tnair 25 Marta Eggerth jan Kiepura Mein Herz ruft nach dir Ridders van het Westen I Plechtige TJÏtvaart^vaT^nvTnKoningin Astrid van België I l Ontsmettingsmiddelen BEURSBI0SC00P OOSTBURG Advertentiën. GELD voor iedereen, in AGENTEN hoogste belooning Gemakkelijk de Radiobode Beurtdienst ANTON ROEST heiijksche Beurtdienst Schipper ROEST Wij étaleeren heden de nieuwste modellen in: Wintermantels (ook in Duffel), Japonnen, Kinderkleeding, enz. W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. Boekhandel J. C. LE BLEU - Breskens. Verloofd: en Receptie Zaterdag 19 en Zondag 20 Oct. in het Beursgebouw, waar zij zich met hun vrienden HILDE HILDEBRANDT - TRUDE HESTERBERG PAUL HöRBIGER - PAUL KEMP en THEO LINGEN zullen vertoonen in de buitengewoon mooie Lumina-film Geen verpleegsters naar Abes- sinië. Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis maakt bekend, dat op uitdrukkelijk verzoek van het Ethiopische Roode Kruis bij de eventueel naar Abessinië uit te zenden ambulance geen vrouwelijk personeel zal worden Ingedeeld. Het Toeristenbezoek aan Brus sel. Hoewel het bureau voor vreemdelingenverkeer in de Belgische hoofdstad nog niet over de noodige gegevens blijkt te beschikken om een statistiek van het toeristenbezoek aan Brussel tijdens de jongste zomermaan den op te maken, worden toch reeds eenige cijfers medegedeeld die er op wijzen dat het vreemdelingenbezoek dit jaar buitengewoon druk is geweest. Zoo hebben, van Juni tot einde Sep tember, niet minder dan -17,885 per sonen het Brusselsche gerechtshof, dat een der grootste gebouwen van Eurijpa is, bezichtigd. Dit heeft aan entree geld ongeveer 100,000 francs opge bracht. Het vorig jaar telde men In dit gebouw slechts 12,900 betalende bezoekers. Onder de vreemdelingen die in het Brusselsche gerechtshof werden rond geleid waren de Nederlanders het tal rijkst, men telde er 15,002, Franschen kwamen er 13,697, Engelschen 3150, Duitschers 2917, Belgen 1973. De andere 10,146 toeristen waren Tsjechen, Polen. Italianen, Denen, Zweden, No ren, Finnen, Spanjaarden en Amerika nen- Binnenvasrtschool te Terneuzen. Het Onderwijsfonds voor de Scheepvaart, gevestigd te Amster dam, overweegt een binnenvaart- school op te richten in de gemeente Terneuzen. De lessen zullen wor den gegeven in de maanden Octo ber tot en met Maart; de vakken van onderwijs zijn: lezen, rekenen, Nederlandsche taal, aardrijkskunde, motor- en instrumentenkennis, wet ten en reglementen, splitsen en knoo- pen, eerste hulp bij ongelukken en (Facultatief) Engelsche taal. Van de zijde van het college van B. en W. van Terneuzen wordt opgemerkt.dat deze school in een behoefte zal blij ken te voorzien. Fietser door tractor aangereden. Zaterdagmiddag omstreeks een uur reed de chauffeur K. op een tractor van de firma van D. uit Am sterdam op den Rijksweg bij Naar- den in de richting naar Muiden, toen hij van de Meersteeg, een zij weg aan den linkerkant twee fiet sers zag naderen. Daar het uitzicht daar zeer ruim is, meende de chauf feur dat de fietsers den weg niet zouden oversteken. De Rijksweg is bovendien voor wielrijders verboden; zij mogen deze alleen met de fiets aan de hand oversteken. Op twintig meter afstand, staken de fietsers niettemin plotseling over. K. remde en gooide het stuur zoo veel mogelijk naar rechts. De fiet ser, die voorop reed, kon ter nau- wernood nog voor den auto langs. Zijn metgezel, die drie meter achter hem reed, werd door het spatbord van den zeswieligen tractor gegre pen, meegesleurd en tegen den grond gesmakt. Hij is in ernstigen toestand naar de Majellastichting vervoerd, waar een hersenschudding en een beenbreuk werden geconsta teerd. Ernstig ongeluk. Zaterdagmid dag keerde na zijn beëediging een vlieger met twee van zijn vrienden uit Soesterberg per auto terug. Alle drie waren onder den invloed van sterken drank en niet het minst de