VERRAAD i PARKER dagmeisje, HET GOUD HIEP HIEP HOERA. MASKERADE. Draineerbuizen 5 c.M. W.WOITTIEZ& ZONEN, D, Haartsen-de Visser, Damast-Tafel lakens, Ontsmettingsmiddelen Luxe doozen Postpapier. MINDERWAARDIG ^emeexv\e ^vesVevv^ Kleine Advertenties Advertentiën. 1914 - 1918 Profiteer van de lage prijzen Donderdag 2 2 October Donderdag 2 9 October Een HUIS met schuur en tuin, Een perceel TUIN, schrijfmappen Boterspeculaas, Amandelspeculaas. Letterbanket MAAS-JANSEN - - - Tel. 77. Zaterdag 17 en Zondag 18 October Herfst- en Wintercollectie: Mantels, Japonnen, Kinderkleeding, Hoedjes en Nouveaute's. W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. VULPENHOUDERS E. BOOM-BLIEK, Official Parker Dealer Breskens A Openbare vergadering van den raad op Maandag 19 October 1936 om 17 uur. Agendum: 1. Opening; 2. Notulen; 3. Ingekomen Stukken en Mededeelin- gen. 4. Borgstellingsfonds Veldwachtersverordening 6. Grond Markt 7. Rekening 1935 8. Voorbereiding begrooting Rondvraag en Sluiting. de man spoorloos verdwenen, zoodat zijn opsporing verzocht wordt. Het accountantsonderzoek heeft nog geen definitieve eindcijfers opgeleverd, maar het verduisterde bedrag op ongeveer f 40,000 geschat. Een geval van prijsopdrijving. Voor den kantonrechter te Gouda is Woensdag het eerst geval van prijs opdrijving behandeld. Kantonrechter was mr. G. de Jongh Tzn. Het betrof denlandbouwet P. V. te Waddingsveen, die verdacht werd van prijsopdrijving van een hoeveelheid gerst, bestaande uit 111 zakken van 70 kg. Veidachte zou aan den graanhandelaar G. D. te Moordrecht in den loop van September deze hoeveelheid hebben verkocht te gen den prijs van zes gulden per hon derd kilogram. Verdachte ontkent nu dezen koop te hebben gesloten. Den verdachte was nu ten laste gelegd, dat hij de gerst aan anderen tegen hoogeren prijs zou hebben aangeboden, om op die manier een extra winst te maken na de devaluatie van den gulden. De gerst n.l. werd na 30 September ter beurze verkocht tegen f 7 a f7.50; korten tijd daarvoor was de prijs f 6 a f 6.25. Verdachte verklaarde de bedoeling te hebben gehad de gerst uitsluitend voor eigen doeleinden te gebruiken en herinnerde zich van een verkoop aan graanhandelaar D. te Moordrecht niets. Wel weet hij in den loop van den zomer met dezen over gerst te hebben gesproken. Zij moest toen nog ge- dorscht worden en zonder te weten wat de kwaliteit van de gerst zou zijn, voelde hij er niets voor deze al vast te verkoopen. Een belangrijke verkla ring voor den kantonrechter legde de getuige a charge, A. J. te Moordrecht, af die verklaarde, dat hij bij den ver dachte verscheidene malen getracht heeft zijn gerst te koopen en op 6 Oc tober j.l. heeft hij hem zelfs nog f 7,50 per 100 K. G gebode i, doch verdachte wilde eerst dorschen alvorens te ver koopen. Dit laatste werd bevestigd door den getuige a décharge, A. K te Moer- kapelle, die eenigen tijd bij verdachte in dienst is geweest en eveneens van hem heeft vernomen den voorraad gerst niet wenschte te verkopen en zoo hij daar al toe zou overgaan, zich wenschte te houden aan de voorschrif ten van de Akkerbouwcentrale, welke o.m. inhouden, dat de gerst pas een week na te zijn yedorschen, de boerde rij mag verlaten. Verdronken, Gisterenavond is een 19-jarige dekknecht van een sleep boot, welke ligplaats heeft in den Amstel bij de Nieuwe Brug te Am sterdam, toen hij van de sleepboot op een daarnaast gemeerd liggende zand schuit wilde overstappen, gestruikeld en in het water terechtgekomen. Voor hulp ter plaatse was, was het slacht offer, dat in Wormerveer woonachtig was, in de diepte verdwenen. Zijn lijk is later