Hollandschen Dag DE SPIE Auto-Garage SALOMÉ Breskens Tel. 59 Dl GOEDKOOPSJï. ADLER TRUMPF, ADLER TRUMPF Jr. ADLER DIPLOMAT. Badstad KNOCKE (België Buitengewoon CONCERT Boerendansers uit Gorssel Perkament Gemengd Nieuws Programma der Feestelijkheden ingericht op Woensdag 19 Aug. 193( ALLUMINIUMVERF H. LUTEIJN, besproeien van aardappeler Iz. VERHAGE, 2 minuten zijn te spelen. Weer zet ten de onzen er alles op. Geen man netje wordt losgelaten en steeds is de bal voor ons. Dan gebeurt er plotseling iets dat ons de ademi doet inhouden. We vergeten te schreeuwen *11 aan te mloedigen want met een jrij veld voor zich krijgt De Meester je bal op het midden te pakken, iet zijn kans en zwemt met for- iche slagen op het doel af. Het mbliek is stil, kijkt sprakeloos toe >f het onze buitenman zal gelukken. En ja met een achterspeler op de hielen deponeert hij kalm en zuiver de bal in het net. Onze jongens zijn buiten zich zelf, duwen elkaar on der van vreugde. Maar nog steeds is de strijd niet gestreden. Nog 1 tninuutI Maar allen voelen het: de '.verwinning is ons! en inderdaad (et 21 voor Scheldestroom komt iet einde. En als dadelijk daarop ij de prijsuitreiking de beker door en .Edelachtbaren heer Van Woel- èren aan onze aanvoerder wordt 'erhandigd en er drie hoera's op- inken ter eere van de overwin- .ars, dan glundert alles wat Schel- iestroom is! Een schitterend suc- s waaraan alle spelers zonder uit- ndering hun deel hadden. Was iet een wonder dat onze jongens mn instructeur de heer Van Bel leer dankbaar waren? Zij beseften kllen dat hij het is die ons tot zoover gebracht heeft. Scheldestroom kwam uit met de folgende opstelling: doel: J. de Pauw, achter: P. Vergouwe, J.Tier- !en en A. Mookhoek, voor: O. v. Ijuekelberghe, M. v. Meenen en A. je Meester. De eindstand van het tournooi is: l. Scheldestroom 6 winstpunten, i. Zeehond I 4 winstpunten. Bruinvisch 2 winstpunten. Zeehond II 0 winstpunten. BIERVLIET. Voetbalwedstrijden. Zondag (.1. speelde een West Z.- /laamsche veteranenelftal tegen het lekende Middelburgsche veceranen-elf- al „De oude schoen". Middelburg won deze wedstrijd met hl- Opstelling der elftallen Middelburg doelKeulemans, achter, tan links naar rechtsRoth, Hesse- Ing, midden Polak (jr), Wlllems, Po- ak (sr). VoorDamman, Beks, Holt- tuizen. Schroots, Heiliger. Aanvoer- lerSchroots. Z. VI. combinatie doelPh. de /uijst, achterW. Versluijs, Cor Neijs- «n, middenJ. Lljbaart, J. Kornelis, 'oorter, voorA. Riemens, G. Faas, van de Velde, J. van Geelkerken, j. van de Walle. AanvoerderP. de fuijst, scheidsrechter A. Ie Due. De voorwedstrijd Biervliet I—Oost- >urg I eindigde met 71 in het voor- leel van Biervliet I. Rust 21. ScheidsrechterC. van Nimwegen. Steekpartij te Rotterdam. Een 'amilieveece is oorzaak geweest van iteekpartij, die zich Zaterdagmiddag >mstreeks kwart over drie op de Lin- :er Rottekade tusschen de Hendrik de Ceyzerstraat en de Isaac Hubertstraat, e Rotterdam, heeft afgespeeld. Tusschen de verschillende leden van le familie Van D. heerscht sedert jenigen tijd ongenoegen en zoo kon iet gebeuren, dat de 29-jarige behanger A. K., die in de Frederikstraat woont, oen hij het huis van zijn schoonmoeder lan de Linker Rottekade passeerde, tan zijn impuls om eenige minder ge- nakkelijk te omschrijven woorden te roepen, niet kon weerstaan. Op dat jogenblik was echter de 27-jarige losse tferkman H. J. van D., wonende in den pwaanshals, juist bij zijn moeder op iezoek en de scheldpartij lokte hem il spoedig naar buiten. De beide man- ïen hebben daar toen de woordenwisse- ing voortgezet, doch spoedig gingen de moorden over in daden. De mannen werden handgemeen en toen heeft K. sen zakmes uit zijn zak gehaald, waar- nede hij zijn zwager