i ifORQL Veiligheidspan Voor 40 cent Wintergoederen. W. WOITTIEZ ZONEN, BRESKENS 0, Haartsen de Visser, FIRMA VAN PUTTEN &VR0GN, Breskens, Tel 32 B L E U'S KLEDINGMAGAZIJN eine Advertenties fëelfaiecfaTdscheJMdfmfa. geen zitdag Cornelia Manna Klaaüsen, Hercules is onverslijtbaar. Wij hebben dat in Overals, Jassen en Broeken, ook zeer sterke en beste Manchester Broeken, zeer goed passend model, Fluweelen en Stoffen Jongensbroeken korte pijp. ook beste Rijbroeken met bijpassend verstelgoed. het Huis Donderdag 6 Febr. Kiokksn, Wekkers, Barometers, Zak en Polshorloges, enz. W J LEENHOUTS, IMekeiijksche Beuftdienst Schipper ROEST ANTON ROEST Omdai dit rijwiel evenals zijn Vraagt Prijscourant nv Gaielle Rijwielfabriek DIEREN een kleine advertentie Drukkerij „Cadsandria" Breskens. Zeer voordelig. Zie Etalage! BRESKENS Telef. 20 (hoogstens 5 regels) 5 I 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. t Kosthuis aangeboden. Inlich- Bureau van dit blad. oovergestelde richting. De be- rder van den vrachtauto, die juist bocht nam, zag het gevaar aan- en en heeft getracht door zooveel ehjk naar rechts uit te halen, de ing te voorkomen, doch deze was te vermijden. De vrachtauto werd de linkerzijde ingedrukt, terwijl de onen-auto geheel vernield werd. bestuurder van den vracht-auto *f ongedeerd. 3e bestuurder van den personen- o, een inwoner uit Eede, werd op at geslingerd, bloedde hevig uit het ^fd en werd in bewusteloozen toe- ,nd naar het ziekenhuis overgebracht. >k enkele andere in den personen- to zittenden wéren gewond, doch et ernstig. Bloedige afloop van voetbal- edstrijd. Na afloop van een jecbaiwedstrijd te Weenen tusschen clubs „Hertha" en „Sturm" zijn de Lhangers der beide clubs, die me' den tslag niet tevreden waren, elkander te f gegaan. Er ontstond een bloedige Ichtpartij, waarbij 2 personen zwaar j 4 licht werden gewond. De politie >n slechts met gtoote moeite de orde üstellen en verrichtte 26 arrestaiies. Moedige verpleegster. In de .nderafdeeling van het tuberculose- inatorium te Malvern in Pennsylvania rak brand uit, terwijl allen sliepen. Een verpleegster ontdekte van de traat af den brand en slaagde er met jvensgevaar in 17 kinderen te redden, 'wee knaapjes vonden evenwel den jood, terwijl een verpleegster en ver- cheidene kinderen werden gewond, 'eogevolge van de hevige koude jaagde men er niet in, het vuur flusschen. Verkeersongeluk. Gisteren- norgen is te Hengelo de automobilist (an L. uit Enschedé op onverklaar- are wijze ingereden op een groepje an vier wielrijders, eveneens afkomstig it Enschedé, die op weg waren naar e werkverschaffing te Wiemme Ambt Delden. Twee der wielrijders H. en v W. braken een been en E. V. en G.'J. bekwamen ernstige hoofdwon den, De rijwielen werden geheel ver nield. De auto kwam tegen een boom terecht en werd ook beschadigd De [gewonden zijn naar het ziekenhuis te Enschedé oveigebracht. De politie heeft de zaak in onderzoek. De avonturier Zoebkopf over leden. Alexander Zoebkopf, die Indertijd gehuwd is geweest met prin ses Viktoria von Hohenzollern is in Luxemburg op 37-jarigen leeftijd, overleden. Poging tct inbraak. Donderdag nacht hebben drie indringers een buitengewoon brutale poging gedaan om in te breken in een goudsmids winkel aan den Steenweg te Utrecht. De drie mannen hebben zich gis terenavond laten insluiten in cle Buur kerk, die in restauratie is. Door middel van touwladders hebben zij zich des nachts neergelaten op een plat van den aangrenzenden goud smidswinkel van den heer