SNELTAX 1)E SPIE tuier 25 Blauwe Gabardine's De Vluchteling uit Chicago. Wilhelmina-Bewaarschool Groote Filmvoorstelling Ontsmettingsmiddelen Iflekeiiiksche Beurtdienst Fa. VAN PUTTEN VROON ff. KESTBLOO-RrnlilOllEn BreskenscheCoupant Ruime keus! Bleu'sKleedingmagazijnTel.20 BEURSBI0SC00P OOSTBURG Advertentiën. gaat niet door. ANTON ROEST Schipper ROEST vlug, veilig en goedkoop Kraanwagen noodig? Beurtdienst Gustav Fröhlich Louise Ullrich Lil Dagover Paul Kemp Adèle Sandrock ving twee dolksteken in den rug. Het moest naar een ziekenhuis wor den overgebracht. Zijn toestand is zeer ernstig. De nationaal-socialisten haastten zich, weer op Duitsch grondgebied terug te keeren. Huiselijke twist. Zaterdagavond omstreeks 10 uur heeft ten huize van de familie K. in de Jan Overdijk- straat 42 te Zuilen een ernstig voor val plaats gehad. De vrouw des hui zes is door haar 33-jarigen echtge noot, houtbewerker van beroep, met een slagersmes zwaar verwond. Zij heeft een steekwonde in de borst gekregen. Haar toestand was levens gevaarlijk. De slechte verhouding tusschen de echtgenooten had reeds meermalen tot ingrijpen der buren aanleiding gegeven. Toen Zaterdagavond de vrouw van boodschappen terug keerde is over deze burenkwestie een twist ontstaan, waarbij K. plotse ling zijn echtgenoote met een mes te lijf is gegaan. Na de wandaad gepleegd te hebben liet hij het slachtoffer aan haar lot over. De vrouw liep hevig bloedend de wo ning uit en vond bij de buren een toevlucht en werd. nadat de politie en dokter L. A. Wesly uit Zuilen ter plaatse waren gearriveerd over gebracht naar de Rijkskliniek te Utrecht. Het onderzoek onder leiding van den burgemeester werd vergemak kelijkt, doordat K. in zeer over spannen toestand zich bij het politie bureau heeft aangemeld en een be kentenis heeft afgelegd. Hij is in voorloopige hechtenis gesteld. Aanranding. Te Peize zijn aan gehouden de beide neven G. K. en J. K., die in den nacht van Zondag op Maandag zekeren W. K., toen die in gezelschap van zijn meisje naar Donderen, hun woonplaats fiet sten onverhoeds hebben overvallen en mishandeld. De aangevallen jon geman kreeg een messteek in den rug. G. K. is ter beschikkii^f van de justitie gesteld en J. K. is na proces-verbaal op vrije voeten ge laten. Vermoedelijk is minnenijd oor zaak van deze aanranding. Opening van het Ford Paleis. Ter gelegenheid van de opening van het Ford Paleis op de Wereld Ten toonstelling te San Diego, was Henry Ford persoonlijk aanwezig bij de offi- cieele ontvangst van den 2,000,000sten Ford V-8. Aangereden Op den onbewaakten overweg te Berkum liggende aan den weg naar Dalfsen is een autobus van den dienst op Ommen door den sneltrein uit Groningen, die om 8,06 uur te Zwolle moet arriveeren, aangereden. De auto bus is op de rails, er ligt daar dubbel spoor, blijven staan. Bij deze botsing werd de autobus licht beschadigd De chauffeur van den autobus, waarin ongeveer 18 schoolkinderen zaten, had de tegenwoordigheid van geest het noodluik en de achterdeur te openen. Alle kinderen konden toen de autobus verlaten, of werden er uitgehaald. Het bleek, dat een meisje een ernstige herschenschudding had opgeloopen, voorts had zij een arm gebroken. Vier kinderen hadden snijwonden gekregen. Een oogenblik, nadat allen dej bus hadden verlaten is deze door den trein uit den tegenovergesteMen richting, die om 8 uur van Zwolle naar Gro ningen vertrekt, gegrepen en totaal versplinterd. Smokkelarij van verdoovende mid delen. De dienst van invoerrech ten en accijnzen in Zeeland had den laatsten tijd het vermoeden gekre gen, dat in Zeeland smokkelhandel in