De FORD V-8 motor verzekert beste grove Engelsche Kole en Nooten; Duitsche Eierkolen. Gemengd Nieuws Kleine Advertenties Uw vacantiegenoegens De FORD V-8 houdt Uw reisbudget laag: a. thomaes, Depot Breskens Alluminium Verven H. LUTEIJN. Verwacht DONDERDAG as. in lossin_ de schepen „MARIA met een ladir „THEODORA KATHARINA' met restant opruimings afbraakveiling afgesneden Rozen Iz. a. salomé; Toeristenkaartjes Afstandskaartjes Autobus door een trein gegre pen. Zondagnacht is bij Bouch Eville aan den spoorweg Parijs—Cher- bourgh een autobus door een trein gegrepen. Zeven inzittenden van de bus werden gedood en zeventien ge wond. Kranige redding. Zondagmor gen is de 18-jarige Geldoffer, wonen de te Amsterdam jammerlijk verdronken toen hij met twee meisjes in zee aan het spelevaren was. Aan het dappere optreden van de 17-jarige Truus Gron- day, eveneens uit Amsterdam, was het te danken, dat de beide meisjes gered konden worden- Zoowel de jongen als de beide meisjes vertoefden in het tentenkamp aan het strand onder de gemeente Heemskerk. Zij waren op een breede plank in zee aan het spelevaren en sloegen er geen acht op, dat ze zich vrij ver uit de kust waagden, ondanks dat geen hunner kon zwemmen. Op een zeker oopenblik bemerkte een van de meisjes, dat zij geen grond meer onder zich voelde. Door schrik bevan gen lieten ook de anderen de plank los, zoodat alle drie in ernstig levens gevaar verkeerden. Op het hulpgeroep zwom de 17-jarige Truus Gronday naar de plaats van het onheil. Met inspan ning van alle krachten bracht zij een van de meisjes aan het ssrand, waarna zij zich opnieuw te water begaf en ook het andere meisje het leven redde. Door oververmoeidheid was het voor het dappere meisje niet mogelijk om den jongen hulp te bieden Deze zonk weg in de golven en verdronk op jammerlijke wijze- 's Zomers aan zee. Het pers bureau van de sporen in Frankrijk herinnert eraan, dat de mode van het 's zomers naar zee gaan nauwelijks meer dan 120 jaar oud is. In 1813 zette koningin Hortense, gemalin van Lodewijk Napoleon, zich tot herstel van gezondheid voor eenigen tijd aan de kust van Normandië neer. In 1824 bracht de hertogin du Barry twee weken te Dieppe door, waarmee de stad als badplaats beroemd werd. Het eerste bad, dat ze in zee nam, was een gebeurtenis. „Madame" was daar voor stevig ingepakt en het protocol wilde, dat de burgemeester in rok en op lakschoenen haar aan de hand tot den rand van de zee begeleidde. Alexandre Dumas „ontdekte" Trou- ville in 1834, Deauville dankt zijn op komst aan den hertog van Morny en Biarritz was een visschersdorp, toen keizerin Eugenie voor het eerst de Baskische kust bezocht. Autobusongeluk. Op den rijks straatweg Arnhem-Ede is Zondagavond een zeer ernstig verkeersongeluk ge schied. Een volle autobus, waarin zich ongeveer 25 personen bevonden, en in de richting Ede reed, moest voor een tweetal motorrijders met duopassagiers uitwijken. De chauffeur van de autobus trachtte door het stuur om te gooien, een aanrijding te voorkomen, doch reed daarbij in snelle vaart tegen een boom. De gevolgen waren verschrik kelijk. De autobus werd vrijwel geheel vernield. De chauffeur overleed ter stond na het ongeluk. Het meerendeel der passagiers bleef gewond tusschen 't ijzer- en glaswerk liggen, terwijl omwonenden zoo spoedig mogelijk de eerste hulp verleenden, werd de geneeskundige dienst uit Arn hem gewaarschuwd, die met drie zie kenauto's, 8 doctoren en 11 verpleeg sters toesnelde, versterkt met 2 Roode Kruis auto's en 6 verplegers van het Roode Kruis. 