Kerk- en Schoolnieuws. Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws Klaas de zoon van den Molenaar KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 3 Mei in dag- en avond- vertooning HET LAND VAN DEN GLIMMACH operette van Fr. Lehar. Dinsdag 5 Mei OPVOERING VAN HET ZEVENDE GEBOD, tooneelspel van Herman Heyermans. AARDENBURG. Voordracht. Onze vroegere dorpsgenoote Me). M. S. L. Trapman, onderwijzeres te Melissant, komt voor op de voordracht voor onderwijzeres aan de Openbare Lagere School te Veere. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 21 April. De volgende vonnissen werden uit gesproken wegens overtreding van 's Rijks belastingwetten C, D. d. R., 46 jaar en I. J. v. d V„ 35 jaar, arbeiders, beiden te Bier vliet, ieder f 15 s 5 d. h Ph. L., 23 jaar, landbouwer te Watervliet, f 30 s 15 d. M. A. J., 31 jaar, landarbeider te Zuidzande, f 30 s 15 d., P. G. de L, 22 jaar en C. D. d. L„ beiden ar beidster te Aardenburg, ieder f 15 s 5 d. Baanwedstrljden te Oostburg. De uitslagen van de Zondag op de wielerbaan te Oostburg gehouden wed strijden zijn: Sprint: Danneels, Heslinga, Matena, De Greef. Achtervolging: De Kuysscher-Veger loopen Grundhal Hansen-Christensen in. Klassementwedstrijd: Heslinga, De Greef, Thys en Bradt. 70 km koppelwedstrijd: 1. DeKuys scher-Veger; 2. De Greef-Thvs; 3. G. Hansen-Christensen; 4. Alexander- Bradt; 5. Matena-Hesllnga; 6. Danneels- v. d. Bos. De Denen Hansen Christensen pro testeerden tegen 'n besluit van de jury en verlieten de baan. Het publiek gaf door gejoel en gefluit eveneens zijn mis noegen te kennen. M. Crt. Duivensport. Duivenvereeniglng .Nog Sneller" te Breskens. Uitslag prijvlucht Moescroen op Zondag 26 April j.l. Ie Wisse Cz., 2e I. de Jonge, 3e en 7e A. de Jonge, 4e J. de Vuijst, 5e, 10e, 35e en 44e W. Klaaijsen, 6e, 33e en 45e Bruijnooge, 8e en 41e M. de Visser, 9e en 34e Iz. Klaaijsen, 11e Bondewel, 12e G. Boekhout, 13e, 23e Faas Mz„ 14e M. Koole, 15e Joh. Carels, 16e P. Jacobs, 17e G. v. Grol, 18e, 24e 31e Rookus, 19een29Risseuw, 20e en 42e A. Vermeulen, 21e en 25e Jn Pleijte, 26e Iz, Leenhouts, 27e en 39e Dusardeijn, 28e en 37e P. Haartsen 30e J. Wisse, 32e A. Versprille, 36e, J. Maas, 38e J. Faas, 40e G. Pleijte, 43e Verberkmoes. ld. prijsvlucht Breuteil op Zondag 26 April. Ie J. Maas, 2e en 21e Jn Pleijte, 3e M. Visser, 4e, 10e en lie W. Klaaij sen, 5e J. Baden, 6e en 21e Jn van Gijs, 7e A. Vermeulen, 8e Dusardeijn, 9e I. de Jonge, 12e en 13e P. Jacobs, 14e J. van den Broecke, 15e Bonde wel, 16e Schippers, 17e E. Klaassen, 18e Dierx, 19e Jn Quaars 20e Iz. Klaaijsen. Duivenvereeniging „Eerste de Beste" Schoondijke. Prijsvlucht Moescroen 26 April j.l. Ie en 16e W. Blaakman, 2e, 5e en 11e Dobbelaere, 3e Schijve, 4e. 6e, 8e, 10e, 15e J. de Hullu, 7e, 13e, 21e J. de Jonge, 9e, 20e Iz. Tellier, 12e F. Blok, 14e A. de Coninck, 18e J. Moe- laert, 19e Mabesoone, 22e Risseeuw. SLUIS. Duivenvereeniging „Recht voor al len" alhier. Prijsvlucht uit Breteull op Zondag 26 April 1936 over een af stand van 200 K.M. Prijswinners waren Ed. Baert le. 5e, 8e, 23e. 38e, O. de Meijer 2e, R. van de Voorde 3e, 27e, 37e, W. du Fossé 4e, 6e, 14e, A. Dhondc 7e, I. Sanders 9e, P. Loua- gle 10e, W. Boonman 11e, 21e, J. Focke 12, 25; P. van Grol, Retranche- ment 13, 31; J. van Balkom 16, 30. 