Rheum&tische Pijnen AKKERkKlOQSTEWmm JMM^SCHOOl Gewestelijk Nieuws verdwijnen met KloOStcrbsJscnX het vanouds beproefde huismiddel Klaas de zoon van den Molenaar Gemengd Nieuws KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Zondag 2 Februari om 2,30 en 7,30 „DANILO", het nieuwe oorspronkelijke zangspel door Johann Lefevre, muziek van Leo Moeremans. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 2 Februari nam. 2,15 uur: ROMEO ET JULIETTE, opera in 5 bedrijven, met 1 voorspel. Muziek van Gounod. BRESKENS. Beroepen. Door den Kerkeraad der Ned. Her vormde Gemeente alhier is beroep uitgebracht aan Ds G. C. Postma te Oudenbosch. Teleurstellend. Het Zendingsbureau te Oegstgeest (postrekening No. 6074) vraagt ons plaats voor het volgende De inkomsten voor de samenwerkende Zendings-corporatles gedurende de maand Januari waren tot nu toe teleur stellend. Bijna is de maand ten einde en tot nu toe werd nog niet meer dan f 15 000.—, ontvangen. Verleden jaar zette Januari in met f 36.000.—, een bedrag, dat ontoereikend was om de geraamde uitgaven te doen, maar dat toch meer bemoedigde dan de f 15.000.— van deze maand. De mede werking van allen wordt dringend ge vraagd om het zendingswerk ook dit Jaar voort te zetten. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 2 Februari 1936. Biervliet 9,30 uur Ds Vrijlandt. Breskens 9,30 uur Ds van Yperen van Waterlandkerkje. 1,30 uur Zondagschool. 5,30 uur Candidaat W. A. Vrijlandt van Biervliet. Woensdag 5 Febr. nam. 7,30 ver gadering van den Werkmansbond. Cadzand 9,30 uur Ds Visser. Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snijdelaar. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Nieuwvliet 2.— uur Ds Derksen. RetranchemenL 9,30 uur Ds van der Ven. Schoondijke 10,— uur Ds Snijdelaar. Waterlandkerkje Geen opgave ontvangen. IJzendijke 9.30 uur Ds Casteleln. Groede 9.30 uur Ds Derksen. Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C. Dufour. landen, met name Frankrijk en Ziwtserland, worden getroffen. Voorts is het bezwaar der voor standers, dat door deze wet slechts weinig Nederlanders er van worden weerhouden naar het buitenland te trekken; zij gaat daarvoor niet ver genoeg. Ook werd de vraag gesteld of de invordering niet grootendeels zal verslinden wat deze heffing aan baten voor de schatkist zal moeten opleveren. Op den keeper beschouwd zijn de ze opvattingen niet met elkaar te rijmen. Als de belasting niet hoog genoeg is, om de menschen in het eigen land te houden, hoeft het bui tenland zich niet druk over de zaak te maken. In Zwitserland, Frankrijk en naar 't schijnt ook in België en Engeland doet men dat echter wel. Ook hier blijkt dus, hoe moeilijk het tegenwoordig is, om te regeeren o crisis! Het zou uitermate te betreuren zijn, indien door buitenlandsche re- pressaille-maatrege'.en het reeds zoo geslonken bezoek van vreemdelingen aan ons land, nog geringer werd, zonder dat daartegenover voor de Nederlandsche hotels een voldoende compensatie stond in den vorm van drukker nering van inheemsche va- cantie-gangers. 