Buitenland Binnenland. Gewestelijk Nieuws. Rechtszaken. Gemengd Nieuws NIEUWE CIRCUS GENT. Zondagmiddag 3 uur opvoering van DE LUSTIGE BOER, Operette in 3 bedrijven. Muziek van Leo Fall. ■Kerk- en Schoolnieuws 1 OOSTBURG. Eind-examen R. H. B S. Dinsdag slaagden voor het eind examen B. W. F. Haaksman de Koster ':e Aardenburg; A. Moggré en P. "Quaak belden te Schoondijke; j. P "Risseeuw, alhier; L. H. M. Verhoef te (Eede, T. F. van der Wei ff, alhier. Overgang Kweekschool. Bevorderd I naar II Mej. M. van *?rooije en de heeren E. Klaassen, P 'Van Kerckvoort en J. Robijn. Afgewezen 2. Bevorderd van II naar IIIde dames £br. Koster, C. Kraaijmes, C. Riemens :3. de Visser; en de heerenI de idruljne, C. Goedhals, G. van Laeke .3. Prins, P. de Visser, H. Willemse. - Afgewezen 4 Verzoekschrift. j De ouders van de leerlingen der 1 (tijkskweekschool alhier hebben zich ■net een adres tot den Minister van i pnderwijs, Kunsten en Wetenschappen .jewend waarin zij verzoeken het be- jluit tot opheffing dezer school on gedaan te maken. i 1 PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 19 Juli 1936. Breskens 1.30 uur Ds A. Vrijlandt. 1,30 uur Zondagschool. v',30 uur Ds Stegenga, van Zuidzande. 1 Doopbedienlng, j Cadzand 2,30 uur Ds Visser, i Hoofdplaat deen opgave. Nleuwvltet '1,— uur Ds de Haas, van Utrecht. Oostburg k,30 uur Ds Faber. etranchemenL J,30 uur Ds van der Ven. i Schoondijke ,30 uur Ds Casteleln. Waterlandkerkje :,30 uur Ds van Yperen. Groede ',30 uur Ds de Haas, van Utrecht. 1 Ev. Luth. Gemeente. ',30 uur de heer I. Verduijn. an tot dusver veel gehoord heeft, ,'ordt geleden. Tal van sprekers wamen met hun besommingen voor ien cjag en rekenden voor hoe er- armelijk weinig overblijft, wanneer e hooge onkosten zijn betaald. „De- e steunregeling is een steunrege- .ng in naam," werd in verschillende ewoordingen door velen gezegd. Als onze gezinnen dan toch ten nder moeten gaan, laat het dan laar zonder deze steunregeling ge euren, dan hebben wij tenminste ;iet de schande, dat het publiek .ich denkt dat wij behoorlijk ge leund worden," aldus één der vele ïsschers, wiens woorden door de alrijke aanwezigen met donderend 'pplaus onderstreept werden. Ook ;erd de toegewezen tax algemeen Js te gering beschouwd. Dr. Ramaker had dan ook geen emakkelijke of benijdenswaardige Vak toen hij de sprekers moest be nt woorden, 'maar hij is er o.i in 'eslaagd de visschers te overtuigen at hun critiek op de nieuwe rege- ng onbillijk en voorbarig is en dat ren verstandig doet, nu de regeling as één week van kracht is, de zaak an te kijken. Spr. wees er op, dat e kleine tax die toegewezen wcrdt, evolg is van het feit, dat de vraag 'u eenmaal klein is. Ware er géén ïgeling, dan was de vraag niet rooter dan ze nu is; en nu ontvan- 'en de visschers tenminste een toe- ag. Er op achteruitgaan kunnen zij t geen geval dus. •proep voor deelname aan et werkkamp „Het Putven" te Chaam (N.Br.) o Het is nog maar kort geleden, at Zijne Excellentie Mr. J. A. de ilde, Minisur van Binnenlandsche aken de offi ieele opening van het htstc werkkamp, „Het Putven," degen te Chaam (N.-Br.) van de Centrale voor Werkloozenzorg, ge sticht op initiatief van den Raad van Nederlandsche Kerken voor prac- tisch Christendom, verrichtte. In breede kringen bestond voor deze plechtigheid interesse en duidelijk is toen uitgekomen van welke beteeke- nis een werkkamp voor een jeugdige werklooze kan zijn. De eerste kampperiode is intus- schen achter den rug en de tweede is bijna half verstreken. Reeds nu moeten maatregelen genomen wor den voor de derde periode welke op 24 Augustus a.s. aanvangt. Daarom wordt tot deelname opgewekt. De