35: J. van Hoorn, Retranchement 17, 20, 29; R. van Weijnsberghe 18; P. Visser 19; J. Wage 22 laatste duif; P de Smit 24, 26; P. Maenhout 28; A de Baets 32; L. Dhondt 33, 34, 39; M. van de Bussche 40. BRESKENS. Verloting H. O. V Laatste verantwoording. N. N. 5 pak Bruinkool-briketten, N. N. 100 K.G. Kolen, D. L Verchroomd schemerlampje, A. L. Souvenir Peli- kaanvlucht, P. v. L. Boterwarmer, kleedje, vaas, aschbak, P. v. P. Jas- beschermer, W. D. Haardstel, Kalen der, B. Bretons aaidewerk Inktpot, B. Spaans aardewerk drlnkpul. J. S. paar Handbeschermers, J. S. Koffiefilter, J- S. Etui met 6 lepeltjes. Trekking op Vrijdag 1 Mei in het clublokaal om 7 uur. BRESKENS. Raadsvergadering. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering, onder voorzitter schap van den Burgemeester, waren met kennisgeving afwezig de heeren H. Brand, P. Notebaart en P. J. van de Sande. Enkele ingekomen stukken worden zonder discussie's aangenomen, waar onder een voorstel tot opheffing van de Commissie van Toezicht op het L.O. In verband met de gewijzigde re dactie der Drankwet, wordt het Ver gunningsrecht gewijzigd. Voorgesteld wordt Art. 10 der Alg. Politieverordening aan te vullen met de bepaling dat het verboden is op andere dagen dan op Donderdag te venten, tenzij met gedrukte stuk ken, voedingsmiddelen, manufactu ren, planten of levende bloemen, of met vergunning. Na eenige bespre kingen wordt deze bepaling aldus geredigeerd. De VOORZITTER licht toe, dat men door deze bepaling verkapte bedelarij hoopt tegen te gaan. Verder wordt besloten, om aan de minder gewenschte toestanden op het Veerplein een einde te maken en een artikel in te lasischen dat luidt ,als volgt: Het is verboden in het openbaar het vervoer van (een) personen (persoon) tegen betaling aan te bieden, tenzij men zich in of naast het voertuig bevindt, waar mee het vervoer kan geschieden. Naar aanleiding van een onlangs plaats gehad hebbende brand in een garage, stellen B. en W. aan den Raad voor den garagehouders te verplichten bij iederen ingang duide lijk zichtbaar de woorden: „Verbo den te Rooken" aan te brengen. Bovendien een door B. en W. te keuren brandbluschtoestel te heb ben. De Raad gaat hiermede ac- coord. Een nieuw art. 60 wordt aan de Alg. Politieverordening toegevoegd. Tegen de redactie zooals B. en W. het voorgesteld hebben heeft de heer VASSEUR bezwaar. Volgens dit artikel zou een stilstaand voertuig in de kom der gemeente niet voor zien moeten zijn van lantaarns. De heer VASSEUR vindt dit zeer be zwaarlijk. Daarvoor is de straatver lichting te onvoldoende. Volgens spreker levert een dergelijke bepa ling gevaar op voor het verkeer. De heer VERDUIJN steunt hem hierin, terwijl de heer CARELS op merkt, dat de voertuigen binnen een bepaalde afstand van een lichtpunt onverlicht konden blijven. Weth. BINS steunt dit voorstel Art. 60 wordt in dezen zin gewij zigd en aangenomen. De heer VERDUIJN wil handha ving van het artikel der Politiever ordening betreffende dansen in 't openbaar, 's Zaterdagsavonds wordt door de jeugd op de maat van een draaiorgel uit één der café's, buiten op straat gedanst. De VOORZITTER dankt de heer Verduijn voor zijn mededeeling en zegt dat daar voortaan op gelet zal worden. Aan de hand van art. 35 vraagt de heer VERDUIJN of het niet mogelijk