1 J. FORD Naamkaartje WAFELIJZERS GRATIS Winterjas Kerstkransje Wilt gij met Nieuwjaar Wilhelmina-Fröbelschool Klaas de zoon van den Molenaar Advertentiën. Sint Nicolaasfeest. Crisisbotermerken TOEWIJZING Dinsdag 17 December een Woonhuis Klokken, Wekkers, Barometers, Bak en Polshorloges, enz. W J LEENHOUTS, Leesbibliotheek Cadsandria Wekeiijksche Hdiens Schipper ROEST Rechtstreeksche Invoer Engelsche Kolen. beste grove Engelsche Kolen en Nooten, beste Duitsche Eierkolen, Ruhrkolen, Bakkersbriketten, Smeekolen en Cokes Bakkerij MAAS-JANSEN Meerdan 2 millioen Fords V-8 Official i. Garage J. C. LE BLEU ^resVetvs. dat gaat natuurlijk niet, maar wel vindt U bij ons een pracht voor groot en klein, aan lage prijzen BLEU'S Kleedingmagazijn. door N. Kannegieter. De Burgemeester sprak nog lang en zei nog veel moois van Klaas. „De dank van heel de burgerij is groot," zei hij nog „en daarom heb ben we gedacht, je een belooning te geven. Ten eerste bied ik je aan namens het brandweercorps deze mooie, prachtige brandweerpet". „Ai!" gilde Klaas ontzet; hij was verbaasd en overgelukkig. De Bur gemeester zette de pet meteen op Klaas zijn hoofd. „Dan heb ik ge hoord, dat je een ezeltje hebt gekregen," zei de Burgemeester lachend, „en dat beestje is al heel wat bekend geworden in één dag. Daarom hebben de inwoners van Den Burg gedacht, je een mooi wa gentje te geven, wat gemaakt is door Mijnheer Houtdrager". Klaas wist niet meer wat hij zeggen moest. Zijn vader zat maar te lachen. „Hou Klaas, wat zeg je er nou van, jon gen?" Maar Klaas kon van blijd schap niets zeggen. „Maar," zei de Burgemeester, „we zijn nog niet klaar. We hebben alle maal van dat kanarievogeltje ge hoord van vrouw Nagelkruid; om die reden, Klaas, speld ik je de medaille op van de vereeniging van dierenbescherming". ge man had geen onderdak meer en leefde van den bedel. Toen hij op een dag hongerig door de stra ten doolde en voor een 'kiosk bleef staan viel zijn oog op een oproep van de erfgenamen van den eigenaar van een kleerenfabriek Nikolaus Sescher, die in Ohio gestorven was. Ze moesten zich bij 'n advocaat te Boekarest melden. De overledene was een broeder van Demetrius va der geweest, had in de jaren ne gentig Roemenië verlaten en was te New York kleermakersknecht ge weest, om het daarna tot bezitter van een groote fabriek te brengen. Demetrius trok te voet van Braila naar Boekarest, waar hij den advo caat zijn papieren liet zien. Toen bleek hij niet alleen de fabriek ge ërfd te hebben, maar ook nog 'n baar vermogen van tweehonderddui zend dollars. De advocaat schoot den jongen man een bedrag voor, opdat hij zich fatsoenlijk in de klee- ren kon steken en de reis naar Ame rika ondernemen. Welgemoed is de gelukkige erfgenaam de reis dezer dagen begonnen. Brussels kansen op een dierentuin stijgen. Krijgt Brussel eindelijk zijn dierentuin? Vorig jaar werden er onderhandelingen gevoerd over het inrichten van een dierentuin in de gemeente Schaerbeek. Het ter rein, dat hiervoor in aanmerking kwam, was echter te zeer met ser vituten belast en van dat plan moest worden afgezien. Thans heeft men opnieuw onderhandelingen aange knoopt en wel over terreinen in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe, met een oppervlakte van circa 7 H.A., dicht bij de Tervucrenlaan gelegen. Deze grond behoort voor een deel aan de plaatselijke vereeniging voor goedkoope woningen eh verder