opgehaald. Botsing tusscheu auto en tram. Gistermiddag is op de Kon. Wil- helminalaan te Voorburg, nabij de van Wassenaerstraat, een vrachtauto van 8e firma H. uit Den Haag bij het over steken van de rails, door een uit de richting Den Haag komende blauws Kam, gegrepen- De auto werd eenige tneters medegesleurd en kwam, zwaar beschadigd, dwars op de rails te staan. Detramdienst uit de richting Voor burg ondervond door deze aanrijding geruimen tijd verrtaging. De chauffeur heeft geen letsel opgeloopen. Noodlott.j} verdrinkingsgeval. het ververschingskanaal in Den Haag achter de gebouwen van het gemeentelijk electrisch bedrijf heeft gisteravond een losse werkman den verdrinkingsdood gevonden. Hij was omstreeks half zes met een collega bezig, een platte schuit voort te boomen, waarin materiaal werd ver voerd voor de nieuwe brug aan de Laan van Meerdervoort, toen ter plaatse waar de rioleering met ster ken stroom in dit kanaal uitmondt, de boeg van het vaartuig tegen den kademuur aan de overzijde werd op gedreven. De man probeerde toen met zijn vaarboom de schuit weder in haar normale ligging te krijgen, doch hij gleed daarbij voorover en werd door den stroom een eind mee gesleurd. Pogingen van zijn collega om hem door het uitsteken van den vaarboom te redden bleken vruchteloos. Het slachtoffer, de 41-jarige G. H. R., verdween in de diepte. Het was voor zijn kameraad on doenlijk in dit verstikkende water bij zoo een sterken stroom den man na te springen, want dan zou ook deze stelhg zijn verdronken. Eerst een uur later werd het lijk van R door een agent van politie met be hulp van een dreg opgehaald. Kunstmatige ademhaling dooreen dokter van den G. G. D. toegepast, mocht niet meer baten. Het lijk is daarna naar het ziekenhuis overge bracht. 'R. was gehuwd en vader van drie kinderen. Na geruimen tijd werkloos te zijn geweest was hij pas de vorige week weer aan den arbeid gekomen. Weegbrug ingezakt. Woens dagmorgen is ce Ierseke de weegbrug op de Haven ingezakt onder een zwaar beladen auto van den heer P. de Koeyer Het geheele vervoer van bieten plus alle verkeer op de Haven is stilgelegd. Met man en macht is men bezig om de brug te herstellen. Twee werklieden gewond. Gistermiddag waren twee werklieden van de firma Wigboldus, handel in bouwmaterialen te Groningen, bezig eenige zakken cement te halen van een vier meter hoogen stapel van deze zakken. Eensklaps stortte de stapel om. Beiden raakten er onder. De 46-jarige R. Tabak werd ernstig gewond en kreeg een schedelbasisfrac- tuur. Hij is naar het Diaconessenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig. Zijn collega, D. J. Land, brak een rib en kreeg wonden aan armen en beenen. Hij is naar huis vervoerd. Kind speelt met vuur, De brandweer heeft gisterochtend met em mers water een kleinen brand gebluscht, welke in een woning aan de Korte Niezel te Amsterdam was uitgebroken, doordat een klein kind met lucifers had gespeeld. De voorkamer op de tweede verdieping en de aan de achterkant gelegen keuken liepen brandschade op. Doodgevallen. De 44-jarige on gehuwde loodgieter J. Jansen te Hulst Is bij het verrichten van werkzaamhe den in een 9 m hooge dakgoot van de in aanbouw zijnde kantoorgebou wen der tapijcfabriek Clinge te Kapel- lebrug naar heneden gestort. De man is kort daarop overleden. Celluloid poppetje in brand ge raakt. - In het Wilhelminagaschuis te Amsterdam is een 5 jarig kind op genomen, dat in de ouderlijke woning aan de Kempenaerstraat ernstige brand wonden had opgeloopen door het in brand geraken celluloid poppetje. Trap van een paard Dinsdag avond kreeg de scheepsjager J. Sch. onder het jagen