DE 8PIE 1 Demonstratie Zweefvliegen Wekeiijksche Beuitdienst Spoorboekjes H. Propaganda- en Filmavon Uitreiking diploma's. Fa. VAN PUTTEN &VROOr Aanbestedingsformulieren Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Hoog watergetij Breskens. Afd. Breskens van het Roode Kruis.I Advertentiën. Firma PIET ROEST JAN ROEST Beurtdien st Binnenvaart Visscherijschool te Breskei Inschrijving van leerlingen [0.50 s. 1 d.h., R. M. te Sluis f 2.- 5. 2 d.h.. A. C. D. te Iseghem (B.) schuldig verklaring zonder toepas sing van straf, E. W. S. te Sluis (2- s. 2 d.h., R. J. B. te Eecloo (B.) f 0.50 s. 1 d.h., O. J. v. d. G. aldaar idem, J. L. v. d. G. aldaar idem, D. C. P. de S. te Breskens [3.- s. 3 d.h., R te Groede i f 1.- s. 1 d.h., J. v. d. E. te Vlissin- gen f 0.50 s. 1 d.h., A. K. te Bres kens f 2.- s. 2 d.h., M. V. te Brugge f 1.- s. 1 d.h., S P. te Breskens 5 - s. 5 d.h., C. G. te Brugge I 1.- s. 1 d.h,, A. de D. te Water- landkerkje f 1.- s. 1 d.h., I B. te i'eldeghem (B.) f 0.50 s. 1 d.h., 1. S. aldaar idem, E. v. d. E. te Ge- I rardsbergen (B.) f 0.50 s. 1 d.h., I I. B. te St Joris ten Distel (B.) f 0.50 s. 1 d.h., M. L. de C. te St. Marguerite (B.) f 0.50 s. 1 d.h., P. F. te 's-Gravenhage f 3.- s. 3 [d.h., D. D. aldaar f3.- s. 3 d.h., J. de L. te Sluis f 3.- s. 3 d.h., J. A. S. te Schoondijke f 2.- s. 2 d.h., I M. L. E. de S. te Ijzendijke f 2.- s. 2 d.h. Overtreding der Landbouw-Crisis- wetgeving: J. B. van C. te Biervliet f 15.- s. 10 d:h., J. V. te Oostburg f 20 - s. 10 d.h., A. de J. te Ijzen dijke f 1.- s. l'd.h., E. B. te Aarden burg f 2.- s. 2 d.h., E. L. de S. te Eede f 2.- s. 2>d.h. en f 1.- s. 1 djh. C. E. M. B. te Eede f 2 - s. 1 d.h., A. B. B. te Biervliet f 10.- s. 5 d.h., |G. V. te Oosjburg f 5.- s. 3 d.h., J. B. te Schoondijke f 10.- s. 5 d.h., P J. Ie C. te Aardenburg f 5.- s. 3 d.h., alles met verbeurdverklaring der in beslag .genomen waar. Straatschenderij: H. S. te Vlissin- gen f 15.- s. 30 d.h., C. S. te Hoofd plaat f 15.- s. 15 d.h. In staat van dronkenschap de orde verstoren: J. J. v. d. V. te Groede f 5.- s. 5 d.h., A. VV. te Ijzendijke f 5.- s. 5 d.h. Een op den weg geplaatsten wa gen niet behoorlijk verlichten: A. J. H. J. te St. Jansteen f 1.- s. 1 d.h. Niet zorgen voor een arbeidslijst: C. L. G. te Oostburg f 3.- s. 3 d.h. Arbeid doen verrichten door vreemdelingen, zo: i •rcischte vergunning: M.E.M. de D. te Ijzen dijke vrijspraak, A. S. te Eede 2 x f 1.- s. 2 x 1 d.h., L. B. M. te Eede f 3.- s. 3 d.h., E. L. D. te St. Kruis 5 x f 0.50 s'. 5x1 d.ih., A. M. aldaar vrijspraak, D. H. te Schoondijke f3.- s. 3 d.h., J. R. te Cadzand f 2.- s. 2 d.h. In de Zeeuwsche Stroomen vis- schen zonder consent: P. 1'. te Yer- seke f 5.- s. 5 d.h., I. P. V. te Bres kens f 3.- s. 3 d.h. Vrachtvaart zonder goedkeuring der Bevrachtingscammissie: G. V. zonder bekende woonplaats f 15.- s. 10 d.h. Marktberichten Marktbericht van JAC. KNOOP, eéedigd Makelaar in Aardappelen, Groenten en Fruit, Oacostastr. 