verbroken Electr. Waschmachine DE V E R LOVI N De Koninklijke Boekhandel „Cadsandria^ Kleine Advertenties Floralia Tentoonstelling te Breskens op 19 en 20 September 19^6 Floralia-Tentoonstelling Bresker Ad vertentiën. V Pullovers en Vesten, Engelsche/truien, D. Harsen-de Visser rdag 26 Sept. '36 Zatèrdag 3 Oct. 1936 een ho Botterscfti Winterweelde BEZOEKT onze stand va Dhalia's - Roze Bloeiende&groe blijvende plante Iz. A. Salomé 0ranieP|ein - Breske R. Braet-Lecluij Bresker Kon. Drukkerij „Cadsandria" Breskei Gebr. ROOKUS - Bresl BOEKWERKEN BRESKENS E. BOOM-BLIEK -, dat het schip, hetwelk reiler bleek te zijn, wei van koers veranderde, wijze trachtte hij nog reiler voorbij te varen, lit schip met een vaart oijl aan kwam stoomen, ing reeds geschied, vóór volle kracht werkte, zoo- er, die bleek te zijn de gemerkt H (uil) 22, .olie kracht op ons schip ier, 3 1 4 meter achter de mid- leeps. Dus kreeg ons schip een in het dek van ongeveer één :ter lengte en daar de treiler min meer een schuine steven had, is deze zoover in onze brug ge- ongen, dat de spaken van het ïurrad aan bakboord stuk waren. Voor echter de aanvaring plaats id, schreeuwde een der leden van ize bemanning achterin, waar ik j met den stuurman en den machi- ;t bevond, dat een aanvaring zou aats vinden, doch eer wij gele- mheid hadden naar boven te ko en, was de botsing reeds geschied. Was een hevige schok, dadelijk wolgd door een tweede. Toen ik >ven kwam zag ik, dat reeds 7 den van onze bemanning op de squimaux waren overgesprongen, adelijk liet ik onze motor, die nog irkte, stopzetten en ben toen met overige leden der bemanning, in getal, waaronder 4 jongens, ize reddingboot buiten boord gaan itten, wat ons ook gelukte. Zoo- ra wij in de boot hadden plaats aromen, zijn wij naar den treiler eroeid. Toen wij echter zagen, dat ons hip niet dadelijk zonk, heb ik den hipper van de Esquimaux geraad- eegd om het schip in de naastbij- ïlegen haven, in dit geval Chields, innen te sleepen. Vier leden van ize bemanning zijn dadelijk met ize 'boot teruggegaan en hebben nor middel van een staaltros de 20 met de Esquimaux verbon en, doch nadat wijl 5 k 8 mijl ge- eept hadden, brak de tros. Ander- laal werd de verbinding tot stand sbracht; nu echter met 20 vaam ikerketting van de VL. 20, waarop staaltrossen van de Esquimaux be- sstigd zouden worden. Terwijl wij iermede bezig waren geraakte één er trossen in de schroef van den eiler, zoodat beide schepen hulpe- oos lagen en door de zwaarte van le bocht van deze ankerketting, kwa- aen beide schepen met bakboord- jde tegen elkaar te liggen, waar oor een vreeselijk gebots en ge raak ontstond op de VL. 20. Zoo ra <j.e tros uit de schroef van de Esquimaux verwijderd was, zijn wij zederom met sleepen begonnen, j Vermoedelijk door te sterk aan etten is de ankerketting dadelijk ebroken en daar het intusschen onker geworden was, moesten ver- ere pogingen, mede door de hooge te, gestaakt worden. Schipper Sruis eeft toen den stuurman order gege en een wit licht op te zetten, ten inde de VL. 20 met donker in het og te kunnen houden. Wij bleven lakbij drijven, zoodat het witte licht oed te zien was, doch om ca. 1 ur in den nacht van Zaterdag op -ondag verdween het licht, zoodat >en ons schip vermoedelijk is ge onken. Wij bleven echter op de- elfde plaats drijven tot 's morgens uur en daar wij ook toen niets leer zagen bleek ons vermoeden iel bewaarheid. Ons mooie schip VL. 20, was in de diepte ver wenen. Vervolgens is de Esquimaux koers aan zetten naar Huil, waar wij om uur behouden aankwamen. De chipper had reeds naar Huil ge leind, zoodat een autobus voor ons laar stond, die ons naar het Zee lanshuis bracht, waar wij met zeer eel liefde werden opgenomen en et bijzonder goed hebben gehad, er Hull-boot zijn wij te Rotterdam angekomen. Op onze vraag of men nog iets lad kunnen redden, antwoordde