een trap van zijn paard tegen den buik. De man zeeg bewus teloos ineen. Direct werd geneeskun dige hulp ingeroepen, waarna hij werd overgebracht naar het ziekenhuis in Groningen. Sch is in de loop van den volgenden avond overleden. Hij laat een groot gezin achter. Verduisteriug van rijwielen De houder van een rijwielstalling te Amsterdam is op verzoek van de po litie te Zwolle aangehouden en thans in het bureau in de Marnlxstraat in arrest gesteld. Hij wordt er van ver dacht, dat hij rijwielen, welke bij hem in bewaring waren gegeven, heeft ver kocht. De man ontkent. Gedwongen landing militair vlieg tuig. Gisterochend omstreeks tien uur is een militair vliegtuig, bestuurd door den sergeant-vlieger C. Sipkes die van Schiphol voor een oefen- vlucht was opgestegen, door het af slaan van den motor tot een nood landing gedwongen op een weiland in den Bovenkerkerpolder te Nieu wer Amstel. De manoeuvre verliep vlot en het (hoogstens 5 regels) Prijs O 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. - BELASTINGZAKEN jf. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 Voor Schrijfbehoeften een voor- deeligadres:Iz.VERHAGE, Nieuw vliet. Rouwcirculaires en Kaarten worden bij bestelling direct geleverd door de Kon. Drukkerij „Cadsandria," Bres kens. toestel kwam goed neer. Een schaap werd evenwel doodgereden. Na kor ten tijd is het vliegtuig weer opge stegen en naar Schiphol terugge keerd. Autodieven gearresteerd. Op 12 October j.l. heeft de heer Wil- lemse te Gemert bij de politie aan gifte gedaan, dat zijn auto, welken hij des avonds in een gang naast zijn woning had gezet, was verdwe nen. Daar er in de omgeving den laatsten tijd meer auto's waren ge stolen, vermoedde de politie, dat hier eveneens sprake van diefstal zou zijn. Zij stelde zich in verbinding met de recherche te Eindhoven en het mocht gelukken na eenige da gen een spoor te vinden, dat zou kunnen leiden tot de opsporing van de daders. Men kreeg' zooveel ma teriaal in handen, dat in den nacht van .13 op 14 October op den rijks straatweg onder Boxtel kon worden overgegaan tot aanhouding van ze keren v. S. uit Eindhoven. Van S. werd gearresteerd toen hij zich per auto naar zijn woonplaats begaf. De politie bracht den verdachte naar Gemert waar hij in het politiebureau werd opgesloten. Toen de politie eenmaal een draad in handen had kon zij nog dien zelfden nacht te Eindhoven zekeren B., bekend recidivist en smokkelaar, aanhouden. Deze werd van zijn bed gelicht en is eveneens te Gemert in verzekerde bewaring gesteld. Thans kwam aan het licht, dat nog meer personen de hand in dit complot moeten hebben gehad en de Eindhovensche recherche arres teerde als derde een zekeren v. B., een ouden bekende van de politie, wonende te Eindhoven. Deze bleek de hoofddader te zijn en ook hij is naar het politiebureau te Gemert overgebracht. Regelmatig kwamen bij de politie aangiften binnen van diefstal van auto's. In de laatste maanden zes auto's ontvreemd te Son, Eindho ven, Schijndei, Vught, Waalre en Gemert. Het politieonderzoek wordt met groote kracht voortgezet en meer en meer wordt de meening versterkt, dat er thans een bende ontmaskerd is, die tot ver in het land haar vertakkingen heeft. De thans gearresteerden ontken nen de hun ten laste gelegde feiten, doch alles wijst er op, dat de politie een goede vangst heeft gedaan. Men verwacht, dat meer arrestaties niet zullen uitblijven. Dood gevallen. Door het bre ken van een der haken van een hangsteiger is de 58-jarige schilder L. P. uit Amsterdam, die aan het werk was aan den gevel van een huis aan den Korten Zijlweg te Over veen van 14 meter hoogte neerge