16 Tel. 81431, Amsterdam. Maandag 28 Sept. werden de vol lende prijzen gemaakt: Per 70 K.G. Z. bonten 2,202,40, Z. blauwen !,202,40, Z. Eigenheimers 1,70-1,90, I. bl. Eigenheimers 1.70—1,90. bonten :n blauwen poters 1,501,60, alle oorten bonken 1,00— 1,401.80 Brielsche eigenheimers 2,002,10, lito poters 1,501,60. Geen aanvoer (an Flakkeesche- en Spuische etgen- eimers. Verder per 100 kilo. Haarlemmer neer en Ypolder bonten 3,00 —3,40, Bevelanders 2.002,50, ronde blauwen ,40—3,00, bl. eigenheimer 2,40-2,80, ligenheimers 2,602,80, Hillegommer n Katwijker Zandaardappelen 3,00 - ,00, Drentsche en Overijsselsche zand ardappelen in balen van 50 kilo 3,00- ,20. dito bonken |2.202.40. Ieder die zijn aardappelen naar Am- lerdam wil zenden, vrage eerst inlich- ngen zonder eenige verbinding of asten bij Makelaar Jac. Knoop te imsterdam. Ernstige aanrijding te Ooster- out. Gisteravond omstreeks half ;gen, toen zekere E. de markt te osterhout wilde oversteken, kwam m de richting Raamsdonkveer een achtauto aanrijden De man werd :nuwachtig en weifelde, met het ge- >lg dat hij werd aangereden, hoewel t chauffeur uit alle macht remde De an, die bewusteloos was en vermoe- elijk een hersenschudding had opge- open, werd, nadat dokter Leygraaff e geneeskundige hulp had verleend, lar het gasthuis vervoerd. Vrachtauto door een trein aan ereden. Gistermiddag is op een ibewaakten overweg van de lijn Hil versum-Utrecht een vrachtauto door een trein, komende uit de richting Hilversum aangereden en een eind meegesleurd, tengevolge waarvan de bestuurder vrijwel op slag gedood werd. Het treinvervoer ondervond groote stagnatie, daar van den anderen kant eveneens een trein naderde, waardoor de vrachtwagen tusschen de beide elkaar passeerende locomotieven werd versplintert en de rails werden ontzet. De chauffeur, de ongeveer 30-jarige F. vaa Pauw uit Utrecht werd uit de cabine geslingerd en vrijwel op slag gedood. Op hetzelfde moment naderde een trein uit de richting Utrecht nog voor dat de trein uit Hilversum tot stilstand was gekomen. Het gevolg was, dat de auto tusschen de beide treinen in el kaar werd gedrukt en de beide loco motieven, evenals de rails werden be schadigd. Het slachtoffer was gehuwd en laat een vrouw en twee kinderen achter. De stakingen te Parijs. Afge scheiden van de schippersstaking in het gebied van Parijs zijn de arbeidsgeschil len nog volstrekt niet tot staan gekomen. Een verslaggever van het Journal heeft een bezoek gebracht aan de werkplaat sen van de Bon Marché, waar 114 ar beiders en fabrieksmeisjes al 90 dagen lang in staking zijn en de lokalen bezet houden. Ze geven op. daartoe besloten te hebben aangezien de patroons de 20 frank opslag per week, die ze vroe gen, weigerden. De besprekingen zijn afgebroken, omdat ze de werkplaatsen niet wilden ontruimen. Er ligt voor milli- oenen aan koopwaar, linnen en wollen goederen, zij en bont. Het bont wordt door de mot opgevreten en hoe veel moeite het personeel zich ook geeft om het uit te kloppen, het helpt niets. De directie van het warenhuis bli)fc er bij, dat die menschen eerst de lokalen moeten ontruim n en de stakers alleen verantwoordelijk zijn voor het bederf van de goederen. Verder heet het dat de kelners in café's, restaurants en ho tels weer op staking broeden bij de opening van den autosalon, gedurende welke dagen het altijd te Parijs bijzonder druk -is. De beweging bedreigt vooral de inrichtingen aan de Champs Elysees. De grieven gelden het collectieve con tract en de betaalde verloven, waarvan niet alle bedienden geprofiteerd hebben. Ten slotte heerscht er weer opwinding op de filmstudio's. Een spoorwegrecord. De Sil ver Jubilee-locomotief heeft een trein, uitsluitend bezet door spoorwegambte naren en genoodigden, binnen de twee uur van Newcastle naar Edinburgh ge trokken. De trein verliet Newcastle te 11.05 uur en was precies 1 uur in de Schotsche hoofdstad. De Flying