Aliuminium BOEKWERKEN Electr. Waschmachines Cursuscommissie uit de Landbouworganisaties, halfwas Schildersknecht vreem d e Postzegels 2 dagen gratis koopen De Koninklijke Boekhandel „Cadsandria", Gebr. ROOKUS - Breskens Woonhuis een Woonhuis, Gemengd Nieuws Advertentiën. Tandarts Hcrtstein H. LUTEIJN, ANTON ROEST BRESKENS E. BOOM-BLIEK TOEWIJZING Woensdag2 Sept. 1936 Donderdag 3 Sept. '36 Donderdag 1 o Sept. Ernstig ongeluk. Naai we vernemen zou in den nacht van Zondag op Maandag op den ma- cadamweg tusschen Lapscheuren en Middelburg (België) een ernstig onge luk gebeurd zijn. waarbij inwoners uit deze gemeente betrokken zijn. Deze, de werklieden E. B. en F. V. zouden tegen een motorrijwiel opgereden zijn, met het noodlottig gevolg, dat de motorrijder van den motor werd ge slingerd en met een zware hersen schudding bleef liggen. B. werd het achterste deel van het lichaam afgerukt en werd overgebracht naar het Hospi taal te Brugge, de andeie Sluizenaar bekwam enkele ernstige hoofdwonden en wordt door de Belgische politie vastgehouden. De motorrijder is er het slechtst aan toe men vreest voor zijn leven. In hoeverre er van schuld sprake is, werd nog niet vastgesteld. Hei par ket was reeds spoedig ter plaatse SLUIS. Koning inne-feest. Onder begunstiging van mooi zo merweer werden alhier zeer goed geslaagde Koninginnefeesten gehou den, waarvan de wedstrijden vooral in het teeken van het kind stonden. Reeds van 's morgens negen uur namen de kinderspelen een aan vang en wel miet een zeer geani meerde hengelwedstrijd voor jon gens en meisjes tot 16 jaar. De lei ding berustte bij de heeren P. Bril, C. Batselaere, A. Luteijn en I. Lu- teijn. De plaats van handeling was aan de steigers tegenover de steen fabriek. Als voorwaarde was gesteld, dat de deelnemers en deelneemsters een emmertje moesten meebrengen voor eventueel te vangen visch. De ze waren echter dezen dag moeilijk te verschalkenhet was of ze een afspraakje hadden gemaakt, om eens niet te bijten in het toch aanlokkelijke aas. Maar enfin, de vischwedstrijd liep toch ten einde, hoewel de oogst zeer schraal was. De uitslag luidt: 1. WiUy Maas voor de grootste hoeveelheid; prijs een uit vier deelen bestaanden hengel met" snoer; 2. Ge rard Bogaard voor de grootste visch. Als prijs ontving deze een hengel uit drie deelen en snoer; 3. Ida van Hee als eerste meisje; de andere deelnemers(sters) moesten loten om de laatste prijs en de gelukkige was Connie du Fossé; de anderen kre gen een stuk chocolade. Om half tien had op de Groote Markt een kindertractatie plaats voor kinderen van 3 tot 6 jaar, die elk een stuk chocolade kregen. Het was een vroolijken aanblik al die kin dertjes daar te zien staan I De verdere kinderspelen omvatten hardloopen voor jongens van 9 tot 12 jaar (halterrapen) op de Markt onder leiding van de heeren A. Lu teijn en Ch. Hermans. I-ouitje Cop- pens toonde zich hier de hardste looper en verwierf dan ook den eersten prijs; 2. Willy Coppens; 3. Connie du Fossé; 4. WiUy Maas; 5. Maurice Geijsels; 6. Albert van Loocke; 7. Willy de Paauw; 8. Ach. Hoondert; 9. Rudi van der Ven; 10 Renéde Krijger. Hardloopen (halterrapen) vooi meisjes van 9 tot 12 jaar onder lei ding van de dames Martien Wil lemsen en Marie Daansen op de Beestenmarkt. 1. Marietje van Dam me; 2. Marie de Vos; 3. Marietje Beerens; 4. Frieda de Paauw. Na het middageten werden de spelen voortgezet en wel met het turfrijden voor meisjes van 1.0 tot 14 jaar. De leiding was bierbij in handen van de dames Willy Lako, Rie Wil- lemsen en de heer Ivan Daelen. De kunst bij dit turfrijden bestond hierin, dat de deelneemsters tus schen hoopjes opgestapelde turven moesten doorrijden, /onder er een om ver te gooien. Veel handigheid en nog mieer behendigheid kwa men hierbij te pas. Het gelukte aan Ina Anthonisse dit parcours zonder een enkele turf omver te rijden, te voleindigen; 2. Marie van Mor- relghem; 3. Ria Aernaudts. Ook voor de jongens van 10 tot 14 jaar stond turfrijden