Bestelt heden ui uw I Buta g>! QOt,. JAVA heel fjjn KARAVANEN geschilderde Sla= kamerameublemein de UlafeUli Lunchroom „ih J. H. BEÏÏ. Uitgeslapen moet men in dezen tijdeem EPEDA-Mis, P, JACOBS, Boulevard, Brns W. W. ODINK, Schoone. Ingezonden. Gewestelijk Nieuws qoed én toch. goedkoop Gevonden en Verloren Sport. Gemengd Nieuws Ad verten tweede nje Proeft on AUPING-Mis 'e// Stookt, kookt en verlicht met jm^SCHQDL OOSTBURG. R.H.B.S. Bevorderd van I naar II: Janna Basting, A. Blondeel, Emmy van den Broecke, A. de Bruijne, Janna Catsman, Marie van Cruijningen, F. van Daalen. C. Geluk, C. Haart- sen, M. Heinsdijk, Marie van Houte J. de Hullu, Jo de Hullu. M. de Jong, J. de Kraker, Willy Klooté H. Lemaire, A. van der Linden, F. Loose, Marie de Pachter, Mies Post, J. Risseeuw, M. de Bocher P. J. S. Verhage, F. Woittiez, Joha. Beerens, J. Casteleijn, Neeltje Dhondt, A. Fremouw, Corry Goed hals, Annie Hoegen, F. Kense, W. de Koster, H. Lako, D. Luteijn. J. de Meij, H. de Milliano, J. Pauw, A. van der Plas, J. Roose, R. van der Schriek, A. Streefkerk, Joha. van Strien, P. Verhage, P. Verplan- ke, A. Verschoore, Joha. van de Vijver, Saartje Wandel, A. Willem- sen. Toegelaten W. Michielsen, A. Faas en D. Hoevenagel; niet be vorderd 8. Van II naar 111: A. Allaart, J Basting, W. D. J. Biesen, B. Boidin, J. van Dalsum, H. Hermans, J. Hoekstra, J. Lako, Leentje van Ma le, J. Masclé, J. Termeulen, J. Phi- lipse, Marie van der Plank, Marie Tazelaar, I'. van de Vijver, Betsy Waelput, Maria Yntema, J. Brevet, J. Babijn, Pleuntje Dieleman, Ida van Dijk, Corry Geluk, J. Jacobs, D. Kotvis, Suze Kouwe, Willy Lako, D. Luteijn, A. Moggré, J. Risseeuw, P. Willems, O. Wijffels; niet be vorderd 5. Van III naar IV: Anna de Beer, Jo van den Broecke, R. de Bruijne, Jo Catsman, A. Cornelis, L. van Dalsum, Jo Dirkx, H. Cruson, Suus van Ilanegem, Jo Henrij, Jo Huijs- sen, Lydie Klaaijsen, I. Luteijn, M. de Meijer, P. Pateer, J. van der Plank, Marie van Prooije, C. de Put ter, J. J. Risseeuw, J. Risseeuw, Bep Salomé, J. Serlé, L. de Smet, A. Corthals, I'anny Verhulst. Niet bevorderd 2. Van IV naar V: Corry den Hamer. S. Lemaire, E. de Poorter, G. Salo mé en H. van Weijnsbergen. Niet bevorderd 6. OOSTBURG. Geslaagd. Aan de Rijkskweekschool alhier slaag den voor het examen handenarbeid de heeren P. v. d. Heuvel te Terneuzen, P. van Kampen alhier, D. Kareis en D. Meeuse te Waterlandkerkje, W. Lucieer te Aardenburg, J. van Male te Breskens, W. Stoel te Stavenisse, P. Termont te Hoofdplaat en J. Ver- schooren te Groede 2 teruggetrokken. Voor het examen nuttige handwer ken werden geëxamineerd drie en geslaagd de dames L. Catsman. L. van Dijk en D. Prins, allen alhier. Voor het examen Handelskennis L. O. slaagde te 's Gravenhage, Mej. M. J. Daansen, alhier. Eind-examen R. H. B. S. Geslaagd voor afdeeling B de dames Adria Brakman te Nieuwvliet en Willy van Mazijk te Sluis en de heeren J. Dierx te Zuidzande, J. v. d. Gouwe te Axel en D. van der Hooft te IJzen- dijke- 7 afgewezen; teruggetrokken 1. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 21 Juli 1935. Biervliet 10,— uur Ds Vrijlandt. Breskens 9,30 uur Ds Derksen. I.30 uur Zondagschool. 5.30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Cadzand 10,uur Ds W. H. Kelder Jr. Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snijdelaar Nieuwvliet 11,— uur Ds Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. RetranchemenL 10.— uur Ds van der Ven. Schoondijke 10.uur de heer J. Willemsen, Cand. Theol. Waterlandkerkje 9,30 uur Ds van Yperen IJzendijke 10,uur Ds Castelein. Groede 9.30 uur Ds P. de Haas, Ned. Herv. Pred. te Utrecht. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur de heer W. A. Vrijlandt, van Biervliet. gewoon gunstige invloed van uitgaan en zullen er heel wat thans werk zame ongunstige factoren door wor den opgeheven. scherij onwaardig te zijn. Het moet veranderen. Bedriegen we ons niet, dan is de tijd waarin we thans leven bij uitstek geschikt om deze veranderingen door te voeren. Wij mogen ons gelukkig prijzen met het bezit van een mi nister van economische zaken, die een groot voorstander is van een weloverwogen industrialisatie. Waar in dit bijzondere geval de industriali satiebevordering gepaard zou gaan met de doelbewuste behartiging van de belangen onzer noodlijdende vis- scherij, meenen wij, dat plannen in de door ons bedoelde richting stellig te Den Haag niet op bezwaren zou den stuiten, doch op volledige mede werking zouden kunnen rekenen Eenige jaren geleden hebben wij zelf eenige malen een begin van uitvoering kunnen geven aan plan nen in deze richting. De tijden waren toen echter nog anders: de nood zakelijkheid om economisch nieuwe wegen te zoeken, sprak toen ter tijd nog niet zoo zeer als thans. Wij zijn er stellig van overtuigd, dat de moeilijkheden waarop deze onze pogingen indertijd zijn afge stuit, thans glansrijk zouden kunnen worden overwonnen. Laat men het aanpakken! De tijd is rijp! 0 Naar wij vernemen, zullen in ons land een 7-tal visscherij-tentoonstel- lingen worden georganiseerd, waar van de eerste van 7—17 Aug. a.s. te Apeldoorn zal worden gehouden. Hierop zal o.m. ook vertegenwoor digd zijn de pas gestichte Zeeuwsche Bond van Vereenigingen voor de Garnalen visscherij. Buiten verantwoordelijkheid der redactie Waar gaan de oude rijwiel plaatjes heen? Evenals vorige jaren zal de Ver- eeniging tot Bevordering der Be langen van T.B.C.-patiënten in Ne derland op de 1ste Augustus haar actie inzetten. Het kan een ieder bekend zijn dat genoemde Vereeniging telken- jare bij het verwisselen van de rij- wielbelastingmerken de oude exem plaren, alsook ander koper, lood, tin, zink, zilverpapier enz. inzamelt ten bate van de tuberculose-bestrij- ding. Voor de rijwielbezitters zijn de plaatjes na 1 Augustus waardeloos geworden, doch voor de Vereeni ging niet. In 1934 konden dan ook van de opbrengst van de 10.000 k.g. oude metalen, die door de vele menschenvrienden bijeen werden ge bracht, verschillende patiënten wor den geholpen Hoewel de sympathie en mede werking voor dit werk, in het bij zonder in de laatste jaren, belangrijk is toegenomen, is het Bestuur er van overtuigd dat er nog heel veel nutte loos wordt weggeworpen, terwijl een en ander ten dienste kan worden ge maakt in het belang van hen, die op hulp wachten. Wanneer alle plaatjes voor het goede doel worden geofferd, zou dit alleen het respecta bele gewicht vormen van 12.000 k.g. Hoe dikwijls wordt vergeten, dat vooral in tijden als deze al het mo gelijke moet worden gedaan om het lot van velen te verzachten, van daar een beroep, niet alleen op de rijwielbezitters, maar ook op onze geheele bevolking, om bij dit be langrijke werk medewerking te ver- leenen. Brengt Uw plaatje waar ons re clamebiljet hangt. Mocht U geen adres in Uw omgeving bekend zijn, welnu vraagt reclamebiljetten aan bij het Hoofdkantoor, Breedeweg 5 Am sterdam, Oost. Telefoon 54761. Eén briefkaartje is voldoende. Voor toe zending zal zorg worden gedragen. Oude rijwielplaatjes bij vrachten Schenkt velen nieuwe levens krachten I Oude rijwielplaatjes en andere me talen worden eveneens dankbaar in ontvangst genomen bij: B. ODINK, Kerkstr. M 123, Schoondijke. BRESKENS. Vervoerd. Donderdag zijn per Prov. Boot van hier naar Vlissingen vervoerd 2100 passagiers en 140 auto's. Op het haventerrein waren 