HET JOLIGE WEEUWTJE BEURSBI0SC00P OOSTBURG Advertentiën. Klokksn, Wokkers, Barometers, Zak en Polshorloges, enz. W J LEENHOUTS, Schrijfbehoeften. Spoorboekjes J.C.LE BLEU, Boekh. extra mooi programma. smaak, rijkdom, luxe, charme en romantiek, Jeanette Mac Donald, alfais ét feeen nachte9aal en Dat een piano ook geluid maakt, had poes niet gedacht. In den nacht van Zondag op Maandag wer den de bewoners van een perceel aan de Willem de Zwijgerlaan te Amsterdam plotseling uit hun slaap gehaald door pianomuziek, welke op de tweede étage weerklonk. Het was geen klassieke muziek, geen jazz, het waren geen vaderlandsche lied jes, neen, het had meer weg van een toonladder. De nachtelijke klavier speler begon bij de basnoten, pianis simo, en zoo naar boven, steeds vlugger en naarmate er meer vaart in zijn spel kwam, ook krachtiger. De bewoners van de tweede étage, die op zoo vreemde wijze in hun nachtrust gestoord waren, wisten aanvankelijk niet wat zij van de ge schiedenis moesten denken. Zou er een waanzinnige aan den gang zijn, die kans gezien had hun woning, die toch goed gesloten was, binnen te dringen? Wat zou er aan de hand zijn? Maar hoe dan ook, er moest een onderzoek ingesteld wor den. Dus stapte de heer des huizes manmoedig uit zijn bed, greep het eerste het beste voorwerp, dat hem in handen viel, in casu een pantof fel, en sloop aldus gewapend voor zichtig naar de huiskamer. Met een ruk knipte hij het licht aan, op het ergste voorbereid. Maar wat hij zag was geen waanzinnige of overmoedige inbreker. Op den grond naast de piano lag alleen de vogelkooi met een angstig fladde- renden kanarievogel er in. Een eind je verder, achter den fauteuil, zat de poes, die van schrik vergeten had haar slachtoffer te attagueeren. Wat was nu het geval? Poes was op een slim idee gekomen. De vo gelkooi met het zoozeer begeerde vogeltje er 'in, hing op onbereikbare hoogte 'ter zfjcle van de piano hoog aan den wand. Als ik nu eens over die piano loop en zoo probeer bij mijn prooi te komen, aldus de ge- 'dachtengang van den kleinen roover, dan kom ik er wel bij. Ergo was poes op de toetsen gesprongen. Maar die verraderlijke geluidmakende din gen hadden haar mooi uitgedacht plannetje bedorven. Berouwvol zat de zondares nu ineengedoken achter 'den fauteuil te wachten op de straf die de heer des huizes haar zeker niet onthouden zou. Een vroege Sint met .zijn knecht opgebracht. Sint Nicolaas en zijn knecht, die een nieuw middel meen den te hebben gevonden om geld te verzamelen voor het komende feest, zijn bij hun nieuwe werkwijze Zondagmiddag aan de overzijde van het IJ door de politie wreed ge stoord en op het bureau Adelaars- weg terechtgekomen. Zij maakten namelijk in de stra ten aan den overkant van het IJ muziek, terwijl een derde man geld ophaalde. Natuurlijk had de muzi kale Sinterklaas veel bekijks. De goede Sint en zijn knecht speelden de nieuwste wijsjes en oud en jong genoot van deze muzikale tournee door het over-IJsche gebied... tot in de Bremstraat een diender ver scheen en tot groote ontsteltenis van de jeugd den Sint en zijn knecht naar het politiebureau opbracht. Dat zelfs St. Nicolaas door de politie kon worden gearresteerd, ging het begrip der jeugd te boven. Een groote schare volgde het vreemde drietal om voor het bureau de terugkomst van den kindervriend af te wachten. De Sint kwam echter niet terug en evenmin zijn zwarte knecht. Op het bureau werd hun duidelijk gemaakt, dat zij een verbo den vertooning hadden gegeven en dat zij zich bovendien in deze klee derdracht niet meer door de straten mochten begeven Sinterklaas gaat toch immers over het dak? Daarom moesten eerst andere kleeren gehaald worden. Als gewo ne menschen verlieten de Sint en zijn knecht toen het bureau. Motorongeluk te Oss. Zondag middag omstreeks 3 uur passeerden de fabrieksarbeidsters R. en L. H uit Oss, die op één fiets waren ge zeten, den Heuvel te