noon DeNieuweGeneeskunde Sigarenbandjes Albums Gevraagd te Breskensi Rechtszaken. Gemengd Nieuws Klaas de zoon van den Molenaar 350 scheepston Lessinische steenslag 2-3 c.m. 350 ton Basalt- of Lessinische Steenslag 2-3, Modebladen H. A. DE SMIDT-de Vlieger Naaimachines en Onderdeelen, W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. Standaardwerk van Dr DUBOIS Hooger beroep. De landbouwer E. G. te Sluis (Sint Anna ter Muiden), heeft hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oostburg, waar bij hij werd veroordeeld tot een boete van f 100,wegens uitvoer van aard appelen van Nederland naar België. Door den ambtenaar van het O. M. is eveneens hooger beroep aangeteekend. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 31 Maart. De volgende personen waren ge dagvaard D. F 19 jaar, venter, wonende te Biervliet, wegens mishandeling van J. J. van der Velde te Biervliet op 1 januari 1.1. door hem te slaan. Eisch 14 d. gev. straf, uitspraak id. E. v. D., 42 jaar, huishoudster te Diest (België) wegens het uitlokken van diefstal van een vloermat, toebe- hoorende aan A. J. Haartsen te Schoon- dijke op 18 Febr. 1.1 Eisch 10 dagen s f 25, uitspr. id. J. P. R., huisvrouw van G. L. v. d. B., 23 jaar te Schoondijke, wegens beleediging van Ch. L. van den Bos sche te Schoondijke, op 22 Febr. 1.1. Eisch 5 dagen s f 10, uitspr. id. F. J. V., 28 jaar, te Biervliet, we gens diefstal van een rijwiel, toebe- hoorende aan Johannes Vermeulen te IJzendijke, op 23 Nov. 1.1. Eisch 3 mnd. gev. straf, uitspiaak 2 maanden. Mr Lamaire vroeg verzachte om standigheden en clementie. Een in leven zijnde onbekende soldaat.— In den zomer van 1917 werd er op het station van Lyon een Fransche soldaat aangetroffenklaar blijkelijk uit Duitsche gevangenschap ontsnapt die onsamenhangend sprak en niet meer wist wie hij was. De foto van den man werd in de bladen ver spreid en er meldden zich vele menschen aan, om zich het lot van den ongelukkige aan te trekken. Een van hen is mevrouw Lemay, die zeide in hem haar echtgenoot te herkennen. De man, die nog altijd ,n het Parijsche ziekenhuis vertoeft, waarin hij in 1917 is opgenomen, zal nu juist deze week een ontmoeting met mevrouw Lemay hebben in het villatje te Vincennes, waar hij volgens haar zeggen als haar echtgenoot met haar heeft geleefd. De doktoren willen beproeven of deze ont moeting misschien het geheugen van den levenden onbekenden soldaat zal wakker roepen. Smokkelarij van cocaïne.— Bij een in de woning van zekeren P. V. aan den Tegelschenweg te Venlo ge dane inval heeft de recherche aldaar een belangrijke cocaïne-smokkelarij ont dekt. Bij de politie bestond het vermoeden dat V. zich met cocaïne-smokkelarij bezig hield, waarop een gunstig tijdstip werd afgewacht om een inval in zijn woning te doen. Gisteravond werd hiertoe besloten, nadat de woning was omsingeld. De politie trof er, behalve de huisgenoo- ten, twee vreemde personen aan; dit bleken zekere W. uit Roermond en C. uit Steyl te zijn. Zij werden evenals V. gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Bij een huiszoeking in de woning van V. werd een flesch, waarin zich klaarblijkelijk cocaïne had bevonden, ontdekt en in de W. C. trof de politie later een hoeveelheid cocaïne aan, die door de smokkelaars bij de komst van de politie was weggeworpen- Toen uit het onderzoek bleek dat de cocaïne van C. uit Steyl afkomstig was, werd de politie aldaar verwittigd, waar na in de