Sumajo-Bioscoop Breskens VADERS EEREWOORD. D. Haartsen de Visser, Ontsmettingsmiddelen o Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Profiteer van de lage prijzen Advertentiën. Samenkomsten Banketbakkerij MAAS - JANSEN, Psychometrische avond {Boterletters - Staven - Stukjes Gevuld Speculaas - Appelbollen Gebakjes - Koekjes of wat het dan ook mag zijn. Zij, die prijs stellen op een betere kwaliteit, koopen het toch bij bakkerij Luteijn Spuiplein 31 Tel. 37 i Dames! Voor kast-, tafel- en pakpapieren GEKLEEDE MANTEL, JAPON - SPORTJAS of DUFFEL. KINDERKLEEDING W. Jacobs-van Dixhoorn ZATERDAG 14 en ZONDAG 15 NOVEMBER. ^resVexv^ Feestelijkheden ter gelegenheid van het as Vorstelijk Huwelijk De Burgemeester van Breskens roept alle belangstellenden uit de gemeente op om Dinsdag 17 November 1936 om half acht in de Openbare School I te komen, teneinde de organisatie dezer feestelijkheden gezamenlijk te bespreken. De Burgemeester van Breskens, D. H. VAN ZU1JEN. 13 November 1936. leden zware verliezen. In het Casa de Campo bevindt zich nog een groep Marokkanen en eenige legioen soldaten, die thans volkomen om singeld zijn, doch zich door middel van automatische pistolen blijven verdedigen. Van een toren, die het Casa de Campo beheerscht, wordt zonder ophouden op de omsingelden gevuurd. Het regent thans te Madrid en omstreken en gistermiddag hing het wolkendek zoo lag, dat de vliegtui gen der rechtsche troepen hun da- gelijksche raids op de hoofdstad niet konden uitvoeren. In de omstreken van Madrid. Ondanks den hevigen regenval hebben de rechtsche troepen gister morgen een aanval gedaan op de stellingen der regeeringstroepen in de omstreken van Carabanchel Bajo. Zij werden hierbij gesteund door de zware artillerie. Uit Rabat wordt voorts gemeld, dat de recht sche troepen aan de fronten ten zuiden van Madrid hun stellingen hebben geconsolideerd. Aan het Guadalajara-front heeft de vijand kans gezien om geholpen door den mist een aanval te ont ketenen op onze stellingen aldaar. Deze aanval werd echter afgeslagen. Waarschuwingen. In 1 et al gemeen politieblad, geeft de brigade commandant der Koninklijke marechaus see te Uithuizen, aan leder, die kui kens of kippen wenscht te betrekken van het hoenderpark Edelweiss te Heithuizen, in overweging te voren in lichting bij hem in te winnen. De commissaris van politie te Breda, verzoekt in het algemeen politieblad, aan belanghebbende om, alvorens in relatie te treden met H. J. Sanders, zich noemende veilingmeester, uitgever van een reclame woning- en advertentie- gids, wonende te Breda, Tuinstraat 11 bij hem inlichtingen in te winnen. Sanders bezoekt voornamelijk nering doenden in kleine steden en dorpen in Vlaanderen en in Noordbrabant en tracht hen te bewegen een adverten tie in den door hem uitgegeven gids te plaatsen, voorgevende, dat die gids in de woonplaatsen van de adverteer ders huis aan huis wordt bezorgd. Schapendiefstal snel opgehel derd. Dank zij de groote activi teit van de politie te Schagen kon gisterochtend een diefstal van 27 scha pen en een ram enkele uren na het plegen daarvan reeds opgehelderd wor den. Op de markt te Schagen trof zij een aantal schapen aan, aangevoerd door een zekeren G. uit Ouderkerk. De zaak kwam de politie zeet ver dacht voor en zij nam de dieren on- mlddelijk in beslag; de verkooper werd aangehouden. De schaapsvachten waren eenigzlns zwart getint, hetgeen volgens de des kundigen met al het vee het geval is, dat in de nabijheid van de vuilverbran ding te Amsterdam-Noord graast. Deze omstandigheden deed de Scha- get politie besluiten zich in verbinding te stellen met het politiebureau Ade- laarsweg. Op dat oogenblik was nog niets van een diefstal bekend, doch even later kwam de heer Langeveld van den Buikslotermeerdijk kennis ge ven van den diefstal der schapen, in den afgelopen nacht gepleegd uit een weiland in den Buikslotermeerpolder. Per auto zijn de schapen naar de Schagermarkt vervoerd en waren voor dat de politie ingreep reeds aan twee personen verkocht. De verkooper van de dieren, die van den diefstal verdacht wordt, is ter be schikking gesteld van de politie in Amsterdam-Noord. Ook de schapen zijn naar Arasterdam vervoerd. Een vliegtuigongeluk in Italië. Bij Ruccagorga heeft een zeer ernstig vliegtuigongeluk plaats gehad, dat aan twintig menschen het leven heeft gekost. Een vliegtuig was op een hoogte van 3000 M. in een sneeuwstorm