SCHAATSEN KO GGETJ E Oldsmobile W. WOITTIEZ ZONEN, BRESKENS Etern itmateriaal. Fill PUTTEN k VROON, Breskens, Tel, 32 Wekeiijksche Belfast De Kon, Drukkerij „Cadsandria'1 te Breskens D, Haartsen-de Visser, Boekhandel E.Boom-Bliek Kleine Advertenties WOONHUIS Fa. PIET ROEST JAN ROEST Sumajo-Bioscoop - Breskens De Man met de Wassen Beelden „De Spookmijn". Bloemen van Hawaï en Op de Planken. ^ooVus ^resVetts Enz., Enz. Voetbalexpert HOOFDAGENT Hercules is onverslijtbaar. Wij hebben dat in Overals, Jassen en Broeken, ook zeer sterke en beste Manchester Broeken, zeer goed passend model, Fluweelen en Stoffen Jongensbroeken korte pijp, ook beste Rijbroeken met bijpassend verstelgoed. W J LEÊNHOUTS, ANTON ROEST I. A. LUTEIJN Groote sorteering Paascheitjes! de wagen, die alles voor heeft. Door het ijs gezakt. Woensdagmiddag zijn twee dames, die schaatsen reden op een sloot achter de Breedelaan te Bussum, door het ijs gezakt. Zij stonden tot haar hals in het water. Drie kape laans, die ook van de schaatsen- sport genoten, schoten te hulp en wisten met stokken de dames op het droge te brengen. Een vierde rijder, die eveneens hulp wilde ver- lcenen, geraakte daarbij zelf in het wak. Hij kon gered worden. Vermist meisje terecht. Sinds nieuwjaar werd te Goes een 16-jarig meisje vermist. Vermoed werd dat zij geschaakt was. Dezer dagen heeft de Maastrichtsche po litie haar gevonden in gezelschap van den 26-jarigen v. P. Beiden zijn naar Goes overgebracht. Het meisje is aan de ouders teruggegeven en v. P. is in arrest gesteld. Brand. Woensdagmiddag is brand uitge broken in een hooiberg van den weehouder N. van Leeuwen aan den Nieuwdorperweg te Reeuwijk. Het vuur had zich reeds mede gedeeld aan de met riet gedekte veestalling. De inmiddels gealar meerde motorspuit wist de schuur te behouden. Het vee werd ijlings losgesneden en de weide ingejaagd. Twee hooibergen zijn afgebrand. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. Brand te Zandvoort. Te Zandvoort is brand uitgebro ken in de woning van den heer E. Bol, gelegen in het wandelpark Kost- verloren. Het vuur greep snel om zich heen en toen de brandweer ar riveerde, viel er niets meer te redden De woning is geheel afgebrand. Ook de inboedel ging verloren. Ver zekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door een petroleumtoestel, dat in brand is geraakt. Auto tegen boom gebotst. Gisternacht huurde de 20-jarige S. L. te Middelburg bij een der taxi-ondernemingen een wagen. De eigenaar had wel eenig bezwaar omdat telkens mistbanken kwamen opzetten. Afgesproken werd dat 2 chauffeurs in den auto zouden mee rijden. Men reed in de richting van Nieuw- en St. Joosland bij de laatste bocht voor die plaats, kwam men weder in een mistbank en mede door de gladheid van den weg, geraakte de besturenden chauffeur de macht over zijn wagen kwijt en reed met vrij flinke vaart tegen een boom op. De wagen werd deerlijk gehavend. De chauffeur, die «tuurde, kwam met den groot en schrik vrij, de andere chauffeur kreeg een hersenschudding en de passagier bleef gewond in den auto zitten. Telefonisch ge waarschuwd, kwam de taxiondeme- mer zelf ter plaatse en bracht de drie mannen naar het Gasthuis te Middelburg. Hier is L. hedenmor gen aan de gevolgen overleden, terwijl de tweede chauffeur, S. ge naamd. daar ter verpleging is opge nomen en de andere, V., huiswaarts kon keeren. M. Crt. Late nieuwjaarswensch. Een Rotterdamsche familie zond in het eind van December een nieuw jaarswensch aan kennissen te Schie dam. Dezer dagen is het visite kaartje te bestemder plaatse aan de Broersvest aangekomen, maar over Yokohama, een eenigszins ongewone route. Onafgestempeld was het blijkbaar in de Japansche hoofdstad gearri veerd, waar de eerste stuurman van het s.s. Serooskerk er zich over ontfermd heeft, er een Japanschen postzegel op heeft geplakt, zijn naam er achter op geschreven en het weer in de bus heeft gedaan. Om de Japanners, die als matigheids apostelen waarschijnlijk hooit van Schiedam hadden gehoord, het pad te wijzen, had hij er ter verdui delijking bijgeschreven: via Siberia. Toen het kaartje weer eenmaal in Schiedam was aangekomen, heeft de post het prompt besteld. N.R.C. Door een auto overreden en gedood. Te