Scote- man doet over denzelfden afstand een vol half uur langer. Oude man door een auto over reden Zaterdagavond wilde de 72-jarige J. uit Soest nabij den voorma- ligen Veenhuizer tol te Baarn den Be tonweg naar Utrecht oversteken Hij lette daaibij blijkbaar niet op het ver keer, met het gevolgdat hij door een personenauto, komende uit de richting Utrecht en bestuurd door den heer L. uit Bloemendaal, gegrepen werd en een twintig meterJwerd meegesleurd. Dr. Donker uit Soest was spoedig ter plaat se en constateerde een gecompliceerde onderbeenbreuk. De man is naar de Rijksklinieken te Utrecht gebracht. Doodelijk motor-ongeluk. - De 33-jarige bouwkundige J. Fraantje uit de Tweede Verbindingsstraat te Temeuzen is op den Dordtschen Straat weg te Rotterdam met zijn motorfiets tegen een boom gereden. Hij kreeg een schedel basisfractuur, waaraan hij vrijwel onmiddelijk is overleden. Het lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel ver voerd. Engelsch jacht in aanvaring. Zaterdagmiddag is het Engelsche mo torjacht Rosaura van lord Moyne op het IJ bij Amsterdam in aanvaring gekomen met het kust-motorschip Henca. Ter hoogte van den Westerdokdijk kwam het jacht, dat op de boeien gemeerd zou woi den, binnen. Bij het meren liep het schip achteruit en kwam in aanvaring met de motorboot, die onder water een lek kreeg. Door een sleepboot is het schip naar deKiomhout motoren-fabriek gesleept, waar het aan den grond is ge zet. De lading zemelen zal zoo spoedig mogelijk gelost worden, waarna de Henca naar het dok zal worden gesleept. Het jacht heeft lichte schade aan het achterschip opgeloopen. Vijf kinderen door gas be dwelmd. In het gezin van de fa milie van Doorn, aan de Raadhuisstraat te Alphen a/d. Rijn, heeft zich gister een merkwaardig geval van gasvergifti ging voorgedaan. Toen mej. van Doorn, die in de keuken eenigen tijd met den wasch bezig was geweest, de aangren zende woonkamer binnentrad, vond zij drie van haar kinderen bewusteloos op den grond liggen; twee anderen waren eenigzins versuft, doch verloren even eens spoedig het bewustzijn. Een ijlings ontboden medicus constateerde gasver giftiging, welke vermoedelijk is veroor zaakt, doordat uit een comfoor stroo- mend gas zich vermengd heeft met de damp van een op dit comfoor geplaat sten ketel met waschgoed. Het mocht den geneesheer gelukken de levensgees ten bij de kinderen weer op te wekken. Hun toestand was echter van dien aard, dat zij voorloopig het bed moeten houden. Aanhoudingen te Velzen. ln verband met een inbraak, tijdens de Pinksterdagen bij een aan den Stations weg te Velsen alleenwonende weduwe gepleegd, waarbij een bedrag van on geveer f 5000 werd gestolen, zijn twee inbrekers aangehouden en veroordeeld. De politie te Velsen had de overtui ging, dat nog een derde persoon schul dig was aan deze inbraak, doch het ontbrak haar aan voldoende bewijs. Dezer dagen heeft het voortgezet politieonderzoek evenwel voldoende feiten aan het licht gebracht, om tot ingrijpen over te gaan. Door de justitie werd bij een bewoner van de Ahorn- straat te Ifmuiden huiszoeking gehou den, waarna de bewoner op last van de commissaris van politie in arrest werd gesteld. Intusschen kwam daarbij door het onderzoek der recherche nog een zijdelings met deze inbraak verband houdende diefstal aan het licht, in ver band waarmede twee verdachten wer den aangehouden. Een dorp door brand verwoest. Een reusachtige brand heeft het 1500 