te lijf ging. Van D. kreeg toen een messteek in de rug, licht bij den arm en verder liep hij log verwondingen op aan borst en rug. De man zakte hevig bloedend in elkaar ïn daarmee behoorde deze hoogloo- lende ruzie tot het verleden. K. had lij de worsteling zichzelf een snijwonde tosschen den tweeden en derden vinger i?an de rechterhand toegebracht, zoo- 3at de geneeskundigen dienst, die ipoedi j ter plaatse was, ook hem mee- ïam naar het ziekenhuis aan den Cool- lingel. Van D. is daar opgenomen, loch zijn toestand is niet ernstig. K. s in het ziekenhuis verbonden, waar- ia de politie hem in verzekerde be haring heeft gesteld. De inbraak te Zaandam. Om trent de in den nacht van Vrijdag op Zaterdag gepleegde inbraak bij de n.v. Oliefabrieken T. Duyvis Jzn. te Koog aan de Zaan, meldt men nader, dat het uit de brandkast gestolen bedrag aan geld nog aanzienlijker is geweest, dan aanvankelijk is gemeld. In totaal is een som van zesduizend gulden den dieven in handen gevallen. Een gelukkige omstandigheid is het geweest, dat een kistje met 5000 gul den aan geld, bestemd voor het uitbe - talen der loonen aan het personeel, onopgemerkt is gebleven. Aan de ach terzijde van het kantoor bevindt zich een raam, dat men, door de spanjolet te lichten, heeft weten te openen. Eenmaal in het kantoor, werd gemak kelijk de kluis bereikt, aangezien alle tusschendeuren ongesloten waren In de kluis hebben de nachtelijke inbre kers rond het slot een gat gebrand. Toen zij eenmaal zich toegang tot de kluis hadden verschaft, werd de daar in aanwezige brandkast op dezelfde wijze bewerkt. Daar vonden zij het bedrag van zesduizend gulden aan geld. Het loongeld bevond zich in een kistje, dat bij uitzondering niet in de brandkast was geborgen, maar op een andere plaats in de kluis stond. Gebleken is, dat de inbrekers zich bediend hebben van een modern snij- apparaat. Ter plaatse werd des morgens bij het ontdekken van de inbraak ge vonden een cylinder acetyleengas en een cylinder zuurstof en eenige druk meters en slangen. Bij onderzoek naar de herkomst van deze gereedschappen kwam men tot de verrassende ontdek king, dat deze gestolen waren uit de werkplaats van den heer K Booy, die een laschmrichting en een depot .van acetyleen en zuurstof heeft. Vermoe delijk heeft men deze zware gereed schappen met een bootje langs de Zaan vervoerd, en op het terrein gelost, en daarin door het raam in het kan toor gewerkt. Hieruit is met vrij groote zekerheid te bepalen, dat er ten minste twee per sonen aan het werk zijn geweest. Ver moedelijk om de oogen te beschermen heeft men zich bedient van een glazen plaat van een lessenaar. Men heeft bij zijn arbeid gebruik gemaakt van hand schoenen, dit wijst er op, daar men geen vingerafdrukken heeft gevonden. Het is wel zeer bijzonder, dat noch het personeel van de fabriek, noch de nachtploeg van de firma M. K. Honing, die haar fabriek naast die van den heer Duyvis heeft, iets heeft gemerkt. Ook de schipper, die met zijn schip achter de werf van den heer Booy ligt heeft niets bemerkt van het transport der ge reedschappen. Zooals reeds gemeld, hadden de inbrekers een dekkleed voor de ramen gehangen om niet gezien te worden. Radioluisteraars in overtreding. De Rijksradiocontroledienst heeft dezer dagen in samenwerking met de gemeentepolitie een onderzoek inge steld te Rotterdam naar de aanwezig heid van radio ontvangtoestellen, die hinderlijke straling door de antenne kunnen veroorzaken, de z g. Mexicaan- sche hond. Zooals bekend is het bezit en het gebruik van deze toestellen verboden. Tegen den vervaardiger van een groot aantal van deze toestellen werd proces-verbaal opgemaakt, evenals tegen vijftien bezitters van dergelijke toestellen, woonachtig te Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en Nieuwendijk (N.BrTegen deze 15 personen werd eveneens proces-verbaal opgemaakt, omdat van het bezit van een radiotoestel geen aangifte was gedaan. Nogmaals wordt de aandacht van de bezitters van een radiotoestel erop ge vestigd, dat zij verplicht zijn daarvan aangifte te doen op het P.T.T. kantoor in hun woonplaats. Meisje door een auto over reden. Zaterdagavond omstreeks half negen vond op den Almeloschen weg te Raalte een ernstig ongeval plaats Uit de richting Nijverdal naderde een vierwielige vrachtauto, die op onver klaarbare wijze plotseling begon te slingeren. Na een eindweegs over den rechter wegberm te zijn voortgeredzn botste de wagen tegen een boom, waarna hij tot stilstand kwam. Langs den berm speelden eenige kinderen. Van dezen is het 13-jarig dochtertje van den heer Diekman door den auto gegrepen en overreden. Ernstig gewond is het kind opgenomen en op advies van de te hulp geroepen geneesheeren naar het r.k. ziekenhuis te Raalte ver voerd. Van den auto werd de cabine geheel in elkaar gedrukt, de inzittenden bleven ongedeerd. De rijks -en gemeentepolitie stellen naar de oorzaak van het ongeval thans een onderzoek in De auto is in beslag genomen. Voorhanden in den Kon. Boekhandel van E. BOOM BLIEK te Breskens Wij noodigeri U uit in onze showrooms hèt JEuropeesche succes ]- den Adler - te komen bezichtigen. Nergens ter wereld vindt U 'n wagen met DIE rijkwaliteit - zóó vast in de bochten - zóó stoer - zóó snel - VOOR ZULK EEN LAGEN PRIJS. Maar niet alleen door zijn aanschaffingsprijs - ook in 't gebruik is Adler de voor- deeligste wagen. Minimum wegenbelasting. Uiterst laag benzineverbruik! Op een rit van 100 K.M. met 4 personen plus bagage gebruikt de Adler met zijn krachtigen 4-cyl. 4 tact motor niet meer dan pl.m. 7Vs L. benzine. Dat wil zeggen Breskens- Antwerpen met 4 personen voor zegge en schrijve 90 cent. Uitvoerige prospecti en demonstratie gaarne op aanvraag. Kindje over boord gevallen en verdronken. Zaterdagmiddag is het ongeveer zesjarig dochtertje van schipper Zwiggelaar, uit Zutphen. die met zijn schip langs Smilde voer, overboord geslagen en verdronken. Brand te Schiedam. Gister avond ongeveer half zeven is te Schiedam brand uitgebroken in de kwasten- en borstelfabriek van de firma I. Jacobs aan de Westerkade, hoek Nieuwehaven, begrensd en daar van slechts door een nauwe gang gescheiden door de n.v. Fabriek van Machinaal Breeuwwerk. De brand weer, die spoedig aanwezig was met twee motorspuiten, de babyspuit en de magirusladder wierp met 12 stra len een geweldige massa water in het gebouw, waaruit een verstik kende rook te voorschijn borrelde die de pijpleiders den adem! benam en tot den terugtocht dwong. Slechts met rookmaskers gewapend kon een onderzoek ingesteld worden naar den vuurhaard, die zich in het magazijn bleek te bevinden, vlak bij de liftko ker. Van vlammen viel niet veel te bespeuren. De brandweer had on geveer een uur noodig óm de smeu lende massa te dooven. Toen was de rook zoodanig afgenomen, dat een onderzoek ingesteld kon worden naar de oorzaak van den brand. De eigenaar heeft daarvan geen en kel vermoeden. Slechts kon hij me- dedeelen dat bij het uitbreken van den brand niemand meer in de fa briek waar ongeveer dertig rmen- schen werken, aanwezig was. Perso neel van de naastgelegen, breeuwwerk fabriek heeft het eerst met eigen brandleiding water gegeven. De wa terschade in de fabriek is zeer groot. Over verzekering kon men geen na dere inlichtingen geven. Verduistering te Maassluis. Naar thans bekend wordt, is aan het einde van de vorige week te Maas sluis door de recherche aldaar ge arresteerd de 57-jarige A. S., ver dacht van