Gevonden en Verloren. MfeSCHODL Rechtszaken. Sport. Provinciaal Nieuws. Gewestelijk Nieuws Klaas de zoon van den Molenaar Gemengd Nieuv/s KONINKLIJKE VLAAMSCHE STADSSCHOUWBURG GENT. Donderdag 19 Sept. nam. 7,30 DE VAGEBOND-KONING. Zondag 22 Sept. nam. 2 30 DE OPGAANDE ZON. OOSTBURG. Benoeming. Bij Kon. besluit is met ingang van 1 Jan. a.s. benoemd tot directeur en leeraar aan de R. H. B. S. te Mid delburg ir J. Ph. van Dalsum, met ge lijktijdig eervol ontslag als directeur en leeraar aan de R. H. B. S. alhier, se dert 1930. M. C. niale grondstoffen. Minister de Graeff verklaarde plechtig, dat Ne derland, hoewel het belangen in drie werelddeelen te verdedigen had, al zijn verplichtingen, voortvloeiende uit het Volkenbondspact zou vervul len. Het Fransche Dagblad „Echo de Paris" vond het noodig, naar aanleiding van deze verklaring de vraag te "stellen, of onze regeering ook zoo dapper zou zijn geweest, indien het in plaats van om Italië, eens om Duitschland had ge gaan. Wij voor ons kunnen het Fran sche blad op zijn tot onze regeering gerichte vriendelijkheid antwoorden, dat contractueele verplichtingen voor ons nog nimmer vodjes papier zijn geweest, ook niet indien daar voor ons lannd gevaar aan verbonden was. 0 Met spanning werd er na de rede van Sir Hoare gewacht op hetgeen de Fransche afgevaardigde Laval tiaar op te zeggen zou hebben. Frankrijk had te kiezen .tusschen Volkenbond en Engeland en Italië. Deze keuze tusschen de vriendschap van Italië en die van het iet of wat wispelturige Albion is voor La- val niet gemakkelijk geweest, temeer daar hij in geen geval den Volken bond kon verloochenen. Iloaremaak te het hem met zijn .verklaring, dat Engeland in de toekomst onveran derlijk het Volkenbondspact zou aan hangen, echter een stuk gemakkelij ker. Laval heeft Vrijdag gekozen voor Volkenbond en Engeland. Des ondanks gaf hij zijn bemiddelings pogingen nog niet op en gaf hij Rome nog eens de verzekering van Frankrijks vriendschap. In geval van ernst zal Frankrijk dus meedoen aan sancties tegenover Italië, die dan echter wel beperkt zullen worden tot economische en financieele sancties. Mussolini schijnt zich met dit Fransche standpunt te hebben kunnen vereenigen. Of echter ook Engeland het bij economische sancties zal laten is de vraag. Steeds weer wint de meening veld, dat indien Mussolini waar schijnlijk op 26 September het be vel tot den aanval zal geven, ook de Engelsche wapens een woordje zullen gaan mede spreken. Enge land voert de bewapening in de Middellandsche Zee zeer ver op, wat voor een land, waar alle menschen pacifisten zijn, wel eenigszins zonder ling aandoet. Mocht ook Albion zich in den strijd mengen, dan hebben de voorspellingen van Ranald zeker kans, werkelijkheid te worden. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 13 Sept. De volgende zaak werd nog be handeld B- J. B., 27 Jaar te Aardenburg, werd verdacht dat hij in Sept. 1934 te Aardenburg zi;n Rijbewijs heeft ver- valscht door de jaartallen 1932/34 te veranderen in 1934/36, met het oog merk om dat vervalschte rijbewijs als echt te gebruiken. Eisch 1 maand gev. straf, met een proeftijd van 3 jaar. BRESKENS. Gevonden Een rijwielbelastingmerk. Inlichtingen te bekomen Dorpsstraat no 77. DUIVENSPORT. BRESKENS. Nog Sneller. Prijsvlucht Arras Zondag 15 Sept. 1935. Jonge duiven M. de Visser le en 22e, Faas Mzn 2e, J. van Gijs 3e, Jn Quaars 4e, Jn Pleijte 5e, J. de Veij 6e, 7e, 9e, F. de Lange 8e. G. Boekhout 10e, J. Woittiez 11e, 13e, 17e, Back 12e, Iz. Klaaijsen 14e, A. Vermeulen 15e, Dusardeijn 15e, H. Oosterling 18e, A. Versprille 19e, Bondewel 20e, M. Quaars 21e. Oude duiven Dusardeijn le, P. Jacobs 2e, 3e, Faas Mz. 4e, de Veij 5e, W. Klaaijsen 6e, F. de Lange 7e. E D. B. Arras 15 September. P. Huijgh le, J. de Jonge 2e, 4e, 7e, 16e, Iz. Tellier 3e, Dobbelaere 5e, 8e, Kanse en Co. 6e, Leenhouts 8e, J. v. Lare 9e, 11e, 13e, 14e, P. de Hullu Azn 10e, J. de Hullu 