DJIGUITEN RUITER KOZAKKE Gevonden en Verloren Boekwerken een Woonl Wekeiijksche Beu beste Duitsche Eierko Brechcokes en Bakkersbriketten. Gemengd Nieuws Advertentiën. H. LUTEIJN, Donderdag2 7A Donderdag 3 Se Firma PIET RC JAN ROES N.V. Prov. Zeeuwsche Electr,-Maatsc Bekendmaking. Verwacht eind dezer week in lc „JOLLES'' met een lading Aanbevelend, VROON, BreJ f t Zondagavond 30 Aug. fjfrGROOT BAL I WW op 't strand te Breskens IT* KOSTER en BRIL. SENSATIONEEL RUITERFEEST Keuringsterrein a.d. Nieuwstraat - Oostbur ^emeexAe ^vesVetv? De op 8 Augustus j.l. in de Alge- meene Politieverordening aangebrachte wijzigingen treden as. Vrijdag in werking. De afkondiging vond heden plaats. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN BRESKENS. 25 Augustus 1936. den in deze bizonder interessante bundel opgenomen. Zijne Excellentie Dr Colijn heeft zich bereid verklaart de bundel van een voorwoord te voorzien, terwijl ook een der laatste, sprekende portrette 1 van Dr. Colijn zal worden afgedrukt. Binnenkort zullen er meer bizonder- heden over deze uitgave gepubliceerd worden. BRESKENS. Gevonden Rijwielbelastingmerk. Inlichtingen ter Secretarie. GROEDE. Gevonden: Een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen bij den jachtopziener A. C. Ferket, W 150. Hevige aardschok te Koeta Radja. 'In den nacht van Zondag op Maandag 'werd te Koeta Radja een ernstige aardschok gevoeld. Tenge volge hiervan werden negen perso nen gedood, terwijl twintig gewond werden. Onder de slachtoffers be vinden 'zi,ch geen Europeanen. Ook in de omgeving werd de be ving gevoeld, zij het in mindere ma te. De duur ider beving was ongeveer 1 minuut. Onder de dooden bevin den zich drie Indische militairen. De licht- en watervoorziening zijn gestoord. De ernstige aardschok te Koeta- Radja werd door het observatorium te Batavia geregistreerd omi 4.45 Maandagmorgen. Voorts werd bericht ontvangen dat ook te Sabang een beving werd ge constateerd. De schade, door de aardbeving veroorzaakt, is zeer belangrijk. Vijf tien woningen zijn ingestort, alsmede de Royal-bioscoop, een liraonadefa- briek en een militaire barak. Alle steenen woningen zijn gescheurd, de houten woningen bekwamen groote schade. Denieuw-gebouwde missigit, die f 30.000 gekoist heeft, bleef ge spaard. Een brug is ontzet, de oprit van deze brug is 30 c.M. omhoog gekomlen. Door de Societeitslaan loopt een groote scheur, terwijl vele andere wegen licht beschadigd zijn De toren van de Katholieke kerk is gescheurd, de klokken beierden geruimen tijd. De Oranje-bioscoop de gevangenis en een tiental Euro peesche woningen zijn gedeeltelijk ingestort. Het hoofdgebouw van de gasmaatschappij is geheel ingestort De watertorens zijn gescheurd en het electrisch lichtnet is vernield. Ver moedelijk zal een noodverlichting worden aangebracht. De waterlei ding is stopgezet. De Atjeh-trein loopt nog. De lijn zelf is op minitueuse wijze geinspec teerd. Te Sigli (een 60 K.M. van Koeta-Radja) is eveneens een be ving gevoeld, doch van lichteren aard. Hier hadden geen ongevallen plaats. Het Chineesche hotel aldaar is ontzet. Op andere plaatsen werden lichte .aardschokken gevoeld, waar door aan de kampongs materieele schade is aangericht. Van de West kust zijn nog geen berichten bin nengekomen. De telefoon te Koeta-Radja werd gestoord, doch was des ochtends veer hersteld. De beving herhaalde zich te 5.30 uur, te 8,45 uur en te 10.30 uur in lichte mate. De