woning van C. een onderzoek werd ingesteld. Dit onderzoek leverde echter geen resultaat op. Hierop be gaven zich een inspecteur en een re chercheur naar Steyl, waar opnieuw huiszoeking werd verricht. Toen wees een der huisgenooten de plaats aan, waar de cocaïne verborgen was n. I. onder een emmer met brandstof. In een flesch bleek nog een pond cocaïne te zijn; de smokkelwaar werd in beslag genomen. Uit het onderzoek is gebleken dat de in beslag genomen cocaïne was ver- valscht, en de smokkelaars door de verkoopers van het verdoovende mid del. die waarschijnlijk in Duitschland gezocht moeten worden, bedrogen zijn. In verband daarmee zouden de smok kelaars, die zich thans nog in arrest bevinden, waarschijnlijk op vrije voeten gesteld worden. Verduistering. De politie heeft Zaterdag zekeren T. V., goudsmid van beroep en wonende in Den Haag, ge arresteerd. Verscheidene winkeliers en leveranciers (in totaal 18 personen) hadden bij de politie aangifte gedaan van verduistering van gouden horloges. Gebleken is, dat V. deze horloges het zij in consignatie, hetzij ter reparatie kreeg. Hij maakte er gewoonte van de hem op deze wijze toevertrouwde voor werpen naar de Bank van Leening te brengen. V. heeft bij de politie een volledige bekentenis afgelegd. Hij wordt in verband met het onderzoek nog vastgehouden. De inbraken in het Gooi. De te Blaricum door de rijksveldwacht ge arresteerde woonwagenbewoners de gebr. V. blijken bij meer inbraken in het Gooi te zijn betrokken dan zij hebben bekend. Nasporingen hebben ertoe geleid dat zij ook schuldig zijn aan diefstal len te Bussum en Hilversum. Zij heb ben het vooral gemunt op vitrage, loopers, vloermatten, kleedingstukken en dergelijke. Het is gebleken, dat een der broers een huis aan het inrichten is in de Kemperstraat in den Haag waar hij sinds kort gevestigd is met een vrouw uit de Rubroekstraat te Rotterdam. De Rotterdamsche en Haagsche politie onderzoeken, in sa menwerking met de Gooische rijks wacht, of deze vrouw ook werkzaam is bij de inrichting van het roofnestje. De jonge mannen hebben nog twee broers en enkele vriendenwoonwagen bewoners uit Leiden, die voor hen werkzaam zijn. De gevolgen van de diefstal van den looper te Blaricum waaromtrent dezer dagen is bericht, hebben in elk geval ernstige stagnatie veroorzaakt in dit wijdvertakte stoffeeringsbedrijf. Auto-ongeluk bij Leuven. Te Winxele, bij den Yzeren Berg, aan den weg van Brussel naar Leuven, is een auto, bestuurd door een te St. Joris-Winghe wonenden slachter, te gen een langs den weg staanden boom te pletter gereden. De menschen in den wagen, drie mannen en een vrouw, werden uit het voertuig geslingerd. De mannen waren onmiddellijk dood, de vrouw is nog naar een Leuvensch ziekenhuis gebracht, waar zij overleed. Brand te Werkendam. Zon dagavond omstreeks half negen is brand ontstaan in de schuur van den land bouwer P, Ippel, gelegen aan denVis- schersdijk te Werkendam. Het vee wist men nog bijtijdt te redden, be houdens twee kalveren en eenige var kens die in de vlammen zijn omgeko men. Toen de plaatselijke brandweer ar riveerde was de schuur inmiddels af gebrand en was het vuur overgeslagen naar een groote strooschelf van den landbouwer M. Ippel, die eveneens totaal verbrandde. De brandweer wist niet dan met de grootste moeite de aangrenzende gebouwen te behouden. Door een tramwagen overre den. Maandag is te Amsterdam een ongeveer 65-jarige vrouw, wier identi teit de politie nog niet heeft kunnen vaststellen, op de Stadhouderskade voor de ingang van het Vondelpark door een motorwagen van de tram aangereden. De vrouw had vermoedelijk de bel- signalen, die de trambestuurder gaf, niet gehoord; zij werd tegen den grond geworpen en bleef met een zwaar bloedende hoofdwonde en vermoede lijk een hersenschudding bewusteloos op straat liggen. In ernstigen toestand door N. Kannegieter. 