12e, J. Steurrijs 15e,-17e, 19e, W. Blaakman 20e. BRESKENS I -HULST I. 1-2 De eerste competitie-wedstrijd tegen Hulst is in een nederlaag geëindigd; weliswaar met geringe cijfers, maar niemand van het aanwezige publiek zou naar de verrichte prestatie s Bres- kens de overwinning toegekend heb ben. Hulst speelde beter en won verdiend. Breskens dat eerst tegen wind speelde had een zware eerste helft te door staan, vooral toen het nog begon te regenen ook. De Hulst-spelers kwa men geweldig opzetten maar slecht schieten was de oorzaak, dat voor- Ioopig niet gescoord werd. We zien af en toe een Breskens-aanval en bijna schiet Oosterling in maar hoog op springend grabbelt de keeper de bal uit 't hoekje. Dan is Hulst weer in de aanval en weet door de mid-voor de leiding te nemen. De rust gaat in met 1 -0 voorsprong voor de gasten. Na de rust is J. Verduijn van de linksbuitenplaats naar het doel ver huisd en P. Verduijn speelt nu in de voorhoede. Deze linie is bij Bres kens in de formatie waarin ze Zondag speelde vrijwel machteloos om doel punten te maken. Samenspel zit er niet in en schieten is eveneens slecht. Door de wind gesteund bestoken onze jongens de Hulst-veste maar het was reeds tegen het einde dat van den Broecke door de verdediging breekt en weet te doelpunten. Even te voren had Hulst zijn voorsprong vergroot tot 2—0 zoodat met 1—2 het einde komt. Dat het hierbij gebleven is, is vooral aan onze verdediging Vermeulen-Riti- co te danken. Zonder bijzondere prestatie's te verrichten hielden zij de Hulstenaren behoorlijk van hun lijf. De mlddenllnie van Bteskens is ver dedigend niet slecht, maar aanvallend ontbreekt er nog wel wat aan. De voorhoede is slecht. Zondag is zeeJ duidelijk gebleken, dat ze de kunst om doelpunten te maken, wat toch de taak van deze linie is, niet verstaat. Voetbal Varia. o Een nieuw boekje van Dob- belmann opgeluisterd door Cocheret De N.V. Louis Dobbelmann te Rotterdam, bekend en gewaardeerd vanwege haar tabak, heeft evenals verleden jaar een boekje, Voetbal Varia genaamd, het licht doen zien, een boekje, dat voor alle menschen, die er prijs op stellen, de competi ties der le en 2e klas bij te houden en aan het eind van het seizoen een volledig overzicht te hebben, zoodat zij de resultaten van alle wedstrijden kunnen naslaan, onmisbaar is ge worden. Ch. A. Cocheret heeft ar een artikel voor geschreven naar aanleiding van een gesprek met Ka- rel l.otsy, zoomede een stuk onder het voor dit boekje van Dobbelmann wel zeer passende opschrift: Voet balman... Iekkér man!, en achterin is een geestige caricatuur van „Ka- rel Lotsy bij Holland-Engeland," ook van Cocheret's hand opgeno men. Wij hebben ons wel eens afge vraagd, hoe Cocheret het meest moet worden geapjrrecieerdals schrijver of als teekenaar. Wij zouden het eigenlijk niet weten. Wel weten wij, dat hij zich in beide kwaliteiten een groote schare van bewonderaars heeft verworven. Hij is ongetwijfeld één van Nederlands populaire pu blicisten. En aangezien zijn jropula- riteit in de Rotterdamsche voetbal wereld welhaast honderd procent is, had de N.V. Dobbelmann aan nie mand beter dan aan hem kunnen vragen, haar Voetbal Varia op te luisteren. Op aanvraag bij Dobbelmann wordt Voetbal Varia K.N.V.B. of R.K. Voetbalbond, gratis en franco toegezonden. POSTERIJEN. Rijkspostspaarbank; Gedurende de maand Aug. werd op spaarbankboekjes te AARDENBURG. Ingelegd f 7668.85 Terugbetaald f 12714.01 Minder ingelegd dan terug betaald f 5045.16 Het aantal nieuw uitgegeven spaar bankboekjes bedroeg 3. BRESKENS. Ingelegd f 64819.11 Terugbetaald f 79654.96 Minder ingelegd dan terug betaald f 14835 86 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 26. OOSTBURG. Ingelegd f 20508.46 Terugbetaald f 8299.48 Meer ingelegd dan terug betaald f 12208.98 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 6. SLUIS. Ingelegd f 13216.48 Terugbetaald f 8555 96 Meer ingelegd dan terug betaald f 4660.72 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 13. IJZENDIJKE. Ingelegd f 10877.