sp PAPTAARTEN peetje ^vesVexv^ Roode Kruis. begint Woensdag I Octj Nette Huishoudster Aardappelen I Ontsmettingsmiddelen KORST-en GEWONE Bakkerij LUTEIJN, Breskens Turnvereeniging V. M. S, V. te Breskens De geschiedenis van het Huis van Oranje-Nassau Koninklijke Boekhandel L BOOM-BLIEK - Breskens Sport. Burgerlijke Stand. Rechtszaken. Gemengd Nieuws Advertentiën. Beurt dienst Cursus Eerste Hulpi bij Ongelukken Tandarts Hertstein kennisgeving. burgemeester maakt bekend, dat zijn bedoeling ligt een dezer een vergadering van ingezetenen te roepen om gezamenlijk te nen op welke wijze een orga- K, het leven zal worden ge- om ook op deze plaats het van Prinses Juliana waardig li. Als le was Colonel Bogey eiding van Watervliet. De is op zichzelf een pakkend ar nu was (het overweldigend, was Alte Kameraden onder van Zuidzande, terwijl Oost- ils 3e optrad met Vers la re. Het publiek, dat in een tnde menigte aanwezig was de uitvoerders een daverend s. Zelfs de muzikanten waren der den indruk dat zij spon- 1 up aandrongen nogmaals een !r ten beste te geven. Hierop de heer Schijve nogmaals de rstaf ter hand en nogmaals het „Alte Kameraden", was in een woord grootsch voorzitter, dhr. P. de Hullu, an ook in zijn slotwoord niets dat ieder der vereenigingen achte met zich meenam dat 10 iets de broederschap ver werd en dat het te hopen t op dien ingeslagen weg zou Igaan worden tot heil der ver ren en tot heil der mensch !eker was het, dat alle ver gen blijk gaven van ernstige Te hopen is het dat zulke 1 ingen nog meer mogen plaats Uitvoering. rdagavond gaf het Oostburg nziekgezelschap, daartoe aan- i t door de Oostburgsche win- 1 vereeniging, een concert op de 1 Wij kunnen niet anders zeg- j it het zijn oude roem weder i afde. Des middags was er i len Radioconcert gegeven van c en van het Beursgebouw door c j Schippers. Deze concerten; in verband met de winkel- i brachten een gezellige drukte i aats, terwijl de winkels, welke 1 geëtaleerd waren en de ver- 1 des avonds een massa kij- k laar ook en dat was het voor- n ie, een massa koopers lokten. Ongeluk, ïrdagmiddag waren de heer Uood en zijn echtgenoote voor- nas per motorrijwiel zich naar ei te begeven. Een paar hon- dtineter buiten deze gemeente g®en zijnde, liep de achterband leen het gevolg was slippen en oinelen. De heer De Nood kwam el goed af maar voor zijn echt gite moest geneeskundige hulp icsepen worden. Gelukkig was hdiet van ernstigen aard. motor was nog al 'beschadigd. Tentoonstelling. verband met de hier plaats hmde winkelweek was door Flo reafd. Oostburg in een lokaal vïlhi Joz. Zonnevijlle een kleine tonstelling [georganiseerd, die Ztdagrniddag geopend werd door djoorzitter, de heer A. van Cruij- iisll met een welkomstwoord, izen werden behaald voor: Floraliaplanten. Ifrijs J. German, 2e. Wed. Ris- st?-Luteijn, 3e. J. Hoste, 4e. S. Cfïn, 5e. A. Adriaansen, 6e. M. J Pauw, 7e. H. Masclee, 8e J.imevijlle, 9e. A. v. Cruijningen, 16P. Krauwel, lie. I. Risseeuw- hfc 12e. Ph. de Vuijst, 13e. P. Eflius, J4e. P. de Hullu, 15e, J.ii Male, 16e. J. Ego, 17e. A. L.'»-Legiand, 18e. R. Risseeuw, 161- Bosschaart. 