De Koninklijke Boekhandel „Cadsandria", BOEKWERKEN O mdat Daarom ïv Perkament Floralia Tentoonstelling te Breskens iJ BEZOEKT onze stand Dhalia's - R02 Bloeiende&gro blijvende plant Iz. A. Salomé Sport. Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws Advertentiën. Vertegenwoordiger Flinke Leerjongen Vrijdag 18 Sept. WINKELHU: ANTON ROE op 19 en 20 September 193i Floralia-Tentoonstelling Bresk BRESKENS E. BOOM-BLIEK OOSTBURG. Ongeluk. Dat een ongeluk op een klein plekje ligt, ondervond de heer J. d. L. .onzen welbekenden Jaap op de Oostburgsche brug, die zich naar buiten begevende, zoodanig kwam te vallen dat hij een armbreuk be kwam. Geneeskundige hulp moest ingeroepen worden. Prinsessedag. 's Morgens begon het met het lui den der klok, gevolgd door radio concert van den toren der Beurs, 's Middags 5 uur werd dit voortge zet en om zeven uur werd een con cert gegeven door het Oostburgsche muziek. Hierbij werd het Wilhel mus, benevens het Zeeuwsch-Vlaam- sche volkslied en Klepperklompjes ten gehoore gebracht door een zang klasse van dhr. Schijve met bege leiding der muziek, wat heel aardig klonk. Feitelijk is zoo'n uitvoering niet geschikt voor de open lucht. Om 9 uur had een rondgang plaats van al de schoolkinderen, ieder voor zien van een lampion, voorafgegaan door de muziek met zijn prachtige schellenboomen met zijn oranjekleu rige paardestaarten en yerlichting Een en ander was voor de kinderen een feest. De gemeente was aller- wege in vlaggentooi. 1JZEND1JKE. Voetbal. 'ijzendijke I Hoofdplaat I 3—7. Deze vriendschappelijke wedscri|d v'werd voor een weinig talrijk publiek gespeeld. Beide clubs speelden met 2 invallers. Toen de wedstrijd tien ml- anuten oud was nam Hoofdplaat de leiding door een blunder van den keeper. Ijzendijke was toen sterk in de minderheid en de gasten wisten de score dan ook spoedig tot 50 op te voeren. Na de thee was het een wei nig bezienswaardige vertooning. De thuisclub verscheen in een geheel andere opstelling wat zich spoedig uitdrukte in enkele goals. Een hun toegewezen penalty werd niet benut. Doch Hoofdplaat liet zich ook niet i onbetuigd en wist na enkele vinnige doorbraken de stand op 73 te bren gen waarmee ook het einde kwam. De wedstrijd werd in uitstekende ver standhouding gespeeld wat wij meer zouden willen zien tusschen deze clubs. ZUIDZANDE. Wielrennen. Zaterdag met kermisdag werd alhier een wegkoers gehouden waaraan 17 renners deelnamen. De ronde die ze te rijden hadden was 80 K.Mt, Om 3 uur klinkt het start. Leuk was het voor de toeschouwers om ze na eenigen tijd weer te zien verschijnen, tot 20-maal toe. De eerste rijder die binnenkwam was Steijaart van Adegem. gevolgd door Prince van Souburg, die bandenpech had. maar geholpen door Cornells van Oostburg, die daardoor de vierde plaats bezette, toch tweedes was, De derde was J. Donze. Na Cornelis kwam de een na de andere binnen. Enkele waren uitgevallen. Veel publiek woonde de koers bij. OOSTBURG. Voetbal. Zondag had een ontmoeting plaats tusschen Breskens I en Oost burg 1. Na een tien minuten spelen st maakt Oostburg het perste punt. Breskens slaagt er in gelijk te ma ken. Later gevolgd door een twee de punt. Oostburg doet ook zijn best toodat beiden gelijk staan. Na de rust weet Breskens een derde punt 3 :e veroveren. Dit was echter een iiOunt dat veel te wenschen overliet :n wanneer dit scheidsrechterlijk on- lerzocht zou worden zou het wei- Li icht wel geschrapt kunnen worden, 'j |an is er mij nog iets opgevallen, af het zoo hojort weet ik niet, n.l. dat de keeper van Oostburg zoo 'eusachtig gehinderd werd door Breskens. Zoo eindigde de eerste :ompetitiewedstrijd OostburgBres- tens 23. OOSTBURG. Over de maand Aug. HUWELIJKEN: i 20, D. C. van Gorsel 24 jaar jm. en C. J. Riemens 26 jaar |d. 27, H. Van pulle, 23 jaar jm. en M. S. de Pré, 24 par jd. GEBOORTEN: 6, Betsy Anna, d. van H. L. P. Wage to P. A. Wage. 15, Jacomina Maatje Aletta, d. van J. Bil en K Krljnsen. 