zou zijn een urinoir te plaat sen, b.v. op het Spuiplein. Zijn in ziens is dat noodig. De heer CARELS is het met hem eens. De VOORZITTER noemt de be zwaren hieraan verbonden, maar zegt spoedig onderzoek toe. Op een vraag van den heer CA RELS of men hiervan de uitslag de volgende vergadering kan hoo- ren, antwoordt de VOORZITTER bevestigend. De VOORZITTER deelt den Raad mede dat voortdurend klach ten binnenkomen over de ellendige toestand die de woonwagenbewoners op de z.g. „Oude vuilnisbelt" te weeg Ifrengen. Omwonenden hebben bijzonder veel hinder van het „kamp' en er dient zoo spoedig mogelijk verandering in te komen. B. en W. hebben een terrein gevonden aan den Langeweg en stellen voor aan de Raad een weide van den heer A Wisse te huren en een deel daarvan in te richten als woonwagenkamp De heer TAZELAAR wil deze ge legenheid niet laten voorbijgaan Besloten wordt B. en W. deze zaak verder te doen regelen. Hierna is aan de orde een voorstel van den heer CARELS om de naam! Spuiplein te wijzigen in Mevrouw van Zuijen-piein; dit ter nagedachte nis en dank aan alles wat wijlen Mevr. v. Zuijen voor onze gemeente i S' gïewee s t De heeren BINS en VASSEUR vinden het plan zeer sympathiek. Doch eerstgenoemde wil hierover graag nog eens van gedachten wis selen en nadat de vergadering eeni- gen tijd geschorst is werd besloten dit voorstel om preadvies naar het College van B. en W. terug te zen den. Bij de rondvraag wordt door den heer VERDUIJN geïnformeerd wan neer de nummers der graven op het nieuwe kerkhof geplaatst zullen wor den. De VOORZITTER zegt, dat het volgende week zal gebeuren. Op een vraag van den heer VAS SEUR omtrent het verhoogen der huurwaarde van een aantal woningen antwoordt wethouder BINS, dat de Gemeente daar niets tegen doen kan, dan alleen met klem tegen genoemde verhooging te ageeren. Hierna wordt de vergadering on der dankzegging gesloten. BIERVLIET. Uitvoering. Naar wij vernemen heeft Zaterdag avond alhier de Concordia-Band haar eerste uitvoering gegeven onder lei ding van den heer Jas. Anthonissen. Deze avond mag bijzonder geslaagd genoemd worden. Daar deze Band nog slechts 5 maanden bestaat, kunnen wij met groote tevredenheid mededeelen, dat alle ten gehoore gebrachte num mers zeer vlot werden gespeeld. Het publiek betuigde dan ook door een daverend applaus haar goedkeuring. Aan dezen avond werkte belangloos mede de welbekende chasonnier A. Kaan uit Ternezzen, die zich ook door de bijvalsbetuigingen van het publiek voor zijn prestaties zag beloond. Na afloop werd dit muzikaal feest met een zeer geanimeerd bal besloten, het welk tot in de kleine uurtjes voortduurde. SLUIS. Goed voorgaan.1 Ieder weggebruiker weet, hoe het verkeer op bochtige gedeelten van wegen vaak onveilig wordt gemaakt- door houtgewas dat het uitzicht soms geheel belet. We merkten tot onze vreugde op, dat bij de bekende scherpe bocht in den weg Draaibrug-Sluis bij het Pen sionaat een heg, diezoo n verkeers- hinder veroorzaakt, is afgeknipt, zóó, dat de toestand daar veilig is gewor den. We vernemen dat voor deze verbe tering de Directie van het Pensionaat welwillend haar toestemming had ver leend op een eenvoudig verzoek van wege den Provincialen Waterstaat; bovendien vernamen wij, dat ook in een bocht meer nabij Sluis nog een dergelijke