Register Geleibiljette Woonhuis 18 lor. II Openbare Winterlezin; 75 cent ALLEEN ZIJ Donderdag 12 Nov. 1936, Draineerbuizen 5 c.M W. WOITTIEZ ZONEN De strijd om Madrid duurt voort. Gemengd Nieuws Advertentiën. Vereeniging „Ceres" roeptleerlingenop een Cursus te Breskens. Groot BAL. Slaapkamertje BOUWLAND Kon. Boekhandel Boom-Bliek, Breskens N.V. Vischmeelfabrieken Garnalendroge „ZEELANDIA" Psychometrische avond Kon. Drukkerij „Cadsandria" Bresken beste Duitsche Eierkolen. KOMT „CADSANDRIA" BRESKENS Wekeiijksche Beuitdienst Firma PIET ROEST JAN ROEST Beurtdienst SLUIS. Serenade. Zondag 8 November werd door het muziekgezelschap „Apollo" alhier een serenade gebracht aan haar directeur, den heer J van den Bussche ter gele- genheid.'van zijn dertig jarige huwelijks loopbaan. Door den Voorzitter van Apollo, den heer G. Metz werd de ju bilaris gecomplimenteerd terwijl hem namens het bestuur en de werkende leden'een aandenken werd overhandigd. Het muziek speelde daarop enkele marschen en werd in huis genoodigd voor een verversching. Nadat nog en kele stukjes ten gehoore waren gebracht, marcheerde het corps weer naar haar lokaal Een en ander bracht veel volk op de been. Benoemd. Tot tijdelijk wijkverpleegster in de vacature Zuster Van den Oever voor de afdeeling Retranchement-Sluis van het Groene Kruis werd benoem d Mej S. van Roo te Middelburg. o De aanvallers zijn gisterochtend met een hevig bombardement begonnen en verklaren morgen de stad te zullen binnenrukken. Naar Reuter uit Madrid verneemt, staat de stad sinds gisterochtend 8 uur bloot aan een hetfig bombarde ment van de aanvallers. De grana ten vallen in de voornaamste stra ten en richten aanzienlijke schade aan. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. Vliegtuigen van het leger van Franco hebben strooibiljetten in de stad geworpen, waarin Franco aan kondigt, dat zijn troepen morgen de stad zullen binnenrukken. De speciale correspondent van Reuter te Madrid deelt mede, dat hij de granaten van de opstandelin gen heeft zien vallen rond het mi nisterie van buitenlandsche zaken en in de oude stadswijken. De vliegtuigen van Franco heb ben pamfletten omlaag geworpen, waarin wordt gezegd, dat alle vrou wen en kinderen, alsmede de buiten landsche ambassades, gezantschap pen en consulaten, geëerbiedigd zul len worden Ontruiming van bedreigde wijken. De Madrileensche gemeenteraad heeft Zondag onafgebroken verga derd om te zorgen, dat de openbare diensten, waarvan voor een doel treffende verdediging veel afhangt, bleven functioneeren. Het socialis tische raadslid Redondo vervult thans de functie van burgemeester. In een dag tijds zijn meer dan 12.000 menschen, die uit de be dreigde voorsteden gevlucht waren, in het centrum van de stad in leeg staande of door de bewoners ont ruimde huizen ondergebracht. Zondag heeft Madrid, ondanks de bedreiging van de rechtsche troe- pen, toch nog den 19den verjaar dag van de Russische sowjetunie ge vierd. 's Middags trok een inter nationale colonne van 2000 vrijwil ligers, die op weg was naar het 1 front, door de stad, luide door de bewoners toegejuicht, 's Avonds zond de Madrileensche radio een buiten gewoon .programma uit, waarbij tal van communistische redenaars en dichters het woord voerden. Met een leve Rusland werd deze uitzending besloten. Volgens den correspondent van Reuter aan de zijde der opstandelin gen heeft een vrouwenbataljon van de regeeringstroepen verwoed ge streden op het Casa del Campo. Het bataljon leed groote verliezen. Onrechtmatig steuntrekken De directeur van maatschappelijk hulp betoon in Deii Haag heeft namens de gemeente aangifte gedaan va nonrecht- matig steuntrekken in 12 gevallen, tot een gezamenlijk bedrag van f 300. Smokkelarij Commiezen te Budel hebben twee smokkelaars uit Eindho ven aangehouden, die in tweegumm'- zakken 200 k.g. Belgische margarine het riviertje de Aa