perscommissie van de Centrale voor Werkloozenzorg schrijft ons: Wie doet er mee? „Jong Holland snakt naar werk I" Dit is een waarheid als een koe. Hoevelen popelen van ongeduld om in het arbeidsproces te worden in geschakeld. Maar ook, hoevelen wor den eiken dag opnieuw teleurgesteld. Moedeloos gaan ze hun weg, hun energie verslapt en groote onver schilligheid maakt zich van hen meester. De Centrale voor Werk loozenzorg tracht in haar acht werk kampen iets voor jeugdige werkloo zen te doen. Zij kan dat, omdat de Regeering in ruime mate steunt en ons christelijk volksdeel ook dit jaar in klinkende munt bewezen heeft met den nood van de jongeren mee te leven. Immers, de gehouden col lecte bracht meer dan een ton op. Eén van de kampen is in Chaam (N. Br.) gevestigd. Daar is ook plaats voor jongelui uit de provincie Zeeland. Wie er eenmaal was, denkt met groot genoegen aan den tijd daar doorgebracht. Die behoeft ook niet meer te worden ingelicht. An ders is het met zoovelen, die tot dusver weinig of niets van en over „Het Putven" hoorden, die mis schien dolgraag zouden komen maar uit 'onwetendheid zich niet hebben aangemeld. Deze worden opgewekt zich te laten inschrijven. Voorwaarden. In aanmerking komen alleen jeug dige werkloozen dus ongehuwden van christelijken huize. Zij mo gen beslist niet jonger en niet ouder dan 25 jaar zijn. Deelnemers moeten een goede gezondheid genieten, be hooren van onbesproken gedrag te zijn en een rijwiel bezitten. De eer ste maal wordt de reis naar het kamp geheel per fiets afgelegd. In het vervolg geschiedt het vervoer per autobus naar Roosendaal en van daar per fiets naar de plaats van bestemming. De laatste terugreis, dus aan het eind van het kamp, moet eveneens geheel per fiets ge maakt worden. Inschrijving bij de arbeidsbemiddeling is verplicht en tijdens hun verblijf in het kamp moe ten de deelnemers ingeschreven blij ven. Verwacht wordt, dat zij eer bied zullen hebben voor het Heilige, zich zullen aanpassen bij de sfeer en vertrouwen zullen hebben in de leiding. Wat biedt het kamp? Het is voor de jongens natuurlijk een belangrijke vraag, wat het kamp geeft. Zonder bij elk onderdeel uit voerig stil te staan kan het volgen de worden genoemd: Gedurende 8 weken nuttige arbeid. Veertig uur wordt er per week gewerkt in de bosschen. Goede, degelijke voeding ontvangt men gratis. Er is gelegen heid voor ontspanning, er kan ook wat geleerd worden. Voorts is men op het geestelijk welzijn van de jon gens steeds bedacht. De band aan het gezin blijft voortbestaan, omdat de jongelui van Zaterdagmiddag tot Maandagmorgen naar huis gaan. Behalve dit alles wordt per week een zakgeld verstrekt van f 1.75, ter wijl f 0.25 per week als fietsver- goeding wordt uitgekeerd. Daaren boven worden overalls en werkschoe nen in bruikleen gegeven. Ziet hier een relaas wat het kamp biedt. Hier vinden de jongens elkaar, hier kun nen zij zich nuttig maken, hier wordt hun levensmoed versterkt, kortom hier kunnen zij een tijd door maken die hun levenlang in aan gename herinnering blijft. „Jong Holland snakt naar werk!" In het werkkamp „Het Putven" te Chaam (N. Br.) is arbeid, voor velen. Met aandrang worden zij, die in aanmer king komen, opgewekt tot deelna me. Er behoeft slechts één stap te worden gedaan n.l. aanmelden voor 28 Juli bij den heer J. Lorier, Been houwerssingel 70, Middelburg Secre taris van het Prov. Comité in Zee land. Vliegtuig neergestort. In de nabijheid der Zuid-Slavische hoofdstad is een vliegtuig neerge stort en vernield. De bestuurder, de werktuigkundige en vijf passagiers onder wie twee Duitschers, zijn om het leven gekomen. Nader wordt gemeld, dat het vliegtuig in den mist tegen een heu vel is opgevlogen. Oorlog tusschen China en Japan onvermijdelijk? Dr. Wang, de vroegere Chinee- sche minister van buitenlandsche za ken, heeft in een onderhoud te New York verklaard, dat ieder oogenblik een oorlog tusschen China en Japan zou kunnen uitbreken en dat zulk een conflict onvermijdelijk lijkt. 