— Terugbetaald f 8322.97 Meer ingelegd dan terug betaald f 2554.03 Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 6. Teraardebestelling deur waarder Vervaat. Zaterdagmiddag is het stoffelijk over schot van den deurwaarder bij de Rechtbank te Middelburg, P. A. Ver- vaat, op de Roomsch-Katholieke Be graafplaats aan den Seisweg ter aarde besteld. Ten teeken van rouw waren de gor dijnen aan den voorgevel van het Ge rechtsgebouw aan het Hofplein neer gelaten. De lijkstatie heeft voor dat gerechtsgebouw eenige oogenblikken stilgehouden en het dienstdoende personeel heeft vanaf de trappen van het gebouw den overledene een laatsten groet gebracht. Op de begraafplaats waren vele leden van het college der Rechtbank en van de balie, alsmede een groot aantal ambtenaren aanwezig. Ook vele an dere belangstellenden, onder wie veel vrienden en bekenden van den over ledene, waren ter begraafplaats aan wezig ten einde de overledene de laatste eer te bewijzen. Verscheidene bloemstukken en kran sen dekten de baar. Men merkte daar onder op, behalve die van de familie, een krans van de Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, bloemstuk ken van een collega en personeel van den overledene, van het Griffie- en Parket-personeel en Bode-Concierge der Rechtbank, en van de Vereeniging van Huiseigenaren, Nadat de kist met het stoffelijk over schot de kapel was binnengedragen heeft Pastoor Brügemann de gebeden gezegd en de vereischte ceremoniën verricht, waarna de teraarde-bestelling plaats vond. De zoon van den overledene bracht de aanwezigen dank, ook namens de familie, voor alle blijken van belang stelling, getoond zoowel gedurende de ziekte en het overlijden van zijn vader en voorts dank gebracht voor de laatste eer den overledene bewezen. BRESKENS. Ongelukken. Het was Zondag voor een tweetal jongens een onheilsdag. De eene, G. N., viel bij het voetballen te Hoofdplaat waardoor een spier scheurde, terwijl de ander P. R. zoo ongelukkig kwam te vallen, dat hij zijn pols brak, zoodat hij in het St. Antonius-Ziekenhuis te Oost burg opgenomen moest worden. Dienstregeling. Onze lezers worden verwezen naar de gewijzigde dienstregeling van de door N. Kannegieter. Maar Janus hoorde al niets meer, want de deur ging zachtjes achter hem dicht Geen geluid kwam nu meer van beneden. Daar ging plotseling de groote deur open van het raadhuis en zoo waar stond de Burgemeester in de opening verbaasd te kijken naar al die vrouwen. De vrouwen holden naar hem toe en riepen allen door el kaar; „Ach, lieve Burgemeester, help ons tochl al onze mannen zijn beneden in den kelder van het Raad huis I" De Burgemeester, die ai ver baasd was bij het zien van al die vrouwen, keek nog gekker toen hij dit nieuws hoorde. S. B. M. welke heden een aanvang neemt. SLUIS. Een ongeluk. De 70-jarige juffrouw wed. P. van den Ameele te Sint Anna ter Muiden viel door een misstap zoodanig van een trap, dat zij een dijbeen brak. Zij moest worden opgenomen in het Sint Anthoniusgesticht te Oostburg. M. C. OOSTBURG. Ongeluk. De heer D. uit Zuidzande had Zondag j.l. het ongeluk met zijn auto terecht te komen in de sloot langs den Rijksweg naar Schoondijke. De heer D. kwam er goed af, maar zijn echtgenoote moest ter verple ging naar het St. Antonius-Zieken huis worden vervoerd. De auto werd direct ter reparatie opgehaald. Zigeuners. De laatste dagen werden weer Zi geuners langs de Belgische grens gesignaleerd. De politie houdt echter goed de wacht, zoodat we van deze onwelkome bezoekers wel spoedig verlost zullen zijn, daar ze in België niet langer dan 24 uur op dezelfde plaats mogen verblijven. AARDENBURG. Floralia-tentoonstelling. De af deeling Aardenburg der Mij. van Ooft- en Tuinbouw hield 14, 15 en 16 September 1.1. haar plaatse lijke tentoonstelling. Te 3 uur sprak de voorzitter, de beer J. Hollebrand, een woord