ge raakt en kwam in een vrille naar be neden. Een kapitein en nog iemand van de bemanning sprongen met para chutes uit het vliegtuig, de een kwam ongedeerd beneden, de ander werd gewond. Het toestel kwam terecht op een groep van tien huizen, waar toe vallig alle bewoners van het dorp bij een waren. Hier ontplofte de benzine en zette de dorpelingen in vlammen. Zestien hunner zijn aan brandwonden overleden, dertig anderen zijn min of meer ernstig gewond. De vier vliegers die aan boord waren gebleven, zijn bij den val omgekomen. In de modder gestikt. Gister ochtend is in een slootje nabij de Wedze in de buurt van Twijzel het lijk gevon den van den 16-jarigen zoon van den veehouder J Hansma, wonende te Zwagerveen. De jongen was uitgegaan om mollen te vangen. Tegen melktijd was hij nog niet terug. Zijn ouders maakten zich ongerust en gingen op onderzoek uit Vermoedelijk is het slachtoffer in het water gevallenen in den modder gestikt. Waschbeer gedood. Een een denhouder te Berkum Brinkhoek nabij Zwolle vond Maandagmorgen een van zijn eenden dood in het nachthok liggen, hetgeen bij onderzoek de schuld bleek te zijn van een waschbeer. Dit uit heemsche dier had zich verscholen in een der iegnesten en kon daar met een greep onschadelijk worden gemaakt, Bij deze wijze van dooden van het dier was de kostbare huid nogal be schadigd, zoodat de waarde ervan aan- meikehjk was verminderd. Het dier is waarschijnlijk weggeloo- pen uit de vossenfarm bij den nabij gelegen Agnetenberg, daar anderszijn aanwezighe.d in Berkum zeer moeilijk te verklaren is. Door electrischen stioom ge dood. Donderdagochtend was de leerling-machinist, H. Mooy uit Amster dam, pp het station te Alkmaar bezig met het bijvullen van de watertank van een locomotief. De man kwam met een pook, welke hij daarbij gebruikte, in aanraking met de bovenleiding van het electrisch net. M. was op slag dood. Het lijk is overgebracht naar het Cen traal Ziekenhuis. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen Nieuwe storm op handen. En- gelsche weerberichten maken melding van een nieuwen zwaren storm, die uit het Westen komt opzetten en inden afgeloopen nacht de Engelsche kust moet hebben bereikt. Ook aan de Oost kust was het weer al zoo slecht, dat de haringvloot van Lowestoft naar de haven teruggekeerd is. Te Plymouth waait een wind met een snelheid van 42 mijl en aan Kaap Landsend reeds een van 60. De Queen Mary, die 's morgens van Southampton vertrokken was, meldde een holle zee met wind snelheden van 7o—80 mijl. Alle vis schersschepen zijn gewaarschuwd de haven niet te verlaten. Een tank omgevallen. Op den weg tusschen Andover en Aldershot is een door twee soldaten bestuurde militaire tank, na een oneffenheid op den weg gemaakt te hebben, tegen het talud opgereden en daar omgevallen en in brand gevlogen. De beide soldaten wisten zich met lichte brandwonden te redden en de brand is met chemische hulpmiddelen vrij spoedig gebluscht. De tank is zwaar beschadigd. Het verkeer naar beide zijden had een vol half uur vertraging Brievenmalen aangespoeld van een verongelukt postvliegtuig. Woensdag zijn aan de kust van Kent drie groote postzakken aangespoeld af komstig van het in September veron gelukte vliegtuig Boadicea. Twee der 3 zakken waren goed gesloten en de brieven, meer dan 10,000, zullen voor het overgroote deel aan de afzenders kunnen worden geretourneerd. De 3e zak met aangeteekende brieven was geheel door het zeewater doorweekt en de inhoud was nog slechts een massa pulp of brei gelijk. Diefstal van kolen. Reeds eenigen tijd was het opgevallen, dat te Rotterdam kolen ten nadeele van de staatsmijnen uit sleepschepen gestolen werden. Een in verband daarmede ingesteld onderzoek heeft thans geleid tot aan houding van twee schippers, den 45 jarigen W. F en den 41-jarigen L. j. T., die thuishooren op twee in de Waal haven gemeerd liggende schepen De mannen hebben uit een langszij liggend sleepschip respectievelijk 700 tot 800 en 500 tot 600 k.g steenkolen gesto len. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Ontvangen: A.V.R.O.-kalenders. Aanbevelend, J. A. v. d. HOOFT- Luteijn, Groede. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Voorts heeft men kunnen aanhouden den 49-jarlgen schipper van het sleep schip, waarop de diefstallen plaats had den, zekeren L. W. S. Deze schipper heeft van de lading niet minder dan 2000 K.G. verduisterd. De drie mannen zijn opgesloten. Brand te Valburg. Gisteravond Is brand uitgebroken In het café Het Wapen van Valburg te Valburg. Het vuur bleek ontstaan in het achterhuis, waarschijnlijk tengevolge van uit een fornuis gevallen kolen, die eenig hout hadden doen vlamvatten, en breidde zich zoo snel uit, dal de burgemeester de assistentie van de brandweer te Eist inriep. Door den hevigen wind liepen de belendende huizen, waarvan velen met riet gedekr, alsmede de Ned. Herv. kerk, gevaar. Met gezamelijke krachten gelukte het na eenige uren van harden arbeid het voorhuis, waarin het café geves- is. alsmede een schuur, te behouden Inventaris en meubilair liepen veel waterschade op. Verzekering dekt de schade. Overreden en gedood. Woens dagmiddag is het negenjarig zoontje van den heer J. Luken te Zwaag dijk, onder de gemeente Westwoud, door een uit Hoorn komenden vrachtauto, bestuurd door J. Stok man, overreden en gedood. Het kind kwam al spelende den dijk afloopen om den weg op te gaan, waardoor het den vrachtauto niet bemerkte. Van het dak gevallen. Gister middag is de 16-jarige H. P. T te 's-Gravenhage, bij het verrichten van loodgieterswerk op het dak van een perceel in de Herschelstraat al daar, komen te vallen. Hij liep een schedelbreuk en eenige andere kneuzingen op en is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan den Zuid wal gebracht, waar hij na aankomst is overleden. Brand te Grootegast. Gister middag is te Opeinde in de ge meente Grootegast brand ontstaan in de kruidenierswinkel van den heer J. Westra. Het geheele huis werd een prooi der vlammen. Van den inboedel kon zoo goed als niets worden gered. De oorzaak van den brand moet worden gezocht in een lek in den schoorsteen. Het Haagsche zedendelict. Naar wordt vernomen heeft de offi cier van justitie gisteren aan van der W. en aan ter H., die beiden eeni gen tijd geleden waren gearresteerd verdacht betrokken te zijn bij de be kende zedenzaak, doen weten, dat geen vervolging tegen hen zal wor den ingesteld. De veerdiensten op Frankrijk stopgezet. De diensten Londen DoverCalais en LondenFolke stoneBoulogne met slaapwagens zijn Woensdagavond stopgezet, aan gezien de Kanaalbooten de havens niet konden verlaten en de veeren de boottreinen niet konden opnemen. Wij hebben nog een flinke voorraad in MANUFACTU REN, zooals fijne wollen pul lovers, handschoenen, sjaals, wol len- en gewatteerde dekens, flanel, katoen, stoffen, thee- 'en bad doeken, kousen, sokken, corsetten, schortenbont, allerlei soorten wol, interlock- en gemoltonneerde ondergoederen, werkmans-klee- ding, gordijnstoffen, tafelzeilen, Engelsche truien, enz. enz. Zoolang de voorraad strekt, wordt alles nog beslist aan de tegenwoordige lage prijzen ver kocht. Aanbevelend, lste Zandstraat 27 Breskens te houden D.V. 17-19 November te 2 en 6,30 ure, lokaal Juliana- straat. 's Middags: Onze heilige oorlog 's AvondsLevensgevaar. Sprekers Br. SERVAAS en Br. BUUNK. Leider: Ds M1ETES. Zang Koor DE BRUl|NE-van Melle. Club en Duet BASTING. Ned- Ver. van Spiritisten „Harmonia" Centr. Bureau Asselsche straat 152 - Apeldoorn met inleiding en experimenten door Mevr. AKKERINGA, Den Haai Onderwerp: Er is een bewust leven na den dood, op Dinsdag 17 November 1936 in Hotel DE VUIJST te BRESKENS. Aanvang 8,15 uur. Entrée 50 een Eén harer Specialiteiten, Tel. 77. (10). Wilt gij een voor het ontsmetten van zaaigranen. Aanbevelend, Iz.VERHAQE, Nieuwvliet aan rollen, zijn wij ruimschoots voorzien Boekhandel E. BOOMBliek, Breskens. Wij zijn hierin ruim gesorteerd. Ook in groote keuze. Aanbevelend, BRESKENS Bio-Ond. LUXEMBOURG presenteert U de grootste en meest imposante film dezer tijd Een grootsch en spannend fi'mwerk, meesterlijk van Regie BRITSCH-INDIÊ, Land van mystiek en romantiek... maar ook van intriges en woe lingen. 300,000,000 menschen geregeerd en beschermd door een handjevol stoutmoedige soldaten. Een fiim zoo ontzaggelijk grootsch, een verhaal zoo vol humor, actie, sen satie en ontroering als U zelden of ooit gezien hebt. Tff In het Internationaal Wereldnieuws zult U o.a. zien DE VAL VAN IRUN- De vlucht der roode. Journalist draagt achtergelaten kind met levensgevaar over de Internationale brug. De opmarsch naar San Sebastiaan. ATTENTIE. A.s. Zaterdag en Zondag beginnen de voorstellingen 3 uur en half acht. Wij verwachten SHERLY TEMPLE in de sublieme film

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3