20e. I. Bossand, 21;h Leenhouts-v. Male. 3r de mooiste Chrysanten extra,- PP' J German. Mooiste Fuchsia J.if) dito. Mooiste Gloxinia Wed. Rsuèw-Luteijn dito. Collectieve in zuigen ie prjjs L. Verhulst, 2e. S ösier-v. d. Water. 3e. J. Ego, 4. A ed, Risseeuw-Luteijn, 5e. J. Gdnn, 6e. I. Bossand, 7e. Bos- si®, 8e. M. J. de Pauw. roewei de tentoonstelling niet gtfWas, waren er toch verschillen- d( mooie exemplaren bijeen ge- bn* BIERVLIET. Goed afgeloopen. Bij het vervoeren van bieten kwam de landbouwersknecht J. Babijn Za terdagmiddag te vallen. Hij kreeg een voorwiel van de zwaar beiaden wagen over de linkervoet, terwijl ook het rechterbeen geraakt werd. Ge lukkig was de grond ter plaatse zeer los. Ware dit niet het geval geweest, dan zou de voet wellicht totaal ver splinterd geworden zijn. Nu kwam B. er met de schrik en enkele lee- lijke kneuzingen af. OOSTBURG. Raadsvergadering. Hedenmorgen vergaderde de Raad onzer gemeente. In ons volgend num mer komen wij hierop terug. IJZENDIJKE. Landbouwtentoonstelling Uitgaande van de R.K. Jonge Boeren stand is in het Patronaatsgebouw alhier een landbouwtentoonstelling georgani seerd. Bij de openingen waren tegen woordig o.a. de burgemeester van IJzendijke, het lid der Prov. Staten, de heer A. H. de Milliano, en de bestu ren der gewestelijke landbonworgani saties alsmede enkele geestelijken uit de omgeving Geëxposeerd werd met de nieuwste soorten zaai- en graszaden en Pootgoed door de firma's v d. Have, te Kapelle. N v. Hol!. Zweedsche Zaad Mij te Amsterdam, N v. Delfia te Arnhem. Landbpuw Mij Wiersum te Groningen. Tevens met een stand ver tegenwoordigd de Plantenziektekundi- ge Dienst te Wageningen. De belang stelling was alleszins bevredigend te noemen. geweldig geknoeid wordt. Kort voor het einde weet Van Weijnsberghen er 3—0 van te maken met welke stand het einde komt. De stand ia de 3e klasse A K.N.V.B. is thans Axel 3 3 0 0 16-4 6 Breskens 3 2 0 I 5-5 4 Sluiskil 2 1 0 1 6-5 2 Hoofdplaat 2 1 0 1 4-5 2 Oostburg 3 1 0 2 6-8 2 Hulst 2 1 0 1 5-9 2 IJzendijke 1 0 1 0 3-3 1 Terneuzen II 3 0 1 2 6-9 1 Biervliet 1 0 0 1 2-4 Q OOSTBURG. Voetbal. IJZENDIJKE. IJzendijke I Terneuzen II 3—3 De gastheeren trappen voor een weinig talrijk publiek af en als het spel 2 minuten oud is, scoort hun links binnen. Terneuzen volgt nu met enkele heftige aanvallen, waarbij het IJzendijke- doel meermalen aan groot gevaar ont snapt. Zij maken daarbij evenwel de four, te veel op off-side te spelen, zoodat het IJzendijksche binnen-trio de gelegenheid kriigt door een onveihoed- sche doorbraak een tweede doelpunt te scoren Direct daarop weet de Neuzen-rechtsblnnen de achterstand tot 2—1 te verkleinen. Hiermee komt de rust. Gedurende het eerste kwartier na de rust zien wij een gelijk opgaand spel waarbij van beide zijden goed voetbal wordt te zien gegeven. Dan volgt een aanval van de gasten waarna de IJzzndijke-rechtshalf op mooie wijze doorbreekt, en de stand op 31 brengt. Doch Terneuzen herstelt zich en brengt de stand spoedig op 3—2. Wanneer nog tien minuten te spelen zijn krijgt Neuzen een penalty toegewezen die gemist wordt. Doch nu gaan zij een geweldige druk op het IJzendijke-doel uitoefenen en viet minuten voor het einde is de stand op