Voor 40 cent WOONHUIS met TUIN. Donderdag 30 Januari 1936 Donderdag 6 Februari 1936 a een HUIS een kleine advertentie Gewestelijk Nieuws Gemengd Nieuws Advertentiën. Gerard Januis BOECKHOUT. Prijskamp Jaskaart H,H. Landbouwers! Klokken, Wekkers, Barometers, Zak en Polshorloges, enz. W. J LEENÏÏ0UTS, Drukkerij „Cadsandria" Breskens. BRESKENS. Ongeluk. Gisterenmiddag had de werkman V alhier het ongeluk van een vrachtauto te vallen. Geneeskundige hulp werd terstond" ingeroepen, na behandeling is hij per auto huiswaarts gebracht. AARDENBURG. De vogel gevlogen 1 Toen enkele bladen op het eind der vorige week meldden, dat een handels reiziger alhier verdacht werd van enkele inbraken te Brugge gepleegd, vroeg iedereen zich hier afwie kan dat zijn Thans is evenwel bekend geworden, dat een Belg met zijn kind hier in een herberg eenige dagen ver toefd heeft. Op dien man rusten ernstige vermoedens, waarom Maan dag 1.1. enkele Belgische politiemannen vergezeld van den Opperwachtmeester der Marechaussee's alhier den vogel op het nest dachten te snappen, maar, het krantenbericht was hem ook be kend geworden; en wellicht voelde hij hier de grond onder zijn voeten te warm worden en de vogel was ge vlogen. ÏJZEND1JKE. Zigeuners. Reeds eenige dagen houdt zich weder een troep Zigeuners op langs de Zeeuwsch-Vlaamsche grens nabij onze gemeente mee de bedoeling Nederland binnen te komen. De troep bestaat uit een zestal wagens waarbij 30 a 40 personen. Rijks- en gemeente-polfiie zijn waakzaam. BIERVLIET. Jaarvergadering. Zondag had alhier de jaarhjksche vergadering plaats van de Vereeniging tot uitkeering van gelden bij het ver lies van Varkens „Uit Voorzorg". Uit de rekening bleek dat de in komsten hebben bedragen f 735,25 de uitgaven f412,28, zoodat er een batig saldo is van f 322,97, totaal met in kas zijnde gelden f 3159,74. De uit keering voor doode varkens bleef bepaald op 40 ct. per K.G. van 1 Jan. tot 1 April, daarna volgens markt prijs. De contributie bleef gehand haafd op 40 ct. per maand. De heeren Vleugels en Kostense werden bij acclamatie herkozen. Als veearts werd dit jaar benoemd de heer H. van de Vijver, alhier. Felle brand. Vrijdagavond ontstond brand in de landbouwschuur van den heer Dusar- duijn alhier. De schuur brandde tot den grond toe af. Het vee kon wor den gered, dank zij de aanwezigheid van den eigenaar, die zich bij het uitbreken van den brand in de schuur bevond. De brand is veroorzaakt door een losgebroken stier. Dit beest liep een in den schuur staanden benzine motor omver, waardoor de in de tanks aanwezige benzine wegvloeide. De stier liep vervolgens een brandende lamp van den muur. Deze lamp viel juist in de weggestroomde benzine, zoodat het vuur zich zeer snel uit- bieidde. De landbouwer kon het vee gelukkig nog in veiligheid brengen, doch vele landbouwwerktuigen gingen in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. De brandweer was spoedig ter plaatse. Dank zij den gunstigen wind bleven de belendende gebouwen ge spaard. ZUIDZANDE. Benoemd Bij Kon. Besluit is benoemd tot Verifici teur der Invoerrechten en Ac cijnzen de heer P- J. de Ligny, thans te Den Haag. Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg maatschappij. Zaterdagmorgen had te Middelburg de vergadering plaats van obligatie- houders van de N.V. Z. Vlaarasche Tramwegmaatschappij. Na eenige discussie werd het voor stel om den rentevoet, oorspronkelijk groot 5 pette vei minderen tot 2^2 pet. met behoud van de nominale waarde der stukken op f 1000enf50(J en zulks ingaande op 1 Januari j.l., aangenomen met bijna alg. stemmen. Des middags had een buitengewone vergadering van aandeelhouders plaats, waarbij aanwezig waren 18 aandeel houders met 1201 aandeelen, uicbren- gende 1201 stemmen. Hierna werd na breedvoerige dis cussie met 1176 tegen 25 stemmen besloten om 85 pCt. op het aandeelen kapitaal af te schrijven. Verkeersterrein te Temeuzen. Voor het verkeer van Terneuzen naar Sas