29 Bel gische auto's aanwezig. OOSTBURG. Bij Kon. besluit is vernietigd het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 11 Januari j.lwaarbij gegrond werd verklaard het door den burge meester alhier ingestelde beroep tegen het besluit van den Raad dier ge meente d.d. 31 December 1934, waar- I bij de heer 1. Brakman niet werd toe gelaten als raadslid. SLUIS. Algemeene vergadering. Op Zaterdag 27 Juli hoopt de Zeeuw sche Polder- en Waterschapsbond hare algemeene vergadering te houden. Dit jaar is hiervoor deze gemeente uit gekozen, alwaar de vergadering zal gehouden worden in Hotel De Koren beurs. Deze zal om 10,15 beginnen, Na afloop hiervan begeeft men zich met een extra-tram naar Knocke om daar in het Palace Hotel een gemeen schappelijk noenmaal te houden. Hierna gaat men gedeeltelijk per extra-tram naar Breskens, waar men om 6 uur aankomt. Onderweg wordt 50 minuten gestopt bij het Café „Mère Siska", opdat de deelnemers van de beroemde wafels en cramiek kunnen genieten. De vergadering is behalve voor de gasten toegankelijk voor de leden en zij die lid wenschen te worden. AARDENBURG. De Koning vliegt. Bijna iederen dag dezer week ziet men hier een paar maal per dag 3 vliegtuigen in vereeniging met elkaar voorbij trekken heen en weer Knocke- Brussel. Men zegt, dat de koning van België zich oefent in het vliegen en bestuurder is van een dier machi nes, terwijl de 2 andere militaire vliegtuigen zouden zijn, die den ko ning vergezellen. Bij de Elderschans alhier stonden een paar dagen gele den Nederlandsche en Belgische of ficieren de richting dier vliegtuigen waar te nemen. Zooals men weet mogen vreemde militaire vliegtuigen de grens van eenig land niet over schrijden. BIERVLIET. Ongeluk. De heer B., die Dinsdag te Drie wegen onverwacht den weg over stak, werd daarbij door een auto aangereden, zoodat direct genees kundige hulp moest worden ingeroe- pen. De automobilist, de heer W. uit IJzendijke, treft geen schuld. NIEUWVLIET. Muziekfeest- Zaterdag en Zondag worden ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der Fanfare muziekfeesten en volks spelen gehouden. Deelgenomen wordt door de vereenigingen uit Groede, Zuidzande, Oostburg en Nieuwvliet èn de zangvereeniging uit Eede. BRESKENS. Raadsvergadering. In de hedenmiddag gehouden raadsvergadering kwamen de vol gende punten aan de orde: Hondenbelasting: Op een tweetal aanvragen tot plaatsing in de tweede klasse adviseeren B. en W. afwij zend te beschikken. Een verzoek tot ontheffing wegens afschaffing wordt goedgunstig geadviseerd. Veldwachtersverordeni.ig: De Com missaris der Koningin wenscht de maximum-jaarwedde bepaald op f 1500.- inplaats van f 1550.- en de inwerkingtreding niet per 1 Januari j.l., maar met den dag der Koninklij ke goedkeuring. Rekening 1934: In de commissie tot onderzoek stellen B. en W. voor te benoemen de H.H. Brand, Ca- rels en Lijk. Aanlegbelasting: Daar het blijkt, noodig te zijn de bijdragen in de bestratings- en rioleeringskosten te herzien worden hiervoor nieuwe ver ordeningen aangeboden. Begraafplaats: De nieuwe begraaf plaats zal 20 Juli worden geopend, terwijl voorloopig beide begraafplaat sen nog zullen worden gebruikt. Registratuur: B. en W. hebben on derzocht of aansluiting bij het bu reau ook nh de eerste 5 jaar nog gewenscht zal zijn. Het resultaat luidt bevestigend. Aanbestedingen: Het voorstel-Ca- rels, om te eischen dat elke inschrij ver en uitvoerder gevestigd am bachtsman ter plaatse moet zijn, stuit volgens B. en W. op onoverkome lijke bezwaren. Wel lijkt het aanbe velenswaardig, alleen in massa aan te besteden. Garnalenvisscherij: De pas ge stichte Zeeuwsche Bond garnalen visscherij vraagt een subsidie van f 3.