van het Belgische grensplaatsje Hamont uit naar Budel lieten afdrijven. De smokkelwaar is in beslag genomen, tegen de smokkelaars is proces-verbaal opgemaakt. Vrouw door een auto overre den en gedood. Gisteravond is te Amsterdam een ernstig verkeerson geluk gebeurd. Een 65-jarlge vrouw weifelde bij het oversteken van de straat. Zij werd door een personenauto die uit de richting van den Amstelveen- sche weg kwam. overreden en is bijna onmiddellijk na het ongeluk overleden. De naam van het slachtoffer is nog niet bekznd Het stoffelijk overschot is naar een ziekenhuis gebracht. Door een rukwind te water ge raakt. In de Lauwerecht te Utrecht is gisteren de 31-jarige H. aldaar bij het verrichten van werkzaamheden langs de Vecht tengevolge van een rukwind te water geraakt. Hoewel hij spoedig uit het water was gehaald, waren de levensgeesten geweken. Met een mestvork gestoken. Gisterochtend heeft het zoontje van den heer Tj. Koster te Twijzelerheide bij het spelen zijn tweejarig broertje met een mestvork in het oog gestoken. Op medisch advies werd het kind naar het academisch ziekenhuis te Groningen gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig en waarschijnlijk zal het kind een oog moeten missen. Boerderij afgebrand. Gister middag is te Groenlo de boerderij het z.g.n. Groot Stikken, bewoond door den landbouwer Tuinte, geheel in vlam men opgegaan. De brand is ontstaan in een groote schuur, welke vlak bij de woning is gebouwd. Daar brandde een fornuis pot en hec vermoeden bestaat, dat hierdoor de Drand is ontstaan. De hevige wind, welke in de lengterich ting op het huis stond, was de oor zaak dat de brand zich zeer snel voort plantte. Niet alleen de groote nieuwe schuur maar ook het hoofdgebouw, hetwelk enkele jaren geleden grondig werd verbouwd, stonden weldra in lich te laaie. Een buurjongen ontdekte den brand en waarschuwde de bewoners, die aan tafel zaten. Met de grootste moeite slaagde men er in 1 et vee te redden. Van het huisraad kon zoo goed als niets behouden worden. Groote hoe veelheden rogge en hooi, benevens een roggemijt. gingen verloren. De brandweren uit Groenlo en Lich tenvoorde, die spoedig ter plaatse wa ren, konden vrijwel niets uitrichten te gen de vuurzee. Slechts de muren zijn gedeeltelijk blijven staan. De scha de wordt door verzekering gedekt. Jeugdige boefjes aangehouden. De politie te Veghel heeft de hand weten te leggen op drie jeugdige boef jes die er hun werk van maakten win kelwaren uit winkels te stelen. De jongens, die van 11 tot 13 jaar oud zijn, werden verhoord en bekenden Op hun aanwijzingen werden zes kistjes sigaren, die zij uit verscheidene winkels hadden gestolen, in het bosch gevonden onder Veghel, waar zij den buit verstopt hadden. Een en ander werd in beslag genomen. Het onder zoek duurt voort. De inbraak in de onbewoonde villa van de Koningin te Apeldoorn In verband met de onlangs gepleegde diefstal in een leegstaande villa van de Koningin te Apeldoorn heeft de mare chaussee te Apeldoorn nog twee per sonen gearresteerd, van V. en v.d. M., beiden werkloos, die te Apeldoorn niet ver van de betreffende villa wonen. In de woning van v.d. M en een broer van van V., gelegen aan den Loosche weg, zijn de gestolen goederen, be staande uit tapijten, gordijnen en huis houdelijke voorwerpen, teruggevonden. Volgens zijn verklaring zou de broer van van V. er niet mede bekend zijn geweest, dat de goederen van diefstal afkomstig waren. De gestolen goederen waren door de gezinnen deels in ge bruik genomen en voor hei overige op zolder peplaatst. De marechaussee heeft alles in beslag genomen. Gisteren zijn de gearresteerden van Apeldoorn naar het huis van bewaring te Zutphen gebracht Vier personen, verdacht van dezen diefstal, zijn dus gearresteerd. Nader verneemt men, dat de mare chaussee behalve de vier reeds gemel de personen nog vier personen, ver dacht van