850.000 pond voor gasmaskers. Een bedrag van 850.000 pond ster ling is opgenomen in de aanvul lende credieten van binnenlandsche zaken voor den aankoop van gas maskers voor de burgerbevolking in Engeland. Naar verluidt neemt de Engelsche regeering maatregelen om de gehee le bevolking van gasmaskers te voor zien. Goudvoorraad Ned. Bank. De goudvoorraad van de Neder landsche Bank is de vorige week opnieuw toegenomen. En wel ten be drage van f 12V2 millioen. Gehakt in blik. De Nederlandsche Vleeschin- dustrie aan de Zuidzijde der Vis- schershaven te IJmuiden is gereed gekomen met de proeforder van tweehonderdduizend blikken ge hakt. Inmiddels heeft de regeering thans definitief de levering van één millioen blikken gehakt aan deze fabriek opgedragen. Alvorens echter tot verdere fabri cage zal worden overgegaan, is de fabriek voor korten tijd stopgezet. De machines worden deze week na gezien en geperfectioneerd, daar de fabricage van een millioen blikken gehakt deze tot November a.s. in beslag zal nemen. (Tel.) BRESKENi. Vreemdelingen bezoek. Met de booten BreskensVlisslngen zijn Donderdag 1890 personen en 70 auto's overgezet, tegen verleden jaar op 18 Juli 2550 en 34, hierbij zal het weder wel een groote rol hebben ge speeld. Schelde-Bekerzwem wedstrijd. Omtrent de Schelde-Bekerzwem- wedstrijd, kunnen wij nog het volgende meidei Om 11,30 uur arriveeren alhier de jollen welke de zwemmers zullen be geleiden in de haven. De zwemmers zullen ongeveer 12,30 hier in de haven arriveeren. In tegenstelling met vorige jaren worden de zwemmers in ge noemde haven in de jollen overgezet en worden dezen om ongeveer 1 uur vanuit de haven naar de startplaats gesleept. Ook de juryboot zal onge veer om half een alhier arriveeren. Er wordt ongeveer half twee gestart. Evenals vorige jaren vaart er ook thans een boot van de Prov. Staten. Deelnemers zijn: Mej. Beijsterveld en Mej. B. van den Broeke, „De Zee hond" belden Vlissingen, Mej. R. Inuk, T.Z.V., Tilburg, Mej. N Roelans O.D.Z. Rotterdam, J. Stender, „Dolfijn" Am sterdam, J. H. van Dimmelen Sr. en J. H. van Dimmelen JrS.V.H. belden van Hillegersberg, G. van Loo en A. Wattel, „Luctor et Emergo", belden van Middelburg, R. de Bel, „De Bruinvlsch", Sas van Gent, A. Meijer, T.Z.V., Tilburg, A. v. d. Meer, H.Z. en P.C., Den Haag, H. C. Versteeg, „UnitasHillegersberg, C. Deane. „Penguin Swimmingclub". Londen (En geland), Godwin „Shlverer Swimming", Brighton (Engeland). Mooie zeereisjes. Wie een verkwikkend zeereisje wil maken voor weinig geld, heeft daartoe de gelegenheid met de prachtige bootea der Stoomvaart Mij Zeeland. Voor slechts f 7,50 heeft men overtocht le klasse heen en terug naar Engeland, benevens logies en ontbijt aan boord. Nog nimmer zijn zulke verrukkelijke zeereisjes aangeboden voor zoo weinig geld. Men zie de in onze nummers voor komende advertenties. BIERVLIET. Schoolreis. De leerlingen der hoogste klassen van school B. te Driewegen maken heden (Vrijdag) een uitstapje naar Antwerpen OOSTBURG. Paardenmarkt, De Woensdag alhier gehouden paardenmarkt had, waarschijnlijk als gevolg van het zeer slechte weer, niet het bezoek, dat men zich gedacht had toch kwamen nog een zestigtal dieren aan de lijn. De handel had beter kun nen z n, maar toch werden eenlge der aangevoerde dieren tegen redelijke prijzen van