inwoners tellende dorp Bandon in Oregon geheel verwoest. Vijf per sonen zijn in de vlammen omgekomen, terwijl tal van lieden gewond werden en honderden dakloos zijn. De brand woedt over een opper vlakte van honderden hectaren en be dreigt ook andere plaatsen in Oregon en Noord-Californië. Een modeldorp van Ford Het is bekend dat Ford niet alleen vele, goede en goedkoope auto's maakt maar dat hij ook belangstelling heeft voor het welzijn en de levensvreugde van zijn werklieden. Hij wenscht dat zij goed worden onderwezen en dat zij goed zullen wonen. Ford bezit groote houtaankoopconcessies in het noorden van Michigan en hij gaat voor de werklieden daar een modeldorp bouwen. Ieder gezin dat zich daar vestigt krijgt 350 acres land, waarvan een gedeelte zal zijn „schoongemaakt", In den winter zullen de mannen hout vellen en bewerken. De rest van het jaar kunnen zij dan op hun eigenland werken. Er staat reeds een houtzaag molen, die per dag 40 000 a 60.000 voet hout kan leveren, In het dorp zullen uitsluitend werklieden van Ford verblijven. Vechtpartij. Te Schaesberg ontstond gisteravond twist tusschen een drietal personen over de kosten van een taxirit. Zekere H. wond zich tij dens de twist zoo op dat hij de beide andere personen te lijf ging Een van hen, een tot nog toe onbekend per soon, gaf op zijn beurt H. een slag, die zoo ernstig aankwam, dat H. tegen den grond viel. Hij is in het zieken huis te Heerlen opgenomen en bleek een hersenschudding opgeloopen te hebben. De linkerzijde van zijn lichaam is geheel verlamd. De politie van Schaesberg stelt een onderzoek in. Onrechtmatig steun trekken. De directie van maatschappelijk hulp betoon en van het bureau voor werk- loozensteun heeft namens de gemeen te 's-Gravenhage aangifte gedaan van onrechtmatig steun trekken in 5 geval len tot een bedrag van bijna f 1300. Predikant met geweld uit zijn kerk verwijderd. Gisteren is het eerste geval bekend geworden van een Berlijnschen predikant, die met geweld uit zijn kerk is verwijderd. De tot de oppositie behoorende pre dikanten der belijdeniskerk hebben van den kansel medegedeeld, dat de nationaal socialistische kerkelijke autoriteiten den populairen predikant Bucholtz van de voorstad Tempelhof verleden week Zondag verboden heb ben te preeken. Honderden leden zijner gemeente begaven zich naar een in de nabijheid te houden bij eenkomst om zijn zegen te ontvan gen, doch de politie verhinderde, dat de dienst daar werd gehouden. Gisteravond werd meegedeeld, dat Bucholtz was gearresteerd. Een ontzaglijke menigte, waaron der lieden, die de uniform van de luchtmacht droegen, zijn naar de preek van dominee Niemoeller in de voorstad Dahlem gaan luisteren. Verscheidene vrouwen konden hun tranen niet bedwingen toen deze de lange lijst van predikanten uit ge heel Duitschland voorlas,, die thans uit hun kerken ^ijn gezet. De Belgische wapenleveringen aan Spanje* Er^gaat, sedert een week, (hoogstens 5 regels) Prijs I 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 Gratis plaatsen 1 Electri Rijwiellampen, rechtstreeks van de fabriek, 2,95, 3,65, 4,15, 4,50, 4,95, alleen in de Zeeuwsche Bazar. M. DE KRAKER- Mookhoek, Breskens. D AO EN vm nam geen dag voorbij, of nieuwe arresta ties, verband houdende met den smokkelhandel in wapenen ten bate van de Spaansohe regeering, wor den aangekondigd. Na den secretaris van den Belgischen Transportarbei dersbond, Dewitte, is nu, eveneens te Antwerpen, de