Programma van liet Concert Gevonden en Verloren. OPGELET! WOONHUIS, te Breskens +- Sport. Gemengd Nieuws Advertentiën. Gebr. VERDUIJN, 28 Juli en 5 Augustus W. P. MOGGRÉ, Beurtdienst llflir ff. ANTON ROEST op Zondag 23 Augustus 1936 door de Koninklijke Aardenburgsche Fanfare Strandfeest. idag had alhier een goed tndfeest plaats. Mede- tverleend door het Muzlek- Sendracht Maakt Macht". Athletiek. Osendarp 100 meter; Osendarp 200 meter. Hockey. Nederland. Kano. Kraayer Kajak 1 per- soons 1000 meter; Siderius en Star- reveld vouwboot 2 persoons 10.000 mieter; Tates en van der Kroft kajak 2 persoons 1000 mieter. (RG. Wielrennen. 45 Aug. had dan de reeds lanjndlgde afstandsrit van 120 KMoni Westelijk Zeeuwsch- VlI [>n gewichtig gebeuren In dedd was, bewees wel de reufcenigte die toegestroomd wafl 00k wel bijdroeg de R°ttholleke feestdag. Van de 71 rven renners waren er aan de t plaats vond in de Lange- strajwezig. Om half drie klonk hetjt en voort vlogen zij. Na bet rond er op het voetbalter- reitjtmoeting plaats tusschen Oo en IJzendijke I. Na een kw wist Oostburg het eerste pui En. Het bleek echter dat ze n elkander gewaagd waren zoojind van het spel was dat Oo gt 4—3 won. Op het ter- reii aosteerd de Radioinstallatie vat Schippers welke uitstekend we» nauwkeurig werden de stairgegeven van de renners. Hei schter dat na niet al te lan\le groep zeer verminderd was) er ten slotte een dertig rijdbleven, welke gaandeweg noglerde zoodat het eindpunt waa afloop van de voetbal wet Radioinstallatie gevestigd hadjwerd door 21 renners. Cj zeggen dat ze er appe- tijttigen om omhelsd te worden wast de meening van het pu- bliezwart, bezweet van je wel- ste.ikomende wasK. Tersago, on® gevolgd door A. Reins. G. 1. v. Eenaeme en M. M. Clat E verschillende tijdruimten A. tdt, F. Horemans, M. van Wa|he, G. Masyneller, A. Cor- nelljs, Odeel v. Hevel, F. van Puiferbracke, F. Splessens, H. v. G. Mertens, A. Baart, F. de v.d. Mierop. kei waren er twee Hollan- dernkwamen, waarvan A. Cor- nellste de groote K. V. W.- bekerf. Er waren 20 prijzen mary meende aan de 21ste aanje nog een extra prijs toe te uennen Bij de prijsuitdee- lingilaats vond bij L. de Wilde zagéelnemers er echter weer watelijker uit. De regeling van eensr moeten we eerlijk be- kenachitterend geweest en het is ode schuld der commissie ge® de renners veel last van stolhebben maar moet gewe ten aan de kleinzieligheid der autodie hen gedwongen heeft zijw nemen inplaats van de groïs. ftou het sein voor den dans en 1 was het een zeer drukke be Het weder werkte uitstekend meflrschillende neringdoenden hebkn geprofiteerd. Elig was een reclame die men zagI eindstreep. Een meubel- hanfeen etalage gemaakt met eentatras en daar voor een uithj gemaakt met als opschrift „Weze matras vannacht slaapt kam weer 120 K.M. rijden". 0de drukte die er tot avor geheerscht heeft, zijn er geeskken gebeurd en hebben er gidenten plaats gehad. relijst van Nederland. puden medailles'. 2n. Rie Mastenbroek 100 vrije slag; Rie Masten- bro meter vrije slag; Nida Sel neter rugslagJ opie Sel bade Wagner, Willy den Ou«e Mastenbroek 4 x 100 mei ette. 2- D. Kagch'elland 01 ym- pia; ifen. Arie van Vliet K.l ce. ilveren medailles: Zin. Rie Mastenbroek 100] ragslag. w®. Arie van Vliet sprbis—B. Leene tandem. Upon.'— Luitenant Greter mefa." luitenant de Bruine meje, reserve-luitenant van Scfet „Santa Bell" in zwaar sprfwrs landenwedstrijd. fonzen medailles: Zr- Bob Maas Starklasse GROEDE. Gevonden: Een zilveren beuyeltasch met in houd. Inlichtingen strandhuisje „Duin zicht" dhr Ch. de Bruin te Groede. POSTERIJEN. Rijkspostspaarbank: Gedurende de maand Juli werd op spaarbankboekjes te AARDENBURG. Ingelegd f 16746.18 Terugbetaald f 11443.55 Meer ingelegd dan terug betaald f 5302.63 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 7. BRESKENS. Ingelegd f 82122.45 Terugbetaald f 90126,59 Minder ingelegd dan terug betaald f 8004 14 