gelijken voet ge bracht. Het was een aangename partij voetbal. BRESKENS. Breskens - Hoofdplaat 0- i. Onder ideale weers- en terreinsom standigheden laat scheidsrechter Vriens beginnen. Van den aftrap af gaat de thuisclub op het doel af maar de ver dediging der gasten weet stand te houden. Het overwicht van Breskens wordt hen een paar minuten later noodlottig. Middenlinie en voorhoede zijn te ver opgedrongen; bij een uitval kunnen de backs het niet alleen af en Van Weijnsberghen maakt het eerste doelpunt. Hard wordt er door de thuis club gewerkt, maar zonder succes. Het zit onze jongens in het doelgebied van Hoofdplaat niet mee al speelde de wit-zwarte aanval niet bijzonder geest driftig. Men was blijkbaar de meening toegedaan dat, nu het overwicht zoo groot was de doelpunten wel van zelf zouden komen Het blijft tot de rust dezelfde vertooning; Breskens in de meerderheid en Hoofdplaat uiterst ge vaarlijk met uitvallen. Was Verduijn in het doel niet goed op dreef geweest dan zou Breskens met de rust een grootere achterstand gehad hebben Als na de rust Breskens dezelfde taktiek toepast, als er voor. maakt Hoofdplaat daar dankbaar gebruik van en het Is rechtsbinnen Van Waes, die in een periode van uitgesproken meerderheid der thuisclub zijn club een 20 voorsprong geeft. Hoewel er nog een 20 minuten te spelen zijn, doet Breskens geen serieuze pogingen meer om de achterstand in te loopen. Hoofd plaat dat de heele wedstrijd met 8 verdedigers speelde, breekt Iedere aan val; dit ontmoedigt onze spelers der mate, dat er vooral in de voorhoede Wielrennen Zondag had op de Wielerbaan alhier de zoolang aangekondigde sluitings wedstrijden 'plaats, die steeds door regen verhinderd, maar nu door een stralenden zon begunstigd werd. Weldra valt het eerste startschot voor de sprint. Uitslag; le Veger, 2e Pij nenburg, 3 Debtuycker 4 Dekuyspher, 5 Deneef, 6 Billiet Afvalrace 1 Slaats, 2 Verhagen, 3 Martens. Klassements wedstrijd; 1 Dekuyscher, 2 Billiet, 3 Debruijcker, 4 Veger. 5 Deneef. Pijnenburg zou probeeren om het baanrecord dat sedert 1934 op naam van Debiuijcker staat, te vetbeCeren, dcch dit gelukte hem niet; zijn tijd was 12 4/5 sec. Hierna was aan de orde de 60 km koppelwedstrijd. Alles ging goed tot in het 3e klassement. Op een gegeven oogenblik sprong er in de bocht een band. Het gevolg was dat 3 renners n.l. Debruijcker, Deneef en Billiet als ballen over de baan vlo gen en onder aan de baan bleven lig gen. Debruijcker en Billiet waren het eerst bij hun positieven, maat Deneef bleef geruimen tijd bewusteloos. Ge neeskundige hulp was direct aanwezig. Deneef kon verder geen deel meer aan de wedstrijd nemen. Debruijcker gaf het ook op. Winnaar werd .het koppel Pijnenburg- Slaats. Voetbal. Zondag had een ontmoeting plaats tusschen Oostburg II en III en Biervliet II en UI. Om half één is het begin tusschen Oostburg 3 en Biervliet 3. Oostburg krijgt de leiding zoodac de rust ingaat met 4-3. Na de tust weet Oostburg zijn voorsprong nog te ver- grooten zoodat het einde komt met Oostburg 11 - Biervliet 4. Om half drie was Oostburg 2 en Biervliet 2 aan de beurt. Biervliet schijnt geen gelukkigen dag te hebben want als de