Oss. Een mo torrijder, B., kwam hen achterop Plotseling begon het motorrijwiel te slingeren, zwenkte eerst naar rechts en toen naar links, met het noodlot tig gevolg dat het rijwiel werd ge grepen. Mejuffrouw L. H- werd mee gesleurd en bleef met een gapende hoofdwonde en kwetsuren van min der ernstigen aard op den weg lig gen. Haar zuster werd met het hoofd tegen de straat geslingerd. Beide slachtoffers werden in een naburige woning binnengedragen waar een dokter bij mej. R. een ernstige hoofdwonde en bij mej. L. H. een hersenschudding constateer de. Per auto zijn zij naar de ouder lijke woning gebracht. De marechaussee heeft beide voer tuigen, w elke ernstig beschadigd wa ren, in beslag genomen. Oplichting. In de buurt van Blerik heeft een onbekend linnen koopman met een bekende truc ver scheidene ingezetenen opgelicht. Hij hing een heel verhaal op dat zijn knecht met paard en wagen, waarop een lading linnen, in een sloot was geraakt. Het linnen was beschadigd en hij was nu in staat een goedkoope aanbieding te doen. Door een loupe liet hij de eenvoudige dorpsmenschen de stof zien en verscheidene van hen zijn er in gevlogen. Achteraf bleek, dat de stof van inferieure kwaliteit was en doordat de koopman bij het afmeten een bekende truc toepaste, kregen zij bovendien minder dan zij besteld hadden. De politie stelde een onderzoek in. De koopman, die daar van klaarblijkelijk de lucht heeft ge kregen, is spoorloos verdwenen. Zijn opsporing wordt verzocht. Familieleven in Artis te Amster dam. Een bijzonder merkwaardig tafereel uit het intieme leven der roof dieren geeft Artis sinds eenige dagen te aanschouwen. De geweldige Abes- sinische leeuw Negus, niet te verwarren met den leeuw van het jonge paar, dat onze Koningin van den Keizer van Abessiniê ten geschenke ontving, huist er met twee leeuwinnen, die onlangs korten tijd na elkaar moeder zijn ge worden. Niet alleen dat deze leeuw (evenals het geval is met den indertijd in Artus geboren Brutus) en zijn wijf jes elkaar dermate verdragen, dat men hem, ook wanneer de wijfjes haar wel len verzorgen in haar gezelschap kan aten, uok de leeuwinnen onderling verdragen elkaar zóó goed, dat men ze ditmaal zelfs tijdens haar moederschap niet behoefde te scheiden. Zoo biedt Artis dan nu het inderdaad buiten gewone schouwspel van een leeuw met twee leeuwinnen en haar onder scheidenlijke welpen in familieverband en daarbij in de grootste wederzijdsche harmonie bijeen. Beide leeuwinnen blijken over en weer eikaars jongen te zoogen en deze zijn thans zoover dat ze dagelijks in de groote buitenkooi spelen. Zoeken tevergeefs. De water vliegtuigen, die naar Kingsford Smith zijn gaan zoeken, hebben gemeld, dat zij geen enkel spoor van den vlieger hebben ontdekt. Geheime disteleerderij ontdekt. Rijksambtenaren hebben Maandag middag in een woning aan den weg van Dinxperlo naar Terborg een vol ledige branderij met een grjote hoe veelheid grondstoffen en gedistilleerd van 80 pet. in beslag genomen. De bewoner van het perceel is voor loopig in arrest gesteld. De „hulpvaardige" chauffeur. Maandag reed te Amsterdam een auto, bestemd voor het vervoer van vleesch een marktkraam aan, het geen tot een hevige ruzie tusschen den chauffeur en den eigenaar van het kraam leidde. Het publiek be moeide zich er mee, zoodat al gauw een flinke oploop ontstond. Een agent van politie leidde den chauf feur naar het bureau. Daar de ach tergebleven vleesch-auto het ver keer in gevaar bracht bood een par ticulier aan, den auto naar het po litiebureau te rijden. Een agent van politie nam dit aanbod aan, de wa gen reed wegdoch niet naar het bureau. Eerst 's avonds laat is de auto onbeheerd terug gevonden, het vleesch bleek medegenomen te zijn Het zoeken is thans naar den „hulpvaardigen" chauffeur. Inbreker gearresteerd. Maan dagavond vervoegde zich bij de po litie te Megen een zwerver om on derdak. De gemeenteveldwachter