Estman om vervolgens door een glazen raam in de keuken te belanden, waardoor zij zich toegang tot den winkel kon den verschaffen. Om hun aftocht te dekken zijn zij eerst naar boven ge loopen naar het zolderkamertje, waar de dienstbode sliep. Terwijl zij hun gelaat hadden bedekt met zwarte doeken hebben zij de dienstbode overmeesterd en met electrische zak lantaarns bewusteloos geslagen en haar vervolgens met riemen vastge bonden. Door het hulpgeroep van de dienstbode werd de familie wak ker, die op haar beurt naar buiten om hulp riep, waarop enkele voor bijgangers toeschoten. Twee van de inbrekers zijn er in geslaagd langs denzelfden weg, die zij waren ge komen door de kerk, te ontsnappen. De derde, die men had kunnen in sluiten op de dienstbodenkamer, kon worden gearresteerd. Het bleek een bekend Utrechtsch inbreker te zijn. De indringers hadden nog geen ge- egenheid gehad om uit den goud smidswinkel iets van waarde te ont vreemden. De koude in de Vereen. Staten. De na een korte onderbreking weergekeerde koude is van zulk een hevigheid, dat alle records sinds 1912 zijn gebroken. De ijzige wintergreep heeft zich thans over geheel de Ver- eenigde Staten uitgestrekt, van de kust van den Atlantischen tot aan die van den Grooten Oceaan, van de Canadeesche tot aan de Mexi- caansche grens. Geen staat is op het oogenblik zonder vorst. In bijna de helft van de staten heerscht een tem peratuur van meer dan 17 graden onder het nulpunt. Honderden men- schen worden met bevroren ledema ten in de ziekenhuizen ter verple ging opgenomen. In den staat Iowa heerscht onder de bevolking een nijpend gebrek aan kolen. Honderden auto's staan ver laten op de met sneeuw en ijs be dekte wegen. Tengevolge van de hernieuwde koude is het totale aantal dooden thans met 260 gestegen. Vrachtauto door een brug gezakt. Een vrachtauto, beladen met koolrapen en op weg naar Leiden, is onder de gemeente Reeuwijk door de Middelburgsche brug gezakt. De lading moest op andere auto's wor den overgeladen en naar Leiden wor den vervoerd. De weg van Boskoop naar Reeuwijk was door dit ongeval gestremd. I DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT. I Twintig jaar opgesloten. Eeni- gen tijd geleden werd melding ge maakt van een geval van vrijheids- berooving, dat zich te Natal had voorgedaan. Een gepensionneerd Koeriahoofd en een Kamponghoofd werden dientengevolge veroordeeld tot een voorwaardelijke gevangenis straf. Het blijkt thans, vertelt de „Deli Crt." van 10 Januari, dat zich een ander geval voorgedaan heeft in de kampong Loboe Ljelok, nabij Pa- dangsidempoean. Een kampongman werd aldaar reeds bijna 20 jaar gevangen gehouden in een van bam boe vervaardigd hok, waarvan de lengte en de breedte ongeveer twee meter bedroegen, terwijl de hoogte nog geen meter was. De opgeslotene zou een krank zinnige zijn werd er algemeen ver teld. De man moest in verband met de afmetingen van zijn verblijf zoo wel den dag als den nacRt in zitten de ot liggende houding doorbrengen. Hij was daar met goedvinden van zijn familie gebracht, want men be schouwde het als gewoon, dat een krankzinnige in zgn. „pasoengan" werd opgesloten en beschouwt als obat. De politie kwam 'het geval ter oore en zij toog eens op onderzoek uit. De gevangene werd door hen bevrijd en naar het ziekenhuis te Pa dangsidempoean overgebracht, waar hij thans ook verpleegd wordt. Uit een verhoor, dat den man afgenomen is, is gebleken dat hij thans niet krankzinnig is, doch dat hij vroeger hoogstens af en toe eens gekke