16. Arthur George, z. van C. van Damme en M. Giellelt. 23, Maria Elizabeth, d. van W. Barendse en joz. M. de Vlieger. OVERLIJDEN: 13, G A A. Dellaert, 60 jaar, man van M. L. Modde. 15, Ch. J. Claer- houdt, 19 Jaar, ongehuwd. 27, I. van Haneghem, 77 jaar, wednr van S. le Clercq. INGEKOMEN: Dina M. van Male van Zaamslag, C. den Engelen van Goes, T. Faber uit Frankrijk, J. C. van Haver van Wissen- kerke. M. L. Scherbeijn en kind van Ginneken. S. M. Rieteco van Vllssin- gen, U. A. de Windt van Eede, P. J. van de Velde van Vogelwaarde. VERTROKKEN: H. A. en A. J. Lobbezoo naar Re- tranchement, Chr. W. Cocq naar Am sterdam, S. Verplanke naar Bieivliet, E. Wesdorp-Wignel naar Oudewater, G. E. de Vos-geb. German naar Den Haag. Ch. L. de Smit naar Caprijcke (B.). A. A.). P JHTSRIIEN. Rijks|x>stspaarbank Gedurende de maand Aug. werd op spaarbankboekjes te AARDENBURG. Ingelegd f 10770.94 Te- ugbeïaald f 13726.58 Minder ingelegd dan terug betaald f 2955.64 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 1. BRESKENS. Ingelegd f 61232,28 Terugbetaald f 78635,90 Minder ingelegd dan terug betaald f 17403.62 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 21. IJZENDIJKE. Ingelegd f 7879 50 Terugbetaald f 20393,19 Minder ingelegd dan terug betaald f 12513,69 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 1. OOSTBURG. Ingelegd f 10162,54 Terugbetaald f 6550,14 Meer ingelegd dan terugbet. f 3612,40 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 1. SLUIS. Ingelegd f 8122,61 Terugbetaald f 4879,70 Meer ingelegd dan terug betaald f 3242.91 Nieuw uitgegeven boekjes 5 Boekbespreking. C Mortimer. Prinses Juliana ver loofd. 45 cent. Uitgave van Bosch Keuning, Baarn. In de bekende Libellen-serie ver scheen dit mooie album dat voor deze lagen prijs zeker zijn weg zal vinden 0 Voetbal-varia. N.V. Louis Dobbel- man, geven ook dit jaar weer een boekje gratis, getiteld „Voetbal-Varia". Zij, die er om vragen krijgen het gratis toegezonden Men wordt ver zocht op te geven welk schema men wil, namelijk: K. N. V. B., of wel van den R. K. Voetbalbond of den Chr. Ned. Voetbalbond. 0 Henri van Booven. „Tropenwee" Geb. f 3,50. Ingen. f 2,90. Uitgave van de Wereldbibliotheek, Amsterdam. De 17e druk van dit mooie werk van Henri van Booven ts ve scheneti. Men leeft geheel mede met Jules, die met de „Leopoldville" naar de bovenlanden moet en daar al de vree- selijke ellende meemaakt in het Tropen- land. Op boeiende wi|ze wordt beschre ven wat hij meemaakt aan boord, in den trein, en in de bovenlanden, waar hij bij de factorij zal ingelijfd worden. Hoe hij als de witte in de koorts- gonzende tropennachten in aanraking komt met insecten, muskietsteken, mieren en scharpioenen, koorts en schurfthoe hij zich voelt als een stuk vee, verkocht aan de factorij, en eindelijk een prooi wordt van de tro pische ziekte, dat alles wordt op mees terlijke wijze verteld. Het is een spannend boek, dat men moet uitlezen. Het boeit van begin tot het einde. 