i BRILLEN I DE DUIF VAN DER GRAAF Co. een Directeur. Wintertijd - Leestijd. Ontsmettingsmiddelen Winterweelde Openbare Winterlezing Firma Gebr. WEIJENS Dames- en Kindergabardines Aanbestedingsformulieren uitgestelde eindveiling Kleine Advertenties Advertentiën. °p op 30 October 1936 6 November 1936 Een Huis Een Kazerne Een Huis Een Huis Een Loods Een Wagenhuis op Donderdag 22 October Levering van op voorschrift H.H. Doktoren. Vakkundige behandeling. Lage prijzen. Steeds ruime keuze: in verschillende prijzen.'II W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. Dames- en Meisjesconfectie met passende hoeden WEEKBLAD^HANDELSBELANGEN" Vrijdag 23 Oct. a.s., des nam 4,30 uur, in het Hotel van den Heer DE VUIJST te Breskens. Vulpenhouders A. leenhouts, ANTON ROEST ^emeexv\e ^resVexv? Siichting Huishoudelijke voorlichting ten Plattelande. 0 Bij voldoende deelneming zullen dezen winter wederom KOOKLESSEN ge geven worden. Vrouwen, die hier belangstelling voor hebben, worden verzocht zich deze week op te geven bij Mevrouw E. RAMAKER. 20 October 1936. De Burgemeester: D. H. VAN ZU1JEN. Noodlottig auto-ongeluk bij Sel- zaete. Te Selzaete is een taxi auto, die een zestal Grieksche ma trozen naar Gent moest vervoeren, met een vaart van 60 kilometers tegen een boom gereden, 't Voertuig werd geheel verpletterd. Twee ma trozen werden gedood. De vier an dere benevens de chauffeur kregen doodelijke verwondingen en zijn naar een ziekenhuis ter verpleging over gebracht. Volgens een eerste onder zoek waren alle matrozen sterk on der den invloed van drank, daar zij de grensgemeente Selzaete reeds den geheelen avond aan het passa gieren waren. De oorzaak van het ongeluk zou gelegen zijn in het feit dat een der matrozen op den chauf feur was gevallen, waardoor deze het stuur kwijt raakte. Giitmengster gearresteerd. De politie te Luik heeft een 40jarige modiste J. M. aangehouden, die ver dacht wordt een tiental personen in den loop van twee jaren te hebben vergiftigd. Zij gaf zich uit voor ver pleegster en koos haar zieken uit alleenwonende dames, die in goeden doen waren. Na haar slachtoffers met thee vergiftigd te hebben, zorg de zij na het overlijden, dat zij alle geld in bezit kreeg. Tevens wordt zij beticht haar man vergiftigd te hebben. Rijnschip in brand gevlogen. Het te Rotterdam thuishoorende rijn schip „majo," schipper Wilson, ge laden roet 5500 pakken stroo, ko mende van Zoutkamp met bestem ming naar Brussel is Zondagmorgen tijdens den Noord-Westerstorm ten Westen van Ameland op het F riesche wad van zijn ankers geslagen en Idaarna in brand geraakt. Met groote moeite is het schipper IVisscher van de sleepboot „Leba' thuishoorende te Zwartsluis, gelukt de vijf opvarenden, de schipper, zijn vrouw, een knecht en twee kinderen te redden. Hij heeft ze te Oost mahom aan wal gebracht. Intus- schen was het stroo van de „Majo' van voor- tot achterschip in lichter laaie. Zondagmiddag is het schip nabij Holwerd gestrand. De geheele deklast is verbrand. De brand vermoedelijk ontstaan doordat een vonk .uit de kachelpijp in het stroo is gevallen. Visschersschepen in den storm. Volgens berichten uit zee, hebben verscheidene visschersschepen met zwaar weer te kampen gehad. De stoomtreiler SCH 61, schipper Arent Groen, van de reederij v/h Frank Vrolijk, te Scheveningen, heeft groote moeite, zich op de zee te houden. Het schip heeft een defect aan den stoomketel en stoomt met halve kracht qp de hoogte van Ter schelling. De schipper heeft draad loos om assistentie verzocht. Voorts bericht men nog, dat van pnkele schepen de haringdeklast is weggeslagen. Auto geslipt Op de Eeuwige laan te Bergen (N.H.), even voorbij de Sparrelaan is een personen-auto, testuurd door den arts S. uit Zeist, ïeslipt door de gladheid van den weg. De auto sloeg tegen een boom en werd totaal vernield. De inzitten den, dr. S., een dame en een heer werden vrij ernstig gewond. Nadat de eerste geneeskundige hulp was verleend, werden de gewonden per ziekenauto naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. De