van Gent en in de richting Hoek bestaat nabij Terneuzen gelegenheid tot het volgen van twee routes, welke leiden over verschillende bruggen over het kanaal Terneuzen-Gent. De ooste lijke route, welke leidt over de zuide lijke brug, wordt algemeen gebruikt. Nu komt het dikwijls voor, dat deze brug voor het landverkeer gesloten is, terwijl over de noordelijke brug de passage vrij is, hetgeen van het split- singspunt der beide wegen niet kan worden waargenomen. De auto's rij den dan door naar de zuidelijke brug, waar zij onnoodig moeten wachten De A.N.W B. heeft nu aan den betrokken Ingenieur van den Rijks waterstaat verzocht aan dit bezwaar tegemoet te doen komen, door het aanbrengen "van een lichtsein bij ge noemd splitsingspunt, dat aangeeft of de zuidelijke brug voor het landverkeer is gesloten. Marktberichten. Graanmarkt Rotterdam. Maandag 20 Januari 1936. Binnenlandsche gianen Cheva- liergerst f 5.--f 5,25; Haver f 6,50— f 6,90; Kleine Groene Erwten f7,50— f 9,30; Schokkers f8,—f 11,25, Bruine boonen I 10.50f 12. per 100 K.G. Weer eens een schandaal in Frankrijk. Te Lyon zijn de beide direcceuren van een spaarkas gearres teerd. Een derde deel van het aan- deelenkapitaal dat 300 millioen francs bedraagt zou door hen zqn verkwist. Door deze misdragingen zijn ongeveer 200,000 boeren en kleine renteniers gedupeerd. Het Stavisky-proces. In het paleis van justitie heeft zich Zaterdag de laatste scène van het Stavisky-pro ces afgespeeld: het oordeel der jury van het al of niet schuldig zijn van de verdachten, en de uitspraak der straffen door den president van het hof. Voor elf verdachten sprak de jury het niet-schuldig uit, namelijk voorde weduwe van den oplichter, mevrouw Arlette Stavisky, Me. Gaulier, ex-ad vocaat van Stavisky; Digouin, diens factotum, Albert Dubarry, voormalig dagbladdirecteur, Fauralt, schatter van de stadsleenbank te Orléans, Guibou- Ribaud, advocaat van Stavisky en diens vertrouwensman aan het ministerie van Financiën, Pierre Darius.de half bloed- journalist, Paul Levy, directeur van enkele weekbladen, Depardon, facto tum van een van Stavisky's onderne mingen, Romagnino, boezemvriend van Stavisky en Camille Aymard, oud hoofdredacteur van het blad „La Liberte", De vroegere directeur van het Cré dit Municipale, de Stavisky-Bank te Bayonne, Tissier, werd schuldig be vonden, wegens valschheid in geschrif te, medeplichtigheid en heling. Verder werden eveneens schuldig bevonden wegens valschheid in geschrifte: oud- burgemeester Joseph Garat van Bayonne (verduistering van panden en valsch heid in geschrifte), de schatter van Bayonne, Henry Cohen, de oud-direc teur van de stadsleenbank van Orléans, Desbrosses, de oud-directeur van de assurantiemaatschappij „La Conflance", Paul Guébin, de oud-directeur van het Emp re Théate, Henri Hayotte, de acquisiteur van de leenbank te Orlé ans, G. Hatot en de oud-generaal bij de cavalerie, Bardi de Fourtou, lid van Stavisky's raden van beheer en Gaston Bonnaure, den oud-député en raadsman van Stavisky. Nederlandsch visschersvaartuig in moeilijkheden. Volgens een bericht uit Oostende, heeft een vis- schersboot uit Nieuwpoort, de N. 43, ter hoogte van Calais, assistentie ver leend aan de Nederlandsche treiler IJm. 145, die stuurloos was geworden en in nood verkeerde. Een kabel van het visschersnet bleek zich door de schroef van het schip te hebben ge slingerd. Na 12 uur ingespannen arbeid, in zware zee en stormwind, slaagde de Belgische boot er in de Nederlandsche treiler op sleeptouw te nemen en behouden te Calais binnen te brengen. Pastoor vermoord. Het dorp Geisteren, in de buurt van Venlo, is Zondagavond opgeschrikt door een lafhartigen moord, waarvan de pastoor der parochie, de heer Lit- jens, het slachtoffer is geworden. Het was reeds ver over tienen toen de pastoor met zijn hond een wandeling maakte door den tuin, die achter zijn huis is gelegen. In dezen tuin hebben de misdadigers hem overvallen en gewurgd. De