Gevonden en Verloren- Mffl^jaóCHCÖI. Gewestelijk Nieuws Hoogwatergetij Breskens. Klaas de zoon van den Molenaar Gemengd Nieuws KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Donderdag 19 Dec. nam. 7,30 u. RASKOLNIKOW. Zondag 22 Dec. te 2,30 Zondag 22 Dec. nam. 7,30 u. Woensdag'.25 Dec. nam. 2,30 en 7,30 u MADAME LI. het mooiste zangspel in 2 bedrijven. Muziek van Martin Knopf. FRANSCHE SCHOUWBURG GENT Zondag 22 Dec. om 2,15 u.buiten gewone middagvoorstelling met Vina Bovy DE BARBIER VAN SEVILLA. Muziek van Rossini. Woensdag 25 Dec. om 2,15 u. HET LAND VAN DEN GLIMLACH Romantische operette in 3 bedrijven Muziek van Franz Lehar. BRESKENS. Beroepen. Door den Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier is beroep uitgebracht aan Ds J. J. Hietkamp te Serooskerke (Wal cheren). Ds J, A. Raams, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te Kloetinge, vroe ger alhier, heeft een beroep ontvangen naar die gemeente te Vlissingen. GROEDE. Verkiezing. Verkozen tot ouderling bij de Ned, Herv. Gem. alhier in de vacature, ont staan door aftreding van den heer J. B. Becu, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer Iz. Bui]ze. Tot diaken in de vacature, ontstaan door aftreding van den heer Iz. de Hullu, die zich niet herkiesbaar stelde, de heer H. A. Cijsouw-Cornelis Herkozen tot ouderling de heer M. Aarnoutse, tot diaken de heer C. Brakman. Allen hebben hun benoeming aan genomen. AARDENBURG. Kieacollege. Door de stemgerechtigde lidmaten der Ned. Herv. Gem. alhier zijn tot leden van het Kiescollege herbenoemd de heeren I. A. de Brauwer, H Cort- hals, M. W. van de Plassche, Jac. J. Rosseel en C. W. Cijsouw. OOSTBURG. Voordracht. Op de voordracht voor onderwijzer aan de O. L School alhier zijn ge plaatst de heeren M. I. Hoste, tijdelijk onderwijzer te Zuidzande, H. H. de Lozanne, wachtgelder te Borsselen en R. Broere, onderwijzer te Zegge. dat, men mag er over denken, hoe men wil, moeilijk met den politieken koers in overeenstemming is te bren gen, die Engeland tot nog toe ge volgd had. In het kader van deze politiek wist Engeland te Genève door te drijven, dat Italië tot .aanvaller" werd gestempeld en moreel veroor deeld. Het wist zelfs sancties te genover Italië toegepast te krijgen. Op Frankrijk moest Londen daar toe een sterken druk uitoefenen en herhaaldelijk dreigen, dat Engeland zich bij het Europeesche continent zou desinteresseeren, wanneer het niet de volledige ondersteuning bij deze sanctiepolitiek van Parijs ont ving. Engeland beriep zich daarbij nimmer op eigen belangen, doch het gaf steeds te kennen, dat het han delde uit plichtsvervulling tegenover den Volkenbond. 0 Nog een goede veertien dagen ge leden drong Londen sterk op een uitbreiding van de sancties aan door een embargo op petroleum. Donder dag, 12 December zou het besluit daartoe door den Volkenbond ge nomen worden. In de plaats daar van houdt men zich op het oogen- blikin de Volkenbondscommissie be zig met de behandeling van de vre desvoorstellen van Laval en Hoare, die zooals intusschen gebleken is een aardige winst voor Italië betee- kenen. Het is echter in het geheel niet zeker, dat op grond van deze voorstellen de vrede in Afrika thans spoedig hersteld zal zijn. Het schijnt wel. dat Mussolini de voorstellen als basis tot verdere onderhandelingen wil aanvaarden, maar maarschalk Badoglio zet zijn militaire acties in Abessynië rustig voort om nog voor den dag, dat men zich misschien werkelijk aan de conferentietafel zal zetten, de positie van Italië aanzien lijk sterker te maken, dan deze op het oogenblik is. Daar de tanksche pen met benzine en olie ook verder ongestoord in Massaoea en Moga discio kunnen lossen', zal het Ba doglio aan successen tegenover de nog steeds slecht bewapende Abes- sijnen niet ontbreken. Deze denken er echter niet over, het vredesvoorstel van Laval en Hoare aan te nemen. De negus zou daartoe slechts bewogen kunnen wor den, indien Engeland een sterken druk op Addis Abeba ging uitoe fenen. Dit nu is intusschen niet te verwachten. Reeds de openbare mee ning in dit land, is zoó sterk tegen de vredesvoorstellen gekant, dat men iets dergelijks niet behoeft te vree zen. Bovendien hebben zij ook in Vol kenbondskringen een weinig gunstig onthaal gevonden, zoodat het wei nig waarschijnlijk is, dat de voor stellen nog eens het onderwerp van vredesonderhandelingen zullen uit maken. 