heeren hadden een hersenschudding en hoofdwonden. De dame had verwon dingen aan het hoofd opgeloopen. Opium. Wegens het vervoeren Van opium is aangehouden de 46-jari- 9e Chineesche donkeyman S, K. wo- ïende te Rotterdam. De man is in het >olitiebureau aan het Sandelingplein in «ewarlng gesteld. Zware binnenbrand. Zaterdag avond is vermoedelijk door het te fel stoken van den haard, brand uitgebro ken op de tweede etage van het perceel Laan Copes van Cattenburg 107 te s-Gravenhage waarin het pension van den heer Jansen is gevestigd. De brand werd ontdekt, doordat een medebewoonster van het pension, tij dens het telefoneeten een verdacht ge knetter hoorde, waarop zij den heer J. waarschuwde. Deze stelde een onder zoek in en zag dat in de voorkamer, be woond door den heer L die afwezig was, de brand woedde. Het vuur had reeds het behang, alsmede een divan en het kleed aange tast. Onmiddellijk werd de brandweer ge alarmeerd waarop de motorspuit van het bureau Laan Copes verscheen. Onder leiding van den lsten brand meester Otten, werd het vuur, dat zich inmiddels uitgebreid had, met twee stralen op de waterleiding aangetast en spoedig bedwongen. De motorspuit van het bureau Prinsestraat, welke even later arriveerde, behoefde geen dienst te doen. De kamer bleek zoo goed als uit gebrand. De eerste etage liep veel waterschade op De heer L. was ver zekerd. Ware de brandweer niet zoo spoedig ter plaatse geweest, dan zouden gezien den feilen Zuid-Oostenwind, de gevolgen zeer ernstig geweest zijn. Benzine in beslag genomen. De laatste dagen werd te Schiedam benzine en petroleum aangeboden be neden inkoopsprijs Daar dit de politie verdacht voorkwam, heeft zij dan ver- kooper aangehouden en een nader onderzoek ingesteld, dal tot resultaat heeft gehad dat 1000 liter benzine en 600 lieer petroleum i 1 vaten van 200 liter zijn in beslag genomen. Daar deze brandstof vermoedelijk van dief stal afkomstig is, verzoekt de commissaris van politie te Schiedam nadere inlich tingen. Steekpartij te Leiden. Vrijdag avond ontstond over een kleinigheid twist in de Jan Vossensreeg te Leiden tusschen twee Amsterdamsche koop lieden. De een trok daarbij zijn mes en bracht den ander een vrij ernstige wonde aan den pols toe. Na voorlopig verbonden te ziin de man naar het academisch ziekenhuis overgebracht, waar vandaan hi) naar het politie-buteau is gebracht, waar bleek, dat hij zeer sterk onder invloed van sterken drank was. De dader is m arrest gesteld. Schoorsteen uit elkaar gespron gen.Vermoedelijk doordat de rook- kamerverstopt was, is een schoorsteen te Rotterdam, uit elkaar gesIageD. De ontplofftng, die op zolder plaats vond, was zoo hevig, dat de brokken steen tot op honderd meter van het pand werden weggeslagen. Dat er geen per soonlijke ongelukken te betreuren zijn geweest, valt nog te verwonderen, want niet alleen dat voorbijgangers op het moment van de ontploffing groot ge vaar liepen door de vallende brokken steen getroffen te worden, op de eer ste étage lag in de onmiddellijke na bijheid van den schoorsteen een viertal kindeten te slapen. Hoewel de schoor steen op de eersce, evenals op de tweede étage, geheel werd openge scheurd, heeft geen van de kinderen letsel opgeloopen. lnmaakkool verkrijgbaar, 5 cent per K.G., gesneden thuisbezorgd, bij A. WAGENAAR, Breskens. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Het Bestuur der Muziekver- eeniging „Uit het Volk - Voor het Volk" te BRESKENS, vraagt voor direct Sollicitaties te richten vóór 26 October aan den Voorzitter der Vereeniging. Vergiftigde makreel Zaterdag en Zondag zijn in verscheidene gezinnen te Zutphen gevallen voorgekomen van vergiftiging. Het staat vrijwel vast, dat het komt door h t eten van makreel De verschijnselen bestaan in krampen braken en diarrhee en zijn naar het schijnt niet van ernstigen aard. In een gezin, bestaande uit negen personen hebben vijf personen van deze visch gegeten. Bij deze personen deden zich de verschijnselen bij den een in meer, bij den ander in mindere ernstige mate voor. Zoo