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 37. IJZENDIJKE. Ingelegd f1129101 Terugbetaald f 15914,64 Minder ingelegd dan terug betaald f 4623,63 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 2. OOSTBURG. Ingelegd f 10715,62 Terugbetaald f 15704,79 Mind, ingelegd dan terugbet. f 4989,17 Nieuw uitgegeven spaarboekjes 5 SLUIS. Ingelegd f 160,30 Terugbetaald f 19858.84 Meer ingelegd dan terug betaald f 101,46 Nieuw uitgegeven boekjes 7 Verzakking Werking in den nieuwen weg naast den Haastrecht- schen dijk In twee dagen 3 M. ver zakt. Verwacht wordt dat deze verzakking nog wel een week zal duren. De ver zakking bedroeg per etmaal 1 50 M Deze tegenvallen zal het gereed komen van den weg tusschen Gouda en Utrecht waarvan de afsluiting zoo veel ongerief veroorzaakt, nog meer vertragen. Hoogte record. Te Vlllacou- bly heeft Vrijdag jl. de Fransche vlie ger George Décré het hoogte record landvliegen verbeterd. Hij bereikte een hoogte van 14,836 Meter. Communistisch complot? Naar het Dagblad van Noord-Brabant van volkomen betrouwbare zijde ver neemt zijn de Belgische militaire antoriteiten op de hoogte gekomen van een communistisch complot in het militaire kamp van Beverloo. Verleden Donderdag zou te Bever loo een communistisch relletje uitbre ken, maar de arrestaties van een zes tal radbraaiers en een extra bewaking van vitale organisatie-punten hebben een uitbarsting weten te voorkomen. In allerijl zijn de gendarmerie-troepen aanzienlijk versterkt en de leger-auto riteiten nemen voorzorgsmaatregelen om bij de eerste uitbarstingen al de raddraaiers achter slot en grendel te zetten. Zeer merkwaardig noemt het Dag blad van Noord- Brabant het dat deze veiligheidsmaatregelen volkomen om gaan buiten de normale veiligheids diensten, zulks uit wantrouwen tegen socialistische ambtenaren van de mi nisteries en tegen de socialistische ministers. De autoriteiten van het Belgische leger houden zelf de draden der opspo ringen en der tegenmaatregelen in han den. De grootste geheimhouding wordt overigens door de autoriteiten betracht. Thans een monster in het Loch O is. Het ziet er naar uit, dat het monster van Loch Ness een concur rent zal krijgen. Een zekere heer Richards, wethouder van een voor stadje van Londen, die zijn vacantie in Schotland doorbrengt, roeide de zer dagen met zijn zoon en een vriend op het Loch Ois in Inver- ness-shire. Bij die gelegenheid za gen de roeiers tot hun verrassing een uitermate groot monster boven de oppervlakte van het water uitko men. De heer Richards heeft sinds dien geen oog afgewend van het water van het Loch Ois en zijn wachten werd beloond, want Don derdag zag hij het monster op nieuw. De heer Richards verklaarde een vertegenwoordiger van de Man chester Guardian, dat hij van Dins dag af had uitgezien naar iets, waar van hij dacht dat het een levend wezen van enorme afmetingen was en dat Dinsdag in de nabijheid van zijn roeiboot was opgedoken. Don derdag werd zijn aandacht getrok ken doordat op een bepaalde plaats het water wild bewogen werd en na eenige oogenblikken schoot er iets uit het water te voorschijn, waarvan hij vermoedde dat het de kop van het monster was. Het zag er net uit als het monster, dat wij Dinsdag gezien hebben. Het was gitzwart en de nek was behaard begroeid. De bewegingen van het dier waren vlug. Na een oogenblik verdween de kop en toen zag hij even later zeer duide lijk twee uitsteeksels even bovenwa ter verschijnen. Ook die waren zwart en glanzend. Na een oogenblik was het dier echter weer heelemaal on der water verdwenen. De heer Richards bleef nog twee uren kij ken, doch hij zag verder niets meer. De bewoners van de streek om1 het Loch zijn in het minst niet verbaasd over het geval. Oudere lieden herin neren zich uit vroeger tijden der gelijke gebeurtenissen. Een theorie van de bewoners is, dat er diep onder de mieren groote holen zijn, waar monsters in huizen en dat de ze