CONCERT Van de Piasschei Kroonboompjes Laurier BOEKWERKEN Dinsdag 11 Augustus 1936 Donderdag13 Augustus 19361 V.V.V. BRESKENS Tot en met 15 Augustus a.s 08 Koninklijke Boekhandel „Cadsandria", Dagmeisje „NESCO" Petroleumkookstel Perkament Zomer-artikelen. D. Haartsen-de Visser Kleine Advertenties Advertentiën. Pieter Cornells van don Hemel 0 Helena Cornelia van den Henvei- de goederen Woensdag 12 Aug A.s. Zondag MANTELS, JAPONNEN en verdere SEIZOEN ARTIKELEN. Zeer voordeelige prijzen W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens BRESKENS E. BOOM-BLIEK H. A. DE SMIDT Hz., Groote Opruimin: Ernstig rijwiel-ongeval Op =n Nieuwen Vlissingschen weg bij de .beele is Woensdagavond een jongen net zijn rijwiel, waarop een oudere ,uster en een jonger broertje meereden, •egen een boom gereden, waardoor IJlen vielen. De oudste jongen kwam zoo onge lukkig terecht, dat hij met ernstige verwondingen aan hoofd en handen bewusteloos bleef liggen; de beide anderen liepen eveneens bloedende wonden op. Allen werden bij omwo nenden binnengebracht, waardrHuijs- man uit Souburg de wonden hechtte en verbond. De grootste jongen werd per bran card naar het St. Joseph-ziekenhuis te Vlissingen vervoerd, zijn zuster en het jongere broertje naar hun woning te Souburg. Vl.Crt. Jongen van auto gevallen, over reden en gedood. Hedenmorgen Is de 7-jarige H. Oosterom te Gou derak, niettegenstaande hij reeds her- laalde malen gewaarschuwd was, op le bestelauto geklommen van den bode fan den Heupel uit Ouderkerk aan en IJssel. Bij het terugzetten van den ■agen is de jongen gevallen en met ït hoofd onder de auto terecht ge- jmen. Hij werd op slag gedood. Overstroomingen in O.-Mand- oerije In Oost Mandsjoerije is het gebied nabij de grens van Ko- i door ontzaggelijke overstroomingen jote schade aangericht. Ook men enlevens zijn verloren gegaan. In de er Hoeng Ho zijn ten Zuiden van rnghoea 43 personen verdronken, van rivierbooten worden vermist. )phaalbrug vernield. De op- Ibrug over het benedenhoofd van sluis in de Zuid-Willemsvaart te Jertogenbosch is door een aanrij- 3 vernield, tengevolge hiervan is het Iverkeer gestremd. Dit wordt over in de nabijheid gelegen bruggen geleid. riet avontuur van den auto. voorbijgangers, die Dinsdag Mid omstreeks liaif zes de Ael ïchtskade te Rotterdam passeer- n, zijn wel vergast op een wonder de avontuur: het avontuur van een ito, die er met een meisje vandoor ,ng. Achteruitrijdend liefst I Angst ekkend ging het op de Schie aan, och toen de achterwielen goed en ■el van de kade waren afgereden, tootten zij op het gangboord van iet daar ter plaatse gemeerde schip Carolina, zoodat de auto tusschen kemel enwater bleef hangen. Het meisje dat zich blijkbaar in lezen zweeftoestand weinig op haar femak voelde, opende daarop het lortier en in haar zenuwachtigheid lemerkte zij blijkbaar niet, dat de luto nog maar ten deele op den rasten wal stond: zij stapte op de :reeplank en plonste pardoes in iet water I Einde van het avontuur Wat was er nu gebeurd? De 31-jarige vertegenwoordiger C le Haan, uit Strijen, moest Dinsdag niddag in de buurt van de Ael- 'rechtskade een boodschap doen Hij parkeerde zijn auto, waarin bo- lendien de 19-jarige mej. J. C. de ong uit de Rosemarijnstraat zat >P die kade, ter hoogte van de Gros lansstraat. Vermoedelijk doordat het meisje oen aan de instrumenten gepeuterd jpeft zijn de remmen bij het over talen van een of andere handle