Veiligheidspan Voor 40 cent Wintergoederen. De Kon. Drukkerij „Gadsandria'1 te Breskens Timmermans inventaris, Wekeiijksche 8eurtdienst Breskens, Iel, 32 B L E U'S KLEDINGMAGAZIJN Kleine Advertenties Advertentiën. Klokken, Wekkers, Barometers, Zak en Polshorloges, enz. ANTON ROEST W. W0ITTIEZ& ZONEN. Rreskens Eterii itmat eriaat UITVOERING een kleine advertentie Drukkerij „Cadsandria" Breskens. Schipper ROEST beste Duitsche Eierkolen, Bakkersbriketten, Anthraciet nootjes 4 en Cokes Zeer voordelig. Zie Etalage! BRESKENS Telef. 20 inbreker, die met handschoenen heeft gewerkt, een nieuwe flets gestolen. De politie stelt een onderzoek in. Arrestatie in een warenhuis. In een warenhuis te Haarlem heeft een winkelchef een 32-|arigen metselaar, die eenige goederen gestolen had, op heeterdaad betrapt. Hij is aan de politie overgeleverd. Thans blijkt, dat de man zich in 1935 en in het begin van dit jaar verscheidene malen heeft schuldig gemaakt aan diefstallen in warenhuizen. Bij een huiszoeking zijn japonnen, regenjassen en schoenen gevonden ter waarde van ruim f 90. Verder heeft hij te Haarlem enkele fietsen gestolen en andere goederen te Bloemendaal en in Haarlemmermeer. Vier personen aangehouden. Woensdagnacht is ingebroken in de melkfabriek E. Schaap, gelegen aan den Elburgerstraatweg te Nun- speet. De nachtwacht van het dorp over rompelde de dieven drie mannen en een vrouw toen deze bezig waren in het gelijkvloersch gelegen kantoortje van de melkfabriek, de brandkast te openen. De dieven, zich betrapt ziende, haastten zich naar buiten, waar zij met een auto vlucht ten. Eén van de mannen, die via een der ramen de fabriek verliet, geraakte in een handgemeen met den nachtwacht, waarbij deze laatste zijn revolver kwijt raakte en op den grond bleef liggen. De dieven, die slechts eenige klei nigheden, o.a. een hoed een een vul pen buit maakten, hebben niet lang meer van hun vrijheid genoten. In den nanacht is de auto door de po litie, tusschen Zwolle en Nunspeet, aangehouden. Wieirijder door een auto over reden. De ongeveer 60-jarige tuinman Lagerberg wilde per fiets den rijksstraatweg te Wassenaar oversteken bij de Hoogerbeetslaan. Daarbij is hij aangereden door een auto bestuurd door V. uit Rotterdam. L. liep daarbij waarschijnlijk een schedelbasisfractuur op. In zeer zorgwekkende toestand is hij naar de Jacobusstichting te Was senaar vervoerd. Smokkelarij. Kommiezen te Horn hebben een Belgische personen auto aangehouden, waarin ruim 100 flesschen maggi en een partij fraudu leus ingevoerde Belgische margarine waren geladen. Auto en smokkelwaar werden in beslag genomen. De drie inzittende Belgen, waaronder ook de eigenaar van den auto. werden na borgstelling op vrije voeten gesteld. Smokkelaar aangeschoten. Zekere W. uit Maastricht is Woens dag tusschen Biesland en Wokier aan geschoten, toen hij bezig was met smokkelen. Hij werd in het onder been geraakt en moest in het zieken huis worden opgenomen. Een drijfjacht in de volle stad. De bewoners van Fontainebleau kon den dezer dagen getuige zijn van, een onverwacht en schilderachtig too- neel. Een drijfjacht liep ten einde in het midden van de stad. op een oogenblik, dat het verkeer er onge woon druk is, door het feit, dat de marktkramers en andere hande laars, na gedane zaken de markt verlaten. Een hert, achterna gezet door de honden, vluchtte in rechte lijn on geveer in de richting van Fontaine bleau. Het