bestuurder. Ter hoogte van het sana torium Zonnegloren reed de bestuur der op zoo onverantwoordelijke wij ze, dat een aanrijding met een stil staande groentekar niet meer voor komen kon worden. De eigenaar, de heer van Duren uit Soest, die op den wagen zat, werd er af geslingerd en bleef met een groote hoofdwonde op den weg liggen. Dr. Röell van Zonneglo ren" verleende de eerste medische hulp en liet den man naar zijn wo ning vervoeren. Zijn toestand is re delijk wel. De politie, die inmiddels gearri veerd was, constateerde, dat de drie mannen onder den invloed van ster ken drank waren en xéilde hen mee naar het bureau nemen, waartegen zij zich heftig verzetten. Een wilde zelfs met den auto, welke totaal onberijdbaar was ge worden wegrijden. Het verzet werd zoo erg, dat de politie er toe moest overgaan om één van hen te boeien. Toen begrepen de anderen, dat het ernst was en gingen mee naar het politiebureau, waar zij voorloopig zijn opgesloten. Een vierling. In het koninkn lijke kostelooze ziekenhuis te Londes. is een vierling geboren, vier jongen- De moeder, Victoria Harmsworth ge- heeten, is de vrouw van een metaal arbeider uit Stoke Newington. Het gezin had reeds drie kinderen, Men had reeds maanden geleden uitgemaakt, dat zij een vierling verwachtte en haar dan ook met de beste zorgen omringd. Professor Amy Fleming, de eerste gine- cologe van het ziekenhuis, hielp de vrouw, bijgestaan door een mannelijken collega en vijf verpleegsters4Verschei dene andere doctoren waren eveneens bij de bevalling tegenwoordig. De jongentjes werden dadelijk na de ge boorte in watten verpakt en in een electrlsch verwarmde wieg gelegd. Het zijn gezonde kinderen. De moeder heeft besloten de jongens de namen te geven van George, naar den koning, Albert naar den hertog van York, die president-commissaris is van het zieken huis, Victor naar zichzelf en Alfred naar haar man. De kinderen wegen ongeveer de helft a twee derde van het normale gewicht van een jong geborene. De moeder zelf is als twee ling geboren. Gestrafte ijdelheid. De recht bank te Harbuig heeft Zaterdag een merkwaardig geval van rechtsovertre- ding behandeld. Terecht stond een 23-jarige vronw, die op aandrang van haar man in diens plaats een gevan genisstraf van drie weken heeft onder gaan. In mannenkleeren gestoken meld de zij zich aan en werd geplaatst in een cel. waarin nog negen andere ge vangenen zaten. Haar bedrog werd in de gevangenis niet ontdekt. Dat het ten slotte aan het licht kwam, is te wijten aan haar vrouwelijke ijdel heid. Een amateur-fotograaf had een foto van de gevangenen gemaakt, toen deze eens buiten te werk werden ge steld. Nadat zij uit de gevangenis was ontslagen, zocht zij den fotograaf op en vroeg hem om een nadruk, waarbij zij vertelde hoe de vork in den steel zat. Langs dezen weg kwam de over treding ook den Officier van Justitie ter oore. Tijdens de verhooren gaf de vrouw te kennen, dat haar man haar door bedreigingen en herhaalde mishande lingen had gedwongen zijn plaats in te nemen. Uit niets bleek, dat deze beweringen niet op waarheid berustten. De man weigert iets te zeggen. De rechtbank heeft met het oog op de merkwaardige omstandigheden besloten de vrouw een boete van vijftig mark op te leggen, terwijl tegen den man een nieuwe aanklacht zal worden in gediend. Smokkelarij. De marechaussee te Hulst heeft een partij tricotage, ter waarde van f 2500, in beslag geno men, die frauduleus uit België was ingevoerd door den landbouwer N. uit Cllnge. Ook paard en kar, waarmede het vervoer was geschied, zijn in be slag genomen. De marechaussee stelt een uitgebreid onderzoek in, daar vermoedt wordt, dat deze smokkelarij op vrij groote schaal wordt gedreven. Oplichting. Dezer dagen ver scheen bij een inwoner te Sas van Gent een heer, die voorgaf binnen korten tijd eenige huizen te moeten bouwen in die gemeente