los Jeraakt, want de auto zette zich ach erwaarts in beweging met het ge nelde gevolg. Het meisje is door het toesteken an een hengelstok weer op het Iroge gebracht doch hoewel zij iogenschijnlijk geen letsel gekregen lad, heeft de geneeskundige "dienst laar toch maar naar het ziekenhuis lan den Coolsingel vervoerd, waar :ij voorloopig ter observatie opgeno- nen is. De auto, die door den schipper 'an de Carolina, met medewerking ran voorbijgangers op den wal ge- rokken ,is was slechts licht aan de chterzijde beschadigd. N. R. Crt, Een Sipaansch avontuur. .De -Johan.van Oldenbarnevelt" van de ^toomlvaart-Maatschaippij „Neder- ind" is gistermiddag te Amsterdam eruggekeerd. De reis heeft in Pal- een touristenhaven op de Zuid fust van Mallorca, die op de terug eis Wordt aangedaan voor de passa- "ïers een „Spaansch avontuur" op- ieleverd. Op 31 Juli, 's morgens om zeven ur, was het schip de baai van Pal- binnengeloopen om enkele pas- igiers aan boord te nemen. Aanvankelijk zoo vertelde een er opvarenden, de heer G. Leen heer, leek alles tamelijk rustig. We waren op veiligen afstand voor anker gegaan. Natuurlijk wisten we aan boord, dat het in Spanje een hek senketel is, maar we hadden niet gedacht, dat we er nog van zoo dichtbij kennis jure zouden maken. Voor alle zekerheid was order ge geven, dat niemand van boord mocht en dat was miaar goed ook. Tegen half elf verschenen twee bombarde mentsvliegtuigen boven de stad. De hel was losgebroken. Langer dan twintig minuten hebben zij de hoofd gebouwen van de stad, een prach tige kathedraal, waar we misschien een paar kilometer aflagen, gebom bardeerd, ook een fabriek en een versterking, achter de kerk gelegen, moesten het ontgelden. We konden met de kijker de bommen duidelijk zien vallen en uiteenspatten. Op een paar plaatsen brak brand uit maar de grootste verrassing zou nog komen: het afweergeschut van de stad begon te werken en de mitrail leurkogels vielen bij ons aan boord, op het vierde klasse voordek en op het sloependek. Daar vonden we er later een rechtop in het dek staan. Niemand merkte er iets van, voor we alweer goed en wel vertrokken waren. U begrijpt, dat we daar haast miee maakten. Omi 11 uur liepen we de baai uit, waar een Italiaansch oorlogsschip lag, dat miet zijn afweergeschut de bombardementsvliegtuigen volgde. Als ze te dicht bij de haven waren gekomenwe hebben nog een of ficier van het Italiaansche schip aan boord gehad omden kapitein de noodige inlichtingen te geven. Ook eenige vluchtelingen zijn aan boord gekomen, o.w. een Engelsche dame, die door een granaatscherf was ge wond. In Palma was het verre van rustig en ik was blij, toen we weer in volle zee waren. De Spaansche agent, die aan boord was gekomen, had erg weinig lust om weer naar Palma terug te gaan, maar ten slotte zag hij toch de noodzakelijk heid in en is hij mtiar weer in de sloep gestapt. Verder heeft de reis niets bijzonders opgeleverd en Spaansche oorlogsschepen hebben we niet gezien, aldus besloot de heer Leenheer het relaas van zijn kennis making met de Spaansche revolutie, een kennismaking, die nog goed is afgeloopen. Ongeregeldheden te Sliedrecht. Het uitvoeren van den arbeid 'in werkverschaffing aan den rijksweg nr. 15 brengt nog steeds veel moei lijkheden mot zich mede. Eenige keeren reeds is een aantal arbeiders uitgesloten. Zij meenden dat de ver diensten bleven onder hetgeen was afgesproken en aan de andere zijde