verdoovende middelen werd ge dreven en wel in cocaïne. Daarvan werd de Nederlandsche centrale tot bestrijding van den smokkelhandel in verdoovende middelen, welke cen trale in het hoofdbureau te Rotter dam is gevestigd, op de hoogte ge steld. Inspecteurs en rechercheurs van de Centrale Recherche te Rotter dam stelden een onderzoek in. Een dezer dagen vernam men dat een der in Zeeland verdachte lieden in Roosendaal de trein naar Middel burg had genomen. Hij werd ge volgd door rechercheurs die be merkten dat hij in Middelburg een man ontmoette met wien hij een pand in de Zeisstraat binnenging. Even werd gewacht en daarna de den de politiemannen een inval in het huis. In de achterkamer trof men drie mannen aan: de twee, die waren binnengegaan en den bewoner van het pand. Op de tafel lag een partijtje cocaïne, 45 buisjes elk 1 l'a gram inhoudend. Bij het onderzoek bleek, dat de man, die in Roosen daal op den trein was gegaan, tus- schenpersoon was van de bewoner van het pand. eigenaar van de co caïne en de derde een Amsterdam mer was die gegadigde was om de cocaïne te koopen. De bewoner van het pand is in arrest gesteld, tegen de twee anderen is proces verbaal opgemaakt. De cocaïne is in beslag genomen. De gearresteerden weigerden de her komst van de cocaïne mede te dee- len. Op smokkelauto's geschoten. Zaterdagmiddag kwamen twee auto's nabij het gehucht Het Kalf, deel uit makend van de Belgische gemeente Clinge, naar de Nederlandsche ge meente Clinge gereden. De bestuur ders gaven geen gevolg aan het be vel van de douanebeambten, om te stoppen, waama onmiddellijk op hen geschoten werd. Tezelfdertijd kwam de ongeveer 55-jarige J. Meerschaert van zijn hofstede gereden. De man werd door verschillende kogels in den onder buik getroffen. In ernstigen toestand is hij opgenomen in het ziekenhuis te St. Nicolaas in België. De beide auto's zijn op Nederlandsch gebied ontkomen. Gratis vlucht. Enkele ingezete nen van Garoet hebben zich tot de directie der K. L. M. gewend met het verzoek om mevrouw Hesse, de moe der van den met de Gaai omgekomen piloot Van der Feyst, een gratis vlucht naar Naderland en terug toe te staan. Mevrouw Hesse. die onbemiddeld is. verlangde er naar, haar schoon dochter en haar beide kinderen in Nederland te zien: daar zij echter in Garoet een werkkring heeft, wil zij na dat bezoek aan Nederland haar laatste levensdagen in Indiè slijten. De directie van de K. L. M heeft het verzoek ingewilligd en zoo is me vrouw Hesse naar Nederlaed, meldt het A.I.D. Droevig geval. De alleen wonende mej. J. de B., te Zaamslag had het ongeluk, om van een stoel te vallen en bekwam boven den enkel een beenbreuk. Met inspanning heeft zij zich op een stoel kunnen hijschen en na aldaar ongeveer een paar uur (e hebben gezeten gelukte het haar om een van haar buren, die in zijn tuin liep en waarop zij uit haar achterhuis zicht had, te wenken. Deze waar schuwde een dokter, die de vrouw naar het ziekenhuis te Ter Neuzen bracht. M. Crt. Smokkelarij van margarine en suiker. Te Stramproy iLimburg) werd door de rijksambtenaren opge merkt, dat van België uit een personen auto over een zandweg met groote snelheid de Nederlandsche grens pas seerde. Toen de bestuurder aan de sommatie om te stoppen geen gevolg gaf, doch met nog grootere snelheid doorreed, losten de ambtenaren eenige revolverschoten en zetten den auto per rijwiel achterna. Vermoedelijk tengevolge van zenuw achtigheid geraakte de chauffeur de macht over het stuur kwijt en reed naast den weg in een sloot, de twee inzittenden namen de vlucht en lieten den wagen in den steek een van hen werd opgepikt