Kerkenbosch, bij Zuidwolde, is de 55-jarige echtgenoote van den heer P. D. te Avereest, die aldaar een familiebezoek wilde afleggen en aan de rechterzijde van den weg reed, aangereden door een haar ach terop rijdende vrachtauto. Zij kwam te vallen en hoewel het ongeluk aanvankelijk goed scheen te zijn afgeloopen, is het slachtoffer enige oogenblikken later overleden. De chauffeur van de vracht auto is doorgereden en tot dusverre onbekend gebleven. De politie stelt een onderzoek in. Politie-offlcier vermoord. Dinsdagochtend kwam de caféhouder Rutkowski het hoofdbureau van politie te Southriver (New Jersey) binnen en schoot zonder een woord te zeggen den commandant Eberwein dood Vervolgens schoot hij op twee andere politiemannen, doch zij dekten zich achter lessenaars en openden het vuur op Rutkowski, die doodelijk werd ge wond. Hij was beschuldigd gesmok kelde alcoholische dranken te rer- koopen. Smokkelarij en grensbewaking. Dinsdag is te Breda een samen- spreking gehouden tusschen de hoofden der verschillende diensten welke belast zijn met den strijd tegen de smokke larij. Naar wordt medegedeeld is bij deze samenspreking overeenstemming bereikt over een nieuw systeem van grens bewaking, waarbij een meer efficiente samenwerking tusschen de verschillen de diensten mogelijk is en waarbij zonder groote personeelsuitbreiding een krachtiger bestrijding van de smokkelarij verkregen zou worden. Het nieuwe systeem zal thans in details worden uitgewerkt, waarna binnen zeer korten tijd daarmede in de in de inspecties Breda en Rosendaal, dus van Baarle-Nassau tot de Schelde, een proef zal worden genomen. Bij welslagen van deze proef ligt het in de bedoeling de meer efficiente samenwerking langs de geheele Zuid- en Oostgrens in te voeren. De onbewaakte overwegen. Nadat Dinsdagmiddag een drietal jon gens zich op het ijs van de sloten nabij den Middelhoefschen weg op de grens Amersfoort—Soest hadden ver maakt, wilden ze aldaar den onbe- waakten overweg oversteken. Op dat oogenblik naderde juist een goederentrein. Twee der jongens wis ten het veege lijf te redden: de derde, de 9-jarige H. R. werd echter door den locomotief gegrepen en overreden. Het ventje, dat een der beenen werd afgereden en tevens een groote hoofd wonde had bekomen, was zoo goed als op slag dood. De vriendjes van het slachtoffer waren door dit ongeval geheel overstuur geraakt. De machinist had van het ongeval niets bemerkt. De vermiste baby te Leuven. Tot nu toe heeft men nog geen bepaalde aanwijzingen gevonden in de zaak van de baby Ombelets, die, zooals men weet, uit een kliniek te Leuven is verdwenen. De justitie heeft een o roep gedaan dat de persoon die in d laatste dagen een pasgeboren kind z hebben aangenomen, verzocht w rd zich bekend te maken bij het gerecht, teneinde het onderzoek te bevorderen. Dat iemand een pas geboren kind als het zijne aanvaardt, is volstrekt geen misdaad. Het is in België reeds eerder voor gekomen, dat zooiets gebeurde. Gemeld wordt nog, dat te Brussel een jonge vrouw zich zou hebben gewend tot een vroedvrouw, opdat deze tegen een geldsom haar een pas geboren kind zou bezorgen. De vrouw heeft zich bekend ge maakt en al kan men nu moeilijk reeds besluiten, dat het onderzoek op een goed spoor is, vermits niets definitiefs kan worden gezegd en de rechterlijke overheden dienaangaande het grootste stilzwijgen in acht nemen, zooals trou wens betreffende het geheele onder zoek, mag men toch zeggen, dat deze zaak een nieuwe straal van hoop laat doorschemeren. Vrouw levend verbrand te Parijs. In een huis aan de rue Vignon, leefde op een bovenverdieping een oude juffrouw, waarvan de buren weinig of niets afwisten. Men wist alleen dat ze zich mademoiselle Jeanne liet noemen. Zij was alge meen geliefd om haar schoonheid, niettegenstaande haar reeds gevor derden leeftijd. 