aan particulieren. De gemeente Woluwe heeft optie op de terreinen van de Vereeniging voor Goedkoope Woningen voor het bouwen van een stadion. Zij heeft deze optie opgeheven ten behoeve van vereeniging voor den dieren tuin, op voorwaarde dat het plan doorgaat. In den nieuwen dierentuin zouden de dieren in vrijheid leven, naar het voorbeeld van den dieren tuin te VincenneS'. Ook zou er een modelhoeve, een aquarium, een sport terrein en een tentoonstellingszaal worden ingericht. Men schat de kosten van den nieu wen tuin op ongeveer 10 millioen frs. Onbewaakte overwegen. Don derdagochtend omstreeks tien uur reed de autobestuurder v. d. Hee uit Gouderak met een vrachtauto over den onbewaakten overweg tus- schen Woerden en Waarder, toen juist de trein naderde uit de richting Woerden naar Leiden. De auto was juist met het voorste gedeelte over de rails, toen hij door de locomotief geraakt werd, zoodat slechts het ach terste gedeelte van den auto werd beschadigd. De auto kwam tenslotte in den spoorwegberm terecht. De bestuur der liep geen letsel op. Het uitzicht ter plaatse is, naar men meldt, van de richting Woerden uit niet geheel vrij. Het vergaan vsm het Belgische verkeersvliegtuig. Omtrent het ver gaan van het Belgische verkeers vliegtuig, dat Dinsdag op weg van Brussel naar Londen bij Tatsfield in Kent is neergestort, is in het ochtendblad der N. Rotterd. Crt. uitvoerig bericht. Alle menschen in het vliegtuig, bemanning en passa giers, zijn om het leven gekomen. De ramp moet omstreeks vijf uur zijn gebeurd, boven een verlaten, moeilijk toegankelijke streek van heuvelende heidevelden. Het schijnt, dat het vliegtuig tegen den top van den heuvel, die den naam van Moss- croft draagt, is aangevlogen. De duisternis, te dichter daar er op het uur van de ramp een fijne motregen viel, hebben het onderzoek ter plaat se, dat door majoor Cooper, inspec teur van de luchtvaart wordt ge leid, zeer bemoeilijkt. Men zou geneigd zijn aan te ne men, dat een ontploffing de oor zaak van den ondergang van het vliegtuig is geweest, want onder- deelen daarvan zijn op grooten af stand van elkaar teruggevonden. Een boer, die in de buurt van de plaats van de ramp woont, heeft wel een verschrikkelijk leven, maar niet het geluid van een ontploffing gehoord De man heeft geholpen de lijken van de menschen in het vliegtuig uit de wrakstukken te bevrijden. Meer dan vier ljjken kon men echter Dinsdagavond niet vinden en er zijn, zooals men uit het Ochtendblad weet elf menschen om het leven gekomen. Een arbeider, die zich op ongeveer een kilometer afstand bevond van de plaats, waar het vliegtuig is neer gestort, vertelde, dat hij het vliegtuig over hoorde komen, zooals eiken avond op hetzelfde uur. Plotseling hoorde hij een hevig geraas, maar hij kon, tengevolge van de zeer laag hangende wolken het vliegtuig niet zien. De man had een uui; noodig om bij de plek te komen, waar de wrakstukken lagen, daar de slechte toestand van den bodem, de strui ken en de duisternis hem het snelle loopen beletten. Op het oogenblik van het ongeluk woei het heel hard. Onder de slachtoffers behooren twee vrouwen. Een der omgekomen mannen is de Engelsche ingenieur sir John Carden, geen onbekende op het gebied van de luchtvaart; hij bezat zelf een vliegtuig. De Belgische bestuurder Schoon- broodt genoot in de kringen der Belgische luchtvaart een voortreffe- lijken naam. Een reusachtig