- per jaar en per schip. B. en W. achten dat de Bond goed werk beschikking Venten: Een verzoek der Winke liersvereeniging, om een meer of minder beperkt ventverbod in te stel len van niet-ingezetenen, die bijzon der van de overzijde der Schelde en uit België komen, wordt door B. en W. afgeraden. Het is in strijd met het belang der consumenten en het zal de bewegingsvrijheid van Breskensche venters ongunstig be ïnvloeden. TERNEUZEN. Scheepsbouw. Door bemiddeling van den Scheeps makelaar, P. A. van Bouchaute, te Terneuzen, is voor rekening van den heer W. van Ouwerkerk, zand- en grinthandel te Middelburg, opdracht gegeven aan de Fa. de Haan Oerlemans, te Heusden, tot het bou wen van een stalen motorvrachtboot van ca. 210 ton, die zal worden uitgerust met een origineele 4 takt Appingedammer Brons motor van 70 P.K. bij 290 omwentelingen per minuut. Vóór in het ruim zal een 12 P.K. Dieselmotor worden opge steld voor aandrijving eener moderne zandlosinstallatie en voor aandrij ving der ankerlier. BRESKENS. Gevonden Een ceintuur. Inlichtingen te bekomen Marechaus- sée-kazerne. SCHOONDIJKE. Wielrennen Maandag is de ronde van Schoon dijke verreden, waaraan door tal van Zeeuwsche en Belgische amateurs en nieuwelingen werd deelgenomen. Winnaar werd J. Vreecke te Mid delburg (België). Driedijk uit Goes bezette de derde en J. van der Hiele uit Middelburg de 8ste plaats. Laatst genoemde, hoewel in het begin ge handicapt door een lekken band, wist twee premies te winnen en alleen het hoofdpeleton in te halen. Van de renners beneden de 16 jaar behaalde de Weerd uit Nieuw- en St. Joosland de 4e prijs en G. Wöhler te Middelburg de 9e prijs. Een zeer droevig ongeluk te Vlissingen. Aan boord van de mail boot „Prinses Juliana" van de stoom vaart-maatschappij „Zeeland'' heeft Dinsdagmorgen een droevig ongeluk plaats gehad. Genoemd stoomschip, dat op 29 Juni te Harwich werd aangevaren, en later in het Gemeentedok te Rotcerdam werd opgenomen, ligt thans aan de werf der N.V. Kon. Maatschappij „de Schelde", om hier verder gerepareerd te worden. Dinsdagmorgen had de heer B. Koens, inspecteur van de navigat.e bij de stoomvaart-maatschappij „Zeeland", op het tweede dek een onderhoud met zijn collega van den cechnischen dienst, den heer H. van den Broeck, den heer E. Niemeijer, bedrijfsleider bij „de Schelde" en nog enkele andere per sonen. In verband met de aanwijzing van werkzaamheden zou men naar het sloependek gaan. De meesten kozen den weg langs de trap, doch de heer Koens nam den weg buiten langs. Terwijl men eerst dacht, dat hij daarbij misgegrepen heeft, kan een ooggetuige, een majoor van de Kon. Ned. Marine verklaren, dat de heer Koens struikelde en zoo over boord sloeg. Daarbij kwam de ongelukkige terecht op een vlot en viel daarna te water en toen de majoor der Marine zich onmiddel lijk op het vlot begaf en hij den heer Koens greep, bleek dat de dood reeds was ingetreden doordat hij zijn hals had gebroken. Ook dr. Staverman, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren Diep is de verslagenheid bij de „Zeeland", waar de heer Koens, die te Souburg woonde en die op 3 Februari 1878 geboren is, dus thans 57 jaar oud was, bij directie en personeel in hoog aanzien stond door zijn werkkracht en zijn aangenamen omgang. De haven van Zeebrugge. De niet zoo heel lang geleden in ge bruik genomen nieuwe visschersha- ven te Zeebrugge, met 118 meter aanlegkade, is reeds te klein bevon den en zal binnenkort met een nieu we kade van 200 meter worden ver groot. Het aantal aldaar gevestigde visschers bedraagt thans ongeveer zeshonderd voor 121 schepen. Voorts denkt het Brugsche stadsbestuur