bevolking toeft op straat en wacht de dingen af die komen zullen. Er wordt niet veel gewerkt. In veel toko's is men bezig de koopwaar op te ruimen, daar de kasten veelal zijn omgeslagen en de inventaris gedeeltelijk is vernield. Uit den hoogspanningskabel sloeg een geweldige vlam, doch verder werd geen brand geconstateerd. De telefoon- en telegraafverbindingen Medan-Koetaraidja-Sabang zijn niet gestoord. Met de telefoonkantoren te Bireuen, Takengon en twee mili taire posten aan de Westkust kan geen verbinding worden verkregen. Nader mleldt men dat het verkeer per spoor eveneens gestoord is. Ver der is ook het telefoonkantoor te Koeta-Radja gescheurd. De drie gedoode militairen zijn, Javaansche fuseliers, die onder het neervallend puin werden bedolven. Een onbekende. Op het Politie bureau te Breda bevindt zich op het ooigenblik een zeer behoorlijk ge kleed jongtoensch, die in den nacht van Zondag op Maandag slapende op een bank in het Volkenberg werd aangetroffen. Aanvankelijk reageerde het jong- mensch op geen enkele vraag in het Nederlandsch, noch in het Fransch, Duitsch of Engelsch. Het schijnt dan ook dat de man (doofstom is, mede omdat hij door gebaren een en ander trachtte dui delijk te maken. Een in het doofstommen-instituut te St. Michielgestel opgevoede Bre- dasche doofstomme, die te hulp ge roepen werd, gelukte het met ge barentaal al evenmin iets van den man los te krijgen. Na eindelooze pogingen gelukte het den man zijn .naam te doen schrijven. Hij zon heeten Amuld Kask en zou in 1913 te Rotterdam geboren zijn. Op 3-jarigen leeftijd zou hij naar New Vork vertrokken zijn, waar in 1928 zijn Moeder en in 1929 zijn vader overleden zijn. 21 Augustus zou hij met een boot waarvan hij den naam niet kent, uit New-Orleans naar Rotterdam zijn gekomen om vandaar na een dag naar Breda te vertrekken. In het bevolkingsregister te Rot terdam is echter geen Arnuld Kask te vinden, terwijl de jongeman geen enkel papier bij zich heeft. Aan geld bezat hij slechts enkele dubbeltjes. Hij heeft echter nieuwe lage brui ne schoenen aan, welke hij voor f 4 te Rotterdam gekocht zou heb ben. Verder heeft hij een blauwe kamgaren pantalon aan, een blauw poloherad en een grijs linnen jasje met op de linker revers een rouw- lapel. De jongeman die een keurigen indruk Maakt zal in afwachting van. de herkenning van zijn nationaliteit in het Gebouw van den "G.G.D. in .observatie worden opgenomen. Motorbotter lekgeslagen. Gisteren is de motorbotter Linquenda uit Scheveningen, schipper G. Post, van Scheveningen vertrokken voor het doen van een pleziertochtje op de Noordzee. Aan boord bevonden zich de schipper, twee matrozen en drie jongelieden, die met vacantle te Sche veningen vertoefden. Toen het schip omstreeks zes uur den Nieuwen Waterweg wilde binnen- loopen, begon de motor onregelmatig te loopen en ten einde het schip in stil water te brengen, koos schipper Post de Noordzijde van het vaarwater, Daarbij is hij te dicht bij de Noorder- pier gekomen. Het schip is op de steenen lek geslagen. De opvarenden hebben zich via de Noorderpier in veiligheid weten te stellen. Verkeerd geneesmiddel ver strekt. Een vergissing van een apothekers-assistente heeft mevrouw St. te Apeldoorn bijna het leven ge kost, meldt het „Maandagochtendblad". Zij had een injectie-vloeistof voor een wond noodig In plaats daarvan kreeg zij bij een apotheker van diens assis tente abusievelijk een slaapdrank op haar recept. Thuis