18 gewonden zijn naar het St. Elizabethsgasthuis vervoerd. Slechts 1 passagier kon later het zie kenhuis verlaten. Het meerendeel der verwondingen bestaat uit gecompliceer de been- en armbreuken en uit schedel- kwetsuren. Verscheidene slachtoffers verkeeren in levensgevaar. Aangehouden. Als verdacht van betrokken te zijn bij den in den avond van 19 Januari j.l. in de pastorie te Geysteren op pastoor Lit- jens gepleegden roofoverval, is te Venlo aangehouden de 22-jarige B. A. D., controleur van een nacht veiligheidsdienst aldaar. Zaterdag is hij naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Na zijn aanhouding is D. door op perwachtmeester J. van Galen, die nog isteeds het politie-onderzoek in deze zaak leidt, aan een scherp ver- 1 hoor onderworpen. Ook de politie deskundige de heer Van Waegehingh, te Maastricht, is na deze aanhouding terstond ontboden voor het instellen van een onderzoek. Alles schijnt er op te wijzen, dat de mededaders van D. moeten wor den gezocht onder de reeds eerder in verband met andere inbraken in Noord-Limburg aangehouden en nog te Roermond in hechtenis zijnde per sonen. Zwaar weder. Tijdens een he vige onweersbui, gepaard gaande met een hagelbui, die meer dan een kwartier duurde en waarbij hagel- steenen zoo groot als duiveneieren vielen, is Zondag groote schade aan gericht aan de kersenboomen en de te velde staande aardbeiengewassen te Kerkdriel. Bij het baden in de Maas verdron ken. De 21-jarige timmerman C. uit Horst, is Zondagmiddag bij het baden in de Maas verdronken. C., die niet zwemmen kon, had zich te ver in het water gewaagd. Het lijk van het slachtoffer is eenige uren na het gebeurde opgehaald. Noodlottig schot. Zondagmor gen was de 25-jarige H. van der Wiel te Bokhoven zich aan het oefe nen met een jachtgeweer. Toen hij het magazijn van patronen wilde voorzien, piaatste hij om den grendel gemakkelijker te kunnen sluiten de loop tegen zijn borst. Plotseling ging een schot af. De hagel ging dwars door zijn lichaam en verliet het weer onder het schouderblad. Hij liep nog zijn woning binnen roepende: „moe der ik heb mij doodgeschoten". Op hetzelfde oogenblik zakte hij in de armen van zijn moeder ineen en Was dood. Het slachtoffer was kost winner voor zijn moeder, een wedu we imet 8 kinderen. Maiveriatie te Groesbeek. De secretaris-penningmeester Van de af- deeiing Groesbeek van den transport arbeidersbond „St. Bonifacius," H. H., heeft ten nadeele van dezen bond enkele honderden guldens ont vreemd. Hij deed dit met behulp van vaische ontslagbriefjes, waarop hij uit de werkloozenkas, die hij onder zijn beheer had, geld uitkeer de. Dit geld, waarvoor hij vaische kwitanties uitschreef, gebruikte hij ten eigen bate. Een en ander is bij gehouden controle aan het licht gekomen. De malversaties loopen over eenige jaren. H. heeft ten overstaan van de po litie te Groesbeek een volledige be kentenis afgélegd. Hij is naar het huis van bewaring te Arnhem over gebracht. Zedenmisdrijf. De Alkmaarsche politie heeft gearresteerd den hoofd agent van politie W., die zich zou hebben schuldig gemaakt aan het mis drijf bedoeld in art. 247, W. v. S., met een 13-jarigen jongen. Het onderzoek heeft er toe geleid, dat tegen verdachte proces-verbaal is opgemaakt, waarna hij ter beschikking van de justitie is gesteld. Twee kinderen verdronken. Nabij de nieuwe Geinbrug aan het Weesperzandpad te Weesperkarspel werd Zondagavond tegen acht uur een kinderlichaampje drijvend in het Gein gevonden. De politie werd onmiddellijk gewaarschuwd, terwijl ook dr. Wartena uit Weesp en de Roode Kruis-hulp gehaald werden, vond men met den dreg ook het broertje van den eerst- genoemden drenkeling. De