kruis bij de visschershaven. De corr. van de N. R. C. te Brussel meldt dat te Brugge een comité in het leven is geroepen, onder het eere-voorzitter- schap van mr. Baels, gouverneur der provincie West-Vlaanderen, met het doel bij den ingang van de vis schershaven van Zeebrugge een reus achtig kruis op te richten. Het kruis zal 10 k 12 meter hoog zijn en de havengeul geheel beheerschen. Met de uitvoering van dit plan zal een bedrag van ongeveer 20.000 frank gemoeid zijn. Tweemaal hetzelfde beursje ge vonden. Dat de chauffeur van een taxi te Amsterdam in zijn auto een of ander voorwerp vindt, dat daar door een der passagiers verloren of vergeten is, is een schier dagelijks terugkeerend feit, dat volstrekt geen afzonderlijke vermelding verdient. Een uitzondering mag evenwel wor den gemaakt voor een zilveren beursje, dat de chauffeur van een blokbandtaxi in zijn auto ontdekte. De man begroette n.l. in dit voorwerp een oude bekende, want ongeveer35 jaar geleden had hij het eveneens gevonden, toen maals in zijn rijtuig en in zijn kwali teit van koetsier bij de firma Bak huizen in de Weteringstraat. Hij had het toen teruggebracht naar de We teringschans, waar de eigenaresse destijds woonde en deze thans een bejaarde dame mocht het genoegen smaken, haar eigendom in haar woning aan de De Lairesse- straat uit de handen van denzelfden vinder, die van zijn vondst kennis had gegeven aan de afdeeling ge vonden voorwerpen van de Taxi Cen trale in ontvangst te nemen. Een gifmenger. In het plaatsje Montet werd eenige dagen geleden na het middagmaal een geheele fa milie met inbegrip der dienstboden, ziek. De dokter constateerde vergifti gingsverschijnselen. Een der vergif tigden stierf kort daarop en een tweede verkeert in levensgevaar. De overigen zijn reeds buiten gevaar. Het onderzoek wees uit, dat een familielid in de spijzen arsenicum had gemengd. De dader is gear resteerd. doch heeft tot dusver nog niet bekend. Millionnair ontvoerd. Nicolas Castano, een suikerindustrieel en far mer te Havanna, wiens vermogen men op 20 millioen dollar schat, is Maan dag ontvoerd. De politie is zeer gereserveerd, wat betreft de inlichtingen over deze aan gelegenheid. Er wordt echter beweerd, dat Cas tano door een gewapende bende is ontvoerd. Vier verdachte personen zijn reeds gearresteerd. Een van hen zou een aanteekening bij zich hebben gehad, waaruit blijkt, dat een losprijs van 2 tot 6-honderdduizend dollar geëischt zal worden. De politie deelde mede. dat als verdachten van de ontvoering worden genoemd de drie zonen en de schoon zoon van Castano. De ontvoerders verlangden een losgeld van 300.000 dollar. Een historisch kasteel verbrand Een historisch kasteel te Pansin, in de Pommersche kreits Saatsig, is door een hevigen brand geteisterd, die een groot deel van h.t gebouw en vele kunstschatten heeft verwoest. De kost bare oude bibliotheek en de kronings zetel van koning Frederik I zijn gered. Het kasteel was zoowat 7 eeuwen oud. De aangerichte schade is zeer aanzienlijk. Over de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Doodelijk gewond. Donderdag is de 39-jarige P. van Dijk uit Sint Jacobieparochie, die behulpzaam was bij het snoeien van boomen, door een vallenden tak getroffen. Hij liep zware verwondingen op, waaraan hij eenige oogenblikken later is overleden. De man laat een vrouw en acht kinderen na. Ernstig ongeluk. Woensdag avond wilde