de chipper ons, dat hij alleen zijn cheepspapieren in veiligheid had unnen brengen. Noch hijzelf, noch ijn bemanning hebben iets van hun igen goed in veiligheid kunnen rengen. Waarschuwing. De hoofdcom lissaris van politie te Amsterdam te ft in het algemeen politieblad in wei-weging niet in relatie te treden Bet personen te Amsterdam, die een lositie als depot- of filiaalhouder in en bakkerij aanbieden en van ge [adigden waarborgsommen verlan en, alvorens inlichtingen aan zijn oofdbureau te hebben ingewonnen >f zich in verbinding te hebebn ge steld met .het bureau van de voor- loopige plaatselijke bakkerij-commis sie, Keizersgracht 296, te Amster dam. Een duur gesprek. Een buiten man, die een bezoek aan Den Haag had gebracht ter gelegenheid van de opening van de Staten-Generaal, had het plan opgevat om ook Rot terdam even te frequenteeren. Hij arriveerde hier laat in den avond en aangezien hij geen weg of steg kende, vroeg hij een onbekende vrouw of zij hem een hotel kon wijzen. De vrouw was maar al te gaame bereid zulks te doen. Zij liep een eind -met den man op, waarna het tweetal in een slop in de Boomgaardstraat een lang gesprek had. Het „gesprek" was duurder dan een gewoon telefoongesprek: het kostte f 300, die de buitenman vermiste, toen de vrouw hem ver laten had. Aanrijdingen. Op den Haag- weg bij de Ramaerkliniek te 's-Gra- venhage is een 42-jarige wielrijdster door een vrachtauto aangereden, als gevolg waarvan zij met een zware hersenschudding naar het Roomsch- Katholieke ziekenhuis is overge bracht. Voorts werd een 67-jarige wielrijder op den Loosduinscheweg aangereden door een personenauto. Hij bekwam eveneens een hersen schudding en is door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis Zuidwal vervoerd. Autobus met militairen tegen brug leuning gereden. Een autobus, waarin zich zeventien militairen be vonden, moest plotseling voor een motorrijder uitwijken en reed te- gep de betonnen leuning van de brug nabij Schoorldam. De autobus werd zwaar bescha digd en werd aan een kant totaal opengescheurd. Door de scherven der gebroken ruiten werden tien der inzittenden gewond. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en de doktoren Hee- ringa en van Hesteren, resp. uit Schoorl en Warmenhuizen, verleen den de eerste hulp. Vijf personen, die vrij ernstige snij- wonden opliepen, werden per zie kenauto naar het militair hospitaal in den Helder gebracht. De overige gewonden werden ten huize van dr. Heeringa verbonden, waarna zij met een der andere auto bussen naar Den Helder zijn ver voerd, waarheen ook de overige in zittenden van den verongelukten autobus werden gebracht. De motorrijder bleef ongedeerd. Kinderverlamming. - Te Zeven huizen nabij Buitenpost (.Fr.) heeft zich een geval van kinderverlamming voor gedaan bij een 12-jarig meisje, dat Donderdag na een kortstondig lijden is overleden. De noodige voorzorgs maatregelen tegen uitbreiding van deze ziekce zijn genomen. Een honderdjarige. Heden herdenkt de heer Nicoiaas Hornsveld te Baarn zijn 1 OOsten verjaardag. De oude man, die bij zijn zoon inwoont, geniet nog een flinke gezondheid. Overreden en gedood. —Woens dagmiddag is het 4-jarig zoontje van de familie Ekkelboom. dat op den straatweg tusschen Losser en Overdin- kel op een fietsje reed, vlak voor een vrachtauto, die achter hem kwam, ge vallen. Het jongetje werd door den auto overreden en is in zorgwekkende toe stand naar het r.k. ziekenhuis te Los ser gebracht, waar het eenigen tijd later is overleden. Vleeschdiefstallen te Dinteloord De politie heeft twee slagersknechts van Saarloos te Dinteloord, genaamd v.d. M. en H. aangehouden die er van verdacht werden vleeschwaren uit de fabriek mee te nemen en deze ten eigen bate te verkoopen. Uit een in gesteld onderzoek is komen vast te staan dat deze praciijken reeds ver scheidene maanden werden