pogingen van den geneesheer en zijn helpers om de levensgeesten weder op te wekken, hadden geen succes, zoodat men de lijkjes van de resp. 5 en 6-jarige jon getjes in het wachthuisje van de Kars- pelsche algemeene begraafplaats heetj gebracht. Zweedsch schip op rots ge- loopen. Het Zweedsche mailschip „Borgo" heeft een groot lek gekregen doordat het nabij Pakri op een onder- zeesche rots is gestooten. Professor doodgeschoten. Gisterochtend is prof. Moritz Schlik, de leider der postivistische school, aan de universiteit te Weenen doodgescho ten door een student Nellbeck. Nellbeck, die afgestudeerd was wachtte den hoogleeraar op de trap op en loste 4 schoten op hem. Men dacht aan een wraakneming, aangezien Nellbeck gebeten was op prof Schlik omdat deze hem een betrekking, waar op hij uitzicht had, zou hebben laten ontgaan. De dood van prof. Schlick, die wijs begeerte dcceerde, heeft aan de uni versiteit te Weenen groot opzien ge baard. Schlick was op 14 April 1882 te Berlijn geboren In 1911 werd hij pri vaat-docent aan de universiteit te Ros tock. Daarna is hij hoogleeraar aan Duitsche universiteiten geweest en werd in 1922 te Weenen benoemd. De verklaringen die de moordenaar heeft afgelegd, zijn heel verward. Hij (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. Strandhuisje te huur of te koop. Staat reeds op het strand. J. v. HANEGHEM, Boulevard 28, Bres- kens. BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adres: J. J. RISSEEUW M 66 Zuidzande. Boekbespreking. Piet Maree en Bert Prinsen Geeriigs. „Wij Vliegen". Geb. f 2,90 Uitg. P. Leopold's Uitg. Maatschappij 's Gravenhage. „Wij Vliegen", natuurlijk een jongens boek. Er bestaat voor de heden- daagsche jongen slechts een onderwerp: de Vliegerij. Aangetrokken door het romantische richt zijn belangstelling al spoedig hoofdzakelijk op de techniek van het Vliegen. „Wij Vliegen" komt hierin in alle opzichten tegemoet. De nieuwste vliegtuigen zijn in dit boek afgebeeld en worden uitvoerig behandeld. Vier werkteekeningen, opgeborgen achter in het boek en een handleiding geven den jongens gelegenheid een geheele luchtvloot te bouwen. Iedere jongen verlangd zoon boek. Het is een boek dat zal vliegen. Marktberichten. Marktbericht van JAC. KNOOP, Beëedigd Makelaar in Aardappelen, Groenten en Fruit, Dacostastr. 16 Tel. 81431, Amsterdam. Maandag 22 Juni werden de vol gende prijzen gemaakt: Andijker Muizen f 6 00 f 6,40, An dijker grove Drielingen f 4,00-f 4.40, Idem Kriel f 3,00f 4,00, Westland- sche Muizen f 6,00 - f 6,40, ld. grove Drielingen f 4,00—f 4,40, idem Kriel f 3,00—f 4 -. Nieuwe Malta aardappelen f 14,50- f 15 alles per 100 K.G. Verder per 70 K.G.ZeeuWsche Bonten en blauwen f 2,90f 3,00. idem Roodstar f 1,80 - f 2,—Friesche Roodstar f 2,00—f 2,60. spreekt voortdurend van „ontslag'' en „de vereffening van een oude rekening'' Nederiandsche auto in Duitsch- iand verongelukt. Zondagochtend omstreeks elf uur is nabij Osnabruck een Nederiandsche auto verongelukt, waarbij één der inzittenden werd ge dood. De heer J. Hamjme uit Amster dam keerde roet zijn echtgenoote uit Breinen per auto naar Amster dam terug. In de auto zaten verder de bekende acteur Flor la Roche uit Amsterdam en als tweede dame mejuffrouw Broekman, eveneens uit Amsterdam. Nabij Osnabruck is de auto Zon dagmorgen omstreeks elf uur door tot nu toe onbekende oorzaak veron gelukt. De acteur Flor la Roche werd op slag gedood, de heer J. Hamme en zijn echtgenoote kregen beenfracturen. Mejuffrouw Broek man bleef ongedeerd. De acteur Flor la Roche was de zoon van den grooten Hubert la Roche. De overledene was in den