per fiets op het pro gramma en ze toonden zich in dit behendigheidsspel al even handig als de meisjes. Hier was no. 1. Han Lako; 2. Gerard Bogaard: 3. Louis Coppens; 4. Brammie Willemsen; 5. Herman Coppens; 6. Theo Aer naudts en 7. Danie de Kramer. Hindernisloopen voor jongens van 7 tot 10 jaar onder leiding van de heeren P. Bril en Iz. van Daalen. De plaats van handeling was de weide van P. van Damme, waar eveneens de wedstrijd werd gehou den voor jongens van 11 tot 14 jaar. De uitslag van de eerste groep was: 1. Arnold Dhoore; 2. Anton OhmS; 3. Cor Brouwer; voor de tweede groep van 11 tot 14 jaar was de uitslag 1. Louis Coppens; 2. Anton van Boven; 3. Theo Aer naudts. Ringrijden voor meisjes van 10 tot 15 jaar werd gehouden van 1.30 tot 2.30 uur onder het toezicht van de dames Martien Willemsen, Martha van Morrelghem en Marie Viane. Ook hierbij werd hardnekkig om de eerste prijs gestreden en deze viel ten deel aan Frieda de Paauw, die een prachtige handtasch kreeg; 2. Ida van Hee; 3. Marie van Mor relghem1. Op het parkeerterrein aan de Kaai had vervolgens het num mer enveloppetrekken plaats voor kinderen van de 1ste, 2e en 3e klasse van de diverse lagere scholen onder leiding van de dames Jaantje en Jo Huijssen; de heeren P. de Hullu en A. Luteijn. Alle kinderen gingen opgewekt met hun prijsje huiswaarts. Na de prijsuitdeeling hoopte Nota ris H. van Mazijk dat bij een vol gend Koninginnefeest alle deelne mers en deelneemsters weer van de partij zouden zijn en dankte hen allen voor de medewerking. 's Middags hadden in het kanaal van Sluis naar Brugge onder groote belangstelling zwemwedstrij den plaats, waaraan verbonden was de jaarlijksche 2 K.M. zwemwed strijd. Als novum werd een kano wedstrijd gehouden. OOSTBURG. Ongeluk. Dat voorzichtigheid ook bij fietsen geboden is, bleek Vrijdag j.l., toen een zoontje van Verplanke uit de St. Bavogang aangereden kwam. Uit de andere richting naderde ook een fietsrijder die ondanks het signaal, geen voldoende ruimte gaf, met het onverbiddelijk gevolg aanrijding en een tuimeling. Verplanke Was de dupe er van want hij kon zijn weg vervolgen met een gebroken pols. Raadsvergadering. Gistermiddag vergaderde de Raad onzer gemeente, onder voorzitter schap van Burgemeester Erasmus. Alle leden waren aanwezig. Na opening wordt, op voorstel van den Voorzitter, aan H. M. de Koningin ter gelegenheid harer jaar dag een telegram: van gelukwensch gezonden. Na voorlezing der notulen welke onveranderd worden goedgekeurd, wordt mededeeling gedaan van een paar Ingekomen Stukken, welke vopr kennisgeving vvorden aangenomen. Punt 2. Verzoek regelingscom missie tentoonstelling vet-vee om subsidie. Op voorstel van B. en W. wordt besloten om daar aan toe te kennen 50 gulden plus 2 medailles. Dhr. Philips vraagt, of medailles geleverd worden door ingezetenen of door commissie gegund worden aan lieve vriendjes, waarop de Voor zitter hem van antwoord dient. Punt 3. Belegging van waarborg sommen. Hierop deelt de Voorzit ter mede na opheldering door den secretaris dat een som van 2000 gulden c.s. belegd zullen worden bij de Bank van Ned. Gemeenten a 3 Vs procent Punt 4. Onbewoonbaarverklaring van een huis in de Langestraat Dit geldt voor een pand in die straat No. 89 op advies van den Inspec teur voor Volksgezondheid. Het pand dat toen onbewoond was, is inmiddels bewoond. Dhr. v. d. Waeter vraagt hoe dit nu gaan zal. De Voorzitter deelt mede dat de bewoners het binnen 6 maanden moeten ontruimen, dus nog tijd hebben, om naar een en ander uit te zien. Punt 5. Vaststelling verordening Hinderwet. Wordt na voorlezing daarvan goedgekeurd. Punt 6. Buitengewone aflossing van geldleening en het sluiten van een nieuwe geldleening. B. en W stellen voor om over te gaan tot het aflossen van negen geldleeningen ten bedrage van 74700 gulden en een nieuwe leening aan te gaan tot dat bedrag, ad 4 pCt. rente. Het percentage van de andere leeningen bedraagt 43/i pCt. Aldus wordt besloten