dieren hieruit te voorschijn ko men, als zij door de werking van het aardoppervlak genoodzaakt zijn hun hol te verlaten. De drukte aan de Belgische kust. In den nacht van Zaterdag (Ma ria Hemelvaart) op Zondag, waren er in geen der kustplaatsen meer bedden leeg en ook Brugge kon „uitverkocht" aan den ingang der stad zetten. Velen, die geen plaats konden vinden, zijn de grens over gestoken en hebben getracht in Sluis of andere Zeeuwsch-VlaaJmsche ge- mieenten en zoo mogelijk nog boven de Schelde onderdak te vinden. Ook andere Belgische plaatsen, verder in het land kregen een deel der on- behuisden. Maar tenslotte waren er toch nog, die heelemaal geen dak boven hun hoofd konden krijgen en zich dan tevreden stelden met 'n plaatsje in hun eigen auto, om des imlorgens in een hotel te vragen zich te mogen verfrisschen. Bij dit alles kwamen dan zoowel Zaterdag als Zondag de tienduizen den dagjesrnenschen. De gasten komen van alle kan ten en ook vele Nederlanders ver toeven aan de Belgische kust, wat oa. blijkt uit het groote aantal auto's met „NL" als nationaliteitsaanwij zing er op. Fokker-toestel verongelukt. —Za terdagavond is een Fokker-vliegtuig, dat op het vliegveld yan Biarritz wilde dalen, van een hoogte van 200 mieter tegen den grond te pletter geslagen en in brand geraakt. Het Duitsche Nieuwsbureau geeft over dit ongeluk de volgende lezing: Zaterdagavond trachtten twee En- gglsche driemotorige Fokker-vlieg tuigen, die van Engeland kwamen, een noodlanding te verrichten op het vliegveld BiarritzPanné. Een der toestellen had een motor-defect en wist het vliegveld niet meer te bereiken. Het viel omlaag en ver brandde volkomen. Het aantal in zittenden kon niet worden vastge steld. Het schijnt echter, dat zich 3 personen in het toestel bevonden. Toen het tweede toestel het ongeluk bemerkte, vloog het terstond in Noordelijke richting terug. De Fransche politie gelooft, dat het hier twee machines betreft, die voor de nationalistische troepen in Spanje bestemd waren. Jongeman verdronken. Vrijdag avond is te Nijega de 26-jarige groen- „tenventer P. de Boer, uit Opeinde, toen hij met zijn driewielige bak fiets langs de Nijegasche vaart huis waarts keerde, plotseling in de diepe •vaart gereden. De man kwam in de vaart, die ter 'plaatse twee en een halven meter diep is, onder zijn fiets terecht. On middellijk trachtten eenige personen hem boven te brengen. Zij slaagden hierin evenwel eerst na een kwartier. De levensgeesten waren toen reeds geweken. De Boer was in Mei j.l gehuwd. Vermoedelijk moet het on geluk worden toegeschreven aan het feit, dat het fietspad langs de vaart zeer smal is. Poging tot berooving op een postkantoor. Aan een der loketten van het Postkantoor te Nijmegen ver voegde zich Zaterdag tegen het mid daguur een man met het verzoek hem een biljet van f 1000 te wisselen. Toen de ambtenaar het bedrag in kleine biljetten had uitgeteld griste de man met een greep alles weg en zette het op een loopen. Op het geroep van den onthutsten ambtenaar liepen velen hem na. In de van Broeckhuysenstraat wierp de man de bankbiljetten in de gang van een woning. Hij werd ge grepen en naar het postkantoor over gebracht vanwaar hij naar het politie bureau werd vervoerd, waar hij is op gesloten. Het is de 36-Jarige C. J. H. uit Nijmegen. Hitier gekust. Zaterdagmiddag, juist nadat Rie Mastenbroek haar tweede gouden medaille had behaald, ver scheen rijkskanselier Hitier voor de eerste maal bij de zwemwedstrijden in het Olympisch zwemstadion. Hitier nam plaats op de eerste rij van de eeretribune, vlak bij het zwembassin. Nauwelijks was hij gezeten of een iet wat exotisch uitziende dame zag kans door de afzetting heen te glippen. In haar hand had ze een boekje, waarin zij handteekeningen verzamelde. Voor de lijfstandaard van Adolf Hitler er erg ln had stond de vreemdelinge voor den Führer en met een gracieus ge baar reikte zij dezen het boekje en een