rust ingaat, is de stand 5—0. Na de rust wordt de voorsprong nog grooter zoodat het einde is Oostburg 8 - biervliet 0. BIERVLIET. Biervliet Oostburg 24. Zondag speelde Biervliet I op eigen terrein tegen Oostburg I. Bier vliet hajd 2 invallers voor Ide Lijzer en Dingemanse. Kort na de aanvang maakte rechts back Bogte hands. De penalty werd door Oostburg goed genomen (01 Eenigen tijd later kreeg de Biervliet- sche keeper een moeilijk schot te verwerken. De terugspringende bal werd door Haartsen opgevangen en in het net gedeponeerd (02). Er was 20 minuten gespeeld, toen de bezoekers aan een groot gevaar ont snapten. Linksbuiten De Jonge kreeg een corner te nemen. De bal kwam terecht bij Faas, die een mooi schot loste op het doel. Op het laatste nippertje kopte A. Brakman de bal weg, doch juist tegen de lat. Ten slotte sprong de bal weer in het veld terug en was het gevaar ge weken. Biervliet kwam nu wat meer in de aanval en eenige tijd later scoorde P. de JLijzer, uit een mooie voorzet van De Jonge, het .eerste tegenpunt (12). Enkele minuten voor de rust wist de Oostburgsche rechtsbuiten zich vrij te spelen en zorgde voor het derde punt (13). Met deze stand ging de rust in. De tweede helft bracht weinig be zienswaardigs. Wel bracht P. de Lij zer na 5 minuten de stand op 23, doch toen Oostburg kort daarop nog maals zijn voorsprong vergrootte, was alle troef er uit. Er volgde nu een saai spel, waarbij het Oostburg niet meer gelukte, zijn overwicht in pun- ten uit te drukken. Eenige minuten voor het einde moest Faas vervan gen worden door de derde Biervliet- sche invaller. Toen klonk het eind signaal en Biervliet had haar eerste competitiewedstrijd met 24 verlo ren. BRESKENS. Over de maand September. HUWELIJKEN: 3. Joost Jannis Vermeulen, 25 jaar, jm. en Magdalena Adriana Jongman, 25 jaar, jd. 17, Isaac Blaas Klaaijsen. 29 jaar jm. en Elizabeth Adriana Haart sen, 25 jaar, jd. GEBOORTEN: 6, Dirk Willem, z. van S. Nicolai en S. van Bortel. 17, Arnold Gerrit, z. van A. A. Hamelinck en E. N. de Meijer. 22, Adriana Jozina, d. van F. Verduijn en G. Schrier. 24, Hendrik Adrianus, z. van A. A Fenijn en W. A Klaaijsen. OVERLIJDEN: 3, Pieter Jansen, 70 jaar, echtg. v. M. J. van de Sande. 13, Izaak Jacobus de Jonge, 64 jaar, echtg. van W. de Koker. 24, Jacob Leenhouts, 66 jaar, ongehuwd. 21, Maria Ocké, 60 jaar, echtg. van K. de Nooijer. INGEKOMEN: J. M. H. van de Sande, van 'sGra- venhage naar Langeweg W 7, J. A Joosse van Amsterdam naar Vogelen zang 18, M. van Houte, van Vlfssin- singen naar Scheldestraat 35, P. C. Babijn, van Philippine naar Dorpsstr. 74. M. Blok en gezin van Schiedam naar Dorpstraat 70, P. A. Verhage en gezin van Groede naar Boulevard 19, G. Hamelink van Schoondijke, naar Nleuwesluis, Q. van Dalen, van Burgh naar Vogelenzang 19. H G. Schouwink, van Dorpsstraat 74 naar Nieuw-Helvoet, P. Kok van Dorpsstraat 74 naar Philippine, Joz. de Meester van W 104, naar Vlissingen, P. Jilleba van Dorpsstraat 52 naar Vlissingen, P. van de Velde en gezin van 2e Zandstraat 33 naar Leiden. SCHOONDIJKE. Over de maand September. HUWELIJKEN: 10, Abraham Anthonie Quist, 25 jm. (van Oostburg) en Lizabeth Post, 21 j., jd. 