de inbraak heeft gearresteerd. Zij zijn allen te Apeldoorn woonachtig. De marechaussee is op het spoor van de dievenbende gekomen, doordat haar ter kennis kwam, dat een van hen op straat was gezien met een pendule onder den arm, waarvan de herkomst verdacht was. Inbraak. Te Delft is Zondag avond onder kerktijd ingebroken in een woning aan de Molslaan. Vrijwel alle kasten en laden werden door zocht. Ongeveer f 100 werd gesto len. Arbeldsongeluk op de kunstijs baan te Amsterdam. Voor de in een afzonderlijk gebouwtje gelegen ma chinekamer van de kunstijsbaan, welke van het sportfondsenbad in de Linnaeus- straat te Amsterdam deel uitmaakt, is een ongeluk geschied bij het mannoe- vreeren met een z.g. verdamper, eeu zwaar en hoog gevaarte, dat gisteren uit de machinekamer was verwijderd voor het herstellen van een defect en gistermiddag weer op zijn plaats zou worden gebracht. Voor dit karwei werd gebruik ge maakt van z.g. glijplanken met takel en katrol, terwijl de zijkanten met houten schragen werden ondersteund. Bij een trekbeweging in de richting van de machinekamer is het gevaarte plotse ling gekapseisd. Een werkman van 29 jaar, die bij het voorste trekpunt was opgesteld, wist terzi|de te springen, doch geraakte nog met een vinger bekneld, welk lichaams deel bij onderzoek gebroken bleek te zijn. Een collega van 36 jaar. die zich aan de achterzijde van het gevaarte be vond, trachtte ook weg te springen, doch kreeg een hevigen klap van een uitstekend gedeelte, waardoor hij ern stig aan het hoofd werd gewond. Met een zware hersenschudding is hij op genomen In het O. L. Vrouwe gast huis. Met een baksteen geslagen. Toen de vorige week de aannemer A. A. K, uit Bussum de werklieden, die werkzaam zijn aan den bouw van een pastorie te Naarden, wilde uitbe talen, naderde de schipper Hoogendoorn uit Bussum die delging van een oude schuld verlangde. K. wilde hieraan niet voldoen en greep tijdens een woor denwisseling een baksteen en sloeg de ze op het hoofd van H. Omstanders grepen hem beet, zoodat erger werd voorkomen. H. kreeg eenige hoofd wonden en is na verbonden te zijn naar zijn woning vervoerd. Jongen door een vrachtauto overreden en gedood. De 13- jarige S. de Vries te Heerenveen, die een bezoek zou brengen aan zijn fami lie te joure, wilde een eindje meerij den op een met basalt geladen vracht auto. Toen de jongen echter bemerk te dat de auto een verkeerde richting uitging, sprong hij eraf, kwam te val len en werd overreden. Zwaar gewond werd het slachtoffer opgenomen en naar het ziekenhuis alhier vervoerd, waar het bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. Motorrijder geslipt. Op de Baarsjesweg te Amsterdam is eeu 34- jarlge man tengevolge van de gladheid van den weg met zijn motorfiets ge slipt. Hij kwam zoo ernstig te vallen, dat hij een schedelbasisfractuur opliep. Hij is naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht. Van de duo-zitting gevallen. Te Deventer is de heer Maatman uit Lochem, die als duorijder met den heer Veihey uit Lopik naar Deventer reed op den Twelloschen dijk door het afglijden van de voetsteun van zijn mo torfiets gevallen. De getroffene Is in stervende toestand en met zware hoofd wonden naar het ziekenhuis te Deven ter gebracht. Moeilijke arrestatie. Haagsche mot ragenten hebben een bewoner van de Bloemfonteinstraat te 's Gra- venhage naar het politiebureau van der Vennestraat gebracht. Deze man werd in de Schalkburgerstraat uit een dancing gezet en wilde zich op aanmaning van de agenten niet verwijderen uit den volksloop, welke daardoor was ont staan. Bij zijn aanhouding gaf hij een der agenten een klap in het gelaat en verzette hij zich, waardoor een der agenten een duim brak. De verdachte, die onder invloed van drank verkeerde, is in 't hoofdcommissariaat in bewaring gesteld. Inbraak te Bloemendaal opge helderd. In Den Haag is aange houden