van welkom tot de hoofd bestuursleden, de bestuursleden der zustcrafdeelingen. het gemeentebe stuur van Aardenburg en bracht dank aan den secretaris der afdee ling, de heer 1. A. de Brauwer, voor het zeer vele werk, dat hij vo.or deze tentoonstelling op zoo uit stekende wijze verricht had. Deze welverdiende dank den heer De Brauwer gebracht, werd door de aanwezigen met applaus begroet, waarop de voorzitter het woord ver leende aan den Burgemeester van Aardenburg, die verklaarde met ge noegen het aanbod aangenomen te hebben om bij het begin dezer ten toonstelling een kort woord te zeg gen. Het verheugde hem dat het bestuur het aangedurfd had dit jaar weer een plaatselijke tentoonstelling te geven, dit getuigde van doorzet tingsvermogen en zelfvertrouwen. Aan een tentoonstelling is altijd eenig risico verbonden, maar wat de leden der afdeeling hier in dit aloude gebouw te zien gaven beloof de toch wel succes. In weinig landen is de liefde voor bloemen en planten zoo groot als in Nederlandwat hier is bijeengebracht getuigt dat die lief de voor Flora's kinderen ook zeer vasten wortel geschoten heeft in de harten der Aardenburgers. Spreker feliciteerde het bestuur en zijn leden met het mooie geheel en met de Hij deed zijn mond open, maar kon eerst niets zeggen. Pas toen alle vrouwen begonnen te gillen en te huilen, kwam hij met waardige pas sen naar hen toe. „Kalm, kalm," suste hij; „vrouw Lam, kom eens hier en vertel eens wat er gebeurd is". Vrouw Lam, een heele dikke dame, kwam naar voren en vertelde onder hevig gesnik de heele ge schiedenis. En tot slot gilde zij het uit: „En nu zijn al onze mannen beneden in die akelige, donkere kelder I" beste wenschen voor de afdeeling verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend, waarop de vice-voorzitter van het Hoofdbestuur, de heer Van Dijk, nog het woord voerde, die ver klaarde in zijn verwachting niet te leurgesteld te zijn. Toen hij de reis naar Aardenburg aanvaardde meen de hij hier iets goeds te zullen zien, maar de jonge spruit der Mij. heeft meer gegeven nog, dan hij gedacht had. Al het ingezondene mag goed genoemd worden; yeel is er zelfs, dat men uitstekend mag noemen. Aardenburg heeft weer een zeer mooie tentoonstelling in elkaar ge zet. De jury bestond uit de heeren B. van Eeghen uit Brugge en J. Hollebrand. Deze laatste moest we gens teleurstelling van anderen in vallen. Uit de toegekende cijfers blijkt, dat de jury geen gemakkelijke taak had. Bekroningen. Het cijfer voor den naam duidt den prijs aan, het cijfer achter iede- ren naam geeft het aantal behaalde punten aan Floralia-planten: I M. Versprille 34; II J. Pleys 30; III M. Cuelenaere 27; IV Mad. Blondcel 26V2V A. Maas 26; VI P. J. Pelis 25; VII L. Blondeel 24; VIII Wed. M. Pieters 21; IX J. Zondernaam 19; X P. de Bruijne Az. 17; XI P. de Meijer I6V2; XII J. P. Kools 16; XIII W. Beheijt 16; XIV Wed. J. de Meijer 15 en XV H. Vervaeke I4V2. Groepen of standen: I Mad. Blondeel 40; II J. Pleys 26; III I. A. de Brauwer 25V2; IV P. de Meijer 25; V A. Maas 24V2; VI P. de Bruijne Az. 24; VII L. Haverland20; VIII J.D.Haaksman de Koster 13; IX H. Vervaeke 11; X Th. Claeys IOV2; XI W. Beheijt 10; Xll Lako-de Muijnck 9; XIII F. Sam 8. Snijbloemen: I W. Beheijt 10; 11 Mad. Blon deel 9; III L. Haverland 8; IV J. Wage 7; V A. Maas 6; VI B. Verbeke 3. Groenten: L. Haverland le prijs; J. Pleys 2e; Th. Claeys 3e en J. D. Haaksman de Koster 4e prijs. Fruit: L. Haverland le prijs. De inzendingen der kweekers: C. M. van den Broecke en ,M. W. van de Plassche behaalden iedereen eersten prijs met lof. Kano omgeslagen. Zaterdag middag voeren twee jongens, ge naamd W. van B. en H. V. uit Middelharnis met een zeilkano de Haringvliet op, terwijl er een sterke wind en zware zeegang stond. Mid den in den sterken vloedstroom zag men het vaartuigje kapseizen. Twee in de haven liggende jachten voeren

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2