0 Siegfried E. van Praag. „La Judith". Geb, f 3,50. Ingen. f 2,90. Ultg. van Em. Querido, Amsterdam. Heden verscheen de tweede druk van deze bekende Roman van Siegfried E. van Praag. In dit boek schildert de schrijver ons eerst het armoedige beestenspel van Judith's vader, die de kermissen van kleine plaatsjes afreist. Daarna maken wij kennis met een grooter circus, om eindelijk in aanraking te komen met een echt modern groot paardenspel, waar in drie arena's tegelijk wordt gewerkt. Wij maken kennis met het circusleven in al zijn lief en leed Ver schillende artlsten worden ons ten voete ultgeteekend. Zeer schoon is de karakterteekening van de hoofdpersoon in dit boek, Judith Sachs, begonnen in haar vaders kermistent als koord-danse- res, later gevierd als een actrice der Comedie Frangaise, terwijl wij haar aan het einde terug vinden als direc trice van een groot modern paardenspel. Deze roman, in hooge mate boeiend, leest men met gespannen aandacht Het is een romantisch verhaal in de goede beteekenis van het woord. Twee ongelukken te Amster dam. In een perceel in de Wage- naarstraat te Amsterdam is gisteroch tend een 2-jarig meisje van de tweede verdieping op straat gevallen. Met in wendige kneuzingen is het kind In het gasthuis opgenomen. Omrrent de toedracht tot dit onge luk is gebleken, dat de kleine op een krukje voor het geopende raam stond, onder toezicht van een vrouw. Deze heeft het kind een oogenblik alleen gelaten, met het noodlottig gevolg, dat het zijn evenwicht verloor en op de straat viel. Een dergelijk ongeluk is des middags gebeurd op de Ceintuurbaan. Daar was een driejarig jongetje het slachtoifer.. Hij was op een onbewaakt oogenblik op het hekje van het balcon geklom men, waarbij hij het evenwicht verloor en omlaag stortte. Ook dit kind liep inwendige kneuzingen op; het Is naar het ziekenhuis vervoerd. De tweelingen Bernard en Ju liana. Zaterdag, op den nationalen gedenkdag, is in het gezin van A. v. Hal en W. C. van Ostayen te Klun- dert een tweeling geboren, een zoon en een dochter, die de voornamen Bernard en Juliana hebben gekregen, De kindei en zijn gedoopt door kapelaan A. Schellekens, te Zevenbergschen hoek, onder wiens parochie het gezin behoort. De kapelaan is evenals Prinses Julfana geboren op 30 April 1909. Het gezin heeft reeds twee meisjes van 9 en 7 jaar, en een jongen van 4 jaar. De vader is landarbeider. Vrachtschip omhoog gevaren. Tijdens de vaart op de Wester- Schelde is een onbekend Nederlandsch vrachtschip op de Middelplaat omhoog gevaren en blijven zitten. Sleepboot hulp vertoeft in de nabijheid voor het verieenen van assistentie. Doodelijk ongeluk te Wateringen. Zaterdagavond was de 13-jarige C. v. d. Z. met eenige vrriendjes aan het spelen met zelfgemaakte parachutes. Op een gegeven oogen blik bleef een der parachutes han gen in een hoogen schoorsteen, staande op het tuindersbedrijf van den heer v. V. De jongen vroeg aan den eigenaar vergunning om hef speeltuig terug te halen, wat werd toegestaan. Van der Z. is toen naar boven geklommen, waar hij zich wil de vasthouden aan den rand van den schoorsteen. Een paar stukken steen brokkelden af met het gevolg, dat de jongen met het hoofd naar be neden viel en terecht "kwam op den cementen rand van een duivenserre. Hevig bloedend en met een ernstige schedelbreuk werd de jongen opge nomen en onder leiding van dr. Jansen naar de nabij gelegen ouder lijke woning vervoerd. Eenige uren later is het slachtoffer overleden. Door een auto meegesleurd en ge dood. Zondagochtend, te om streeks tien uur, is op het kruispunt van den Cubaarderweg en den rijks weg naar Bolsward de twintigjarige landbouwer Gaastra op de