da ders, of wellicht de dader, want het is nog niet bekend of een of meer individuen dezen moord op hun ge weten hebben, sleepten het lichaam van het slachtoffer daarna door de tuindeur naar binnen. Zij moeten hem vervolgens nog 'n kogel door hpt hoofd hebben geschoten. De pastoor was op het oogenblik van het misdrijf niet alleen in huis. Zijn huishoudster heeft verklaard, dat zij reeds naar bed was gegaan en toen geschreeuw had gehoord, doch zij durfde haar kamer niet te verlaten. Ook de koster, die in de onmiddel lijke nabijheid woont had rumoer ge hoord. Hij snelde naar de pastorie en toen hij de deur gesloten vond, haalde hij assistentie om de deur te forceeren. Bij zijn terugkomst was hij geopend, zoodat men vermoedt dat de daders zich in den tusschen- tijd uit de voeten hebben gemaakt. Toen men het huis binnendrong vond men het lijk van den pastoor in den gang. Bij een nader onderzoek bleek, dat in de werkkamer alles overhoop was gehaald en het bureau was ge forceerd, zoodat het vrijwel zeker is dat roofzucht het motief van dezen moord is geweest. Men weet in- tusschen nog niet of er iets wordt vermist. Onmiddellijk na ontdekking van het misdrijf werden de politie en de marechaussee gewaarschuwd. Ook de officier van justitie te Roermond verscheen op de plaats van den aan slag. Ernstig ongeluk. Stoomwolken van de stoomtram, door den wind plo'seling over den weg slierend, zijn Zondagavond oorzaak geworden, dat een auto op den Groene Hilledijk te Rotterdam een meisje en een man heeft aangereden. De man is aan de gevolgen van een schedelbreuk over leden) het meisje is ernstig gewond in het ziekenhuis opgenomen. Ralle Monte Carlo. De Ned. Ford-equipe Bijlaard-van Beeck Cal- koen arriveerde Zondagavond laat te Oslo, op weg naar de startplaats Sta vanger. Langs den geheelen weg hebben deze rijders te kampen gehad met zware sneeuwstormen, terwijl tusschen Göteberg en Uddevalla de sneeuwval zoo hevig was, dat op sommige stuk ken niet harder dan 15 K.M. per uur kon worden gereden. Hedenochtend zal de reis worden voortgezet. Op verdere tocht wordt nog veel sneeuw verwacht. Ongeluk met toluol, In het organisch-chemisch laboratorium te Groningen was de analist, de heet R. Hogendorf bezig met het nemen van proeven van toluol. Eensklaps brak de kolf en stroomde de lichtontvlam bare stof over de kleeren van den analist, die weldra in lichte laaie stond. In zijn angst greep hij de knop van de deur zoo stevig vast dat dez af brak, zoodat hij de deur niet kon openen. Daarop sprong hij door het raam van het op de eerste verdieping gelegen laboratorium. Hij kwam be houden in den voortuin terecht, waar voorbijgangers de vlammen doofden De heer H. had hevige brandwon den aan hoofd, armen en borst op- geloopen- Hij is naar het academisch ziekenhuis vervoerd. Poging tot inbraak. De politie te Zutphen heeft zekere B. aangehou den, toen hij poogde in te breken in het kantoor van de firma Harenberg, eierhandel aan de Dreef. Later wer den nog aangehouden zijn broer en K„ alle drie afkomstig uit Amsterdam De aangehoudenen stonden in het politieblad gesignaleerd. gen tijd hebben laten draaien, waar door de uitlaatgassen in de garage bleven hangen. Weer eens een bekentenis te Oss. Aan den stroom van bekentenis sen der Ossche misdadigers schijnt nog geen einde te zijn gekomen. Dit is wederom bewezen, toen zich Zaterdag zekere van D. uit Oss bij de Kon. Marechaussee aldaar aan meldde, teneinde zijn hart uit te storten. De man verklaarde, dat hij door wroeging en berouw werd ge kweld en niet langer kon verzwijgen, dat hij 12 jaar geleden deel had genomen aan een ernstig misdrijf. Te zamen met de ongunstig bekend staande v. B. en v. G. uit Oss had hij het plan opgemaakt om den land bouwer B. te Berghem te overvallen en te berooven. De mannen slaagden er in de boerderij des nachts bin nen te dringen, waarna zij zich naar de slaapkamer van het echtpaar be gaven. Toen de verschrikte bewo