0 Voor de misschien slechts tij delijke veranderingen in de En- gelsche politiek, zouden verschillen de geldige redenen op te noemen zijn. In de eerste plaats Egypte. Sinds den tijd, dat de tegenstellin gen tusschen Engeland en Italië in de Middellandsche Zee zich ver scherpten, is Egypte in beweging gekomen. De nationalisten, verte genwoordigd door de Wafdpartij, verzetten zich heftig tegen de En- gelsche voogdij en eischten het her stel van de grondwet van 1923, die op 30 November 1934 niet zonder invloed van Engeland buiten wer king was gesteld. Zoo ontstond een regeeringscrisis I De minister-presi dent Tewfik Nessin Pasja, die overi gens zeer Engelsch gezind is, wil de aftreden. Thans heeft de koning van Egypte plotseling een decreet onderteekend, waardoor de grond wet van het jaar 1923 weer van kracht is geworden. Nessim Pasja blijft minister-president en heeft van Engeland de verzekering gekregen dat de Engelsch-Egyptische betrek kingen opnieuw geregeld zullen wor den. Londen heeft dus aan de ver langens van de Egyptische nationa listen gehoor moeten geven. 0 Verder zou men kunnen aanne men, dat Engeland het noodig oor deelt groote krachten vrij te maken voor het Verre Oosten. Daar ismen zeer bezorgd over de verdere plan nen van Japan. Zelfs de Philip- pijnen schijnen niet meer zoo ver heugd te zijn over hun pas ver worven onafhankelijkheid en men heeft zich dan ook uitgesproken voor het zich stellen onder militaire be scherming van de Vereenigde Sta ten, daar men anders verwacht de zekere buit van Japan te worden. Japan echter ziet met gespannen aan dacht naar Europa, en in het ver- deelingsplan voor Abessynic ziet men de rechtvaardiging van de eigen ac tie in China. Of echter een geste van Engeland op de bevolking van het Japansche eilandenrijk veel in druk zal maken, is nog zeer twijfel achtig. ZUIDZANDE. Ongeluk. De timmerman H. alhier had Zondag morgen het ongeluk met zijn flets te vallen met het gevolg dat hij een been brak. OOSTBURG. Telegram van gelukwensching. Door de leerlingen der R. H. B. S. alhier is onderling een telegram van gelukwensching gezonden aan den wereldkampioen schaker dr. Euwe, met zijn behaald succes. CADZAND. Uitvoering1 Op 14 December j.l. 's avonds arri veerde alhier, op uitnoodiging dei Tooneelclub „Al doende leert men", de Mondharmonicaclub, „Internos", sterk 35 werkende leden van Sluiskil, allen gekleed in witte uniform, om gezamenlijk een uitvoering te geven in het hotel „De Commerce", bij den heer A. Masclee alhier. Om circa half zeven werden de leden van het in strumentaal gedeelte door den Voor zitter der Tooneelclub, den heer A. v. Dale op een toepasselijke wijze ver welkomd. Den jongen directeur van „Internos" betradt daarna zijn podium voor zijne leden, hief zijn maatstok omhoog, (dewelke hij dien morgen als souvenir van zijnleden had ontvangen), een bewijs van sympathie. Allen richt ten hun blikken op hem en met één, twéé, galmden de eerste tonen door de zaal (Wien bleibt wlen) marsch. Voorwaar voor muziekliefhebbers een teer gevoel. De inzet flink sterk for tissimo, le reprise, mooi prachtig in piano overgaan, 2e reprise flink sterk fortissimo, alles wordt bijgezet, de groote trom schitterend in de maat, staccato slag waar noodig, zoemt prachtig melodieus door de zaal. aan gevuld wordt dit accent door een bes ten kleinen trom (zuivere korte rof fels) af, of het met een mesje wordt gesneden. Trio valt prachtig pianis slmo in, het streelt ons oor, het boeit ons hart, wien kan hooren dat ons nog wat te wachten staat. Prachtige wals was het vervolg, mooie inzet; 2e reprise werd door het lid de Glercq mede gezongen, mooie stem die kerel, beste zanger. (Zijn Directeur moet hem staande laten zingen, nooit zittend). Verder werd het programma afgewisseld door leuke voordrachten en tooneelstukje, hetwelk door beide clubs best werd afgewerkt. Het muziekstukje (wals) Daar