verduistering van f 2600, die hij in ambtelijke functie onder zijn beheer had. De verdachte zou nu naar het huis van bewaring wor den overgebracht. Bij een onderzoek, dat werd inge steld, bleek een kastekort te bestaan tot het genoemde bedrag; een nader onderzoek toonde aan, dat de boe ken van verd. in orde waren. Het betreft rijksgelden, die aan den gearresteerde waren toever trouwd. De man was reeds meer dan 25 jaar in dienst en stond te Maassluis zeer goed bekend. Inbraak en ladelichting. - Gister avond heeft de recherche te Enschede een paar 18-jarige jongens betrapt bij inbraak en ladelichting. Terwijl de een op den uitkijk stond, klom de ander door een raampje binnen in den winkel van Haan den Room- weg. Hij nam het geld uit de toon banklade weg en ging daarna naar boven op zoek naar grooter buit. Juist op het oogenblik werd hij gegrepen door een rechercheur, die zich verdekt had opgesteld. Het was n.l. den laatsten tijd her haaldelijk voorgekomen dat de win kelier geld miste. Toen hij ervan mlelding maakte werd gevraagd of hij geen verdenking koesterde. H. wilde geen verdenking uitspieken, hoewel het hem was opgevallen dat de zoon van zijn buren zich groote uitgaven kon veroorloven. Het is nu gebleken dat deze de inbraken heeft gepleegd. Bij zijn arrestatie bekende hij de inbraak te hebben gepleegd. Zijn kameraad is eveneens in hechte nis genomen. Beiden zullen ter be schikking van den officier van justi tie worden gesteld. Verdronken. Het lijk van Jen 10-jarigen jongen A. de M. uit Rotter dam, die Vrijdagmiddag j.l te Katwijk a/Zee verdronken is, is op het strand nabij den Wassenaarschen Slag aange spoeld. Boekbespreking. Bij de Uitgevers-Mij „Helmond" te Helmond verscheen van de hand van Rle Beyer nr. 42 in de geïllustreerde Meisjesbibliotheek „Fientjes moeilijke keuze". Zij die Flentje van de Wilgenhoeve hebben gelezen, zullen zeker al ver langend hebben uitgezien naar dit ver haal. Het is een mooi verhaal voor jonge meisjes. In de serie Jeugdbibliotheek verscheen nr 62 „Het smokkelschipvan Alex Tersaert. Een spannend verhaal voor jongens. In de serie Kinderbibliotheek kwam nr 27 uitPlaaggeestjeTekst van Roel Dirksz, prentjes van Jaap v. Loon. Een leuk boek voor de kinderen. Prijs ingenaaid f 0.25, geb. f 0,40. UITGAVE IN VOORBEREIDING. Van den schetsenbundel Stille Dingen" van W. G. van de Hulst zal binnenkort een nieuwe uitgave ver schijnen bij de Uitgeverij G. F. Callen- bach te Nijkerk. ter gelegenheid van den om 15 uur op den Zeedijk (Vuurtoren) door het PRACHTIGE ZEEUWSCHE ZAN< KOOR IN ZUID-BEVELANDSCH COSTUUI onder leiding van den Heer S. J. TAMM1NGA van Goes optreden van 't meest karakteristieke gezelschi! Om 21 uur Inhet CASINO LUISTERRIJK CONCERj met de medewerking van Mevrouw JO VINCEN; Hollandsch meest vermaarde zangeres. DE STEDELIJKE FEESTCOMMISSij Lltterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, j Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers; Gebr. Slepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H. Schmidt Degener. Oplaag 17,600 ex. Verschijnt des Vrijda ONZE vindt steeds meer afnemers, om dat zij in kwaliteit alle anderen overtreft f 1,25 per kilo, f 1,10 per 5-kilobus. VERVEN is niet duur meer! Alle lichte grondverven uit che misch zuiver zinkwit vervaardigt 30 cent per kilo. Donkere kleuren 35 cent. JAPANLAKKEN 75 cent. VERNISSEN voor binnen en buiten, de beste, 90 cent tot f 1,50 per kilo. Aanbevelend, Dorpssrraat 145, BRESKENS. Ondergeteekende houdt zi. beleefd aanbevolen voor het met hand- en paardbewegin en het leveren van POEDEI KOPERVITRIOOL, enz. Telefoon 6 - NIEUWVLIET voor den inmaak. Boekhandel BOOM—BLIE) Breskens.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3