bij het Weesper Poort Station te Amsterdam een 63-jarige heer, die vergezeld was van zijn zoon, daar in een gemeentelijke auto bus van lijn K. stappen. Volgens ooggetuigen had zijn zoon zich reeds voor hem in de bus begeven en wil de hij volgen, toen het voertuig zich in beweging zette. Hij kwam daar door te vallen en geraakte onder de wielen. Hij werd zoo ernstig ge kwetst, dat hij spoedig aan de ge volgen overleed. De Geneeskundige Dienst heeft het stoffelijk overschot van het slachtoffer, dat op het Vol taplein woonde, naar het Binnen gasthuis vervoerd. Volgens andere getuigenverklarin gen zou de bus reeds rijdende zijn geweest, toen de heer wilde instap pen. De politie van het bureau Lin naenastraat stelt naar de schuldvraag een onderzoek in. Onder dankzegging aan de milde geefsters en gevers deelen wij U mede, dat de verantwoording van de gelden op Maandag 16 Dec. a.8. van 5 uur nam. tot 8 uur n.m. voor belangstellenden ter inzage ligt. De Sint Nicolaas-Commissle. Algemeene Vergadering op Woensdag i8December des avonds half acht, in genoemde school. zijn voortaan behalve op de markt dagen verkrijgbaar aan het L.C. O. kantoor te Oostburg. Afd. ZUIVELCONTROLE, Middelburg te Breskens, in het Stoombootveerhuis", Hotel „Het op 1935, nam. 3 uur, ten verzoeke van de Fam. DE VLIEGER, van met SCHUUR en verder AAN- BEHOOREN, ERF en GROND, te Breskens, aan de Dorpstraat, kad. Sectie D no. 12-40, groot 2,16 Aren, ingesteld.op slechts f 1500.—. Betaling koopsom 1 maand na de toewijzing. Aanvaarding bij de betaling. Notaris H. VAN MAZIJK, Sluis. Wij hebben een ruime keuze in: Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. heett weer een serie nieuwe boeken bijgevoegd, waarvan lijsten beschikbaar zijn. Met de lange winteravonden een goede nuttige goedkoope en aangename tijdpasseerlng. Is u ook reeds lezer? Aanbevelend, Boekh. LE BLEU. Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorgen Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523 W Verwacht eind volgende week in lossing; S.S. „VOORWAARTS" met „MAJO" met (voor Centrale verwarming). Lage prijzen. Aanbevelend, VROON. heeft nu voor U reeds een heerlijk Tel. 77, BRESKENS. werden in Amerika vervaardigd 1 Wanneer wij de Ver. Staten buiten beschouwing laten, dan zien wij, dat er In Nederland duizenden Fords V-8 worden vervaardigd, die geleverd worden tegen den laagsten prijs ter wereld. De Nederlandsche Ford Fabriek is de eenige fabriek ln Nederland, waar automobielen worden vervaardigd Vele Nederlandeis behoedt zij voor den geesel der werkloosheid want duizenden vinden arbeid in de Nederlandsche Ford Orga nisatie en in de aanverwante bedrijven En de Nationale Industrie, de Handel en de Scheepvaart ontvangen eveneens hun deel van de Ford-bedrijvigheid door de levering en het vervoer van de goederen, bestemd voor de Nederlandsche Ford Productie Overal in Nederland ziet men ze rijden, de snelle Fords V-8, en hun eigenaars zijn enthousiast over hun prescaties. En met reden want de Ford V-8 biedt de meeste waarde, daar hij comfort, veiligheid, schoonheid, snelheid, betrouwbaar heid eneconomie in zich vereenigt. Wendt U tot den Official Ford Dealer voor demonstratie een net bedrukt en zeer sierlijk c verzenden? Bestel dan nu reeds bij Boekhandel - Breskens Aanbevelend, Zachte-, Harde- en Suikerwafelijzers, enkel en dubbel.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3