ontving zij hiervan een injectie, welke voor de bestrijding van eventueele slapeloosheid veel te overvloedig was. Direct daarop ver toonde zij teekenen van benauwdheid en viel tot ontsteltenis van haar huis- genooten in een diepen slaap, waaruit zij niet te wekken bleek. De inmiddels ontboden geneeshees liet de patiënte naar een ziekenhuis overbrengen. Na onafgebroken 24 uur geslapen re heb ben, waarin het kloppen van haar hart kunstmatig in stand was gehouden, ontwaakte zij, hoewel nog in versuften toestand verkeerend. Eenige volgende dagen is zij nog in het ziekenhuis verpleegd en zoover hersteld, dat zij weer naar woning kon terugkeeren. Drie fietsendieven en een heler. De politie te Kampen heeft drie jeugdige fietsendieven en een heler aangehouden, die in Zwolle eenige rijwieldiefstallen hadden gepleegd. Het zijn de 20-jarige M. D de 18-jarige A. v. d. H. en de 16-jarige D. G. alsmede de 22-jarige H. J. S ijsven ter vau zijn beroep, die voor de heling aansprakelijk is. De vorige week hadden drie jon gens hun woonplaats Kampen verlaten, waren en passant even naar Zwolle gegaan om fietsen te stelen en waren daarop naar Amsterdam vertrokken. Te Amersfoort moest een der rijwielen worden achtergelaten, nadar het plaat je er af was gehaald. Na in Amster dam uit geweest te zijn, keerden de drie jongens te Kampen terug en wier pen daar de rijwielen in het water, uit vrees voor ontdekking. M. D. heeft er echter weer een op- gevischt toen hij geld noodig had, het geen zijn noodlot werd. Nadat de fiets verkocht was, ontdekte de politie een en ander. De drie jongens zijn gear resteerd en naar Zwolle gebracht. Ook de ijsventer, die de belastingmerken van de jongens had gekocht, is in verzeker de bewaring gesteld. Botsing. Gistermiddag is een rangeerende Diesel-motorwagen van de Ned. Buurtspoorweg Mij. op den on- bewaakten overweg in de Dalweg te Zeist in botsing gekomen met een uit Zeist afkomstige vrachtauto met aan hangwagen. De bestuurder wist nog te remmen, zoodat locomotief tegen het achterstuk van den auto is gebotst, zoodat de beide inzittenden zich onge deerd door het portierraam uit de ca bine konden verwijderen. De vracht auto werd zwaar beschadigd ter zijde geworpen. Ook de locomotief kreeg schade. De treinen en trams hebben drie kwartier oponthoud gehad. De vernielde auto was nog slechts honderd meter van de plaats van bestemming verwijderd. Overreden en gedood. Zater dagmiddag heeft in de Waverstraat te Amsterdam een ongeveer vier-jarig jongetje, S. Koppenhagen genaamd, dat op het trottoir aan het spelen was plotseling deze plaats verlaten en is onder een passeerenden met melkbus sen geladen auto terechtgekomen. Landbouwschuur afgebrand. Zaterdag om half zes is biand ontstaan in de schuur van den landbouwer D. Kasse, onder Veere. Toen de brand weer arriveerde, stond de geheele schuur in lichtelaaie. De geheele schuur met landbouwproducten is verloren gegaan. Dank zij de gunstige windrich ting liep het woonhuis geen gevaar en kon men afzien van het oorspronkelijk plan de Middelburgsche brandweer te waarschuwen. In een kano op zee. Een kano is nu eenmaal niet een vaartuig, dat op zee thuis hoort Desniettegenstaan de probeeren eiken zomer opnieuw roekeiooze kanovaarders een tochtje op de Noordzee te maken, meenende dat als men maar dicht onder den wal blijft, er geen gevaren dreigen, vooral niet als het mooi, kalm weer is en de zee zoo glad als een spiegel