er zeer ernstig-aan, met den steun van gedaan, hebben naar de burgemees ter van Brugge aan de pers mede deelde, op afdoende wijze aange toond dat de verzanding van de buitenhaven van Zeebrugge. door het bouwen van een dergelijken tweeden muur kan worden voorkomen. De uitvoering van dit werk zal ongeveer 5 millioen frank kosten, maar waar thans ieder jaar 6'/z millioen frank aan baggerwerk wordt besteed en deze uitgaaf ongeveer met de helft zou kunnen worden verminderd, zou den deze kosten in een (minimum van tijd gedekt zijn. Naar burgemeester Van Hoesterberghe verwacht, zal het, dank zij het tweede havenhoofd mogelijk zijn, in de buitenhaven een permanente diepte van 9 meter te verzekeren. Het blijkt in de bedoe ling te liggen van de Brugsche auto riteiten Zeebrugge als bunkerha ven te outilleeren en op dit gebied een concurrentiestrijd met Vlissin gen aan te binden. Inbreker op heelerdaad betrapt. Bij de jachthaven „Neptunus" gele gen aan de Weesperzijde bij de Ber- lagebrug te Amsterdam, zijn binnen korten tijd twee inbraken gepleegd in een paar aan den steiger liggende motorbooten. De eerste inbraak vond plaats aan het einde van de vorige week en de tweede inbraak geschied de in het begin van deze week. De eigenaar van de jachthaven had maatregelen genomen om den inbre ker te betrappen. Hij had zich daar toe verdekt in de nabijheid van de jachthaven opgesteld om zoo moge lijk den dief te pakken te krijgen. Te omstreeks half drie bemerkte hij, dat een persoon zich op den steiger begaf kennelijk met het oog merk zich naar de aan den steiger liggende booten te begeven. De eigenaar snelde toe en wist den man te pakken. Bij de overbrenging van den gepakte naar een auto wist deze zich echter onverhoeds los te ruk ken. De man zette het op een loo- pen, achtervolgd door den eigenaar van de jachthaven. Over de Ber- lagebrug vluchtte hij in de richting van de Amstellaan, waar juist een nachtwaker naderde, die bezig was zijn ronde te doen. Met vereende krachten werd de achtervolging voortgezet. De vluchteling had inmiddels ech ter een te grooten voorsprong ge kregen. Nog geruim en tijd hebben beide achtervolgers in de zijstraten van de Amstellaan gespeurd. Zij zijn er echter niet in geslaagd den man te pakken te krijgen. (hoogt Pril. 10 40. W.I.J Te koop aangek Bot ter. C. DIERX, Haarknippen en t ee 7n nette bediening, bb-rsFN, hoek Markt te Bt£ens jiet adres voor alle I u <je Cologne en Zee»' 469ste Staatsfctsjbrieven met ongevallen:, vanaf f 1,20 per maars één of meer brieven biji p VAN LEEUWE^ Mooie blanke l dr0oge visch, nieuwe Yring ell iedere dag versc*arna|en verkrijgb. en alleJT v;sch. J. v. d. IIEU\-El,dstr. 17 Puike Eigenheimer, niet te verbeteren. Snij- en Sperciebj p. K.G., fijne Boontjes.;^ Pracht Bloemkool g' Tomaten, Meloen^ 35, B. Druiven, 35 p. j^en Kruis- en Aalbesser. Wie prijs stelt opfgen (Klerken), zgnder ee>0pt ze bij ons. DROOG'S Groent^uit, Breskens. Een gevraagd, bij Mevr. B(AN te Breskens. Bezoekt te CND Heerlijke WAF (verschillende si WF Scholen en gezel schappen genieten ktbe- stelling reductie. Nette bediening, lend daarom een (15 jaar garantie), de satras voor een menschenleeftijdiruik dan deze EPEDA of de t in stroomlijn-type bij onz< die wij reeds hebben vam75. Onze toonkamer is gereed U te onfen! Aanbevelend, voor Augustus, daar de prijzen zullen stijgen. Profiteivan deze gelegenheid. Wordt overal thuis bezorgd. J. OOSTERLING, Kolenhandel, Bns GROEDE. Reismand: Koffers. Tasschen. Rugzakkei Badpakkei Badmutse Zonnebrill Toilet-arti I. COL Vraagt vrijblijvend demonstrat Vertegenwoordiger voor West Zeeuwsch-VIaanl

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2