dier bereikte de stad, voor het kon worden ingehaald en doorkruiste, te midden van het gerij en het verkeer, dat het arme dier nog slechts meer kon opjagen, ver scheidene straten, tot het in de Grand' rue even aarzelend bleef stil staan. Hiervan maakte een drijver gebruik om het hert een doodelijken steek toe te brengen. Ondanks zijn zware wonde sprong het dier weer op, vluchtte nog enkele straten ver tusschen de auto's om tenslotte in de rue du Chateau dood neer te vallen. Dat was het einde van een jacht, die aan schoonheid wel zal te kort gekomen hebben. Vechtpartij. In de Achterwil lens. onder de gemeente Reeuwijk, bij Gouda, is Woensdag een vecht partij gebeurd, waarbij twee perso nen met een mes in het hoofd zijn gestoken. De 39-jarige gehuwde J. Zorg, uit de Wilhelminastraat te Gouda, was met zijn 19-jarigen zoon en een neef er op uitgetrokken om planten te bemachtigen voor een aquarium. In de Achterwillens zat de werklooze G. J. van Nifterink, wonende aan de Bilderdijkstraat no. 11, te Gouda, met een hengel te visschen. De passeerende drie man nen maakten een grapje en zeiden tegen den hengelaar, dat hij wel naar huis kon gaan, omdat hij toch niets vangen zou. De man is geeste lijk niet normaal en lijdt aan achter volgingswaanzin. Hij wond zich over het gebeurde op. doch de drie per sonen liepen door. Toen zij twintig meter verder wa-' ren, kwam Van N. hen achterop met het dikke einde van een hengel en gaf hun daarmede eenige gevoe lige klappen. Daarna keerde de aan valler terug en de drie mannen dach ten, dat het daarmede afgeloopen was. Even later kwam Van N. hen op de fiets met een mes achterna; zij hadden geen wapen en de woe dende man stak er op los. Z. kreeg een groote snede over het gelaat, vlak onder het oog. De zoon poogde zijn vader, die gevallen was, te beschermen, waarbij de hengelaar hem aanviel en hem eveneens een ernstige snede over het gelaat toebracht. Beide perso nen bloedden hevig. De neef had zich uit de voeten weten te maken. Na zijn daad is Van N. wegge gaan. Hij werd later door de Reeu- wijksche politie, die van het geval op de hoogte was gesteld, gear resteerd. De slachtoffers zijn naar het Van Iterson-ziekenhuis te.Gou da gebracht, waar de vader, na ver bonden te zijn, naar huis kon wor den gebracht. De 19-jarige zoon moest ter verpleging worden opge nomen. Hij bleek ernstig, maar niet levensgevaarlijk te zijn gewond. Van N. is door de Reeuwijksche politie opgesloten, om ter beschik king van de justitie te worden ge steld. (hoogstens 5 regels) Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling Biedt zich aan: nette Juffrouw v. hulp huish., baker en lichte ver pleging, v.g.g.v.z. Prijs billijk. Brie ven onder no. 3. bureau v. d. blad. Te koop:een in goeden staat zijn de zwarte studie-piano. Te bevragen bij JAC. EE BLEU, Spuiplein, Breskens. Ontvangen: prachtige Fantasie schortjes 45-65-85 cent, Onderjur ken en Directoirs. Aanbevelend, A. KOSTER-Leenhouts. N.B. Nog plaats voor kostgangers. BELASTINGZAKEN J. VAN DER RIJST OOSTBURG - TEL. 47 Marktberichten. HAAGSCHE EIERVEILING. Woensdag 15 Januari. Men besteedde heden in den Haag: 55/56 56/58 58/60 3,60 3,60 3,80 3,75 3,95 4,15 bruin 3,70 4,05 bruin 4,05 4,15 Door de slechte koopkracht van de consument, daalden de prijzen weer iets op de heden gehouden veiling. Heden overleed na een langdurige ziekte, na voor zien te zijn van de H. Sac ramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Sidonia Maria Albregts, in den ouderdom van ruim 65 jaar. Uit aller naam: A. VAN QUEKELBERGHE Breskens, 15 Januari 1936. l^^'Voor de vele bewijzen van deelneming,- ontvangen bij het overlijden van mijn geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der WILHELMINA VAN BELOIS, geb. FENIJN, betuigen wij onzen hartelijken dank. C, VAN BELOIS, Groede, Januari 1936. Prijskamp Jaskaart (bieden) op Zondag 19 Januari a.s., aan- v.ing 6,30 uur. Prijzen naar 't aantal deelnemers. N. C. VALK, Café, Breskens. Wij hebben nu uitgewogen Spinazie (Hero). 15 p. p 25 p. K.G., Zuurkool, zoute Snij- en Spercieboonen, Sinaasappels in alle prijzen, ook Jaffa's, zure- en zoete Appels. Stoof- en Tafel- peren, Lof 20 en Spruiten 20 p. K G. en Busgroenten. T0F Zie Etalage's. DROOG'S Fruithandel, Breskens. Wij hebben een ruime keuze in: Beleefd aanbevelend, W .1 LEÊMIOUTS. HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Wekelijksche Vee- én Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens lederen Zaterdag 4 uur: Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers: Breskens 76. Rotterdam 10896. zonder dat er iets uit valt; zonder het deksel te moe ten vast houden; zonder de handen door de heete damp te ver branden. Aanbevelend, levert tegen sterk concurreerende prijzen uw DRUKWERK zooals Rekeningen Nota's Briefpapier Briefkaarten Enveloppen Enz., Enz. Uit voorraad leverbaar: Roode en grijze Golfplaten in Iengtens van 1 22, 1 52, 1.83, 2.13 en 2.44 M. Grijze vlakke en gegolfde Scharniernokker. Grijze vlakke Platen 120 x 250 dik 5, 6, 8 en 10 m M. Roode vlakke platen 120 x 250 dik 6 m.M. Roode aanrechten met pompbak (links en rechts) in iengtens van 1.75 M., 2.15 M. en 2,55 M. Eternitbuizen 10 c M., 12 5 c.M. en 15 c.M, lang 3M. met en zonder vaste mof. Losse moffen en bochten, bijpassend. Granité platen in 4 kleuren, 120 x 250 dik 6 m.M. Granité tegels 15 x 15 in 5 kleuren. te geven door de Ghr. Meisjes- vereeniging „EMMA" te Breskens D.V. Donderdag 23 Januari a s., des avonds 7 uur in lokaal „Weijkman". Entrée 25 cent. Generale repetitie Woensdag avond 7 uur, toegankelijk voor kinderen a 10 cent. zoeken wij wat verloren is; bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk. Notaris BEUNINGH te Groede zal op Donderdag 23 Januari 1936 om één uur, ten verzoeke van den heer Ghr. LAURET te Groede, aan de werkplaats van wijlen den heer JANNIS VAN CRUIJNINGEN te Nieuwvliet, publiek verkoopen tegen contante betaling: een als: 2 schaafbanken met schroe ven, ladders en trappen, schragen, slijpsteen met bak, kelderwind, ree- en blokschaven, bijtels in soort, winkelhaken, ijzeren en houten hamers, booren en boor omslagen, handzagen, schrobzagen en trekzaag, ijzeren sergeant, dis sels ploegschaven en verschillende andere, kruiwagen, vaatje pek, sparren, stel staldeuren, carboleum met ijzeren vat en pomp, platen bever board, platen triplex, een bos lijsten, verfmolen en verf, reepen in soort, hangen en sloten zolderdrijver, gereedschapkist, een stel portieken, een lintzaagmachine met drie zagen, voor hand en kracht, enz. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorgen Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Eind volgende week in lossing ADRIANA* met een lading [voor centrale verwarming]. Dezelfde lage prijzen. Aanbevelend, VROON, Breskens. Balans Oprniming

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3