dingen heeft uitgehaald. Tengevolge van het langdurig ver blijf in het hok kan de man thans niet meer staan, daar zijn beide bee nen vermoedelijk verlamd zijn. Russische kerkelijke toestanden. - Het Militaire Gerechtshof dier In fanteriedivisie in de nabijheid van Charbarovsk veroordeelde drie vroe gere monniken ter dood door den kogel, wegens z.g. anti-revolution naire woelingen en anti-sovjet-pro paganda, die vooral in de nabijheid der grenzen als schadelijk moest wor den beschouwd. Gedurende het on derzoek werd vastgesteld, dat de monniken zich sedert het jaar 1918 verborgen hadden gehouden. Het was hun gelukt niettegenstaande hun werkzaamheid in het grensgebied, steeds uit handen van de G. P. U. of van de grensposten te blijven. Aangehouden. De Haagsche recherche heeft in een perceel aan het Kortenbosch in Den Haag aan gehouden den 19-jarigen J. R. Deze wist in den afgeloopen zomer, dus circa een half jaar geleden, tijdens een zitting van het kantongerecht waarvoor hij terecht stond, te ont vluchten en sindsdien was hij spoor loos verdwenen. Thans is hij echter opnieuw in verzekerde bewaring ge steld. De bewoners van genoemd per ceel, het echtpaar T. S., werden even eens aangehouden, verdacht van liet misdrijf genoemd in art. 189 W. v. S. (iemand behulpzaam zijn in het ontkomen aan de nasporingen der justitieZij zijn op het hoofd bureau van politie aan een verhoor onderworpen en vervolgens weer vrij gelaten. Inbeslagneming suiker. Eer gisteravond naderde te Etten uit de richting Breda met zeer groote snel heid een auto, welke op de Markt te Etten plotseling stopte. In dezen auto reden drie kommiezen, welke vlug uitstapten en eenige gemeente veldwachters verzochten de achter hen aan komende auto's te doen stoppen. De gem.-politie sommeerde tot stoppen, waaraan onmiddellijk ge volg werd gegeven. Het bleek dat in den laatsten auto 1250 K.G. on gedekte suiker werd vervoerd; de tweede auto bevatte een geheime bergplaats. Beide auto's werden in beslag genomen en personen, sui ker en auto's onder geleide der gem.-politie gebracht naar den ont vanger der invoerrechten en accijn zen te Roosendaal. De auto's ble ken toe te behooren aan een der in zittenden, zekere A. O. uit Princen- hage. Een vuurspuwende tank. Een technisch tijdschrift publiceert een interessant artikel over een nieuw soort* van tank, welke men den „vuurspuwer" noemt. De benaming „vuurspuwende tank" dient men niet letterlijk op te vatten; het gaat hier om een nieuw wapen, welke Amerika in den toekomstigen oorlog hoopt te gebruiken. Reeds gedurende den wereldoorlog kende men feitelijk zulk een brandwerper, waarbij uit een lange slurf "een brandbare vloeistof op den vijand werd geworpen, welke vloeistof, zoodra zij den aardbodem bereikte, ontplofte en alles verbrand de, wat in den omtrek was. Thans is deze uitvinding „vervol maakt" en op een tank gemonteerd. Terwijl de tank zich voorwaarts be 'weegt, schiet zij vuurgolven af, welke 100 meter de lucht in gaan. Tien zulke tanks naast elkaar kunnen een slagveld van een kilometer lang in vlammen doen opgaan. De Ame- rikaansche deskundigen zijn het ten minste met elkaar eens, dat het nieu we wapen een „zeer demoralisee rende werking" op de menschheid zal uitoefenen. Strocmend bier in alle kamers. De ietwat twijfelachtigen roem, een volk van bierdrinkers te zijn, (wat de_ Duitschers luidens statistieken reeds lang niet meer zijn) moeten wij thans aan de Denen toeschrijven Vóór kort is aldaar een hotel ge opend, welke geheel volgens