0 BRESKENS. Nieuwe Muziekvereeniging. Gisterenavond werd alhier in het jeugdgebouw een Christelijk Fanfare corps opgericht met aanvankelijk 16 leden. Het bestuur bestaat uit de Heeren Iz. Verduijn, Voorzitter; Iz. Verdouw Jr., Secretaris en Abr. Kense, Penningmeester. De dirigent is de Heer F. van Melle. BRESKENS. Jaarvergadering. Woensdag werd in het clublokaal de jaarvergadering van de V.V. „Bres kens" gehouden. De waarnemende voorzitter A. van de Velde sprak er zijn genoegen over uit dat de ver gadering zoo goed bezocht was. Uit jaarverslag en jaarrekening bleek dat 1935 niet zoo'n gunstig jaar was geweest als het voorgaande. Bij de bestuursvergadering werden herkozen A. J. van de Velde, A. Vermeulen en Iz. van Haneghem. Er werd, met het oog op de vele werk zaamheden op het terrein door het bestuur voorgesteld het bestuur uit te breiden, tot 9 personen. De volgende nieuwe bestuursleden, werden daarna gekozen F. Koster, P. de Kramer, C C. J. de Pree, J. J Scheerens en P. Vermeulen. De kascommissie bestaande uit de heerenJ Tanghe, E. Seuss en Ch. Verduijn, werden bij acclamatie her kozen. In de elftal-commissie werd P. Ver meulen herkozen, terwijl als nieuwe leden de heeren De Pree en Scheerens werden toegevoegd. Nadat bij de rondvraag nog eenige dingen besproken waren, sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. In de daarna gehouden bestuurs vergadering werd het bestuur als volgt samengesteld C. C. J. de Pree, voor zitter, A. J. van de Velde, secretaris penningmeester, F. Koster, vice-voor- zitter, J. J Scheerens, vice-secretaris- penningmeester, Iz, van Haneghem, P. de Kramer, P. van de Sande, A. Ver meulen en P. Vermeulen. AARDENBURG. Muziekuitvoering. Dinsdagavond had onder leiding van den musicus Jacob Ros de uitvoering plaats van de Kon. Muziek-Sociteit Aardenburgsche Fanfaren. Het muziek, dat ten gehoore werd gebracht stond op een zeer hoog peil en de naam Koninklijke kan inderdaad met eere worden gedragen. De solisten Ko Pieters, W. Bruijnooge en J. Pleijs, begeleid op de piano door den Direc teur komt alle lof toe. Hun spel muntte uit door zuiverheid en een hoog klank gehalte. De voordrachten gehouden door de heeren L Jansen, B. Lippens en P- Lampo vielen zeer in den smaak. Een gezellig bal besloot dezen avond, waarop Bestuur en werkende leden met voldoening kunnen terug zien, en de onvermoeide pogingen van den heer Ros, om in korten tijd zijn stem pel op de Aardenburgsche muziek te drukken, zijn met succes bekroond. SCHOONDIJKE. Eindlessen. Maandag j.l. vonden in de land bouwschool alhier de eindlessen van de landbouwhuishoudcursus plaats. Vooraf werd in oogenschouw geno men hetgeen door de leerlingen voor deze gelegenheid was vervaardigd. Na een welkomstwoord door Mej. van Ooteghem namens de commissie van toezicht werd met ondervragen begonnen respect, door Mej. Kome en den heer van Dijk, ten einde er bij vernieuwing eenigszins idee van te geven wat zoo al op de cursus wordt onderricht. Het uitreiken der diploma's geschied de met een toepasselijk woord door Mr P. Dleleman als voorzitter der commissie van het landbouwhuishoud- onderwijs in Zeeland. Het getuigschrift werd uitgereikt aan M. de Bruijne, L. Flikse en K. van Iwaarden te Cadzand, M. de Beer en M. Quaak te IJzendijke, C. Dieleman en S. van Hoeve te Biervliet, L Dhondt, L. van Dijke, L. Risseeuw, C. van Strien, A. Verstrate en P. Dees te Groede, A. Luteijn en M. Risseeuw te Zuidzande, S. Luteijn te Schoondijke, F. de Visser en E. de Feijter te Water landkerkje. De leerlinge M. de Bruijne dankte leerares en leeraar voor het genoten onderwijs. Mej. Kome en den heer van Dijk spraken daarna een woord ter afscheid, waarna thee met de door de leerlingen vervaardigd gebak werd rondgediend. De toestand van de Z.-Vlaamsche Tramweg Mij. Bij Koninklijk besluit is benoemd de commissie inzake het door Prov. Staten van Zeeland verlangde onderzoeknaar den toestand van de Z.