toegepast. Zelfs te Willemstad werd op deze manier vleesch en spek verkocht. Er werd op geraffineerde wijze werk gegaan. De eene knecht v. d M., die de grootste schuldige is, werd Dinsdag voor den Officier van Justitie geleid. Tevens zullen eenlge personen worden verbaliseerd die zich in ver band met deze zaak schuldig hebben gemaakt aan heling. Knaapje overreden en gedood. Te Uffelte is een 9-jarig jongetje door een personenauto uit de provin cie Groningen aangereden en opslag gedood. Het knaapje was plotseling •ien weg overgestoken. Dokter Mie dema uit Havelte heeft den dood geconstateerd. Mand met steenen op het hoofd gekregen. Woensdagmiddag brak het touw waaraan een mand met steenen aan een huis te Amsterdam werd opgeheschen. De mand kwam terecht op een juist passeerenden jongen van 9 jaar, die vermoedelijk een lichte hersenschudding kreeg. Na'in het ziekenhuis te zijn behan deld, 'is hij naar zijn woning ver voerd. Een rede van Hitier. Naar het D. N.B. meldt heeft Hitler, die zich Woensdag naar Ochsenburg had be geven om de troepen van het vijfde legercorps Ite schouwen, voor die troepen -een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: Binnen enkele weken zullen 18 jaar verloopen zijn sedert het groote Duitsche leger, getroffen door een onverhoedschen aanval, de wapens en de oude vaandels moest strekken. Bij het vredesverdrag, dat ons daar op is opgedrongen, heeft de vijand de afschaffing van dit voortreffelijke groote leger geëischt. Hij deed dal in de overtuiging het Duitsche volk een doodelijken slag toe te brengen. Die slag werd mogelijk gemaakt en aanvaard door gewetenlooze en on verantwoordelijke politici. Wat ons volk sedert dien moest doorleven is ook u allen bekend; geen vreed zame ontwikkeling, geen verzoening tusschen de volken is gekomen, doch een tijd van Duitsche ellende en wanhoop. Weinige maanden na de ineenstorting van het oude leger ont stond een jonge beweging in Duitschland met het doel het Duit sche volk en het leger weder op te richten. Twee opvattingen stonden daarbij tegenover elkaar. De eerste was, dat Duitschland alleen gelukkig kon zijn als het weerloos was. De andere was, dat het geluk alleen dengene ten deel valt, die het in zijn sterke vuisten vasthoudt. Sindsdien zijn 18 jaar verloopen en de 'tweede opvatting heeft over wonnen. Zij heeft het Duitsche volk weer opgericht en een groot volks leger doen ontstaan, dat de traditie van het oude leger hoog zal houden, en de beschermer van de eer, de kracht en de heerlijkheid van de Duitsche natie is geworden. Uw nieuwe vlaggen wapperen in het teeken van het nieuwe rijk,.,het rijk der volksgemeenschap, wier zo nen gij zijt en >vier ouders u hier gezonden hebben om dienst te doen voor de Duitsche natie. Nederlander in België verdron ken.Donderdag is uit het zeekanaal nabij de Van Praetdrug het lijk opge haald van den 36-jarigen Nederland- schen zeeman P. J. Kouwer afkomstig uit Hansweert. De man blijkt Woens dagavond in het water te zijn gevallen, toen hij zich aan boord van het in de Brusselsche haven gemeerde schip Tha mes III wilde begeven. StakingsonlustenUit San Fran- sisco wordt gemeld dat in de districten Salinas, Watsonville en Gonzales de centra der vruchtenkweekerij ernstige onlusten hebben voorgedaan. Er was een staking van de arbeiders en dit leidde tot hevige gevechten. De stakers brikkeldraadversperrlngen aan om de vruchtenpakhuizen, terwijl er overal posten werden uitgezet. De werkge vers lieten zg. stakingbrekers komen en ook de politie greep in, De politie maakte met veel nut ge bruik van traangassen ter verdrijving van de stakers en posters- Hiermee is voor een bedrag van 10 millioen dol lar aan vruchten weer voor handel en consumptie vrijgekomen. De moei lijkheden zijn echter nog geenszins over, want er woret van den kant der werknemers gedreigd met een alge- meene staking, die