17, Jannis Hennekeij, 23 j„ jm. en Anna Elizabeth Filibert,25 jaar, jd. 24, Willem van de Ree. 28 jaar jm. en Maatje R. Beeke, 25 )aar, jd. OVERLEDEN 25, Jacobus Adriaan Zonnevijlle, 90 jaar, weduwnaar van A. Ocké. INGEKOMEN: L. van Bellegem van Aardenburg, Iz. J. Reijnhout, van Wittem. VERTROKKEN: M. Simpelaar, naar Oostburg, A. Fleurbaeij (wed. J. B. Loke) naar Aar denburg (Draaibrug), E. M. S. Fijnaut naar St. Laureijns (B.J, Cath van Hoeve naar Zaamslag, Pr. M, Delnad naar 's Gravenhage, M. P. de Jonge, naar Gent, Gildr. Hamelink, naar Breskens WATERLANDKERKJE. Over de maand September. GEBOORTEN: 8, Adriana Catharina, d. van C. J. Meeuse en L, A. de Jonge. INGEKOMEN: El. B. Goebert, van Sas van Gent E. Hamelink van Ter Neuzen, J. J., Corijn, T. W. Bruijnzeel en gezin O F. Wijffels, allen van IJzendijke. VERTROKKEN: P. van Landschoot en T. J. Vloe- bergh naar IJzendijke. NIEUWVLIET. 3e kwartaal 1936. 16 Aug. Maria Belia, d. van P. J. Cruson en M. J Cijsouw. 1 Sept. Ro bert Jules August, z. van R. de Meu- lemeester en S. M. Vanderhaege. 13 Jannis Jacobus, z. van P. I. de Groote en A. de Hulster. INGEKOMEN: PI. van der Pligt, van Cadzand. VERTROKKEN: J. Sonnevijlle en gezin naarRheden, Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 6 October. De volgende personen waren ge dagvaard A. D., 28 jaar, particulier-veldwach ter, wonende te Biervliet, wegens mishandeling van Abraham Wisse te Breskens op 17 Aug. 1.1. door hem te slaan. Eisch f 25 of 20 dagen, uitspraak f 20 of 10 dagen. E. T„ 23 jaar, arbeider te Schoon dijke, wegens beleediging van den Gemeente-veldwachter 't Jong aldaar, op 27 Aug. 1.1., toen deze ambtenaar in uniform gekleed, surveillance-diens ten verrichtte. Eisch en uitspraak f 15 of 10 dagen Twee arrestaties te Eist. In verband met verscheidene inbraken, die die des nachts plaats hebben, wordt door de politie te Eist nauwlettend op den rijksweg gecontroleerd en zij heeft voor al het oog gericht op jeugdige perso nen, die op een laat uur dezen weg passeeren. Bij deze surveillance werden Inden nacht van Vrijdag op Zaterdag o.a. aangehouden de 19-jarige P. F. R. uit Nijmegen en de 22-jarige G. C. v R. uit Arnhem. Bij nader onderzoek bleken beide Jongens in het bezit te zijn van voorwerpen, die hun voorgeleiding voor den burgemeester van Eist noodzakelijk maakten. Intusschen werden ook in formaties Ingewonnen bij de recherche te Arnhem en toen bleek weldra, dat deze voorwerpen afkomstig waren van inbraak met diefstal iu een papierfabriek bij de Rijnbrug aldaar. In verband hiermee zijn de beide Jongens voor nader onderzoek aan de Arnhemsche politie overgeven en na verhoor in het huis van bewaring aldaar opgesloten. Poging tot vergiftiging. De bewoners van villa Rozenbosch in het villapark in De Steeg zijn ter nauwer- noodaaneen op hen gepleegden moord aanslag gepleegd door de 23-jarige dienstbode, ontkomen. Tijdens den maaltijd bemerkte de echtgenoote. dat haar man plotseling onwel werd en in elkaar zakte. In allerijl werd een ge neesheer ontboden. Deze constateer de vergiftigingsverschijnselen. Door het spoedig ingrijpen van den genees heer zijn ernstige gevolgen voorkomen. De