de hand gedaan, terwijl door de verlotingscommissie eenige jonge dieren werden aangekocht De jury kende de volgende prijzen toe afdeeling veulens 1 J. Risseeuw Haartsen f 10, 2 P. Aernouts f 8, 3 C. Quaak f 6, 4 Iz. de Hullu f 4, 5 Gebrs de Kok f 2,50 en 6 A. Hoste f 2,50. Eenjarigen 1 A. van Damme f 10, 2 A. Modde f 6, 3 A. Leenhouts f 5, 4 J. Risseeuw f 3. Tweejarigen: 1 C. Vercraeije f 12 2 J. A. Nortier f 8, 3 Z. Brakman f 4 Driejarigen Th. de Reu f 12, 2 Iz. Dubois f 8, 3 C. Vercraeije f 4. Vierjarigen en ouder1 Iz. Dubois f 15, 2 J. de Hullu f 12, 3 J. Risseeuw f 10, 4 Iz. J. Nortier f5, 5J Risseeuw f 3. Wij voorspellen na heden 6 weken mooi zomerweer. Leert dus zwemmen, U krijgt nog volop den tijd. SCHELDESTROOM. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Hooger beroep. Door J. Ph. C.. 48 jaar, assadeur, wonende te Oostburg, is hooger be roep aangeteeke ad tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg, waarbij hij wegens het veroorzaken van den dood door schuld, bij een auto-aan rijding, Is veroordeeld tot een maand hechtenis. Auto tegen een boom gereden. Woensdagmiddag omstreeks half 5 is tengevolge van een defect aan de stuurinrichting een personenauto, ko mende uit de richting Apeldoorn, met groote snelheid tegen een boom gere den. Van de vier inzittenden, de familie D. uit Apeldoorn, werden er drie ge wond naar het ziekenhuis te Deventer vervoerd. Een van hen had glas in het oog gekregen. Na verbonden te zijn konden zij huiswaarts keeren. De chauffeur was er met eenige schrammen afgekomen en kon na ver bonden te zijn kuiswaarts keeren. Notaris gearresteerd in Den Bosch. Woensdagmiddag is notaris L. te 's-Hertogenbosch op vermoeden van onregelmatigheden in arrest ge steld. Hangende het ondeizoek wensch- te de justitie geen inlichtingen te ver strekken. Droevig jachtongeluk. Maan dagavond is de 19-jarige zoon vanjhr. J. van Vredenburch, landbouwconsulent der Ned. regeering in België, wonen de te Capel'en, 't bekende plaatsje tusschen Putte en Antwerpen gelegen, een doodelijk ongeluk overkomen. Dien avond nog vrij laat, was de jongeman en eenige zoom die pas met vacantie uit Nederlard naar huis was gekomen, met een jachtgeweer den tuin ingegaan om te trachten een paar kleiduiven te schieten. De overige le den van hét gezin hadden zich reeds te bed begeven, zoodat er geen acht op geslagen werd of de zoon ook in huis was teruggekeerd. Tot groote ontsteltenis vond men Dinsdagmorgen den zoon des huizes, dien men wilde wekken voor de reis, welke de familie naar ons land wilde ondernemen, niet op zijn kamer Onmiddellijk toog men op onderzoek uit, doch bij het betre den van den tuin kwamen reeds eeni ge lieden de treurige mededeeling doen dat zij het lijk van den ongelukkigen jongeman achter in den tuin hadden aangetroffen met een schotwond in het hoofd Men vermoedt, dat hij over een oneffenheid in den grond is ge struikeld, waarbij het geweer is afge gaan en hem de volle lading in het hoofd heeft getroffen. De onverwachte storm van Woensdag richt veel schade aan Te Hilversum werd een zware boom door den storm doormidden gebroken Het vallende gedeelte kwam terecht op eenige voetgangers, die op het trottoir liepen, te weten de ongeveer 60-jarige weduwe Krant, haar klein dochter mej. Krant, beiden uit Hilver sum en den 40-jarigen koopman A. Spaan uit de Rustenburgstraat uit Am sterdam, die van de Hilversumsche markt kwam. Medische hulp was spoedig aanwezig. Beide vrouwen bleken op slag gedood. De man had twee gebroken beenen en voorts liep hij nog inwendige kneuzingen op. In zorgwekkenden toestand is hij naar het R.K. ziekenhuis vervoerd, waar hij later