ners niet onmiddellijk wilden zeg gen, waar zij hun geld bewaarden, hadden de indringers zich niet ont zien, hun slachtoffers deerlijk te mis handelen. Met medenemipg van een geringen buit had men den aftocht moeten blazen. Deze overval was tot dusverre onopgehelderd, geble ven. De boetvaardige zondaar voel de zich echter niet weinig opgelucht, toen de marechaussee "hem de ver heugende mededee'ing ken d ,en. dar hij wegens dit misdrijf niet meer vervolgd kon worden, daar het feit inmiddels was verjaard. Er werd evenwel procesverbaal van zijn be kentenis opgemaakt. Algemeene Vergadering Ziekenfonds te Breskens op Woensdag 22 Januari a.s. des avonds 7 uur bij den heer P. PLEIJTE, Café „Dorpszicht". J0F Nieuwe leden kunnen zich nog aanmelden bij een der Be stuursleden. Heden is na een lang durig, geduldig gedragen lijden, in volle vrede ont slapen, onze onvergetelijke Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MARIA DE VLIEGER, Wed, P. C. ROEST, in den ouderdom van 73 jaar en 8 maanden. Uit aller naam: FAMILIEjROEST. Breskens, 17 Januari 1936, Door uitlaatgassen van auto be dwelmd. Zaterdagmiddag bracht een autobezitter zijn auto aan een garage in de Struysenburgerdwars- straat te Rotterdam om den auto te laten schoonmaken. Toen hij 'n uur later terugkwam in de garage om den auto te halen, vond hij op den vloer van de garage de twee mannen, die bezig geweest waren den wagen schoon te maken, bewusteloos op den .grond liggen. De politie werd gewaarschuwd, die met een zuur stofapparaat in de garage verscheen, waarmee de beide mannen tot be wustzijn werden teruggebracht. Het was echter toch noodig, dat zij naar het ziekenhuis werden ge bracht, zoodat de G.G.D. ze naar het ziekenhuis aan den Bergweg bracht, waar zij ter observatie zijn opgenomen. Gebleken is, dat beide mannen de deuren van de garage hadden gesloten voor de koude en toen de motor van den auto eeni- Heden^overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer in den ouderdom van bijna 85 jaar. Breskens: Wed. G. BOECKHOUT- de Jonge. A. BOECKHOUT. J. BOECKHOUT-Quaars en Kinderen. J. BOECKHOUT. M. BOECKHOUT-v. Acker en Kinderen. M. v. d. HEUVEL- Boeckhout. J. v. d. HEUVEL en Kinderen. C v. d. VELDE-Boeckhout A. v. d. VELDE en Kinderen. G. BOECKHOUT. Canada: P. BOECKHOUT. G. BOECKHOUT- Beuseling Breskens: A. A. BOECKHOUT. Koudekerke: M. DE PACHTER- Boeckhout. J. DE PACHTER. Breskens, 20 Januati 1936. (bieden) op Zondag 26 Januari a.s., aan vang 6,30 uur bij den heer P. PLEIJTE, Café „Dorps- zicht". Breskens. Prijzen naar 't aantal deelnemers. TE KOOP: FLINK Te bevragen bij den eigenaar- bewoner M. HOSTE, onderwijzer, Groede. Notaris A. H. J. BEUNINGH te Groede zal op bi] instel, en op bij toewijzing, telkens des nam, om 2 uur in het Hotel van den Heer S. M. DE VUIJST te Breskens, publiek ver- koopen krachtens art. 1223 B. W. en ten verzoeke van de Curatrice in het faillissement van J. C. LE BLEU: met bijbehooren en tuin, aan de Dorpsstraat te Breskens, ka dastraal bekend gemeente Bres kens sictle D nommers 1152 en 1154 samen groot 14 aren 60 centiaren, waarin wordt uitgeoe fend boekhandel, winkel, drukkerij en uitgeverszaak en met alle zich daarin bevindende machines en gereedschappen, b. bedoelde Boekhandel, Drukkerij en Uitgeverszaak, wo. de Uitgave der Bresken- sche Courant. Lasten vanaf 1 Januari 1936 voor kooper. Aanvaarden bij betaling koop som, uiterlijk een maand na de toewijzing. Nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van genoemden No taris. Voorradig: Zakkenheffers, Bietenmolens, ijzeren Stal- kruiwagens, Bascules, Melotte Ontroomers en Onderdeelen, Melotte- en Deering onder deelen. A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens. Telef. 50. Wij hebben een ruime keuze in: Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. zoeken wij wat verloren ls: bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk.

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3