bij die molen, viel bijzonder in den smaak. le reprise werd instrumentaal uit gevoerd, 2e reprise werd gezongen, daarna werd Trio gefluit, en daarna werd de gansche zaal verzocht mede te zingen in bijval bis, bis, enz.Laat ik nog zeggen dat de zaal goed ge vuld was. Verscheidene ingezetenen hebben zeer veel gemist 1 Na het laatste nummer werd door den Voor zitter van „Aldoende leert men", den Directeur van „Internos", de heer C. B. de Ridder, alsook alle werkende leden, en anderen, hartelijk toegespro ken. Hij dankte hun voor het zoo schitterend geslaagd concert, dat ze hier ten beste hebben gegeven. Gaat zoo voort „Internos" van Sluiskil, schaart u allen als één man, achter jullie pittigen Directeur je hebben een club waar Sluiskil trjtsch op mag zijn. En met een wel thuis en tot weder- ziens, sloot deze bijzonder geslaagde uitvoering 1 EEN MUZIEKLIEFHEBBER. Boeken en Tijdschriften. Evenals andere jaren verscheen ook nu weer het nieuwe album „Mijn Land". Uitgave Jb. Bussink, Deven ter, Koekfabrieken N V. Dit nieuwe album beschrijft de pro vincie „Zeeland". Een provincie met een eigen schoon heid, welke voor velen nog niet die bekendheid geniet, die zij verdient Immers de doorsnee-Nederlander kent van Zeeland niet meer dan het eiland Walcheren, wat dan velen al zoo'n voldoening geeft, dat zij de rest wel gelooven, en dat Is jammer, want ook „De Rest" is de moeite zeker waard. Wanneer U het complete album eens inziet, zult U met ons eens zijn, dat wij niet te veel hebben gezegd. KALENDERS. Van „The Ocean vertegenwoordi ger I. J. Versluijs te Oostburg ont vingen wij een wandkalender die in menig kantoor goede diensten kan bewijzen. De steenkolengroothandel Willem Nijzink te Vlissingen zond ons een kalender, welke in alle opzichten zeer mooi is. Van de N.V. Verzekering Mij „Sint-Petrus" te de Bilt ontvingen wij een keurige maandkalender. BRESKEN3. Gevonden Een paar handschoenen. Inlichtingen Marechaussée-kazerne, alhier. DAGEN vm nam Woensdag 18 Dec 6,32 6,56 Donderdag 19 7.27 7,51 Vrijdag 20 8,37 8,51 L. Kwartier Dinsdag 17 December om 22.17. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Woensdag 18 Dec. nam. 4,17 Donderdag 19 4,17 Vrijdag 20 4,17 door N. Kannegieter. 99. Klaas werd vuurrood en stamelde, dat het niets geen werk was met dat vogeltje, maar alle menschen riepen: „Hoera!" en Klaas kon daardoor niets meer zeggen. De Burgemeester riep weer om stilte en zei: „Klaas, ik moet je nog wat zeggen. -Vanaf heden ben je ingedeeld bij ons moe dig brandweercorps, en ik hoop, dat je een goed brandweerman zult zijn". Klaas werd er wat duizelig van en kon zijn ooren niet gelooven. Don Alfonso aan een aanrijding ontsnapt. Een taxi-chauffeur, die met zijn vrachtje het Barberindplein te Rome overstak, reed daar bijna een verstrooiden voetganger aan, die juist over de verkeerslijnen was ge stapt. Woedend schold de chauf feur den onvoorzichtigen wandelaar uit en de woorden, die hij daarbij gebruikte, zijn stellig voor publicatie ongeschikt. De „aangesprokene" ant woordde niet, hij glimlachte slechts. De chauffeur reed verder en de passagier vroeg hem: „Weet je wie je bijna omver hebt gereden?" Toen de chauffeur nu met den mond vol tanden stond, antwoordde de pas sagier: „Dat was nu de vroegere koning van Spanje 1" De chauffeur werd lijkbleek en toen hij even later in zijn bezorgd heid weer bijna iemand omver reed, stamelde hij voor alle zekerheid „Pardon, majesteit". Een „welbespraakt" minister. Naar de dagboekschrijver van de Star meldt, heeft Ernest Brown, de minister van arbeid, zichzelf in het Lagerhuis overtroffen. Hij beantwoordde 30 vragen in 25 minuten, inclusief den tijd, dien minder vlot sprekende leden noodig hebben om „aanvullingen" op te ge ven. Of hij een antwoord opleest, of zonder behulp van aanteekeningen spreekt, de woorden komen uit den mond van den minister van arbeid als schoten uit een machinegeweer. Het volume van zijn stem is gewel dig hij heeft den dagboekschrij ver eens verteld, dat hij nooit over stemd kon worden bij een bijeen komst in de open lucht. Het eenige gevaar in dat opzicht bestond, als hij in een zaal sprak als soms