potlood toe. De twintig duizend men schen in het zwemstadion zagen met spanning toe. Lachend nam de rijkskanselier het boekje aan en voldeed aan het ver zoek. De dame, vermoedelijk een Amerikaansche. wilde toen haar dank baarheid toonen en ten aanschouwe van het duizendkoppig publiek om helsde zij den Führer. Een tweede om helzing volgde maar toen kwamen mannen van den lijfstandaard naderbij die de dankbare auto-grammen-verza melaarster met zachten drang weg leidden, trotsch als een pauw stapte zij voort onder de toejuichingen vail het publiek. Dorus Rijkers-fonds. Het Dorus Rijkersfonds heeft deze week twee belangrijke giften ontvangen uit het buitenland, namelijk van de zaak gelastigde te Djeddah een gift van het internationale comité voor de ter reede van Djeddah gedurende de bedevaarts dagen gehouden Regedragen uit het voordeelig saldo, dat na deze wedstrij - den beschikbaar bleek en voorts een gift als uiting van dankbaarheid van de gestrande Nederlanders die per s,s Tiberius" van Barcelona naar Port Vendres in Frankrijk zijn vervoerd. Verdronken. De 28-jarige B. Baggermans uit Oijen, rentmeester van het kastael Oijen, had Vrijdag werk zaamheden te Maasbommel verrichten keerde met een bootje over de Maas naar huls terug, Door de golven - er stond vrij veel wind - moet het bootje zijn omgeslagen. B. is jammerlijk ver dronken. Daar hij thuis had gezegd, dat hij mogelijk te Maasbommel bleef overnachten, dacht men niet aan een ongeluk. Toen men een onderzoek in stelde, bleek, dat B. des avonds reeds verdronken moest zijn In dertig ge meenten langs de Maas werd geïnfor meerd, doch B. was nergens aange komen. Met twee motorbooten en zes an dere vaartuigjes is men begonnen te dreggen, tot dusverre echter zonder resultaat. Het merkwaardige vliegongeluk, Colette Loup, het zestienjarige meisje uit Angoulème, dat als leerling -vliegster, door een fout bij het op gang brengen van haar motor, alleen de lucht was ingegaan en bij het neer komen tegen een boom botste en ernstig werd gewond, is aan haar won den bezweken. De minister van lucht vaart heeft haar een posthume onder- schelding toegekend, daar gebleken is dat zij te dicht aan den rand van het vliegveld was neergestreken, omdat zij als zij eerder geland was, waarschijn lijk spelende kinderen zou hebben ge raakt. Alleen over den Oceaan. Al leen aan boord van de Arielle, een vaartuig van 13 M. met een enkelen motor, is de zeevaarder, die eigenaar dig genoeg Marin Marie heet, met boos weer in 18 dagen en 16 uur den Atlantischen oceaan van New-York naar Engeland overgestoken. Daar zijn radiopost in het ongereede geraakt was kon bij geen verbinding met de buitenwereld krijgen. Lysol gedronken. Te Amers foort heeft de ongehuwde in de Pieter Pijpersstraat per abuis gedronken uit een fleschje met lysol, ln plaats van zijn hoestdrankje in te nemen. Op advies van den dokter is hij onmiddel lijk naar het St. Elisabethsziekenhuis gebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. Het meisje, dat Balbo's hand- teekening vroeg Wij lezen het volgende in de Tel. De gouverneur van Llbye verlaat het Amstel-hotel. De auto waarmee hij ge komen Is, staat voor. Schoongewasschen gereed voor een nieuwe verre reis. Nito Balbo Is in gesprek met den Ita- liaanschen consul te Amsterdam. Na denkend trekt hij aan zijn sigaret en strijkt eens door den korten zwarten baard. De consul spreekt de gou verneur luistert, antwoordt. Ineens verschijnt op de statige stoep van het statige hotel een meisje. Helder als de stralende dag die boven Am sterdam staat. En tot verbazing van den statigen portier, van de statige di rectie en de statlg-doende chasseurs gaat ze recht op den ernstigen Balbo af, onderbreekt het ernstige gesprek, duwt den generaal-gouverneur een boekje in zijn handen en gebiedt Uw autogram 1 Zal de groote Balbo kwaad zijn 7 Neen hij lacht. Hij bladert in het boekje, ziet andere namen staan, kijkt