algemeene secre taris van het Verbond van Officieren bij de Koopvaardijvloot, de heer Been, in hechtenis genomen. Ver scheidene huiszoekingen weiden aan den havenkant gedaan. Zij leverden echter niets op. Te Ostende is een der administra teuren van de socialistische reederij, Arsène Blondé, op bevel van den rechter van instructie te Brugge,, gearresteerd. Een tweede smokkelzaak, van den zelfden aard als het geval met het stoomschip Raymond, is te Ostende ontdekt. Het kleine stoomschip Alice welks thuishaven Antwerpen is, blijkt 300 kisten met wapenen en munitie, op slechts enkele mijlen van de pel- gische kust, op een Spaansch schip te hebben overgeladen. De reeder van de Alice, zekere G. Pasmans, wonende in de Brusselsche voorstad Sind-Gillis en de kapitein, M. Cou- vreur, woonachtig te Antwerpen, zijn gearresteerd en in de gevangenis te Brussel opgesloten. Oct 1.18 1,42 1,52 2,16 2,32 2,56 Donderdag Vrijdag Volle Maan, Woensdag 30 Sept. om 21,20. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 30 Sept. nam. 7,19 Donderdag 1 Oct 7,17 Vrijdag 2 7,15 Getrouwd I. B. KLAAIJSEN en E. A. HAARTSEN, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling vóór en bij hun huwelijk onder vonden. Breskens, Sept. 1936. Boulevard 128. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam Vrijdag 5 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523. (Winterdienst), voorhanden in den Kon, Boek handel van E. BOOMBliek, Breskens. Breskens-Oordrecht-Rotterdam visa-versa Gewijzigde Vertrekuren. Vertrek van Breskens: Woensdags 3 uur. Vertrek van Rotterdam: Vrijdags 5 uur. Vertrek van Dordrecht: Zaterdagsmorgens. Tel. Breskens 109 - R'dam 10749 op Woensdag 30 September, dea avonds half a< in het jeugdgebouw. Spreker: Mr VAN DUSSELDORP. Vertoning: ROODE KRUIS FILM. Entrée 10 cent. HET BESTU1 Bij gunstig weer zal op ZATERDAG 3 OCTOBER a.s., 14,30 uur Vliegveld Breskens een demonstratie gegeven worden met Modelzweefvliegtuigen. Na afloop LUCHTVAARTFILMS in Lokaal Weijkm Toegang terrein 10 cent. Leden Zeeuwsche Ver. van Luchtva Afd. O. en W. Zeeuwsch-Vl. vrij entrée op vertoon Lidm; schapskaart. De inschti|ving van leerlingen voor de nieuwe cursus zal pl: hebben Donderdag 1 October a.s. in de Openbare Lagi school alhier tusschen 6 en 7 uur. Zij die den cursus wenscl te volgen worden dringend verzocht zich dan op te ge\ j daar de klasse-lndeeling pas daarna mogelijk is, evenals de v« stelling van het lesrooster. Aan oud-leerlingen die het diploma voor schipper van Onderwijsfonds voor de Scheepvaart behaalden en aan boord Visschersvaartulgen varen of hebben gevaren zal Zaterdaj October a.s., des avonds 7 uur in de Openbare Lag< School het bewijs van bekendheid met de bepalingen ter vo koming van aanvaring op zee, zooals dit door de Scheepvat Inspectie wordt vereischt, zonder verder examen worden uitgere Hieromtrent, en omtrent de nieuwe cursus, zullen nad< mededeelingen worden gedaan. Alle belanghebbend en belangstellenden worden dringend verzocht alsd aanwezig te zijn. Namens de commissie van toezic- De Directeur: C. L. TER MEULEN. Agenten: Auto- en Rijwielhandel Telef. 32 - Breaker met couvert. Verkrijgbaar in den Boekhandel van E. BOOMBLIEK, Breske Litterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Siepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H. Schmidt Degener. Oplaag 17,600 ex. Verschijnt des Vrijda<

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3