loop der jaren en dit aantal jaren zou binnenkort de 25 hebben be reikt verbanden bij het gezelschap van Willem Royaards, het Rotter- damsche Hofstadtooneel, en ver scheidene malen bij Louis de Vries en Louis Saalborn, thans het Nieuwe Nederlandsch Tooneel. Men heeft hem daar het laatst kunnen zien, als de administrateur Van der Meu- leninhet bekende tooneelstuk „Rub ber' Zijn plotselinge dood heeft in too- neelkringen groote ontsteltenis ge bracht. Met Flor la Roche, die den 47-jarigen leeftijd bereikte, en die de laatste jaren voornamelijk tragi- comische, zoogenaamde vieux-viveur rollen vervulde, is een verdienstelijk acteur heengegaan. Zedendelict. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de mare chaussee te Grave den 31-jarigen ongehuwden arbeider W. v. Boekei aldaar gearresteerd, verdacht van onzedelijke handelingen met minder jarige jongens. De man is recidivist. Welk reisplan U ook voor uw vacantie gemaakt hebt, de betrouwbare FORD V-8 motor maakt, dat U het volbrengen kunt. Door zijn groote reserve aan kracht en zijn uitermate soepelen gang stelt hij U in staat de voorgenomen dagtrajecten, al naar verkiezing snel of langzaam, maai altijd rustig te rijden. Waar uw weg U ook voert, over autostrada's of langs slechte binnenwegen, over hooge bergpassen of door heuvelland altijd gehoorzaamt de V-8 motor aan den lichtsten druk op de gaspedaal. En bovendien biedt de FORD V-8 automobiel het grootst mogelijke rijcomfort: alle inzittenden rijden in centerbalans op de breede, gemakkelijke zitbanken. De lange carrosserie biedt veel beenruimte en veel plaats voor bagage iets wat vooral de dames waardeeren. Gering benzinegebruik. Geen oliebijvulling. Geen waterverbruik, ook niet bij warm weer of in de bergen. Ford gesloten modellen van I 1025.— tot I 2570.- Ford open modellen van f 1190.- tot f 2150.- Ingebouwde Auto-Radio f 135.— extra N.V* NEDERIANDSCHE F;ORD AUTOMOBIEL FABRIEK AMSTERDA Official Ford Dealer: J C. HUISMAN-Wage, Nieuwstr., Oostburg 1M" Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Echt genoote, Moeder. Behuwd-,Groot- en Overgrootmoeder, Mejuffrouw MARIA RISSEEUW, Oeb. BECU, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam JOH. RISSEEUW. Groede, 22 Juni 1936. Erkend installateur der N.V. P Z.E.M., Dorpsstraat 6 Breskens, houdt zich vanaf heden beleefd aanbevolen voor het aanleggen van licht-, kracht- en zwak- sti oominstallaties. der N.V. DE KEIJN frs Verf-, Lak- en Vernisfabrieken te Brussel Opgericht 1840. wel duurder, maar niet betert f 1 25 per K.G., f 1.10 bij af name van 5-kllo bus. Aanbevelend, Aanbevelend, VROON, Bresken SPOED I SPOED I Te Breskens aan de Haven zal plaats hebben deze week Donderdag lOuurW.T. precies. Daar het weer naar Goes terug te nemen veel te veel kost. zoo kunnen wij het beter voor de helft alhier verkoopen, dus zorgt nu dat U er bij bent als U een koopje wil doen. HOORNICK 6 ZOON. ANTON ROEST Wekelijksche Vee- eri Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van Breskens iederen Zaterdag 4 uur. Rotterdam Iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers Breskens 78. Rotterdam 10896. ME Vanaf heden steeds in prachtige verscheidenhede" waaronder de nieuwste varieteiti uit de van ouds bekende kweeke „TERRA NIGRA" te Groede. Op deze soorten worden b stellingen aangenomen tegen ht a.s. seizoen. Aanbevelend, Oranjeplein 11 - Btesker i West Zeeuwsch-Vlaanden en de Belgische Kust tot Oostende, in omslag slechts 25 cent van Westelijk Zeeuwscl Vlaanderen, zeer practisch 15 cem E. BOOM-Bliek, Boekhandel Breskei

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3