fiets aan gereden door een auto, welke op weg was naar Marssum. De jonge man werd een aantal meters mee gesleurd en bleek op slag te zijn gedood. De wielrijder kwam van eerstge- noemden weg —een zijweg en had de auto, die van rechts kwam moeten laten passeeren. Waarschijn lijk heeft hij den wagen niet zien aankomen, doordat het uitzicht ter plaatse belemmerd wordt door een boerderij. Plotseling kwam hij vlak voor de auto, welke een vrij groote vaart had. Autobus tegen een boom ge reden. Zaterdagmorgen omstreeks half tien is een autobus met 32 per sonen tegen een boom gereden. Alle inzittenden op twee na werden gewond een van hen levensgevaarlijk. De auto werd ernstig beschadigd. Twee dok toren, een uit Lexmond en een uit Meerkerk verleenden de eerste hulp. Vermoedelijk treft den chauffeur geen schuld. De gewonden zijn bij den land bouwer J. de Heer binnengebracht. De bus was op weg van Amsterdam naar Antwerpen. Enkele gewonden zijn per ziekenauto naar een ziekenhuis vervoerd. Bij het onderzoek is gebleken, dat het ongeluk als volgt is ontstaan de chauffeur van de bus bemerkte dat hij op zeker oogenblik zou worden gepas seerd door een tractor met aanhang wagen en hield daarom zooveel moge lijk rechts. Van den anderen kant kwam op hetzelfde oogenblik een auto. geladen met kaas. De bestuurder van den tractor heeft dezen auto niet of te laat opgemerkt, met het gevolg, dat de chauffeur van de bus op zeker oogenblik voor de keuze stond met den tractor in botsing te komen of nog verder naar rechts uit te wijken. Hij deed dit laatste doch kwam dien tengevolge tegen een boom terecht. Daar hij een groote snelheid had wa ren de gevolgen ernstig. Direct na de botsing met den boom vloog het voor ste gedeelte van den autobus in brand. De chauffeur die niet gewond was, had de tegenwoordigheid van geest het vuur onmiddellijk met een brandblusch- apparaat en kleedingsstukken te dooven. Tot dusver zijn twee gewonden naar de rijksklinieken te Utrecht overge - bracht. Van acht der inzittenden zijn de verwondingen van vrij ernstlgen aard. De overige slachtoffers hebben slechts lichte kwetsuren opgeloopen. Motorongeluk te Utrecht. Zaterdagmorgen vroeg is in den tunnel aan den Leidschenweg te Utrecht een ernstig ongeluk gebeurd, dat aan twee menschen het leven heeft gekost. Een motorrijwiel, bereden door L., met ais duo-passagier H., beiden in woners van Utrecht van ongeveer 30- jarigen leeftijd, kwamen met vrij groote snelheid slingerende door den tunnel in de richting van de Smakkelaarsbrug. Het motorrijwiel is toen gebotst tegen den steenen pijler in het midden van dea tunnel. De schok was zoo hevig, dat de duo passagier H. van het rijwiel werd geslingerd naar de overzijde van den weg en vrijwel op slag dood was. Ook de berijder L. werd op den weg geslingerd en werd zeer ernstig gewond hij had bloedende wonden en een hersenschudding. Een agent verleende de eerste hulp en de geneeskundige dienst was spoedig ter plaatse. De hulp heeft echter niet meer mogen baten, want spoedig na het ongeluk is ook L. overleden. Het motorrijwiel werd zwaar bescha digd op eenigen afstand aan de over zijde van den weg aangetroffen. Gestolen geld gevonden. In Januari van dit jaar werd gearresteerd zekere A. J. M. te Nieuwer Amstel, die het rijk had benadeeld voor eeni ge duizenden guldens door diefstal en verduistering in dienstbetrekking ge pleegd op de rijkspostspaarbank te Am sterdam. Er is toen door de recherche te Nieuwer Amstel en de recherche van Amsterdam in de woning van M. aan den Keizer