is. Dat men zich daar toch nog ernstig in kan vergissen, heeft Zondag de 17- jarige E. K.r uit Hoek van Holland, ervaren. Hij was des morgens met zijn kano een tochtje op zee gaan maken. Toen hij des avonds nog niet was teruggekeerd, werden alle kuststations gewaarschuwd. Omstreeks half elf is K. behouden te Hoek van Holland aan gekomen. Het bleek, dat de stroom hem parten had gespeeld en hem aan vankelijk een heel eind uit de kust had gedreven. Slechts met groote moeite was het hem gelukt ten slotte terug te keeren. Aanrijding. Zaterdagmiddag heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek van de Stoeplaan en den Schouwweg te Wassenaar tusschen den motorrijder T. N. uit Rotterdam en een vrachtauto, bestuurd door A. v. d. L„ uit Den Haag, die reed onder toezicht van W. U. De motorrijder werd tegen den grond geslingerd en liep een gecompliceerden beenbreuk op. Nadat hem geneeskundige hulp was verleend is hij overgebracht naar het Academische ziekenhuis te Leiden. Op de duo-zitting zat mej. M. v. W., uit Dordrecht, die schaafwonden opliep. Kind uit het raam gevallen. Een 4-jarig jongetje, dat uit een venster van een woning op de tweede verdieping van een perceel aan de Raamgracht te Amsterdam naar buiten leunde, is uit het raam gevallen. Hoe wel het kind vrij ernstige verwondin gen opliep, bleek het niet direct ln levensgevaar te verkeeren. Met een kaakfractuur en inwendige kneuzingen is het door de G. G. D. naar het Ned. Isr. ziekenhuis gebracht. Doodelijke aanrijding. Zater dagmiddag is op het kruispunt Molen- iendbertscheweg te Oirschot pater dr. J. J. Soons, professor aan het studie huis der paters missionarissen aldaar, met zijn motorrijwiel in botsing geko men met een personenauto, welke van links kwam en bestuurd werd door ir. J. W. D. uit Colrle. Dr. Soons sloeg achterover mei het hoofd tegen den grond, waardoor hij een schedelbasisfractuur opliep. Dr. Verbeek uit Eindhoven, die in zijn auto achter den heer D. reed, ver leende geneeskundige hulp. Kort daar op is patet Soons overleden. Auto en motorrijwiel werden licht beschadigd. De substituut-officier van justitie, mr. Dubois en de marechaussee wa ren spoedig ter plaatse en stelden een onderzoek in. Meisje door een auto over reden. Zaterdagavond heeft op den rijksweg Nijmegen—Den Bosch onder de gemeente Heesch een ernstig auto ongeluk plaats gehad. Het tienjarige meisje Geertruida van de K. stak ach teloos den rijweg over en werd daar bij aangereden door een personenauto, bestuurd door den heer'T. T. uit Nij megen. In deerniswekkenden toestand is het slachtoffer de ouderlijke woning binnengedragen, waar dr. Bouman uit Nistelrode geneeskundige hulp ver leende. Hij constateerde een schedel basisfractuur. De toestand van het kind is zorgwekkend. Baldadigheid gestraft. De 17- jarlge M. A„ uit Spijkenlsse, en de 16- jarige G. L. van de Wolphaertsbocht te Rotterdam, die tijdelijk verblijf hou den in het tentenkamp te Hoek v. Hol land, zijn Zondagmiddag de Noorder pier aldaar opgeloopen. Aan het einde daarvan zijn zij in de lichtopstanden geklommen, hetgeen gevaar voor on klaar raken van die lichten opleverde. Toen zij na verloop van tijd weer terug wilden gaan, bleek, dat inmiddels de vloed was komen opzetten en dat een groot gedeelte van de pier reeds onder water stond, zoodat zij niet meer naar het strand terug konden komen. Zij zijn toen opnieuw in de lichtop standen geklommen. Daar hebben zij tot des