-Vlaamsche Tramwegmaatschappij. In deze commissie werden benoemd het lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, de heer J. M. van Bommel van Vloten uit Goes en de leden van de Provinciale Staten van Zeeland, de heeren J. van 't Hoff uit St. Laurens, A. C. de Pauw uit Terneuzen, G. J.L Goossens uit Sas van Gent en W. baron van der Feltz uit Middelburg. De oorlog in Abessinië. o De opmarsch der Itaiiaansche troepen. Onmiddellijk na de bezetting van W adara hebben, volgens mededeeling Wees er vlug bij! Bij de eerste pijnlijke scheut in rug, armen of beenen, wrijf dan dadelijk met Akker's Kloosterbalsem, het vanouds bekende en beproefde wrijfmiddel, dat tot diep in de weefsels zijn weldadige, genezen de werking verricht en de pijnen verdrijft! Overal verkrijgbaar! Doosje van 10 Gram 35 cent, Potten van: 20 Gram bVU cent, 50 Gram f. 1.04. door N. Kannegieter. 123. Daar wuifde Arie met zijn hand naar beneden en een luidkeels: „Hoera!" van de menschen op straat, beantwoordde zijn groet. Maar hooger moest hij nog. Moedig klom hij verder, tot hij kwam aan de tweede omloop. En daar stonden de vreemdelingen hem al met angstige spanning op te wachten. Zij hingen over de balustrade en riepen hem toe in een onverstaanbare taal. Maar ze bedoelden, dat hij vol moest-hou den. van het officieele Italische Nieuws bureau, de Itaiiaansche colonnes den opmarsch voortgezet, zonder van de zijde der Abessijnen tegenstand te ontmoeten. Deze opmarsch geschiedt zeer snel en men volgt hierbij het pad, dat langs, de groote meren naar Allata leidt. Een Itaiiaansche auto- colonne is het dorp Adela reeds ge passeerd en heeft Araflai bereikt, gelegen aan den voet van de Ber- bissa Toetabergen en Bocco. De Italianen maakten talrijke krijgsge vangenen en hebben verscheidene le vensmiddelendepots buit gemaakt. Na dezen nieuwen opmarsch is bij na het geheele gebied van Sidamo in handen der Italianen. 0 Maarschalk Badoglio seint: De tachementen van het Erythreesche legercorps zijn thans bezig de door ons bezette stellingen in den sector van Tembienuit te breiden en te versterken. De jongste berichten be vestigen, dat de Abessiniërs tijdens de gevechten, die van 20 tot 24 Januari plaats vonden, meer dan 5000 dooden telden, waaronder ve le commandanten en onder-comman danten, ongeacht het nog niet vast gestelde doch ongetwijfeld aanzien lijk aantal gewonden. Van het So- malifront valt niets bijzonders te ver melden. De luchtmacht voert ver kenningsvluchten uit en bombar deert met zichtbaar resultaat vijan delijke troepenconcentraties ten Zui den van Makalle aan het Erythrea- front en te Dega Medo aan het So- malifront. Onder een valiemden boom ge raakt. Dinsdagmiddag was in de buurtschap het Woudhuis gem. Apel doorn de ongeveer 20-jarige J. We merman met zijn vader bezig een op hun erf staanden boom te vellen. De wortels van den boom waren reeds bloot gelegd en de boom stond reeds wankel. Daarna is de jonge Wemerman, die ondeskundig was in dit werk, nog in den boom geklom men om een touw vast te binden. De boom viel om en W. werd met zware inwendige kneuzingen bewus teloos opgenomen. Zonder tot be wustzijn te zijn teruggekeerd is hij in zijn woning aan de gevolgen over leden. Oplichting., Te Groningen is aangehouden de 31-jarige G. T., reiziger in stofzuigers, ter zake van diefstal van een stofzuiger ten na- deele van een hoofdvertegenwoordi ger. Bovendien kwam aan het licht, dat T. in Zuidlaren en Bedumgoed- koope Duitsche stofzuigers voor veel te hoogen prijs