de 24-jarige J. v. H., geboren te Haarlem en wonende te Brussel, verdacht van tusschen 1 en 18 Octo ber j.l. bij de familie Aerdenhout ge pleegde inbraak, waarbij hij ongeveer f 1000 aan sieraden heeft gestolen. Verdachte heeft een volledige be kentenis afgelegd. Botsing tusschen wielrijder en vrachtauto. Gisteravond bij he) uitgaan der fabriek Heemaf te Hengelo kwam de ongehuwde arbeider O. Kamp huis met zijn rijwiel in botsing met een aankomende vrachtauto, waardoor hij van zijn rijwiel werd geslingerd. Met een zware hoofdwonde werd hij opgenomen en naar het r.k. zieken huis vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. voor in Weven en Fraaie Handwerken Opgaven en inlichtingen bij Mej. E. S. RISSEEUW, Kruis- dijk, en tevens bij Mej. E. JA- COBS-Van Dixhoorn, Breskens. Zaterdagavond DANSEN bij FRANS DEN DRAAIJER te Breskens. Gevraagd voor direct: zonder ontbijt. Br. onder letter B met prijs opgaaf, Bureau van dit blad. Nieuw te HUUR. Te bevragen bij Iz. QUAARS, Molenwater 10 te Breskens. Notaris BEUNINGH te Groede zal op bij instel, en op bij toewijzing, telkens des nam. om 2 uur in het café van den heer L. Versprille te Waterlandkerkje, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkoopen: een perceel te Waterlandkerkje in den Vrijen- polder, kad. bekend gemeente Waterlandkerkje sectie D nom- mer 33 groot 55 aren 40 centiaren of 1 gemet 76 roeden, behooren- de aan de fam IZAAK VAN HANEGHEM. Verhuurd tot rooven oogst 1937 tegen f 40 per jaar aan F. Diele- man, aldaar. Aanvaarding bij betaling koop som uiterlijk 19 December 1936. Lasten vanaf 1 Januari 1936 voor kooper. Voorhanden: Bridge doozen, Patience, étuis met ihhoud, Phieces Schrijfmappen, Sousmans Vloeidrukkers, Sterioscopen en Vergrootglazen, Prima Puntenslijpers, Lakstempels, Datumstempels m. draai band, Trekpennen, Vouwbeenen, Briefopeners, Postzegeldoozen, Postzegelsbevochtigers, Potloodhouders, (dubbel en enkel), Vulpenhouderstaanders, Glazen Doorschrijfpennen en Stiften, Etuis voor vulpennen, Boekenomslagen, Dames- en Heerenschrijfmappen, Keurige Foto Albums, Postzegelalbums, Poesie-albums, Sigarenbandjesalbums, enz. op Donderdag ia Nov. in Hotel Valk te Breskei Onderwerp: Zullen de Joden naar Palestina terugkeert Spreker: Pred. H KRAMER. Allen welkom! Begin '3 avonds 8 uur. Toegang Tel. BRESKENS 38 Tel. BILTHOVEN 2'! In de algemeene vergadering van Aandeelhouders dato 6 N werd den heer PIET BAAS met ingang van 15 Novem benoemd tot Adjunct-Directeur. De heer BAAS is gerechtigd tot aankoop van alle man alen welke voor het bedrijf benoodlgd zijn en tot het aanstel en ontslaan van alle personeel. De Directeur: JAN H. HEIKENS j Ned Ver. van Spiritisten „Harmonia" Centr. Bureau Asselsche straat 152 - Apeldoorn. met inleiding en experimenten door Mevr. AKKERINGA, Den Ha Onderwerp: Er is een bewust leven na den dood, op Dinsdag 17 November 1936 in Hotel DE VUIJST te BRESKENS. Aanvang 8,15 uur. Entree 50 ce inhoudende 160 Bijz. Geleibiljetten bedrukt met naam en adres bij tien stuks per register. IN LOSSING tot en met Vrijdag een ladir Aanbevelend, J. OOSTERLINi WC Wegens verhuizing adres: Hoek |ulianastraat, naa P. Haartsen. die in dezen tijd in staat zijn om GOED, GOEDKOOP en OP TIJD hun drukwerk af te leveren komen in aanmerking voor een order! U eens met een bestelling bij ons en wij twijfelen niet, of die wenschen zul len vervuld worden KON. DRUKKERIJ W0T" Geregelde voorraad van prima kwalite Bouwmaterialenhandel, Breskens, Tel. 1 Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam Vrijdag 5 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Sreskens-Dordrecht-Rotterdam visa-versa w. Gewijzigde Vertrekuren Vertrek van Breskens: Woensdags 3 uui Vertrek van Rotterdam: Vrijdags 5 uur Vertrek van Dordrecht: Zaterdagsmorgens Tel. Breskens 109 - R'dam 1074!

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3