zijn er meer gevallen, die er op wijzen, dat de oorzaak bij ge noemde vischsoort moet worden ge zocht. Onder leiding van den directeur van den keuringsdienst, ir. de Kruyff, is men vandaag met het onderzoek begon nen. Ook in Almelo en Deventer zijn de laat ste dagen vergiftiglnsverschijnselen ge constateerd bij een groot aantal perso nen. die bij onderzoek gestoomde makreel bleken te hebben gegeten, welke op de markt verkocht was. De verschijnselen waren niet van ernstigen aard. Maandag is op de markt te Rijsen een groote partij makreel in beslag genomen daar de keurings dienst vermoedde, dat de pattij ondeug delijk was. De oorzaak vermoedelijk te wijten aan onjuiste behandeling bij het stoomen. Den verkoopers treft geen schuld, daar zij ondeugdelijkheid waren. Motorfiets geslipt. Te Leeu warden is op het kruispunt Harirager- sttaatwegBildtschestraat de 46-jarige constabel van de marine In Den Hel der, van der Meer, met zijn motor rijwiel, waarop zijn echtgenoote als duopassagier, over den kop geslagen. Waarschijnlijk is hij geslipt. De be- bestuurder liep een ernstige schedel breuk op, zijn vrouw brak een sleutel been. Een vliegtuig voor 44 personen. Een maatschappij te Baltimore is op het oogenblik bezig voor Rusland een vliegtuig te bouwen, dat 44 passagiers kan vervoeren, en dat grooter en krach tiger is dan de z.g.n. clippers, die thans den dienst over den Stillen Oceaan doen tusschen Californiê en Manilla. Het vliegtuig kost meer dan een millioen dollar. Het krijgt vier Wright Cyclone G motoren van 1000 p.k. De snelheid is 160 mijl pet uur, en er kan 4000 mijl gevlogen worden zonder dat benzine geladen behoeft te worden. Zesjarig meisje bij een aanrij ding gedood. Zondagmiddag stak het zes-jarig dochtertje van den heer Baeten. wonende aan den Leenderweg te Valkenswaard, den weg over om zich naar haar grootmoeder te begeven Op hetzelfde oogenblik passeerde een mototrijder. Een aanrijding was onver mijdelijk. Het meisje werd op den grond geslingerd en op slag gedood. Het motorrijwiel werd bestuurd door den heer J. v.d. Kerkhof te Eindhoven. Een „Mussert wint '-band. Het is den laatsten tijd meermalen voorge komen, dat te Bilihoven en in De Bilt de wegen bekalkt waren met po litieke leuzen. Zoo heeft men onlangs gebruik gemaakt van een band met het opschrift: .Mussert wint". Door steeds verf op den band te laten lopen maakte men afdrukken van deze leuze op den openbaren weg, waardoor geheele we gen werden beschilderd. Het gemeen tepersoneel kon daarna weer aan het werk gaan om de beschilderingen te verwijderen. Thans hebben B. en W. van De Bilt een bepaling voorgesteld, waarbij het verboden is het aanbrengen van letters op den openbaren weg. Tot dusver kon men tegen dit feit nog niet straf rechtelijk optreden. Tevens zal straf baar worden gesteld het des nachts vervoeren of het bij zich hebben van voorwerpen die zijn bestemd voor het beschilderen van wegdekken. Verstekelingen. Met hetDult- sche stoomschip Ruhr zijn te Rotterdam aangebracht de 18-jarige Amerikaan N. D. en de 26-jarige Roemeen E. C die zich in Constanza als verstekelin gen aan boord verstopt hadden. Het Grieksche stoomschip Turkia zette in de Merwehaven aan wal den 45-jarigen Griek E S., die in Colowata aan boord was gekomen. De drie mannen zijn ter beschikking van den vreemdelingendienst gesteld. Auto tegen telefoonpaal gere den. Onder de gemeente Heesch is een auto van den heer S. uit Hanen in volle vaart tegen een telefoonpaal gereden, doordat de chauffeur de macht over het stuur kwijtraakte. De auto werd geheel vernield, doch de inzitten den werden slechts licht gewond. Uit het politieonderzoek bleek, dat de heer S. en zijn chauffeur onder den invloed van sterken drank verkeerden, weshalve zij ter ontnuchtering in het politiebureau te Oss zijn opgesloten Proces-verbaal is opgemaakt. De auto is weggesleept. De Catalogus van Leesbibliotheek „LECTURA" Oranjeplein 9 is vanaf WOENSDAGAVOND ver krijgbaar. voor het ontsmetten van zaaigranen. Aanbevelend, Iz. VERHAQE, Nieuwvliet