's Avonds nu brak er brand uit in een der kamers van juffrouw Je anne. Toen de brandweer ojxlaagde, had de vrouw reeds het bewustzijn verloren. Zij werd overgebracht naar het ziekenhuis, waar zij kort na haar aankomst overleed. Het slachtoffer is niemand anders dan,de vrouw, afkomstig uit de Jura, die, op vijftienjarigen leeftijd naar Parijs kwam en opgemerkt werd door den beeldhouwer H. Fremiel, om haar opvallend profiel. Zij werd dan ook door hem als model gebruikt voor het beeld van Jeanna d'Arc, dat zich op de place des Pyramides bevindt. Op dat oogenblik zal zij er wel niet aan gedacht hebben, dat zij, evenals de Fransche heldin, die op een brand stapel stierf, eens door het vuur zou om het leven komen. I1 (hoogstens 8 regels) |^J>HJfl^JMO^JItslulten^J>l^oorultbeUllng^| Koopt nu Kruschen Saltz met gratis proefpak. Groote voorraad. Aanbevelend, J. BASTING, Dorpsstraat 92, Breskens BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - T£L. 47 Voor Schrijfbehoeften een voor» deelig adresIz. VERHAGE, Nieuw- vliet. Met dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van onzen zoon Izaak, W. ROMIJN. D. ROMIJN—van Melle. Breskens, 13 Februari 1936. Dorpsstraat 60. Heden overleed in het Sint Anthoniusgesticht te Oostburg, onze Tante Sara Wilbelmina Cornelis. in den ouderdom van ruim 88 jaar. Namens de Familie J. J. CORNELIS. Breskens, 13 Febr. 1936. HERDENKING 50-jarig bestaan St. Antoniusgesticht. Dezer dagen is een comité op gericht ter herdenking van het 50-jarig bestaan van het St. Anto niusgesticht te Oostburg. Dit comité bestaat uit verte genwoordigers van alle gemeenten van West Zeeuwsch-Vlaanderen Het is de bedoeling om in de verschillende gemeenten bij de ingezetenen te collecteeren. Het comité doet daarom een beroep op U en vertrouwt dat U door het doen ^ener bijdrage van Uw sympathie zult doen blijken. Het Comité. te koop. Te bevragen bij den bewoner SMOOR, Schelde- straat 22, Breskens. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. en Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Blo Ond. Luxembourg presenteert Zaterdag 15 en Zondag 16 Februari een ongekend spannende film in natuurlijke kleuren Een griezelfilm, vol avontuurlijke en mysterieuze voorvallen, welke ontmaskerd wordt door Florence een Journaliste van een dagblad. Als 2e hoofdnummer vertoonen wij U een film met den onverschrokken Cowboy John Wayne en zijn paard „Duke" Slechts twee voorstellingen. Aanvang half acht. Toegangsprijs 40 - 60 - 90 cent. Plaatsbespreking van heden af aan de zaal. In de speciale middagvoorstelling zal de onversaagde Cowboy John Wayne en zijn wonderpaard „Duke" de kinderen laten genieten van zijn rijkunst en onverschrokkenheid in de spannende Wild West film. Toegangsprijs vjor kinderen 20 cent. Voor groote 30 - 40 - 60 cent. Aanvang drie uur. Zie de reclame aan de Bioscoopzaal. Verwacht binnenkort: in groote sorteering voorhanden. Aanbevelend, levert tegen sterk concurreerende prijzen uw DRUKWERK zooals Rekeningen Nota's Briefpapier Briefkaarten Enveloppen vraagt een actief voor geheel Z.-Vlaanderen- Br. Wouwermanstraat 33, Amster dam Z. Echt Engelsche Truien, enz. Alles aan zeer scherpe prijzen Aanbevelend, Zandstraat 27 Breskens. Wij hebben steeds een flinke sorteering in: gouden Ringen, Armbanden, gouden&zilverenColliers, Kerkboekjes, Gero Schepwerk, enz. Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. VOORHANDEN: DE LACH. PICCOLO. RADIOBODE. NieuwsteModebladen. Wekeiijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens lederen Zaterdag 4 uur; Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop I Telefoonnummers: Breskens 76. Rotterdam 10896, EEN NIEUWZEER SMAKELIJK EN VOORDEELIG KOEKJE! Aanbevelend, BAKKERIJ Spuiplein 31 - Tel. 37 Uit voorraad leverbaar: Roode en grijze Golfplaten in lengtens van 1.22, 1.52, 1.83, 2.13 en 2.44 M. Grijze vlakke en gegolfde Scharniernokken. Grijze vlakke Platen 120 x 250 dik 5, 6, 8 en 10 m.M. Roode vlakke platen 120 x 250 dik 6 m.M. Roode aanrechten met pompbak (links en rechts) in lengtens van 1.75 M., 2.15 M. en 2,55 M. Eternitbuizen 10 c.M., 12.5 c.M. en 15 c.M., lang 3M. met en zonder vaste mof. Losse moffen en bochten, bijpassend. Granité platen in 4 kleuren, 120 x 250 dik 6 m.M. Granité tegels 15 x 15 in 5 kleuren. Laat voor 1936 uw keus vallen op zoon snelle fraai gestroom lijnde OLDSMOBILE. De vaste ligging op den weg garandeerd U absolute veiligheid, ook bij hooge snelheden, het chassis is onverwoesbaar. In zoon wagen ervaart u eerst pas wat echt autorijden is. Mogen wij eens de vele OLDSMOBILE voordeelen demonstretren.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3