en een kost- huls zocht. De aangezochte verwees hem naar een kosthuis waarmede hij tot een accoord kwam. Dit gelukte hem te eerder, waar hij zeide uit Roosendaal te komen en het uit zijn gesprekken bleek, dat hij daar goed bekend was, terwijl ook zijn toekom stige kostbaas uit Roosendaal kwam. In den loop van de komende dagen wist hij ook bij anderen het vertrouwen te wekken en van dat vertrouwen misbruik te maken door de menschen o. a. geld en een fiets afhandig te maken. Toen ten slotte het puntje bij paaltje kwam, bleek hij met de noorder zon te zijn vertrokken naar België, alwaar hij smoordronken werd aan getroffen, terwijl aan de door hem opgegeven informatie-adressen bleek, dat men hem daar wel kende doch dit alleen als iemand, die, wanneer hij daartoe de kans kreeg, links en rechts oplichtingen pleegt. Bij vonnis der Arrondlsse- ments-Rechtbank te Middelburg d.d. 7 Oct. 1935 is verklaard in staat van faillissement P. GOET- HALS, handelaar in landbouw werktuigen, wonende te IJzen- dijke, met benoeming van den E. A. Heer Mr. J. H. F. BLOE METS tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot cu rator. De curator: Mr. W. LE MAIR. Sluis, Hoogstraat 29. elke plaats, in bedr. vanaf f500,— 5 pCt. z. b. Billijke voorw. Brieven no. 77 Bur. v. d. blad. Tff EET nu Zuurkool. Tevens Bonte Blauwe en Eigenheimers voor winterprovisie. Extra goed- koope Blauwe Druiven. DROOG'S Groentenh., Breskens gevraagd voor verkoop van ZAAD enz. uit Holland's beste zaadstreek. Bij ons de van alle firma's. Aangenaam werk door schitte rende kwaliteiten. Vakkennis niet noodig. Vraagt direct inlichtingen bij STRUIK Co., Enkhuizen. Iedere week verkrijgbaar. a 15 cent! J. C. LE BLEU, Breskens voor het ontsmetten van zaaigranen. Aanbevelend, Iz. VERHAQE, NieuwvIIet Telefoon 6. TE KOOP doch in goeden staat: één- en twee-schaar- ploegen, een breede cultivator, een Deering maalmolen en een ont- roomer bij A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen, Breskens, Telef. 50 Breskens-Dordrecht-Rotterdam visa-versa Afvaart Breskens: Zaterdag 19 Oct. nam. 5 uur. Tel. Breskens 5 R'dam 10749 Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens iederen Zaterdag 4 uur; Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers: Breskens 76 Rotterdam 10896 Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorgen Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523. Aanbevelend, Muziek van Robert Stolz. De faam van dit meesterwerk is tot de kleinste plaat sen doorgedrongen. Men fluit of zingt de schlagers uit deze films, die door tientallen radio-uitzendingen po pulair zijn geworden. Ook deze week wordt hun zang weer uitgezonden in een speciaal programma door de Avro, a.s. Donderdagmorgen van 8—9 uur. Indien een omroepvereeniging als de Avro zoo'n speciale aandacht schenkt aan twee artisten, dan moeten zij wel buiten het gewone kader vallen en zeer goed zijn. Te Amsterdam liep de film 5 weken achtereen, in het Als tweede hoofdnummer: Tuschinskl-theater genoten ruim 82000 toeschouwers van de heerlijke zang van JAN KIEPURA en het charmante spel van MARTA EGGERTH. Ook ln andere steden was één vertoonlngsweek te weinig. De Haagsche Post, het Dagblad van Rotterdam, de Maasbode, de Telegraaf, de Cetem, de Nieuwe Rotterd. Courant, het Rotterdamsch Nieuwsblad, het Algemeen Handelsblad roemden als om strijd èn film èn spel èn muziek van Robert Stolz. een Wild West-film met HARRY CAREY in de hoofdrol. Als BIJWERK a. Journaal met b. Gekleurde teekenfilm; c. Gedeelten uit „die Fledermaus'*. T0F Weet een dubbel-prograrama. Het bezoek aan dit bijzonder TWEEDE TOP-PROGRAMMA zal vanzelfsprekend weer zeer groot zijn. Voorziet u dus tijdig van een toegangsbewijs. VERTOONINGEN: Zaterdag om half acht; Zondag om drie uur en half acht. WF] Goed verwarmde zaal.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3