155. ,,En nu zitten we eindelijk hier gezond en wel. En Klaas is weer terug. Schenk nou nog eens in, moeder, dan ga ik weer gauw naar boord terug en geef Klaas nu maar geen straf verder, want hij heeft al straf genoeg gehad. Er zou uif hem een flinke zeeman groeien, dat heb ik wel gezien, als hij dat zou worden. Maar molenaar wordt Klaas, nietwaar Kees?" Baas Draaier knikte van ,,ja" en liet toen oom Rink uit, die met een vroolijk „goedenmid- dag" verdween. 156. Toen oom weg was, wist moeder maar niet, hoe ze haar jongen moest verwennen. Ze was zoo blij dat hij er zoo goed was afgekomen, dat ze boterhammen voor hem sneed met dik boter en suiker er op en heete melk, opdat hij maar niet ziek zou worden van dat vallen in zee. Nu, Klaas liet zich alles heerlijk sma ken. Boterhammen lustte hij toch zoo graag. „En dan gauw onder de wol," zei moeder, „lekker slapen van al de doorgestane angst". is zij in het Tesselschade-Ziekenhuls opgenomen Boerderij uitgebrand. Gister ochtend is brand uitgebroken in de boerderij van den heer J, I. L., Eind hoven, gelegen op den dijk achter het dorp Zevenhuizen. De brand is ver moedelijk ontstaan door een lek in de schoorsteen. Het rieten dak stond weldra in lichte laaie, waarna de vlammen zich ook aan de boerderij mededeelden. De brandweer van Zevenhuizen, die het vuur bestreed, kon niet voorkomen, dat de boerderij geheel is uitgebrand. Het vee kon worden gered. De scha de wordt door verzekering gedekt. Poging tot inbraak. Zaterdag nacht is in de juwelierszaak van den heer J. Repko te Winschoten een poging tot inbraak gedaan. Om vier uur 's morgens heeft een onbekende de ruit van de zaak met zeep inge smeerd en gepoogd de ruit te ver wijderen. Toen de ruit gedeeltelijk uit de lijst was gelicht, is de dief vermoede lijk gestoord. Zondagochtend is de ruit weer in de lijst geplaatst en voor de veiligheid is er nog een luik achter bevestigd. Deze voorzorgsmaatregel bleek niet overbodig, want in den nacht van Zondag op Maandag heeft de dief weer een bezoek aan het perceel gebracht. Door het luik zag hij zich vermoedelijk in zijn pogingen belem merd en met achterlating van een bus zeep en een snij-apparaat is hij vertrokken. Korenmolen afgebrand. Gister nacht is de korenmolen ,,de Kievit," staande aan de Tolstraat te Meer kerk, door brand verwoest. De mo len, die in eigendom toebehoorde aan de familie Kievit, bestond dit jaar juist een eeuw. De laatste jaren was dy korenmolen lil e t meer in bedrijf. De eigenaar woonde apart van den molen. Er waren dan ook noch meubelen, noch meelvoorraden in den molen aanwezig. Omtrent het ontstaan van den brand tast men in het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. Mijn hartelijken dank aan allen die hun belangstelling hebben betoond op Woensdag 25 Maart. Iz. DE HULLU, Oud-Dijkgraaf. Schoondijke, Maart 1936. Het Bestuur van het Calami- teuze Waterschap OUD EN JONG BRESKENS vraagt inschrijvin gen voor de levering en het vervoer van De voorwaarden liggen ter in zage bij den Ontvanger-Griffier