Cesares Quiroga, links-republikein, de nieuwe Spaansche minister president. Een die de vrijheid wilde, maar niet kreeg, op den varkensfokdag te Utrecht, welke druk werd bezocht Met de ervaringen van de vroegere Do X rijker geworden, zijn de Dornier-fabrieken thans van plan een nieuwe vliegboot, de Do 20 te bouwen, die er uit zal zien als op de fot<? Z.Exc. Dr. H. Colijn op de bijeenkomst vu vereeniging voor Volkenbond en Vredf, De eerste „Hollandsche nieuwe". Het sma kelijke zeebanket is er weer! Deze we^k kwamen de eerste haringschuiten.binnen. Het lossen van de vangst. Lammeren op Texel. Te Den Burg op het eiland Texel werd de jaarlijksche lammeren-markt gehouden. Een typisch folkloristisch gebruik bij deze gelegenheid is de „Meidedag". Een kijkje op de markt. De laatste dagen van het schrikbewind in Addis Abeba. Een aanschouwelijke illustratie van de bloedige onlusten in Addis Abeba, na de vlucht van den negus. Talrijke huizen werden door brand verwoest; er werd geplunderd en gemoord. Dit is de eerste gedurende de onlusten genomen foto, welke Europa bereikte. Nederlandsche bruggen in wording. De nieuwe verkeersbrug over de Lek bij Vianen nadert haar Voltooiing en zal 26 Mei a.s. officieel voor het verkeer worden opengesteld. De materialen, gebruikt bij den bouw der brug, worden verwijderd. Van het Italiaansch Imperium. Maarschalk Badpglio (op den voorgrond) trekt mét zijn leger Addis Abeba binnen. Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. J. H. G. Jansen, oud- Aartsbisschop van Utrecht, is na een langdurige ziekte overleden. Om gezondheidsredenen had Mgr. Jansen voor eenigen tijd ontslag gevraagd en gekregen en werd op gevolgd door Mgr. de Jong. De Minister van Economische Zaken, Z.Exc. H. C. J. H. Gelissen, bracht een bezoek aan de N.V. Metaalwarenfabriek „Drenthina" te Hoogeveen, vergezeld van den Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe en den Rijks- nijverheidsconsulent. Het hooge gezelschap tijdens den rondgang door de fabriek.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 4