gaf aan het verzoek gehoor, doch keek voor alle zekerheid het Politieblad eens na. Inderdaad kwam daarin het signalement van den zwerver den 29-jarigen H. K., voor. Men bleek te doen te hebben met een be ruchten inbreker, wiens opsporing door de officier van justitie te Roer mond was verzocht in verband met een serie inbraken en diefstallen die den laatsten tijd in de provin cie Limburg en te Eindhoven waren gepleegd. De zwerver werd aange houden en zal naar Roermond wor den gebracht teneinde voor den of ficier van justitie aldaar te worden geleid. Prinses Juliana naar de voorstel ling van de Wagnervereeniging. Naar wordt vernomen, ligt het in de bedoeling van Prinses Juliana, de voorstelling t an Ariane et Barbe Bleue op Zaterdag 23 November a.s. in den Stadsschouwburg te Amster dam bij te wonen. Merkwaardig goede afloop van een auto-ongeluk. Drie jongelie den die te New York door de leu ning van een viaduct reden, mogen zich met den merkwaardig goeden afloop van dit auto-ongeluk geluk kig prijzen. Hun auto bestuurd door Albert Roulette reed door een leu ning van een viaduct, dat over een anderen straatweg heen leidt. De auto viel, kwam 8 meter lager te recht op een passeerenden vracht wagen en viel daarna op straat. De inzittenden kwamen er met lichte verwondingen afl Bankroof. Zes gewapende man nen hebben een overval gepleegd op een bank te Patterson (New Jer sey), waar zij een buit wisten te bemachtigen van 18.000 dollar, waar mede zij ontkwamen. Op het oogen- blik, dat de overval gepleegd werd, was de directie in een aangrenzend vertrek in conferentie, zonder dat zij iets van het gebeurde gemerkt had. '9F Voor de vele en treffende blijken van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onze lieve Man, Vadet, Behuwd- en Groot vader PIETER HENDRIK DU BOIS, betuigen wij aan allen onzen op rechten dank. Uit aller naam: Wed. P. H. DU BOIS. Breskens, Nov. 1935. Molenwater 22. Wij hebben een ruime keuze in: Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Verkrijgbaar bij J. C. LE BLEU Aangezien reeds twee ter mijnen van betaling zijn verloopen verzoekt de Ontvanger-Griffier van het Waterschap OUD EN jONG BRESKENS betaling van het door Ingelanden ver schuldigde dijkgeschot, ten einde vervolging te voorkomen. De Ontvanger-Griffier: H. J. WEIJKMAN. WFL Aangezien reeds twee ter mijnen van betaling zijn verloopen verzoekt de Ontvanger-Griffier van het Waterschap GROOT EN KLEIN BAARZANDE c.a be taling van het door Inge landen verschuldigde dijk geschot, teneinde vervolging te voorkomen. De Ontvanger-Griffier: H. J. WEIJKMAN. (winterdienst), in groote en kleine zijn weer voorhanden. brengt ZATERDAG, ZONDAG en MAANDAG a.s. weer een Ieder kent de onsterfelijke operette van FRANZ LÉHAR Velen hebben ze reeds gezien als tooneel. Nu komt ze als film uit de Metro-Goldwyn- Mayer productie. Dit waarborgt U in een schittering van weelde en schoonheid, als de machtigste amusementstriomf der filmgeschiedenis. MOOIER, GROOTSCHER, MACHTIGER, dan ooit op het tooneel mogelijk is. De hoofdpersonen zijn twee artisten van den eersten rang. Moiirir^o fhoi/alior die zich opnieuw een geboren comédien IVIdCII I L.C w I ICvCfl ICI toont in een rol, die meer dan buitenge- gewone kwaliteiten vereischt. Tuschlnsky bracht dit voorjaar de première voor Nederland. Nu, na 6 maanden, brengt Beurs-Bioscoop FRANZ LÉHAR's meesterwerk reeds te Oostburg. IN HET BIJWERK o.a. Holl. journaal, wereldjournaal, gekleurde teekenfilm, enz. PROGRAMMA: Ieder bezoeker ontvangt gratis een volledig programma. VOORSTELLINGEN: Zaterdag, Zondag en Maandag om half acht, Zondagmiddag om drie uur. PRIJZEN: voor alle voorstellingen *10 - 65 - 90 cent. MR Ieder zal deze film willen zien. Bespreekt dus tijdig uw plaata 1 Dit kan in het Beursgebouw Zaterdag vanaf 6,15 uur en Zondag vanaf 2,15 uur. mGOED VERWARMDE ZAAL W

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3