naar het stralende gezicht vóór hem en zegt gracieus Al deze namen konden het getal van uw aanbidders zijn Mademoiselle Nu schrikt het meisje even. Zij bloost op de statige stoep. Balbo lacht, de consul lacht, de portier lacht. Het meisje herstelt zich „Hoe vindt u Holland" vraagt zij, „kende u het al, Excellentie 7 En Balbo, de jeugd voor zich ge denkende, antwoordt andermaal graci eus Ik kende het al toen u nog ln uw wieg lag, Mademoiselle Balbo praat even verder. Hij heeft plezier in de situatie. Hij zegt met zijn anto een vacantietocht te maken en nu van Brussel komeude, over Nederland naar Duitschland te gaan. Helaas te laat voor de prachtige Olympische spelenIk had die graag gezien, voegt hij er aan toe. En dan Ik was nog in Parijs, vlieg nog heel veel. Ook in Llbye 7 De gouverneur glimlacht. Libye is mooi maar ODtzaglijk warm, zegt hij Het meisje op de stoep babbelt voort De ernst van het gezicht van Balbo en den consul is verdwenen. In den vroo- lijken dag staan zij daar te lachen en praten, tot Balbo op de statige stoep het jonge meisje de hand geeft en gracieus buigi. De gouverneur van Libye verlaat het Amstelhotel. Auto ongeluk. Het A. N. P. meldde uit Weenen dat een met 25 personen bezetten postautobus op den Gross-glockner-weg nabij Helligenbluth een 50 meter diepe begroeide helling is afgestort en verscheidene malen over den kop geslagen. De chauffeur en een reiziger werden gewond. Onder hen bevonden zich mr. C. M. J. F. Gosellng, de leider van de R.K, Staatspartij en zijn echtgenoote, bene vens dr. A. A. j. H. Marres uit Am sterdam. Volgens de eerste berichten zou mr. Gosellng slechts lichte ont vellingen hebben opgeloopen; zijn echt genoote kreeg snijwonden boven het rechteroog, terwijl dr. Marres een verwonding aan den rug zou hebben gekregen en vermoedelijk een hersen schudding. Nader wordt gemeld, dat geen van drieën ernstig gewond schijnt te zijn. De familie Goseling was op een vacantiereis naar Tirol. Dropsfabriek N V gevestigd te Breskens. Algemeene Vergadering van Aandeelhouders op Woensdag 26 Augustus 1936, nam. 3 uur, in Hotel VALK te Breskens. Voorstellen van het Bestuur der vennootschap tot wijziging der acte van oprichting. Dit voorstel alsmede de overige onderwerpen der agenda liggen vanaf heden ter inzage voor aan deelhouders ten kantore der ven nootschap. In het ter inzage liggende voor stel tot wijziging der acte van oprichting zijn de voorgedragen wijzigingen woordelijk opgenomen. Afschriften van het voorstel tot wijziging zijn kosteloos voor aan deelhouders verkrijgbaar. Breskens, 18 Augustus 1936. HET BESTUUR. zijn de 2 dagen waarop GRATIS ls verkocht. Het op een dezer dagen be steedde bedrag aan schoenen, kan tegeD inlevering van de ont vangen bon, nogmaals worden besteed aan SCHOENEN en MANUFACTUREN. Deze bonnen zijn geldig tot 30 September 1936. SCHOENHANDEL, BRESKENS Zoete blauwe Druiven a 25 ct. per pond. DROOG'S Fruithandel, Breskens. TE HUUR: een naar de elschen des tijds nieuw gebouwd staande in de Dorpsstraat te Bres kens. Te bevragen bij Iz. DE HULLU. Breskens-Dardrecht-Rotterdam visa-versa Afvaart Breskens: Zaterdag 22 Aug nam. 5 uur. Tel. Breskens 109 - K'dam 10749 Wekelijksche Vee- en Beurtdienat BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van Breskens lederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. (Dir. JACOB ROS). 1. Sous I'Aigle Double, Marsch 2. Lichte Cavallerie, Militaire Ouverture 3. Lentezangen, Symphonische schets 4. Fantasie over motleven van Weber 5. Oncle Sam, Marsch PAUZE 6. Oude Kameraden 7. Tancred, Ouverture 8. Miss Dorothy, Foxtrott 9. Fantasie over motleven uit Faust 10. Badenweiler, Marsch Aanvang 7 uur. R. Volstedt arr. Carnervall Fr. v. Suppé arr. L Chic A. Delbecq Holzmann arr. J. Turgeot C. Telke arr. E. Larue G. Rossini arr- G. Gadenne L. Vermaelen Gounod arr. M. Kessels G- Fürst V. V. V.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3