de nieuwste eischen werd gebouwd. Op de eerste en tweede klasse kamers vindt men niet alleen warm en koud stroomend water, doch ook stroo mend bier, dat dag en nacht in een speciale reservoir wordt koel gehou den. Door middel van automatische schakelaars kan de gerant zien, hoe veel bier de gasten drinken. De uitvinding van de bierreservoir en de bierkranen in de vertrekken moet worden toegeschreven aan een Deensch civiel ingenieur, die mo menteel pogingen in het werk stelt zijn uitvinding ook in het buitenland ten nutte te maken. De strafzaak tegen den bankier Schaap. Gisteren diende voor de rechtbank te Haarlem de gerucht makende strafzaak tegen den Wor- merveerschen bankier L. Schaap, verdacht van diefstal en verduiste ring van ongeveer een millioen gul den. De belangstelling voor deze zaak was buitengewoon groot. Na getuigenverhoor en verhoor van verdachte, en nadat de officier van justitie in zijn requisitoir op den ernst der feiten had gewezen eischte hij wegens diefstal met be hulp van valsche sleutels 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek van voor arrest en met last van afgifte van de gestolen stukken aan de eige naars. Den leden wordt bekend gemaakt dat tot nadere aankondiging zal gehouden worden. Namens het Bestuur; J. CORNELIS, Sectetaris. Marktberi chten. HAAGSCHE EIEilVEILING. Woensdag 29 Januari. Daar de contingent voor Duitsch land zoo goed als verbruikt is, dus naar dat land zoo goed als geen eieren verzonden konden worden, en de steeds toenemende productie, liepen de prij zen weer terug. Men besteedde heden in den Haag: 56/58 58/60 60/61 2.95 3,00 3,10 3,15 3,20 3,25 bruin 2,90 bruin 3,15 Heden ontsliep in volle vrede des Geloofs onze ge liefde Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder geb. Jacobse, In den ouderdom van ruim 63 jaar. Uit aller naam: FRANS KLAAIJSEN Sr., Kinderen en Kleinkinderen. Breskens, 28 Januari 1936. Vrreeniging tot geldelijke ultkeering bij het veriiezen van varkens te Breskens. zonder dat er iets uit valt; zonder het deksel te moe ten vast houden; zonder de handen door de heete damp te ver branden. Aanbevelend, Echt Engelsche Truien, enz. Alles aan zeer scherpe prijzen. Uit voorraad leverbaar: Blauwe Plintsteen. Waalklinker in paars, donker kleurig, miskleurig, eenigszins getrokken, vlak en krom. Gele Gevelsteen, donker kleurig hardgrauw en miskleurig hardgrauw. Boomschorssteen. Vuurvaste steen en vuurklei. Zand, Grind en Cement. Draineerbuizen 5 c.M. Aanbevelend, Zandstraat 27 Breskens. Notaris BEUN1NGH te Groede maakt bekend dat met Drukkerij en Winkel van den Heer J. G. LE BLEU te Breskens geveild krachtens art. 1223 B. W. is ingezet voor de geringe som van f 5000,—. De toewijzing blijft bepaald op 1936, om 2 uur, in het Hotel van den Heer St. DE VUIJST te Breskens. Wij hebben een ruime keuze in Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Breskens - Rotterdam - Dordrecht' Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZatetdagmorg en Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens iederen Zaterdag 4 uur; Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur, Vlug en goedkoop I Telefoonnummers: Breskens 76 Rotterdam 10896 ^VJ\E3- naamgenoot deeigenschappen"fe|j van Sierlijkheid en Snelheid Dit gepaard met Degelijkheid en lagen prijs geeft het beste product van Nederl.RijwielJnduslrie. zoeken wij wat verloren is; bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk. lalans Opruiming

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3