werd beweerd, dat: ,,de lijn werd getrokken". Tengevolge van een en ander ontvangen thans eenige honderden werkloozen te Sliedrecht inplaatsvan hun steun bonnen, ter waarde van zeventig procent van de aanvankelijk genoten ondersteuning. In verband hiermede is het giste ren en hedenmorgen in de gemeente Sliedrecht eenigszins rumoerig toe gegaan. Toen de burgemeester gis termiddag vijf uur het gemeentehuis verliet, om zich naar huis te bege ven, werd hij door een aantal vrou wen en werkloozen gevolgd. De politie zorgde er voor, dat de burgemeester zijn woonhuis onge hinderd kon bereiken. Hedenmorgen zijn ongeveer vijf honderd personen, waaronder vele vrouwen, naar het gemeentehuis ge gaan. Het plein was door de politie, marechaussee en veldwachters afge zet. Een drietal vrouwen werd door den burgemeester voor een onder houd ontvangen. Naar aanleiding van dit onder houd zal de burgemeester zich tele fonisch in verbinding stellen met den minister en verzoeken het vol ledig steunbedrag te mogen uitkee ren. Het antwoord op dit verzoek wordt hedenavond verwacht. Beschonken vrachtrijder onder Mallejan gekomen. Op den rijks weg HulstSt. Nicolaas, onder het gehucht Kapellebrug is Woensdag avond een ongeluk gebeurd, dat aan den 55-jarigen vrachtrijder P. V. uit St. Pauwels (B.) het leven heeft gekost. De vrachtrijder verkeerde onder invloed van sterken drank en reed op een ledigen Mailejan. De rijks politie had reeds proces-verbaal te gen hem opgemaakt wegens dron kenschap. Na dit proces-verbaal in ontvangst te hebben genomen tracht te hij de paarden met zweepslagen tot grooter spoed aan te zetten. Hierdoor sloegen de beesten echter op hol en raakte een der wielen de naast den weg staande boomen, waardoor de zitplaats van den Malle jan achterover sloeg en de bestuur der van den bok viel. Hij kwam met zijn hoofd op een ijzeren staaf te recht en was op slag dood. Het lijk is naar St. Nicolaas overge bracht. Vechtpartij met eem agent. Dinsdagmiddag riep een caféhouder in de Lange Niezel te Amsterdam de hulp in van een agent om: twee mannen, bekende figuren uit donker Amsterdam, uit zijni zaak te verwijde ren, aangezien zij dreigden den boel kort en klein te slaan. De agent, die bemerkte, dat beiden zwaar onder den invloed van sterken drank ver keerden, wilde hen ter ontnuchtering naar het bureau Warmoesstraat overbrengen, doch nauwelijks waren zij buiten het café of zij sprongen den politieman op den rug. Er volg de een hevige worsteling, waarbij over en weer rake klappen werden uitgedeeld. Ofschoon de agent het hard te verantwoorden had en na de vecht partij alle knoopen van zijn uniform jas bleken te zijn afgerukt, behield hij de overhand tot er assistentie kwam opdagen en de twee woeste lingen overmeesterd konden worden. Beiden zijn in bureau Warmtaesstraat opgesloten.. Auto van een dijk gereden. Gistermorgen te omstreeks vier uur is een vrachtauto tusschen Millin gen en Nijmegen, ter hoogte van het plaatsje Leut, vermoedelijk ten gevolge van het springen van een der voorbanden, van den dijk gere den en eenige malen over den kop geslagen. De bestuurder van de auto kwam er met lichte ontvéllin gen af. De naast hem gezeten heer G. J. Croon, expediteur te Nijmegen, was er epistig aan toe, hij bekwam een schedelfractuur. De auto werd totaal vernield. Twee meubelfabrieken in de asch gelegd. In een der grootste meubelfabrieken te Parijs is een groote brand uitgebroken De