Marktberichten. Maandag 19 Oct. werden de vol gende prijzen gemaakt: Pet 70 K.G. Zeeuw; Bonten 2,20—2.40, Z. bl 2,20—2,40, Eigenheimers 1,701.80, Z. blauwen eigenheimers 1,801,90, bonten en blauwen poters 1,501,60. Alle soorten bonken 1,80 1,90. Ver der Brielsche eigenheimers 2,002,10, dito poters 1,50—1,60. Verder per 100 K G. N. H. bonten 3,00-3,20, N. H. blauwen 2,60—3,00, Noordhollandsche eigenheimers 2,60 2,80, id. bl. eigenheimers 2,602,80, N. H. Muizen 2,60—2,80, Hillegom mer- en Katwijker zandaardappelen 3,60—4,00, Nieuwlandsche zandaard appelen in balen van 50 kilo 3,00 3,20, dito bonken 2,302,60. Ten overstaan van Notaris J. MIJS te Oostburg, zal bij instel, in het café „Dorpszicht" te Bres kens en bij toewijzing, in het Hotel „Stoombootveerhuis" te Breskens, telkens des nam. uur, ten verzoeke van de erven van den heer J. M. H. VAN DE SANDE, publiek worden verkocht: Perceel I. met schuur en tnin op- en met recht van erfpacht van den grond, gelegen aan de Markt te Bres kens, aldaar kad. bekend Sectie D, no. 1988, groot 3 A. 55 c.A Verhuurd tot 26 April 1937 voor f 200,— per jaar. Perceel II. met stal en erf, gelegen aan de Dorpsstraat te Breskens, al daar kad. bekend Sectie D, nr, 2699, groot 7 A. 73 c.A. Perceel III. met tuin, gelegen aan de Dorps straat te Breskens en uitmakende Zuid-Westelijk deel groot ongeveer 1 A. 54 c.A. van het perceel kad. bekend Sectie D, nr. 2700. Perceel IV. met tuin, gelegen aan de Dorps straat te Breskens en uitmakende een Noord-Westelijk deel groot ongeveer 2 A. 10 c.A. van het perceel kad. bekend Sectie D, nr. 2700. De perceelen II, III en IV zijn verhuurd aan het Rijk, als Mare- chaussée-kazerne tot 31 Decern ber 1941, voor f 1800,per jaar. Perceel V. op- en met het recht van erf pacht tot 31 Maart 1948 van den grond, gelegen te Breskens aan de Haven aldaar kad. bekend Sec tie D, nr. 2032, groot 3 A. 50 c.A Verhuurd tot 30 September 1939 aan de N.V. Mij tot Detail ver koop van Petroleum „De Auto maat" voor f 360,— per jaar. Perceel VI. op- en met het recht van erf pacht tot 31 December 1963 van den grond, gelegen te Breskens, aldaar kad. bekend Sectie D, nr. 1778. groot 1 A. 1 c.A. Verhuurd tot 31 December 1936 aan de N.V. Beetwortelsuikerfa briek „Sas van Gent" te Sas van Gent, voor f 80,per jaar. Perceelen II, III en IV ook in cumulatie te veilen. Grondlasten voor rekening der koopers, vanaf 1 Januari 1937 Loopende erfpachtscanon voor rekening van de koopers. Betaling koopsommen 1 maand na toewijzing. Meerdere Inlichtingen te krijgen ten kantore Notaris. ver voorn, voorhanden. Boekhandel Bteskens. E. BOOM—Bliek, in Hotel „Het Wapen van Breskens (eigen. N. C. VALK), Breskens |j Thema: Aan het sterfbed onzer beschaving? Ref. Pred. H. KRAMER. Begin 's avonds 8 uur. Toegang vrij. Vrijwillige collecte. 1 Juweliers - Optiek - Horlogers Beliamypark 20, VLISSINGEN BHaSBHaHBlflHEBIiKBliSB Aanbevelend, W Voor keurig zittende Lange Noordstr. Middelburg Steeds soliede artikelen, daarbij voordeelig N HANDELS-INFORMATIES INCASSEEREN VAN ACHTER STALLIGE KOOPMANSVORDE RINGEN MET VERZEKERING - TEGEN GERECHTSKOSTEN - CREDIETBESCHERMINGS DIENSTEN ONTWERPEN EN DEPONEEREN VAN HANDELSMERKEN AMSTELSTRAAT 14-18, AMSTERDAM (C) Telefoon; 32000 6 lijnen. met couvert. Verkrijgbaar in den Boekhandel van E. BOOMBLIEK, Breskens Notaris BEUN1NGH teGroede maakt bekend dat de krachtens art. 1223 B. W. van het houten „NEELTJE", eigenaar H. W. BRAND te Breskens, thans zal plaats vinden op De goederen staan in bod op f 2000,-- Kon. Boekh. E. BOOM-BLIEK. Uit voorraad leverbaar: voor Tuin- en Landbouwgereed- schappen, Zuivel- of voor Melkgereedschappen, Ont- i roomers, Tuimelkarns, Melk en Transportkannen. Melk zeeften en Watten. Machine olie, Wagensmeer en Consistentvet, Riemvet, Bindertouw, enz. Alsmede alle Landbouwwerktuigen. Breskens 61 Telef. 50. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS-ROTTERDAM. Vertrek van Breskens lederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10899,

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3