DE SPIE Voor 40 cent DIE ENGLISCHE HEIRAT BEURSBI0SC00P OOSTBURG Wekeiijksche Beuftdienst Advertenliën. Tandarts Hertstein Schipper ROEST ANTON ROEST een Dagmeisje Beurtdienst een kleine advertentie Drukkerij „Cadsandria" Breskens. Adèle Sandrock, de eeuwige foeterende oude tante. Renate Müller, die de oorzaak is van alle misverstanden. Georges Alexander, in zijn komische rol van verliefde neef. Hilde Hildebrand, de slang die de oude tante slapelooze zettefijk belemmeren van het ver keer proces-verbaal worden opge maakt. Deze actie gold als protest te gen het veelvuldig verbaliseeren door de politie van die chauffeurs, die op wenken van het publiek stoppen en deze op den openbaren weg in auto's opnemen, om deze tegen be taling te vervoeren. Autobus door een trein gegrepen. Zaterdag is nabij het vliegveld Waalhaven te Rotterdam een auto bus met werklieden gegrepen door een goederentrein. Het ongeluk ge beurde toen het nog donker was. Aanvankelijk vreesde men dat er vele zwaar gewonden waren; dit viel gelukkig nog in zooverre mee, dat drie arbeiders niet levensgevaarlijk gewond bleken. De autobus werd bestuurd door den 28-jarigen W. B. De bus bracht eiken morgen een aantal in Char- lois en omgeving wonende arbeiders naar het terrein van de Shell aan de Vondelingenplaat. Behalve den chauffeur zaten er dien morgen 20 arbeiders in de bus. Komende van den Schulpweg nam rle chauffeur den verbindingsweg nabij het vlieg veld. Juist naderde toen uit de richting Barendrecht een goederentrein, be staande uit een locomotief en 44 tankwagens, waarvan er 6 waren ge laden. De chauffeur zag, dat een paard en wagen den overweg over de spoorlijn nog passeerde, en meen de, dat hij ook nog voor den trein, die met een kleine vaart reed, over den overweg kon komen. Dit bleek een misrekening te zijn. De linker achterzijde van de bus werd door de locomotief gegrepen. Over een afstand van 42 m. werd de bus mee gesleurd, waarbij deze een diepe groeve in den grond naast de lijn maakte. Bovendien kwam de bus nog tegen een stootblok van een zijlijn terecht, waardoor nog meer schade aan de bus werd toegebracht. Dank zij het feit, dat de trein zoo langzaam reed, werd de bus niet ge heel vernield. Een smokkelauto beschoten. Te Wouwsche Plantage, gemeente Wouw, is door kommiezen een smokkelauto onder vuur genomen, toen deze aan het stopsein geen ge volg gaf. In de bosschen van de Plantage gelukte het de ambtenaren een der banden stuk te schieten. Het voertuig reed echter door, zoo dat de ambtenaren, die in het dorp stonden opgesteld, op hun beurt den auto beschoten, toen deze passeerde. Een tweede band begaf het, waar door de auto in een droge sloot reed, omdat de chauffeur de macht over het stuur verloor. De drie in zittenden konden worden gear resteerd. Auto en smokkelwaar, be staande uit 100 kilo suiker, zijn in beslag genomen en naar Roosendaal vervoerd. Auto dror afsluiiboonten van over weg gereden. Een auto. komende uit de richting Mar-sum, is tegen de neergelaten afsluitboomen van den bewaakten spoorwegoverweg bij de halte Leeuwarden, van de Noord- Friesche Locaalspoorwegmaatschap- pij gereden. Juist op dat oogenblik kwam. uit de richting Stiens een trein, welke bij deze halte moet stoppen. Toen. de auto de afsluitboomen had verbrijzeld, bleef de auto mid den op de rails staan. De trein was toen 65 meter van den overweg verwijderd. De machinist remde, maar kon niet verhinderen, dat de locomotief nog tegen den auto bot ste en hem eenige meters meesleur de. In den auto zaten zeven perso nen. de bestuurder H. Miedema, de heer D. Glas en echtgenoote, mej. v. d. Bij en drie kinderen van 11, 7 en 2 jaar, allen uit Dokkum. Beide dames werden ernstig gewond, het 7-jarige meisje brak het linker onderbeen. De vier overige inzit tenden werden licht gewond. Nadat een dokter de gewonden had ver bonden, zijn zij ter verdere behan deling naar het Diaconessenhuis te Leeuwarden vervoerd. De auto is totaal vernield. Verduistering door een advocaat. Op last van de justitie te Haarlem heeft de politie aldaar aangehouden een 39-jarigen advocaat, die onge veer f 10.000 heeft verduisterd. De aangehoudene, die sinds korten tijd te Haarlem