avonds half elf moeten ver toeven, voor het water weer voldoen de gevallen was. Boerderij afgebrand. Gister middag omstreeks vijf uur is brand uit gebroken in de boerderij Sprokkelen- burg, eigendom van baronesse van Haersolte en bewoond door J. Bos. De brand is ontstaan in een der 3 hooibergplaatsen, die weldra alle in lichter laaie stonden. De geheele voor raad graan en hooi, alsmede 30 varkens gingen in de vlammen verloren. Door het krachtdadig optreden van de brand weer, die profiteerde van de onlangs in gebruik genomen waterleiding, kon het woonhuis gespaard blijven. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade bedraagt eenige duizenden guldens. MF" Voor de bewijzen van deel neming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde en zorg volle Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, Mejuffr. Jowanna Franclna Versprille, geb. Rlsseeuw, betuigen wij onzen oprechten dank. Namens de Familie: W. F. VERSPRILLE. Schoondijke, Aug. 1936. GRONDVERVEN 30 en 35 cent per K.G. GLANSVERVEN 40 ct. p. K.G. JAPANLAKKEN 75 ct. p. K.G. WITTE (APANLAK60 ct. p. K.G. LOODMENIE In olie 40 ct. p. K.G. TERPENTIJN 32 ct per Liter. AMMONIAK 10 ct. per Liter, VERNISSEN 90 ct. tot f 1,50 per K.G., Enz., Enz. Aanbevelend, Dorpssrraat 145, BRESKENS. De laatst uitgekomen voorhanden in den Kon, Boek handel van E. BOOM—Bliek, Breskens. Notaris BEUNINGH t zal op bij instel, en o bij toewijzing telkens des nam. om 4 café „van der Hooftop te Biervliet, krachtens i B,W. publiek verkoopei met aanhoorigheden e met het recht van erfpac grond waarop de gebou' en die daarbij in gebrul komende de gemeente kadastraal bekend gemet vliet sectie D nommers 296, samen groot 8 arei tiaren, eigendom van RUYSSCHER te Biervli Aanvaarding bij betali: som, uiterlijk 3 October Lasten vanaf 1 jani voor kooper. Breskens - Rotterdam - I en Vertrekt van BreskensZaterdagna Rotterdam Vrijdag 5 i DordrechtZaterdagm Telefoonnum. Breskens Rotterdam De werkzaamheden als Meteropr Incasseerder in de gemeente BRESK zullen in den vervolge niet meer wordt richt door den heer L. KARREMAN i doch door den heer A. E. THOM Dorpsstraat 6, ter plaatse. w De Ondernemers: door de wereldberoemde WOENSDAG 26 AUGUSTUS, des avonds te 8,30 uur N MUZIEK!! AVONDVERLICHTING Over deze voorstelling schrijft: DAGBLAD VAN ZEELAND: Stoutmoedigheid en behendigheid kenmerken het i treden van deze ruiters. De glansnummers waren het pyramtderijden en de door de vlammende barlcade, vooral 's avonds van beklemmende schoonheid. MIDDELB. COURANT: Het zijn niet alleen prima ruiters, deze Kozakken, maar daa ook ongeloofelijke lenige en moedige acrobaten. Prijzen der plaatsen: Zitplaatsen f 1,—. Staanplaatsen: f 0,50. Kinderen: f 0,50. - 0,25. SK De voorstelling gaat door, ongeacht de weersgesteldheid, g Impresario MAX VAN GELDER, Amsterd. PROVINCIALE STOOMBOOTDIENST. 15 Mei 1936 tot nadere aankondiging. WERKDAGEN 10.15 11.30 12.45 14.—. 10.40 11.55 13.10 14.25 10.45 12.— 13.15 14.30 11.10 12.25 13.40 14.55 ZONDAGEN EN le KERSTDAG, v 7.45 10— 14.— 17.45 19.25 a 8.10 10.25 14.25 18.10 19.50 v 8.25 10,30 15.45 18.15 20.— a 8.50 10,55 16.10 18.40 20.25 Vlissingen Breskens Breskens Vlissingen Vlissingen Breskens Breskens Vlissingen V6.15 a 6.40 v 6.55 a7.20 7.45 8.10 8.15 8.40 9 9.25 9.30 9.55 15.15 16.30 15.40 16.55 15.45 17.— 16.10 17.25 17.45 18.10 18.15 18.40 19.— 19.25 19.31 19.55

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3