verbetering zal ontstaan door de vriendelijke medewerking van den heer A. J. Fossée aldaar. Huidel Goed voorgaan doet goed volgen! Van Sluis begint de victorie. Luchtbeschermingsdienst. De heer J. Wage alhier is aangewezen als hoofd van de afdeeling brandweer van de afdeeling luchtbeschermings dienst alhier. Verkooping. Ten overstaan van Notaris H van Mazijk werd alhier voor de erven van Mej. Wed. L Contant-Boogaart pu bliek verkocht een woonhuis met aan - behooren, erf en tuin te Sluis aan de Oude Kerkstraat, groot 68 c.A. Kooper werd de heer J. Verhage alhier, voor f 1000.— IJZENDIJKE. Verplaatsing. De maréchaussée J. A. Sepers van de brigade alhier is overgeplaatst naar de brigade te Eindhoven, terwijl bij de brigade alhier is aangekomen de maré chaussee H v. d. Bergh van het depót te Apeldoorn. 167. En bij het slot pakte vader Lijsje en Lijsje pakte moeder en moeder pakte Klaas en Klaas pakte Krelis en op een hoopje bleven ze het slot uit staan hossen. „Wel, wel, wel!" klonk'ineens de stem van oom Rink in de deurope ning. „wat een plezier, wat een ple zier". „Kom binnen, oom Rink," riep Klaas, „komt U binnen; ik wacht al op U". „Rink," zei vader, „Klaas was zoo blij, dat hij een paar dagen met je mee mag, dat hij zijn harmonica al klaar heeft gezet om mee te nemen. Die is. dus wat van plan". SCHOONDIJKE. Emmabloemcollecte De opbrengst van de Emmabloem collecte, verleden week gehouden, be droeg f 45,35. OOSTBURG. Simultaanschaak. Vrijdagavond speelde den Heer I. Ris- seeuw-Brakman simultaanschaak tegen 15 leden van de Oostburgsche Dam-en Schaakclub alhier. Na 3uur spelen waren alle partijen door hem gewonnen. Buitengewone vergadering. Zaterdag hield de Vereeniging van oud-leerlingen aan de landbouw-cur- sussen in Z.-Vl. W. D, een buiten gewone vergadering bij den heer Mabe soone alhier, onder voorzitterschap van den heer J. le Clercq. Het betrof hier de bespreking van een In het laatst van Juni te houden excursie naar Maastricht, voor een bezoek aan de Staatsmijnen en naar Luik voor een bezoek aan de Melotte- fabrieken, alsmede eenige bekende paardenfokstallen. Hiertoe werd be sloten. De heer Zwagerman besprak een instelling van een bedrijfsstudiegroep. Getracht zal worden deze in het leven te loepen. De heer A. Lako hield een leer zame causerie over het paard. AARDENBURG. Raadsvergadering. Vrijdag 24 April, des namiddags 3 uur, kwam de Raad in voltallige zitting bijeen. Notulen. Na opening en de gewone vraag van den VOORZITTER of iemand aanmerkingen had omtrent de no tulen, merkte de heer CATSMAN op, dat er niet nauwkeurig genotu leerd is, dat de heer Lippens wel was vóór restauratie van het raad huis, maar niet voor het luxieuze plan van B. en W. maar er toch zijn stem aan gegeven heeft. In het bezwaarschrift door Mevrouw van den Broecke en spreker ingediend bij Ged. Staten is de houding van den heer Lippens ook naar voren gebracht, waarom hij het wenschelijk acht dit ook juist te notuleeren, het welk hem beloofd wordt. Ingekomen stukken. Aan de vergadering worden mede gedeeld a. een besluit van G. S. houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot den verkoop van boomen en b. de goedkeuring om een leening van f 10.000 aan te gaan voor di verse werken. Naar aanleiding van deze zaak zegt de heer CATSMAN het te