door een in de buurt zijnden personenwagen, die waarschijn lijk als spionnage-auto dienst deed. De chauffeur werd ingehaald, aangehouden en in voorloopig arrest gesteld. Hij bleek te zijn zekere v. L. uit Eind hoven. De smokkelauto bevatte 90 doozen margarine met een gewicht van 540 K.G. Te Budel wisten de ambtenaren be slag te leggen op 100 K.G. suiker en 200 K.G. boter. Rijwielen en smok kelwaar werden in beslag genomen tegen de vervoerders werd proces verbaal opgemaakt. In de buurt van Weert werden eveneens verscheidene kilo's suikeren boter buitgemaakt. Daar wisten de smokkelaars met achterlating hunner rijwielen in het duister te ontkomen. Breskens. Algemeene Vergadering op Donderdag 26 September a.Sdes avonds om half acht in bovengenoemde school. WF De veiling van de TWEE WOONHUIZEN te Breskens op 27 September e.k. Notaris H. VAN MAZIJK, Sluis. Donderdag 26 Sept. in het Café „Pas Binnen" van A. L. VAN POUCKE, Groede. Begin om acht uur. voor het ontsmetten van zaaigranen. Aanbevelend, Iz. VERHAQE, Nieuwvliet Telefoon 6. Wekelijksche Vee- en Beurtdienst BRESKENS - ROTTERDAM. Vertrek van: Breskens iederen Zaterdag 4 uur; Rotterdam iederen Dinsdag 3 uur. Aankomst Breskens: Woensdagmorgen 8 uur. Vlug en goedkoop 1 Telefoonnummers: Breskens 76 Rotterdam 10896 Breskens - Rotterdam - Dordrecht. Vertrekt van Breskens Zaterdagnam. 5 uur Rotterdam: Vrijdag 12 uur DordrechtZaterdagmorgen Telefoonnum. Breskens 40 en 41 Rotterdam 11523. verschaft U ideaal rijgenot. Wilt U zich verplaatsen, rijdt dan per Sneltax van AgentenOPEL- en PONTIAC - Automobielen. Taxi-Garage en Reparatie-inrichting. Stalling voor 40 wagens. Bel op Tel 32 BRESKENS Litterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Siepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H. Schmidt Degener. Oplaag 12,300 ex. Verschijnt des Vrijdags. Boekhandel J. C. LE BLEU - Breskens. VOOR Landbouwwerktuigen, Melotte Ploegen en Melotte Ontroomers en Onderdeelen bij A. LEENHOUTS. in Zaden en Landbouwwerktuigen, Breskens, Telef. 50 Breskens-Dordrecht-Rotterdam visa-versa Vertrek van Rotterdam Vrijdag 27 Sept. 3 uur. Tel Breskens 5 R'dam 10749 Door een abonnement op de blijft u op de hoogte van het DAGEL1JKSCH NIEUWS zoowel van Zeeuwsch-Vlaanderen als van het geheele land brengt Zaterdag en Zondag 29 en 30 September a.s. onderstaande artisten, waaronder enkelen met wereldreputatie: de lieveling van het moderne publiek. één der charmantste jonge actrices. één der grootste verleidsters van het witte doek. de komische karakterspeler, die voor de vroolijke noot zorg draagt. met een record aantal lachsuccessen in de bekende Lumina-film (regie Joh. Meijer) Deze film brengt twee mannen met een dubbele identiteiteen verwikkeling die onuitwarbaar lijkt naar een spannend gegeven. Goede muziek, veel handeling, uit stekend spel, beschaafde sensrtie als de autorennen in de Alpen, De reuzen der moderne techniek, die met een helsch lawaai en omgeven door blauw-zwarte dampen, die de frissche berglucht bederven, de wegen langs sulzen, spelen hun rol met een natuur lijkheid, die ieder meesleept. VERTOONINGEN: Zaterdag- en Zondagavond om half acht. Zondagmiddag om drie uur. ]V Daar wij er niet alleen prijs op stellen goede programma's te brengen, maar tevens om deze zoo goed mogelijk tot hun recht te doen komen, zorgden wij voor absoluut licht-afsluitende gordijnen, zoodat de middagvoorstellingen ten volle tot hun recht komen. PRIJZEN: Avond 40 - 65 - 90 cent. Middag 30 - 50 - 75 cent. Plaatskaarten en besproken plaatsen verkrijgbaar aan de zaal.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3