEN. Vraagt inlichtingen. Tevens ver krijgbaar Soja-boonen bij A. LEbNHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens 61 Telef. 50. Breskens-Dsrdreoht-Rotterdam ff. Gewijzigde Vertrekuren. Vertrek van Breskens: Woensdags 3 uur. Vertrek van Rotterdam; Vrijdags 5 uur Vertrek van Dordrecht: Zaterdagsmorgens- Tel. Breskens 109 - R'dam 1074. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam Vrijdag 5 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523. Aanbevelend, De Directie der P. Z. E. M. verzoekt degenen, die in de directe nabijheid van electrische geleidingsdraden staande hoo rnen moeten rooien of snoeien, tijdig het kantoor der Vennoot schap te Middelburg hiervan in kennis te stellen, opdat in ge meenschappelijk overleg zoodanige maatregelen kunnen worden getroffen, dat gevaar voor ongelukken, alsmede voor storing in de stroomvoorziening, zooveel mogelijk voorkomen kan worden. N.V. PROVINCIALE ZEEUWSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ. te koop, met motor, gansch uitgerust voor Garnalenvisscherij. Adres: Thouroutsche steenweg 243, OOSTENDE. Wegens de zeer vele aanvragen naar bibliotheekboeken hebben wij een collectie samengesteld en is deze ter beschikking der lezers. Een voorl. catalogus is voorhanden. Aanbevelend. E. BOOM-BLIEK.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3