en de Waterbouwkundig Ambte naar van het Waterschap. De biljetten moeten worden ingeleverd vóór of op 7 April 1936, des middags vóór 12 uur bij den Ontvanger-Griffier van het Waterschap. Iz. P. BECU, Dijkgraaf. H. J. WEIJKMAN, Ontvanger-Griffier. N.V. VisctaeelfalrietBii en GarnalBiiclrogerijen „Zeelaniia" Breskens Bilthoven Tel. 38 Tel. 2434 De Diiectie van bovengenoemde N.V. deelt door dezen mede dat de heer L LIJK als Directeur van bovengenoemde N.V. met in gang van 27 Maart eervol uit zijn functie is ontslagen. Tot Gedel. Commissaris is be noemd de heer J. A. EEKHOUT, terwijl de Heeren P. BAAS en Iz. DE KOOKER respectieveli)k zijn aangesteld als bedrijfsleider en Chef expediteur. De Directeur: JAN H. HEIKENS Jz. Het Bestuur van het Waterschap GROOT- EN KLEIN BAAR- ZANDE vraagt inschrijvingen voor de levering en het ver voer van naar keuze van het Bestuur. De voorwaarden liggen ter in zage bij den Waterbouwkundige van het Waterschap. De biljetten vergezeld van monster moeten ingeleverd worden vóór of op 4 April 1936, des middags vóór 12 uur. D. H. VAN ZUIJEN, Dijkgraaf. H. J. WEIJKMAN, Ontvanger-Griffier. H QEEN KIESPIJN wm Zenuwkoorts, Spierpijn en Fleuricijn in het hoofd, Influenzapijnen kunnen blijven bestaan na het ge bruik van enkele KOORTSPOEDERS van H. VAN AKEN Apotheker-Specialist te Selzaete. PRIJS PER DOOS f 0.60 Eischt rond het doosje de handteekening „H. van Aken" Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Importeur SCHULTE THIEME Postbox 55, Middelburg. 9V De allernieuwste voorhanden. E. BOOM-BLIEK, Breskens. Zie in het nummer van de Breskensche Courant van Vrijdag 3 April a.s, de rege ling van de huldiging van Burgemees ter D. H. van Zuijen. BEKENDMAKING. te Schoondijke, IJzendijksche weg, beveelt zich beleefd aan voor de levering van alle soorten zooals Olie, naalden, enz. Ruime keuze uit voorraad. Overal aan huis te ontbieden, Reparatiën spoedig en billijk. Wij ontvangen steeds nieuwe zendingen in DAMES-MANTELS - COMPLETS, Zijden- en Stoffen JAPONNEN, Kinderkleeding, Blouses, Rokken, enz. Aanbevelend, E. Boom-Bliek, Breskens met bergruimte, waar groot handel in verfwaren kan gedreven worden. Brieven met huurprijs aan H. LUTEIJN, Noorderhaven 13a te Rotterdam. H.H. Landbouwers! TE KOOP: gebruikt, doch in goeden staat: 2 Zaaimachines 2 M. 2 Ontroomers; 1 Tuimelkarn; 1 Bietensnijder (Vleeschouwer). A. LEtNHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens 61, Telef. 50. Hollandsche vertaling 150ste Uitgave SPECIALE AANBIEDING voor de lezers van dit blad BEVATTENDE: c.a. 700 bladzijden tekst! 130 gekleurde af beeld ingen 1 Eén gekleurde anatomische atlas van het menschelijk lichaam. Eén gekleurde atlas van genees krachtige planten. De erkend éénige juiste vraag baak bij elk ziekteverschijnsel. ONMISBARE RAADGEVER voor U en Uwe HUWBARE kinderen. Geen enkele publicatie op medisch ge bied trekt in zoo sterke mate de aan dacht als dit bij uitstek goed gedocu menteerde en geïllustreerde prachtboek. Op élke vraag het goede antwoord 1 1 Voor élk verschijnsel het juiste middel 11 Toezending van „De Nieuwe Geneeskunde" geschiedt franco in DISCRETE VERPAKKING na ontvangst van postwissel ad f 1,(EEN GULDEN) aan de N.V. v.h. ANDREOLI (Afd. Uitgeverij) Merellaan 4, den Haag of na overschrijving van dit bedrag op post-giro 183457 of onder rembours ad f 1,35. Bij bestelling vermelden Bresk. Crt.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3