en deze leening on der te brengen bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Oostburg met een jaarlijksche aflossing van 5000 gul den. Punt 7. Verhuring woonhuis aan J. A. Hoste. Dit is in verband met het af treden van genoemden heer als hoofd der school. Hij bouwt een nieuw huis maar daar dat nog af gewerkt moet worden, zou hij zijn tegenwoordige woning willen blijven behouden tot 1 Aug. 1937. Dit wordt toegestaan tegen een huur van 25 gufden per maand. Punt 8. Verzoek I. Boone omver mindering van schoolgeld. Na ge heime zitting wordt medegedeeld dat dit is toegestaan. Punt 9. Intrekking raadsbesluit van 31 Juli inzake Gossije. Dit is een gevolg van het weder voortbestaan der Kweekschool. Goed gevonden. Punt 10. Bespreking verbétering toegang Kerkplein. De Voorzitter deelt mede dat dit zal gebeuren door het Rijk met eigen materiaal en dat er een voet en fietspad zal aangelegd worden van F. de Smet tot aan Roseveldt. Punt 11. Verzoek tot plaatsing in Rozenoord. Daar dit ook in geheime zitting behandeld is deelt de Voorzitter me de dat dit betreft het echtpaar Mus- sche en dat dit is toegestaan onder zekere voorwaarden. Tevens wordt ook behandeld een verzoek van de bewoners van de Noordwal, hetwelk voor kennisge ving wordt aangenomen. Punt 12. Benoeming onderwijzer in vacature P. M. de Klerck. De voordracht bestaat uit: H. H. de Losanne, L. C. Broer en C. P. Phernambuck. Uitgebracht worden 7 stemmen. Na voorlezing blijkt, dat Losanne 4 stemmen heeft. Broer 2 en 1 stem blanco, zoodat Losanne benoemd is. Alvorens tot sluiting wordt over gegaan vraagt dhr. Philips het woord. Hij brengt namens vele per sonen aan dhr. Burgemeester en de Commissie inzake de Kweekschool voor zijne en hunne bemoeiingen, een hartelijk woord van dank. De Burgemeester dankt Item hier voor hartelijk. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. De verraderlijke zee. Zondag middag zijn te Noordwijk bij het baden op het stille strand, nabij het radio station Nora, twee ongeveer vijftien jarige kinderen, de meisjes Verhoef en Appelman, resp. uit Nieuw-Vennep en Haarlemmermeer, die met hun ouders een dagje uit waren, door den snel opkomenden vloed verrast en ver dronken. De kinderen bevonden zich ter hoogte van een zandbank en toen zij terug wilden keeren was het water inmiddels zoo diep geworden, dat zij onder de oppervlakte verdwenen. Het ongeluk gebeurde voor de oogen van de ouders, die machteloos waren om hulp te bie den. Een der meisjes spoelde onmid dellijk aan, doch kunstmatige adem haling, toegepast door leden van de Noordwijksche reddingsbrigade, die daarbij met zuurstofapparaten werkten, en door twee doktoren uit Noord- wijkerhout, mocht niet meer baten- Het andere slachtoffer is eenigen tijd later naar het strand gedreven. De levensgeesten waren reeds geweken. Auto-ongeluk. Zondagmiddag heeft zich onder het dorp Wilp onder Deventer op het kruispunt van den Rijksstraatweg en de Molen-allee een ernstige auto-botsing voorgedaan, door dat een auto, bestuurd door den heer L. uit Twello aan de verkeerde zijde van den vluchtheuvel passeerde en tegen den auto van den heer B. uit Deventer botste, welk voertuig totaal in elkaar gedrukt werd. De heer B. werd uit den auto geslingerd. Met zware hoofdwonden en een gebroken been is hij opgenomen en naar het ziekenhuis te Deventer overgebracht. Hoewel ook de auto van den heer L. hevig beschadigd werd, kwam L. er met den schrik af. Tegen hem is pro ces-verbaal opgemaakt. Kano omgeslagen. Gistermid dag waren de 21-jarige W.G. uit Am sterdam en de 20-jarlge A. F. T. uit Rotterdam met een kano op weg naar Rotterdam, toen. ter hoogte van Poor tershaven, het bootje door een ver keerde mancenvre omsloeg en de in zittenden te water geraakten. De loods van het japansche stoom schip Matsuye Maru, die zag wat er gebeurde, waarschuwde Poortershaven. Van het Duitsche stoomschip, dat daar ligging had genomen, roeiden twee matrozen naar de plaats van het ongeluk, terwijl vier personen van het stuwadoorsbedrijf te Poortershaven zich ook in een boot derwaarts spoedden. Men kon er in slagen de drenkelin gen boord te nemen. Daarna zijn ze aan boord van de Wiborg gebracht, waar ze van droge kleeren zijn voor zien. Vervolgens is de Rotterdammer met zijn Amsterdamsche logé naar de Maasstad teruggekeerd. Turfbrand. In een veenderij bij Zunderdorp, juist onder de gemeente Amsterdam, zijn door onbekende oor zaak 45000 turven verbrand. De Am sterdamsche brandweer heeft het vuur gebluscht. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Broeder, Behuwdbroeder en Oom Dr. C. BRAKMAN, Oud-Leeraar aan het Gym nasium te 's-Gravenhage, in den ouderdom van 75 jaar, Groede: J. A. BRAKMAN. Middelburg: Wed. J. H. BRAKMAN- Snoep Hilversum: P. BRAKMAN. S. A. BRAKMAN-Risseeuw. Groede: E. J. BRAKMAN. Neven en Nichten. 's-Gravenhage, 28 Aug. 1936 Heemskerckstraat 21. )V Aan allen die hun belang stelling hebben getoond met de herdenking van mijn 80sten ge boortedag, betuig ik mijn harte- lijken dank. P. VERGOUWE, Vergouwestr., Breskens houdt 1EDEREN WOENSDAG spreekuur van 9,30-11,49 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE, Coiffeur Dorpsstraat. Den a.s. winter zullen met mede werking van bovenge roemde commissie in Z.-Vl W.D. onder staande cursussen worden ge geven n.l.: een cursus in Paardenkennis te SLUIS, leeraar de heer Lako, dierenarts te Sluis; een cursus in Paardenkennis te OOSTBURG, leeraar de heer Yntema, dierenarts, Oostburg; een cursus in Hoefbeslag te OOSTBURG. leeraar de heer D. Haak, dierenarts te Groede; een cursus in Paarden- of Rund veekennis (dit naar keuze der leerlingen) te IJZENDIJKE. leeraar de heer Willemsen, die renarts te IJzendi|ke; een cursus in Rundveekennis te BIERVLIET, leeraar de heer van de Vijver, dierenarts te Biervliet. Diegenen die (behalve zij die zich reeds opgaven) wenschen deel te nemen aan één of meer van bo vengenoemde cursussen, worden verzocht zich vóór 19 Septem ber a.s. te willen opgeven bij den desbetreffenden leeraar of bij ondergeteekende. (Deze advertentie wordt maar éénmaal geplaatst). Namens bovengenoemde commissie: De Secretaris, J. B. BECU-de Hullu. Voor direct gevraagd: een bij J. VAN HANEGHEM. Schil-' der, Breskens, Boulevard 28. wel duurder, niet beter f 1,25 p. K.G. Aanbevelend, Dorpsstraat 145, BRESKENS. REUZENSORTEERING voorhanden in den Boekhandel van E. BOOM-BLIEK, Breskens Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS -ROTTERDAM. Vertrek van Breskens iederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. gag in de maand September. De 2 dagen worden na 1 October bekend gemaakt. Wie op een dier dagen koopt, kan dat bedrag nogmaals besteden. Weer de meest moderne stoffen. Iz. B- WOlTTIEZ-v. d. Velde, Breskens □IBI geheel naar de eischen des tijds verbouwd, beveelt zich beleefd aan voor de levering van op e I k gebied. DE NIEUWST uitgekomen werken steeds voorhanden Mooie sorteering uitvoering in Hout, Koper en Emaill metaal. Zie Etalage 1 Aanbevelend, door Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis, op nam. 3 uur (z. t.) te Breskens in het Hotel „Het Stoombootveer huis'' vaneen met kantoorruimte en erf te Breskens aan de Scheldekade, nabij de Haven, omvattende den vollen eigendom van de kad. perc. gem. Breskens sectie D nrs2288 en 2289 samen groot 2,23 A„ en het erfpachtsrecht tot 31 Dec. 1963 op 68 c.A., eigendom van de polders Oud en Jong Breskens, kad. nr 2283. Ingesteld op slechts f2000,—. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op bij instel, en op d. a. v. bij toeslag, telkens namiddags 7 uur (w. t.) te Breskens in het Hotel „Het Stoom bootveerhuis", krachtens art. 1223 B. W., publiek te verkoopen: erf en tuin te Breskens, De Hulludwarsstraat, kad. sectie D nr. 2640, gr. 2,17 Are. Thans be woond door den heer joh. AAL- BREGTSE. Betaling uiterlijk een maand na toewijzing. Aanvaarding bij betaling.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3