stort. Met gecompliceerde arm- en beenbreuken en een bekkenfractuur werd het slachtoffer naar het Eliza- bethsgasthuis te Haarlem overge bracht, waar hij later is overleden. Verschenen en bij ons voor handen; door Kolonel Gudmund Schnitler, in het Nederlandsch vertaald door Gen. Majoor b.d. W. H C Boellaard, met een inleiding van Generaal b.d, C. J. Snijders, lngen. f 3,50, geb. f 4,50 Koninklijke Boekhandel E Boom-Bliek, Breskens ERVAREN CHAUFFEUR, v. g. g. v. zoekt plaatsing, ge negen alle werkzaamheden te ver richten. Adres: brieven letter C, Boekh. BAURDOUX, Middelburg Spoedig gevraagdeen net 15 a 16 jaar oud. Aanmelden bureau van dit blad. MANNEKE uur, den heer A. Breskens. V.M.S.V.—MADJOE. Z.K.V.—MADJOE. Entrée 10 ct„ Kinderen 5 ct. Wij hebben nog een fitnke voorraad in MANUFACTU REN, zooals fijne wollen pul lovers, handschoenen, sjaals, wol len- en gewatteerde dekens, flanel, katoen, stoffen, thee- en bad doeken, kousen, sokken, corsetten, schortenbont, allerlei soorten wol, inteilock- en gemoltonneerde ondergoederen, werkmans-klee- ding, gordijnstoffen, tafelzeilen Engelsche truien, enz. enz. Zoolang de voorraad strekt, wordt alles nog beslist aan de tegenwoordige lage prijzen ver kocht. Aanbevelend, lste Zandstraat 27 Breskens. (sterk papier), 120 cM. breed, 10 M. lang, voorhanden in den Boekhandel van E. BOOM—BLIEK, Breskens voor het ontsmetten van zaaigranen. Aanbevelend, Iz. VERHAQE, Nieuwvliet Ten overstaan van Notaris J. M1JS te Oostburg, zal op 1936, bij instel en op 1936, bij toewijzing, telkens des 's namiddags 7 uur, in het café „Dorpszicht" te Breskens, ten ver zoeke van Mej. L. S. C. VAN DE SANDE, publiek worden ver kocht: Perceel I. gelegen aan de Dorpsstraat te Breskens, uitmakende een ged. van het kad. perc. Breskens Sec tie D no. 2158, groot ongeveer 2 A. 27 c.A. Perceel II. gelegen achter perceel 1 aan de Weijkmanlaan te Breskens, uit makende een ged. van het kad perc. Breskens, Sectie D no. 2158, groot 2 A. 88 c.A. Aanvaarding 1 maand na toe wijzingbij betaling kooppenningen. Grondlasten voor rekening kooper vanaf 1 Januari 1937. Meerdere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voorn. Notaris. OPNIEUW WACHTENDeen keurig assortiment inhoudende Postpapier en Correspondentiekaarten. Alsmede een prachtige sorteering Kon. Boekhandel E. BOOM— Bliek, Breskens, Ook hebben wij reeds een fijn stukje voor U 1 Alles met volle ROOMBOTER bereid! (22) Beleefd aanbevelend, brengt U een heftig bewogen verhaal uit den Ierschen opstand van 1922. De onverbloemde weergave van een stuk werkelijkheid met Victor MCLAGLEN en Margot GRAHAME. Een verhaal van liefde en verraad dat U pakt in zijn ijzeren greep en U niet loslaat voor de laatste meter film is vertoond. Koning Leopold III van Belgiè verklaard „VERRAAD" als de beste film van dit laar. Als 2e hoofdnummer brengen wij een Wheeler en Woolsey komische film De gevierde Amerikaansche komieken. Mooie meisjes. Pittige muziek. Dolle verwikkelingen. Kortom een Hiep Hoera film om mee te gieren. Voorstellingen 4 uur en half acht. HF De film „VERRAAD" moet U gezien hebben. Verwacht zeer binnenkort: PAULA WESSELY in de kostbare film mag er niet uit, heeft de regeering gezegd. Op de Koninklijke Drukkerij „CADSANDRIA" te Breskens luidt de order: „GEEN DRUKWERK mag er uit 1" Groote of kleine orders, aan alles wordt de meeste zorg besteed. Aanbevelend. |9* Geregelde voorraad van prima kwaliteit Bouwmaterialenhandel, Breskens, Tel. 19 09" ZIE ONZE STEEDS IETS APART. Aanbevelend, in meer dan honderd modellen voorhanden Prijzen vanaf f 3,75 tot f 22,50.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3