be treuren, dat H.H. Ged. Staten hun goedkeuring daaraan hebben kun nen .geven. Het past hem niet critiek uit te oefenen op de handelingen van G. S„ maar wel wil hij naar voren brengen, dat in deze zijns in ziens voor de financieele belangen van Aardenburg toch nog al be langrijke zaak, H.H. Ged. Staten het niet noodig geoordeeld hebben 168. „O," zei oom Rink, „dat is goed, Klaas, ik houd ook wel van een deuntje. Speel maar op, jongen". En Klaas begon weer. „Jonge, jonge, Klaas," Zei oom, „jij kan toch aardig spelen hoor. Daar kunnen we aan boord plezier van beleven. Neem dat ding maar gerust mee. Toe Klaas, speel dat mooie lied nog eens van de zee". Klaas begon en mooi was het; allen waren even stil en dachten aan de groote, wijde zee, waar vele mannen hun broc.d op verdienden met visschen. nadere inlichtingen in te winnen bij de 2 protesteerende raadsleden; wel hebben zij dat gedaan bij B. en W„ maar niet bij de opposanten. Subsidie muziek. Op voorstel van B. en W. wordt op de gewone voorwaarden aan de Koninklijke Muzieksocl,tcit Aarden- burgsche Fanfaren" f 350 subsidie voor 1936, zonder hoofdelijke stem ming toegestaan. Wijziging begroeting 1935 en 1936. Een wijziging in de begrootingen van 1935 en 1936 worden goedge keurd, zooals, die door B. en W. zijn voorgesteld. Ontslag fijn benoeming onder wijzeres. Met het oog op haar aanstaand huwelijk wordt aan mej. J. Wage op haar verzoek, eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de open bare. school met ingang van 16 Mei. Om in de vacature te voorzien is door B. en W. het volgende drietal opgemaakt 1. Th. A. H. Crassaarts 'te Af- ferden (L.) 2. M. D. M. Rijsterborch te Vrij hoeve Capelle. 3. M. A. van Rossum te Har dingsveld. Naar aanleiding van deze voor dracht en het daarbij overgelegd rap port van het Hoofd der school, vraagt Mevr. VAN DEN BROECKE iets in het midden te mogen bren gen en wel dit: uit het gemeld rap port blijkt, dat, streng genomen, de voordracht eigenlijk maar uit één persoon bestaat, daar het zoo goed als zeker is, dat nummer 2 en 3 öf een benoeming niet zullen aan nemen, öf hier maar zeer korten tijd in betrekking zullen zijn. De raad is dus wel heel erg gebonden. Feitelijk blijft er maar één benoem bare sollicitant over. De VOORZITTER geeft dit toe. Er is moeite genoeg gedaan om meer gegadigden te krijgen, maar het is niet gelukt. Tot stemming overgegaan wordt met algemeene stemmen benoemd mej. Th. A. H. Crassaarts te Af- ferden in Limburg, met ingang van 16 Mei 1936. Slooping gymnastieklokaal en in richting van een nieuw Ickaal- De VOORZITTER deelt mede, dat het oude gymnastieklokaal ge vaarlijke teekenen van verval begint te vertoonen. Een stuk plafond is eenigen tijd geleden naar beneden getuimeld en de muren toonen ver vaarlijke scheuren. Het Hoofd der school durft er niet meer in werken, waarom B. en W. voorstellen het af te breken. Om een nieuw lokaal te verkrijgen stellen B. en W. voor twee ledig staande lokalen aan de noordzijde der openbare school tot een lokaal te maken en daarin dan gymnastiekonderwijs te doen geven. Mevr. VAN DEN BROECKE: Dit plan heb ik reeds voor enkele jaren geopperd, maar er is toen niet aan doorgewerkt. Spr. vraagt om dat lokaal dan zoo in te richten, dat

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 2