de echo van zijn eigen stem terugkwam om hem te over stemmen. Boer op 115-jarigen leeftijd over leden. In het dorp Magoula, pro vincie Helia, is op 115-jarigen leef tijd de boer Fotios Gavanas over leden. Hij is de derde inwoner boven de 100 jaren, die in de afgeloopen maand in deze provincie is géstor- ven. Ernstig verkeerscingeluk. Te Siegen zijn twee particuliere auto's in volle vaart op elkaar gebotst de eene vloog dadelijk in brand en de chauffeur en een naast hem zit tende passagier zijn levend verbrand. De derde inzittende kon nog uit den auto getrokken worden, maar ook deze man had zulke zware brandwonden opgeloopen, dat hij in het ziekenhuis overleden is. De pas sagiers van den anderen auto zijn er met wat builen en den schrik afgekomen. Een mooie opdracht aan de Schelde. Naar wordt vernomen heeft de Rotterdamsche Lloyd aan de Kon. Mij. De Schelde den bouw opgedragen van een motorvracht schip. 100. „Laten we nu allemaal eens naar buiten gaan," zei de Burgemeester, „dan kunnen we de wagen van Klaas eens gaan bekijken". Allen liepen naar buiten en de wagen werd nu, van alle kanten bekeken. Klaas vond hem prachtig. En daar had je zoo-r waar Krelis met zijn ezeltje. Grauwtje werd er voor gespannen. Klaas, sprong op de bok en zat rechtop met zijn prachtige nieuwe pet op zijn verbonden hoofd. Hij klakte mc$ zijn tong en voort ging het, nager wuifd door alle menschen. Van iemmd die op zijn trouwdag met een ander huwde. De Daily Herald meldt, dat Wilfred John Proctor, een handelsreiziger uit Har row Weald (Middlesex) niet zooals wel meer gebeurt zijn trouwdag heeft vergeten. Proctor herinnerde zich wel, dat hij op 31 Augustus in het huwelijk zou treden, doch de familie van zijn „a.s. vrouw" zag hem niet opdagen. Toch is Proctor dien dag ge trouwd, evenwelmet een ander. Vrijdag heeft de man te Birming ham terecht gestaan wegens ver breking van trouwbelofte. Zijn vroe gere verloofde werd een schadeloos stelling van 275 pond toegewezen. Het meisje was vijf jaren lang met den heer Proctor verloofd geweest. Alles was voor den trouwdag in ge reedheid gebracht, aldus werd ter terechtzitting onthuld, doch in de plaats van den bruidegom verscheen een telegrambesteller, die een tele gram overhandigde, dat als inhoud had: „Gaat niet door, brief volgt". De aangekondigde brief luidde al dus: „Het zou een onvergeeflijke zonde zijn, als ik je zou trouwen, want ik ben niet waardig jou lief te hebben". Koude op komst? Aan de Fran- sche noordkust bij St. Brieuc zijn zeehonden gevangen, waaruit men afleidt, dat binnenkort in Europa hevige koude te verwachten is. De aanwezigheid van zeehonden in deze wateren is zeer ongewoon en visschers zien hierin een voor teeken van koud winterweer Josephine beklaagde. Josephine Baker is, zoo meldt men uit Parijs, een openbaar persoon: wat haar we dervaart of ze anderen laat weder varen, komt aan de groote klok. Zoo bleef het den lezer niet onbe kend, dat ze in September met haar auto tegen het rijtuigje van den heer en mevrouw Heyser is opgebotöL Dit lag ongeveer in gruzelementen,' maar de inzittenden kwamen mét den schrik vrij en Josephine beijver de zich terstond het hun naar den zin te maken. Zoo heeft ze hen uit ruime beurs de schade vergoed. Er zou nu geen vuiltje aan de lucht zijn, zoo mevrouw Heyser niet ziek geworden was. Ze lijdt aan een maagverzakking en schrijft deze aan het ongeval toe. Daarom heeft ze de donkere ster voor Eet gerecht gedaagd tot tijd en wijle de medische deskundige deze nieuwe schade als mede haar verantwoordelijkheid be paald heeft. Zelf toeft ze in Amerika. Katten erven fortuin. Een Ita- liaansche dierenvriendin, die de vo rige maand is overleden, heeft zich blijkbaar haar laatste levensjaren ernstig bezorgd gemaakt over het lot, dat de katten zou treffen indien eens het oogenblik mocht aanbreken, dat zij hen niet meer zou kunnen vertroetelen, aldus vertelt de „Tele graaf". Als laatste wilsbeschikking heeft zij namelijk aan haar broer opge dragen na haar dood in totaal een bedrag van 300.000 lire te besteden uitsluitend voor de verzorging en

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2