had verkocht, onder voorgeven, dat zij afkomstig waren van een bekende Nederlandsche fa briek van stofzuigers. Hij had deze stofzuigers voorzien van opschrif ten, waaruit zou blijken dat het Ne- derlandsch fabrikaat was. 124. Nou, Arie, de visscher, was niet bang. En met kalme zekerheid kwam Arie boven tot vlak voor hun witte angstgezichten. Hij tikte kalm aaji zijn muts goedendag en begon <Je ladder vast te maken aan de ba lustrade. Hij gebaarde met zijn han den, dat ze zich gereed moesten houden voor den aftocht. Hij speelde maar stommetje tegen ze, want ze verstonden elkaar toch niet. Maar ze begrepen elkaar best. De visscher hield zijn hart vast, hoe die dame en heer (vooral die dame) naar be neden moesten komen. Jonge, jon ge, wat was dat vrouwmensch druk en bewegelijk. Smokkelarij De crisisdienst van de centrale recherche te Rotter dam heeft den laatsten tijd opgemerkt dat er in Rotterdam vrij veel uit Duitschland en België gesmokkelde margarine wordt verkocht. Dezer dagen kwam een boterhandelaai bij den crisusdienst met de mededeeling, dat zijn afzetgebied in een bepaald stads deel sterk was verminderd en dat hij vermoedde dat zijn klanten van Duit sche margarine werden voorzien Het onderzoek leidde er toe, dat men bij een kleermaker terecht kwam, die als tusschenpersoon dienst deed en die aan tal van menschen Duitsche mar garine afleverde. Deze margarine blijkt met Rijnaken in Rotterdam aan te komen Behalve de kleermaker ontdekte men nog een viertal andere adressen, waar men zich met den verkoop van deze margarine bezig hield. De kwaliteit van deze margarine is volgens rapport van den keuringsdienst van waren minderwaardig. Tevens is gebleken dat in Rotterdam ook veel uit België ge smokkelde margarine komt. De laatste twee maanden zijn o.a. vijf Rotter- damsche auto's, geladen met margarine, aan de Belgische grens aangehouden. De watersnood in Vlaanderen. Tengevolge van den aanhoudenden regenval ziet men het einde van de overstroomingen in het Zuiden van Vlaanderen nog niet naderen. Nabij Kortrijk staan honderden hectaren blank en wordt door boeren en burgers veel schade geleden. Ook elders in het Vlaamsche land heeft de bevolking heel wat last van het overtollige water. In de omgeving van Aerschot, alsmede te Testelt bij Averbode, is de riv.er de Demer eveneens buiten haar oevers getreden en staan uitstekende lande rijen alsmede verscheidene hofsteden onder water. Voorvechters der goddeloozen- beweging. De Internationale >Ar- beidershulp (M. P. R.) heeft besloten 500.000 Roebels beschik ba as te stellen voor de oprichting van een he stellings oord voor buitenlanJsche goddeloozen, die wegens hun anti-godsdienstige werkzaamheid door de regeering van hun vaderland werden veroordeeld of op andere wijze moeilijkheden onder vonden. De Internationale Arbeidshulp ver klaart, dat deze „voorvechters der goddeloozenbeweging" bijzondere be hoefte hebben aan ontspanning 1 Het herstellingsoord moet tenminste 100 personen kunnen opnemen en zal waarschijnlijk in een van de land goederen in de Krim worden opgericht, die vroeger aan de keizerlijke familie behoorden. Auto-botsing. Op den Leidsche- weg in de gemeente Oudenrijn bij Utrecht, ter hoogte van het booten huis van de studentenroeivereenigmg Triton, heeft een ernstige botsing plaats gehad tusschen een vrachtauto komende uit Utrecht en gaande in de richting Oudenrijn en een personen auto, komende met groote snelheid uit

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 2