toestand van het slachtoffer is bevredigend. Direct werden de resten van den maaltijd, die 'techtpaar nuttigde, onder zocht. Weldra bleek, dat de wijn vloei bare nicotine bevatte, een stof, die gebruikt wordt ter bestrijding van on gedierte op planten en bloemen. De commissaris van politie, die met den inspecteur van politie, het onder zoek leidde, kreeg vermoeden dat de 23-jarige dienstbode, die juist met ver lof te Doetinchem verbleef, er meer van wist. Het meisje werd aangehou den, doch ontkende aanvankelijk. Later heeft zij een volledige beken tenis afgelegd. Zij verklaarde een gedeelte van een fleschje met nicotine dat op het bureau van haar patroon stond, in den wijn te hebben gedaan, als motief waarvoor zij opgaf, dat zij door de aanmerkinge die mevrouw op haar werk had gemaakt, haar in een zenuwachtigen toestand hadden ge bracht, in welken toestand zij het plan had beraamd. Het meisje is ter be schikking van de justitie gesteld. Breskens-Derdrecht-Rotterdam visa-versa W. K Het Bestuur der Wielerclul „BRESAENS" brengt hartelijl dank aan allen, die hebben mede !j gewerkt om de mooie wedstrijc I te doen slagen. HET BESTUUR - i Breskens, October 1936. a.s. om half acht in de O, L. S. Il HET BESTUUR' Duitiche Handelscorrespondentie. Voll. opleiding piactijk-examensi Ij Privé en clubles. Bill. cond. JOOSSE, Dorpsstr. 10 3 biedt zich aan. Brieven ondei nr. 76 aan het Bureau van dit blad Leesbibliotheek „Lectura" c< Breskens, Oranjeplein 9, verkor V de lange winteravonden. 5 een per deel per week. houdt 1EDEREN WOENSDAG spreekuur van 9 30-11,45 uur tt BRESKENS ten huize van der heer VAN HOUTE, Coiffeui) Dorpsstraat. Vanaf heden puike Bonte Blauwe Aardappelen, Bonte Star en alle andere soorten, ook voor winterprovisie. Vraagt rj gratis monster. Billijke prijs. Aanbev., Iz. VERHULST, Groede 1 Alle soorten winterprovisie aan billijken prijs te koop bij C. DHONDT, Breskens, Tel. 96. Gewijzigde Vertrekuren. Vertrek van Breskens: Woensdags 3 uur. Vertrek van Rotterdam: Vrijdags 5 uur. Vertrek van Dordrecht: Zaterdagsmorgens. Tel. Breskens 109 - R'dam 10749 Uit voorraad leverbaar: voor Tuin- en Landbouwgereed schappen, Zuivel- of voor Melkgereedschappen, Ont- roomers, Tuimelkarns, Melk en Transportkannen, Melk zeeften en Watten. Machine olie, Wagensmeer en Consistentvet, Riemvet, Bindertouw enz. Alsmede alle Landbouwwerktuigen. A. LEtNHOUTS, Breskens 61 Telef. 50. voor het ontsmetten vai zaaigranen. Aanbevelend, Iz. VERHAQE, Nieuwvliet Woensdag Oct. NAJAARSKERMIS te Groede. Ook hier worden bij die gelegenheid de bekende gevraagd. HF. Wij leveren U die in de allerbeste kwaliteit. Spuiplein Telefoon 37 j Zij, die nog lid van de TURN wenschen te worden, gelieven zich vóór 1 November op te geven. Na dien datum wordt een entrée geheven van 25 ct. voor de kleinen en 50 ct. voor de grooten. Bij ons is de inteekening opengesteld op het Standaardwerk door Dr N. JAPIKSE. Twee deelen a f 3,90 per deel gebonden en f 2,90 ingenaaid. W Na verschijning wordt de prijs f 4,50 per deel, gebonden. Men vrage prospectus en teekene in op dit prachtige Standaard werk. Aanbevelend,

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3