overleden is. Een meisje, dat in een invalide-wa gentje op den rijweg reed, kreeg eeni ge takken van den boom boven op zich Wonderlijk genoeg bleef zij ongedeerd Wel werd het wagentje vernield. Voorts zijn de draden van hetelec- trische net ter plaatse beschadigd 0 De 70-jarige S Hocks, die langs den Waal Bandijk te Millingen liep te wandelen, werd, toen hij een der weinige boomen aan den dijk passeerde dour een zwaren stam, welke door de wind neergeveld werd. getroffen. De man kreeg ernstige in- en uitwendige kneuzingen en werd onmiddellijk door toegeschoten omwonenden opgenomen en naar het ziekenkuis te Millingen overgebracht. o Onder de gemeente Brakel zijn twee Rijnschepen gezonken, die met kolen geladen waren. Een der schepen, de Berna uit Raamsdonk, heeft men nog getracht met een sleepboot op den wal te trekken, doch dit mislukte ten gevolge van het breken van den kabel Alle opvarenden werden gered. Ook onder de gemeente Nieuwaal is een schip, geladen met hout, ge zonken. Tengevolge van den storm begon de lading te werken en sloeg over boord, waardoor het ruim zich met water vulde en het schip zonk, Ook hier werden verscheidene schepen tengevolge van den storm op den wal gezet. 0 Het Nederlandsche Rijnschip jan van Rooien van de Nederl. Steenkolen- maatschappij te Rotterdam, geladen met steenkool en varende naar Vlis singen, is in de z.g. Witte Tonnen- vallei op de Oosterschelde door den vliegenden storm overvallen, welke zoo hevig was, dat groote hoeveelheden water over kwamen en het schip in weinige minuten begon te zinken Men poogde een sloep uit te zetten, maar voordat de bemanning hier in had plaats genomen, was de sloep reeds gekapseisd. Gelukkig had men aan boord van de sleepboot Sloe, kapitein Zwartepoorte uit Rotterdam, van den Ned. Sleepdienst P. Smit Jr te Rot terdam het in nood verkeerende schip bemerkt en werd ijlings hulp geboden. De uit zeven koppen bestaande be manning van de Jan van Rooien en schipper Hamehnck werden door de sleepboot te Wemeldinge aan wal ge zet. Het Rijnschip, dat met 1865 ton kolen geladen was, zonk op een diepte van 8 a 9 meter en verdween dus geheel onder den waterspiegel. Er deden zich op de Oosterschelde nog andere kleine ongevallen van min dere beteeken i voor. Zoo liep het motorscheepje Magdalena nabij Wemel dinge op de kust, doch kon later op eigen kracht weer los komen. De schepen Themasia en Pascal met de sleepboot Wavre kwamen bij We meldinge in moeilijkheden te verkeeren. Met behulp van het bergingsvaartuig Dolfijn werden de schepen behouden binnengebracht. Een agent in een stuk vleesch gestikt. In de Nickeriestrant in Amsterdam West is Zondagavond een treurig ongeluk gebeurd een 27-jarige agent van politie van hec bureau Adm de Ruyterweg die alleen thuis was, is bij het eten van een stukje vleesch gestikt. De agent verscheen niet op tijd op het bureau om zijn dienst te vervullen en de wachtcommandant stuurde daar op een man naar zijn woning, om te zien of hij thuis was. Tot tweemaal toe werd een boodschap naar de wo ning gestuurd, maar telkens kreeg men geen gehoor. Tenslotte forceerde de politie de deur van de woning en men vond toen het stoffelijk overschot van den agent in de huiskamer op den grond naast zijn stoel liggen. De tafel stond gedekt en weldra kon een in middels ontboden dokter vaststellen, dat de man, wiens vrouw en kind uit- stedig waren, een stukje vleesch in de luchtpijp had gekregen en gestikt was voordat hem hulp kon worden ver leend. (Hbld.) Aanslag op koningin vil! Press Association dat Hyde Park te Londen! koning Edward de garde insjde. een man plotseling het pcijon zou hebben verbroken, om revolver in