woonde, was curator in een door de Haagsche rechtbank uitgesproken faillissement en had uit dien hoofde een bedrag van f 10.000 onder zich. Doordat hij in moeilijke financieele omstandigheden verkeer de, is hij ertoe gekomen het geld ten eigen bate te gebruiken. Toen het tijdstip naderde, waarop uitkee- ringen aan crediteuren in het faillis sement moesten geschieden, heeft de advocaat zich gewend tot den 62- iarigen makelaar G. M. en den 27- jarigen verzekeringsagent A. A. J. M„ die daar ter stede een make laarskantoor hebben in het Kenau park. Hij verwachtte van hen finan cieele hulp, doch inplaats daarvan wisten de makelaar én de verzeke ringsagent op listige wijze een be drag van f 3500 in handen te krij gen, dat de advocaat van de f 10.000 had overgehouden. Daar het hun be kend was, dat dit geld tot het actief in 't faillissement behoorde, zijn ook zij wegens heling aangehouden en aan de justitie overgegeven. De ad vocaat, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is eveneens in bewa ring gesteld. Zwendelarij met premie-abluaties. Men meldt aan de N. R. Crt.: Naar wij vernemen heeft de politie te 's-Gravenhage een inval gedaan in de kantoren van het Centraal Ad ministratie Kantoor voor Hypothe ken, gevestigd aan de Regentesse- laan 60, hier ter stede, waarvan de heer H.B. directeur is, op vermoe den van overtreding van de Loterij- wet, waarbij 42000 premie-obligatiën benevens de administratieve be scheiden van de te Antwerpen gevestigde bank „Banc Felicitas" in beslag zijn genomen. Deze inval was het gevolg van het onderzoek dat in het midden van de vorige maand door de Belgische justitie werd ingesteld bij het in de Camotstraat 87 te Antwerpen geves tigde hoofdkantoor van deze „bank," welke zich bezig hield met het druk ken en uitgeven van premie-obli gatiën, die voor 52 Belgische francs per stuk aan den man werden over gebracht, welke een winstkans gaven overeenkomende met een twintigje in de Nederlandsche Staatsloterij. Deze onderneming was gevestigd in een eenvoudig bovenhuis, dat zich in geen enkel opzicht onderscheidt van andere woningen en toen de Antwerpsche politie een inval deed trof men in het perceel de behee- rende vennoots mevr. B., die... de schoonmaakster der kantoren bleek te zijn. Deze vrouw, die sedert haar elfde jaar geen onderwijs meer had ge noten, was in Januari 1935 door de oprichters van Felicitas, waartoebe hoorden de heeren B. B., directeur van de Onderlinge Levensverzeke ring Bank Arona en diens zoon H. B., directeur van het hier ter stede gevestigde Centraal Administratie Kantoor voor Hypotheken, als be- heerend vennoote aangesteld. Haar werk bepaalde zich er toe het huis in de Camotstraat schoon te houden en de obligaties te laten drukken. Naar uit het onderzoek kwam vast te staan, was de onderneming in België gevestigd met een grondka- pitaal van 3500 Belgische francs, oftewel 175 gulden, terwijl op de obligaties vermeld staat, dat de Bank de biljetten waarborgt en dat eventueele geschillen alleen door de Handelsrechtbank te Antwerpen kun nen worden beslecht. Nadat de Bel gische justitie op grond van het feit, dat Felicitas de Belgische strafwet heeft overtreden particuliere lote rijen zijn in België verboden te gen B. B. proces-verbaal had opge maakt, tevens omdat de obligaties ongezegeld waren, heeft de politie alhier, zich met deze zaak bezig gehouden. Hierbij is komen vast te staan dat beide heeren op geraffi neerde wijze te werk gingen. Het Centraal Administratie Kan toor voor Hypotheken was n.f. de uitgever der zoogenaamde Centra- loten, welke door deze onderneming als Centra-kwitanties werden ver kocht als een twintigje in de Staats loterij. Voor deze kwitantie welke voor namelijk in de provincie werden ver kocht en die dus vermomde loterij briefjes waren, werden door het Cen traal Adm.' Kantoor Felicitas-obliga- ties gekocht, waarvan de nummers correspondeerden met Centraalkwi- tanties. Weliswaar werd den houders van Centra-loten medegedeeld, dat voor het gestorte geld obligaties werden gekocht, maar omtrent den aard de zer obligaties, liet men de koopers wijselijk in het onzekere. De opzet van de geschiedenis is duidelijk. De verplichting tot