dan het karakter zal bezitten van een sympathiestaking, (hoogstens 5 regels) Prijs t 0 40. Uitsluitend bij voorulttj^teUng^ Oliegoederen, Gturfmilaarzen, Electrische Lampejr voor huisver lichting bij W. M. RfSSEEUW-Jansen, Molenstraat A 7,/Groede, Tel. no. 15 Dag- ei nachtverbinding. BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 scheidene reizigers kwamen hierbij in de vlammen om. De brandweer moest uit enkele nabijgelegen steden in den Kaukasus worden gehaald. Ook de blokwachter treft schuld, aangezien hij niets heeft gedaan om den petroleumtrein op te houden, toen hij zag, dat de machinist met de rangeerende locomotief toch op de verboden lijn bleef rijden. Het aantal slachtoffers wordt geheimge houden. in de Garage van Hotel VALK. 19" Prachtige inzendingen van bekende kweeki OPENING: Zaterdag om 4 uur voor leden en getjoodigden, 4,30 tot 9 uur voor het publiek. Zondags geopend van 3—9 u Om 6 uur Muziekuitvoering op de kiosk. Om 7 uur Muziekuitvoering op de Téntoonstellir Entrée niet-leden 15 cent met gratis lot./Leden vrijen toega VERLOTING Maandag 21 Sept.,'s avohds 8 uur In Hotel V; Brand in een petroleumtrein. Naar de Prawda uit Rostof in Rus land bericht, is nabij Bakoe door een botsing met een locomotief een petroleumtrein in brand gevlogen. Hierbij moeten talrijke personen om het leven zijn gekomen. In tegen spraak met de voorschriften en niet tegenstaande herhaalde waarschu wing van de blokwachters, liet een machinist zijn locomotief op een ge blokkeerde lijn rangeeren. Een pe troleumtrein, welke op de lijn reed, kwam met deze locomotief in bot sing, waardoor de trein in brand vloog en een aantal tanks ontploften. Het vuur sloeg over op een perso nentrein, welke naast de petroleum trein stond, zoodat nog drie derde klasse wagons verbrandden. Ver- Zij die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd Zijn aan wijlen den heer IZAAK VAN HANEGHEM, overleden te Bres kens 2-7 Augustus- 1036, worden verzocht daarvan/opgaaf of be- Vt taling te doen ten kantore van Notaris BEUNINGH te Groede vóór of op 26 September 1936. De nalatenschap is aanvaard onder voorrecht van boedelbe schrijving/ Wij ontvingen voor najaar en winter een ongelooflijk mooie sorteering in de fijnste en modernste Handschoenen, Sjaals, JUostuum- rokken, nieuwe modell/n in bont kragen, leuke stofjes, nieuwe wol. ge breide Onderjurken, allerlei On dergoederen, Ceintuurs, Kragen, enz. enz. Alle prijzei/ zijn zeer scherp Aanbevelend, lste Zandstraat 27 Breskens Banketbakkerij LAS- JANSEN, heeft fijne versche 1 Notaris BEUNINGHhe Groede ,1 op bij instel en op V bij toewijzing, telkens des nam. om 3 uur in het Hotel vgn den heer S. M DE VUIJST tèyBreskens, krach tens art. 1223 BS^L publiek ver koopen vroeger genoemd „Niets Gods Zegen", thans genaai „Neeltje", gemerkt BR. 16 groot" 872*/,oo Kub. Meter, met Industrie motoi van 35 PK, met al het tot dat vaartuig behoorend staand en loopend scheeps- en visschers want, eigendom v. H. W. BRAND te Breskens. Aanvaarding bij betaling koop prijs, uiterlijk 3 Nov. 1936. Lasten vanaf 1 Januari 1936 voor kooper. voorhanden. Boekhandel E. BOOM—Bliek, Breskens. p) Groote Kade Bontkragen ZIE ETALAGE ReuzensorteeringV Vossen - Doorstek Enz., El Aanbevele van onze Prinses bracht heel gemoederen ln beweging Nu de vreugde-uitingen weer een zins voorbij zijn, keeren wij w terug tot de meer zakelijke k van het leven, en vestigen wij aandacht er op, dat Vfij reeds L hebben de banden, oude systemen en werkwijzen b den, en ln staat zijn Uw\DRL WERK vlug, goed en goedkooi vervaardigen. Aanbevele Mooie sorteering uitvoering in Hout, Emaiil metaal. Zie Aanbevelend, geheel naar de eischen des tijds verbouwd,) beveelt zich beleefd aan voor de levering van op elk gebied. DE NIEUWST uitgekomen werken steeds voorhanden

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3