door het vuur aangerichte schade beloopt verschei dene millioeneu francs. Bijna terzelfder tijd brak ook in een andere meubelfabriek brand uit, welke geheel in de asch werd gelegd. De materieele schade bedraagt meer dan 1 millioen francs. Valsche rijwielplaatjes De politie te Leeuwarden heeft als ver dacht van het verkoopen en te koop aanbieden van valsche rijwielbelasting- merken aangehouden de resp te Leeu warden en Huisem woonachtig zijnde H. E. en P. H. Bij den eerste werden ruim honderd valsche rijwielplaatjes in beslag genomen. In verband met deze feiten werd te Bovenknijpe bij Heeren - veen van zijn bed gelicht en gearres teerd zekere A. D., die verdacht wordt van het vervaardigen van deze valsche plaatjes. Het materiaal waarmede de plaatjes vervaardigd werden is eveneens in beslag genomen. De mijnramp bij Barnsley. De directeur van de mijn, waarin de ontploffing heeft plaats gehad, heeft verklaard, dat in de mijn geen brand is uitgebroken. Er zijn 53 mijnwerkers opgesloten, waarvan er tot dusver één gered is. Arrestant ontsnapt en gegrepen Gisterochtend is in het palels van justitie in Den Haag een arrestant, die voor den officier van justitie was geleld, aan zijn bewaking ontsnapt. Hij slaag de erin het gebouw uit te rennen en sprong in het water aan de Princesse gracht. Toen hij weer op het droge kwam, werd hij door eenige rijksveld wachters gegrepen. Uit het Bagno ontsnapt. Zeven vermagerde vluchtelingen uit de straf kolonie in Fransch Guiana zijn te Port of Spain (Trinidad) gisteren aan land gekomen, na een avontuurlijke zeereis van verscheidene dagen in een open boot. Hiermede bedraagt het aantal ontsnapte gevangenen uit het Bagno dat in de laatste dagen in Trinidad is aangekomen, elf. Man uit trein gevallen. Gister middag is de bejaarde heer D. van der Pol uit Geldermalsen, die met den trein op weg was van Gelder malsen naar Utrecht, ongeveer vijf honderd mieter buiten het station Geldermalsen, juist voor de Linge brug door tot dusver nog onopge helderde oorzaak uit den trein ge vallen. De ongelukkige kwam juist op het puntstuk van een wissel te recht en werd dientengevolge ernstig gewond. Met een schedelfractuur en verdere kwetsuren werd hij naar de wachtkamer van het station Gelder- Gevraagd een Piccolo, 1415 jaar, bij Iz. VERDUIJN, Boulevard 36b, Breskens! (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bl] vooruitbetaling. belastingzaken J. van DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 malsen gebracht vanwaar hij later naar het ziekenhuis Bethesda te Tiel is vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Inlandsche werkman krankzinnig geworden. Een inlandsche werk man van den artillerieconstructie winkel te Bandoeng is plotseling krankzinnig geworden. Hij stak zes menschen neer, o.a. zijn echtgenoote en dochter. Daarna sloeg hij de hand aan zichzelf. De amokmaker en zijn echtgenoote zijn in het zie kenhuis overleden. Voor het leven van de dochter wordt gevreesd. Wielrijder door een auto overreden en gedood. Woensdagochtend stak onder de gemeente Teteringen de 66-jarige heer Oomen per rijwiel den weg over zonder richting aan te geven. Op dat oogenblik naderde met groote snelheid een auto uit de richting Breda. De chauffeur tracht te nog een aanrijding te voorkomen doch dit gelukte hem niet. De heer Oomen werd gegrepen en een eTnd meegesleurd. Hij werd zwaar ver minkt. Dr. Sluyters, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. In een waschteil verdronken. Het 2-jarig dochtertje van den heer Tijhuis te Beek (L.) had het ongeluk in een teil water te geraken. Toen haar moeder dit bemerkte, waren de levensgeesten reeds geweken. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Woensdag 12 Augustus V hopen onze geliefde Ouders V 0 en e 0 hun 50-jarige echtver- 0 0 eeniging te gedenken. 0 0 Dat zij nog lang gespaard 0 0 mogen blijven is de wensch a van hun dankbare a Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Breskens, Augustus 1936. 1 Getrouwd -. H. W. VERSCHOOR en T. C. MOGGRÉ. die, namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de zeer vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, Breskens, 7 Augustus 1936. Boulevard 83. Voor de zeer talrijke bewijzen van deelneming, ontvangen bij de ziekte en het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Dochter, Behuwddochter en Zuster, Mejuffrouw ANNA CATHARINA CAPPON betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: L. J. STOLK, Breskens, Augustus 1936. OOSTBURG. A.s. Zaterdag om 4i/s uur PROPAGANDA KORFBALWEDSTRIJD. Uit geschreven door de Zeeuwse Korf- balbond, Toegang vrij. Notaris BEUNINGH te Groede maakt bekend, dat in gebruik bij den heer L. W JONGMAN te Breskens, over eenkomstig artikel 1223 B.W. in bod staat op f 1500.— en dat de nadere veiling is be paald op a.s., om 3 uur, in hotel VALK- Prachtige tocht per touringcar S. B. M. via Hulst, doc I de tunnel van Antwerpen, langs Mechelen naar Brusse waaraan verbonden: rondrit door Antwerpen rondrit door Mechelen rondrit door Brussel, terwijl tevens een bezoek aan slag i veld van Waterloo wordt gebracht. Prijs thuis afgehaald en gebracht f 3,25 per persoor f Mooie tocht langs de Belgische kust per touringejy S, B. M. via Brugge en Ostende naar La Panne, me|| rondrit door Brugge rondrit door Ostende alsmede bezoek aan Nleuport en de Fransche grens. Prijs thuis afgehaald en gebracht f 2.75 per persoor Bij slecht weer gaan de tochten niet door. Vertrek belde tochten uit Breskens 8 uur. Vertrek uit Brussel 8 uur. Vertrek uit La Panne 7 uur. Gaarne tijdige opgave ingewacht bij onze agenten of kantocR N.V. Stoomtram-Mij Breskens-Maldeghem, tel. 1 en 72 te Breskenis door de plaatselijke muziekvereeniging, aan het strand Aanvang om 6,30 uur. Hoogwatergetij eveneens om 6,30 uuij AARDENBURG Tel. 23 Wegens plaatsgebrek AANGEBODEN: in pot a f 1,50 per paar. duurt de opruiming voort var] Aanbevelend, geheel naar de eischen des tijds verbouwd, beveelt zich beleefd aan voor d« levering van op e 1 k gebied. DE NIEUWST uitgekomen werken steeds voorhanden gevraagd tegen September bij M. j. DE WINDE, Breskens. Gebruikt een Zuinig, veilig en goedkoop. De beste vergasser van dezen tijd. Aanbevelend, SCHOONDIJKE. voor den inmaak. Boekhandel BOOM—BLIEK, Breskens. van alle Dames-jurken f 1,75 en 90 eer Kinderjurkjes vanaf 35 en 50 c l Stofjes vanaf 15, gordijnen van 11 cent per ei, Katoenen heerei hemden 45 cent, Heeren-sokke 1 10 cent per paar, Linnen bet spreien vanaf f 1,40, Sloopen ff en 60 cent per paar, Katoens' meisjes- en jongens-hemden, zei] goedkoop, Katoenen dekens van. 85 cent, enz. enz. P.S. Ook nog een groote so l teering Sierkleedjes, Dressol loopers, Schoorsteenloopers, PU I, che- en Handweeftafelkleede; j! aan zeer scherpe prijzen. Aanbevelend, lsce Zandstraat 27 Bresken I

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3