de hand op den toe te stormen. H-| werd echt liddellijk gegrepen en is naar overgebracht. llitie-post ma iai Ongeval bij de vres. Woensdagmo troos-milicien tweede toen hij behulpzaam aan boord van Hr. Ms zich bevindende bij de Walcheren, in zee gest de den drenkeling eeL sloepen werden uitgeze echter door het getij het staat wel vast, dat is. Het slachtoffer was had den leeftijd vin 21 te Amsterdam woonach wa t en Paard en koe getroffen. Woensda iu een weide bij denlar. te Grijpskerke een paar door den bliksem dood inoeu- de ma- v. Dijk Iooden [Ierland'', kust van gooi- na en Dijk is even en [dronken uwd en Hij was door|)liksem g werd 'er L. V. koe en. ffen. Kerk te Gameren Gistermorgen te omstree j uur is, tijdens een onweer, de bii geslagen in de Ned. Herv. kerk t Zaltbommel) De blikse. ter hoogte van het orge veroor zaakte brand op de galet De brandweer was spo ter plaat se. Ook de motorspuit va tbommel verleende hulp bij het bli en. Men slaagde erin den brand 11 galerij te beperken. Deze brandde vrijwel teel uit, terwijl de kerk veel watei ie kreeg. De schade wordt door veering ge dekt. Ontaarde moeder. De ge meentepolitie te Mill, i menwer king miet de marechau heeft in een ergerlijk geval va ndermis- handelnig en verwaarl ng inge grepen. Op de St. HubtÉe Heide aan het begin van het gestrekte Peelland, woont onder (emeente Mill en St. Hubert iu:n kleine boerderij het gezin van bestaan de uit mian, vrouw en kinderen van 1 tot 18 jaar oud. i hoon het boerderijtje eenigszins ajegen ligt, gingen er in de buuniap reeds geruimen tijd geruchtenht er zich op de hoeve een dramibu afspe len, waarvan een j.ong$ van 3 Va jaar het slachtoffer zoiijjn. Deze geruchten zijn ook dtjlitie ter oore gekomen en toenin onder zoek werd ingesteld bi® de be weringen allerminst oweven te zijn en dat hier sprake van een geval van kindermishsaling, dat elke beschrijving tart. De 39-jarige moeder G-S.schijnt een bijzonderen haat ^koesteren tegen haar 3V2-jarig z*je Hen drik. Het kind, dat gekl normaal is en zelfs vlug van 'tyip, was doodsbang van "zijn moetf-en werd voortdurend door haar jplagen en getrapt. In de felste kouewerd het kind door de moeder opólder op gesloten, waar het dan dageheelen dag moest blijven. De vrtw schijnt er een duivelsch plezieijn gehad te hebben het knaapje kwellen. Immers, wanneer het kinizich had bevuild, werd het door t moeder onder een pak slaag gedogen zijn eigen facaeliën op te eteijftet kind was ook geheel vervuilden werd nooit gewasschen en va schoone kleeren voorzien. Bij dr, warme kachel werd de kleine nü geduld. Siomis werd hij in den vregen mor gen op hardhandige wij# het huis uitgezet, waarna hij den geheelen dag in regen en koude inde buurt moest rondzwerven. Dit bleef in de buurtschap niet onopgemökt. Wan neer het kind dorst had et omi wa ter vroeg, werd ook dit door de moeder geweigerd, terwi! zij zich zelfs niet ontzag haar oriere kin deren tegen het kleine broertje op te zetten. Meermalen is dan ook gezien, dat de kleine jngen om zijn dorst te lesschen regswater uit de karresporen van den tg dronk. Het knaapje kreeg nageoeg geen voedsel en was wel gedongen de rauwe veldvruchten die hl van den akker wegnam, op te eü- Talrijk zijn de keeren at hij op ruwe wijze werd mishan&d. Toen het kind eens ondeugenc was ge weest, heeft de ontaarde Bieder zich niet ontzien haar 14-jarig* zoon te dwingen zijn broertje met een gloeiende pook de handjeste bewer ken, waardoor het ernstig brand wonden opliep. In wee™ van het feit, dat het knaapje p even 3 jaar oud was, werd hij ^dwongen op het land te werken. k>o goed

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 2