het uitbetalen der gevallen prijzen was door deze ma nipulatie overgeheveld naar een Bel gische onderneming. De politie heeft tegen H. B. pro ces-verbaal opgemaakt wegens over treding van de Loterijwet. Tegen mevr. B. is door de Belgische justi tie eveneens een strafvervolging in gesteld. Heden overleed na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, onze dier bare Echtgenoot, Vader. Behuwdvader en Grootvader JACOB MOELKER, in den ouderdom van 76 jaar en 4 maanden. Wed. jac MOELKER- Maillie en Kinderen. Breskens, 7 januari 1936. Heden overleed na een kort doch smartelijk lijden onze innig geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Groot moeder Wilhelmina van Belois, geb. Fenijn, in den ouderdom van ruim 58 jaar. Uit aller naam: C. VAN BELOIS. Groede, 5 Januari 1936 Holletjesdijk. houdt IEDEREN WOENSDAO ^pu'ekuur van 9 30-11,45 uur te BRESKENS ten huize van den heer VAN HOUTE. Coiffeur Dorpsstraat. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorgen Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 Wekeiijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens lederen Zaterdag 4 uur; Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers: Breskens 76 Rotterdam 10896. GEVRAAGD voor direct niet beneden de 18 jaar bij W. JACOBS—v. Dixhoorn, Breskens. H,H. Landbouwers! Voorradig: Zakkenheffers, Bietenmolens, ijzeren Stal- kruiwagens, Bascules, Melotte Ontroomers en Onderdeden, Melotte- en Deering onder deden. A. LEtNHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens. Telef. 50. Breskens-nordrecht-Rottcrdam visa-versa W. Vertrek van Rotterdam Vrijdag 10 Jan. 3 uur. Tel Breskens 5 R'dam 10749 De Arrondissements-Rechtbank te Middelburg heeft bij vonnis d.d. 6 Januari 1936 in staat van faillissement verklaard JOHAN NES CORNELIS LE BLEU, drukker en uitgever, wonende te Breskens, met benoeming van den EdelAchtbaren Heer Mr. A. VAN DER HOOP, lid van voormelde Rechtbank, tot Rechter-Commis- saris en van ondergeteekende, advocaat en procureur, tot cu rator. De Curator, Mr. ANNE BOLLE. Middelburg, 6 Januari 1936. "Wf Ondergeteekende maakt het geachte publiek van GROEDE en omstreken bekend, dat hij D.V. Zaterdag a.s. zijn Brood-, Beschuit- en Banketbakkerszaak zal openen. Hopende door een vlugge en nette^ bediening ieders gunst te mogen genieten. Beleefd aanbevelend, J. OOSTERLING, Slijkstraat A 278 - GROEDE. Litterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Siepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H Schmidt Degener Oplaag 12,300 ex. Verschijnt des Vrijdags. zoeken wij wat verloren is; bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.: vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sol'icitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk. Op Zaterdag. 11 en Zondag 12 Januari a.s. brengen wij U een der kostelijkste amusements films uit de Lumina productie In de hoofdrollen een keur van bekende filmsterren. nachten bezorgd. Een film vol frissche humor, vol spanning, een comedie vol misverstanden, die de zaal doet daveren van den lach 1 I I De heerlijkste melodieën begeleiden deze geestige vroolijke film. Ons bijprogramma is als steeds prima verzorgd. VOORSTELLINGEN: Zaterdag en Zondag om half acht. Zondagmiddag om 3 uur. Volledig avondprogramma. PRIJZEN: middagvoorstelling 30 - 50 - 70 ct. Avondvoorstelling 40 - 65 - 90 cent. T reinaankomst Vlissingen V6.15 Breskens a 6.40 Breskens v 6.55 Vlissingen a7.20 Treinvertrek 7.34 PROVINCIALE STOOHBOOTDIENST. 6 October 1935 tot nadere aankondiging. WERKDAGEN 7.19 8.48 10.52 12.44 13.30 15.52 7.45 9 10.15 11.30 12.45 14.— 15.15 16.30 8.10 9.25 10.40 11.55 13.10 14 25 15.40 16.55 8.15 9.30 8.40 9.55 9.20 10.33 10.45 11.10 11.25 12.— 12.25 13.32 13.15 13.40 14.30 14.55 15.45 17.— 16.10 17.25 17.15 17.48 17.28 18.37 20.53 17.45 19.— 21.— 18.10 19.25 21.25 18.15 19.30 21.30 18.40 19.55 21.55 19.04 20.40 Treinaankomst Vlissingen v 7.45 Breskens a 8.10 Breskens v 8.25 Vlissingen a 8.50 Treinvertrek 9.10 ZONDAGEN EN le KERSTDAG. 9.43 12,44 17.28 10— 14.— 17.45 19,25 10.25 14.25 18.10 19.50 10,45 11.10 15.45 16.10 16.25 18.15 18.40 19.03 20.— 20.25 20.40

Breskensche Courant | 1936 | | pagina 3