Karelweg te Amstelveen gezocht naar het geld, doch er werd niets gevonden. De nieuwe bewoner van het huis heeft echter in den tuin zevenhonderd gulden gevonden, verborgen in een sigarenkistje. De vinder heeft het be drag de politie te Nieuwer-Amstel ter hand gesteld. Met een dolkmes gestoken. In zijn woning in de Th. de Bockstr. te Amsterdam, kreeg de bewoner, geen onbekende van de politie en jus titie, bezoek van een paar kameraden, die verhaal kwamen zoeken over ver meende onrecht hnn aangedaan. Van woorden kwam het niet alleen tot handtastelijkheden, maar ook kwam het mes te voorschijn. Een van de bezoekers bracht daarmee den bewo ner een steek in den tug toe, die in de borst bedoeld was. De wonde is wel groot maar niet levensgevaarlijk. De belde bezoekers zijn door de politie in hechtenis genomen. Doodelijk ongeluk te Kerkrade. Vrijdagmiddag is in de Pieterstraat te Kerkrade een 5-jarig knaapje vd. Schrier bij het oversteken van de straat tegen een vrachtauto geloopen. De jongen geraakte onder de wielen en werd on middellijk gedood. De politie heeft het lijk in beslag genomen. De bestuurder treft geen schuld. Heden overleed na een langdurig lijden onze innig geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de heer Iz. Jac. DE JONGE, in den ouderdom van bijna 65 jaren. i-Uit aller naam: W Wed. Iz. DE JONGE- de Kooker. Breskens, N.-SI., 13 Sept. '36 gezocht op provisie de boeren te adviseeren hun aardappels in te zenden naar een der grootste plaatsen van ons land. Ook be reid met kapitaalkrachtige persoon gezamenlijk te werken. Brieven onder no. 70 Bureau van dit blad. gevraagd ter Kon. Drukkerij „Cadsandria", Breskens. grooter, smake- lijkeren steeds versch is geniet ze de voorkeur I 1 1 GROOTE RONDE 10 cent THEEBESCHUIT 15 ct. p. pak Aanbevelend, BAKKERIJ LUTEIJN, Spuiplein 31 Eenmaal geproefd, blijft U ver bruiker. voor den inmaak. Boekhandel BOOM-BLIEK, Breskens. Notarissen H. R. J. VA VEEN te Terneuzen en i MAZIJK te Sluis zijn vooi voor dhr M. VAN BAAI nam. 7 uur (zomertijd) te burg, in het café „De Eer van dhr Ph. de Vuijst, Markt, in één zitting pq verkoopen: een met aanbehooren, E Grond en afzonderlijk: bovenwoning] te Oostburg, aan de Breed kad. sectie B no. 2709. 1,30 a Het bovenhuis is verhuurd aan dhr J. I. de voor 12 gld. per maand. Betaling 1 maand na c wijzing. Aanvaarding bij betalim som: het winkelhuls vrij va het bovenhuis met gesta ning der loopende huur. De sleutel van het wir is te verkrijgen bij dhr I. Hullu, Walstraat. v( Li Uit voorraad leverbaar Tuin- en Landbouwg* schappen, Zuivel- of Melkgereedschappen, roomers, Tuimelkarns, en Transportkannen zeeften en Watten. Machine olie, Wagen en Consistentvet. Ri« Bindertouw. enz. Alsme Landbouwwerktuigen A. LEtNHOUTS Breskens 61 Te Wekelijksche Vee- Beurtdienst BRESKENS - ROTTER! Vertrek van Breskens lederen Zaterdag Rotterdam iederen Dinsdag Aankomst Breskens Woensdagmorgen Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 1 in de Garage van Hotel VALK. WF Prachtige inzendingen van bekende kweekers. OPENING: Zaterdag om 4 uur voor leden en genoodlgde 4,30 tot 9 uur voor het publiek. Zondags geopend van 3— Om 7 uur Muziekuitvoering op de kios Entrée niet-leden 15 cent met gratis lot. Leden vrijen to VERLOTING Maandag 21 Sept., 's avonds 8 uur in Hote Oranjeplein - Breskens geheel naar de eischen des tijds verbouwd, beveelt zich beleefd aan voor de levering van op e I k gebied. DE NIEUWST uitgekomen werken steeds voorhanden

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3