Du Fossé's BLEU. I J. FORD Meubileering Hallo Dr. Geerling Opleiding Opleiding WOL-LAND Ysrlovingsringen cachot sn fant. ringen, snzM enz W J LEENHOUTS, BreskenscheCourant Bezichtig onze Modelkamers! Hier het Kledingbureau van BLEU'S Kledingmagazijn. Zaaimachine, J, A, I. DE VLIEGER's Beschuit Lunchroom J. H. BENNIT. Official Garage Gemengd Nieuws Advertentiën. Binnenland. I. COLIJN, Groede, Schrijfbehoeften. Speciaal Meubelen en aanverwante artikelen. goedkoopere uitvoering. Divans Gestoffeerde Meubelen Breskens Tel. 84 Sluis Tel. 27 HET ADRES voor Uw ZOMERKLEDING, zooals: Flanellen Pantalons, Blazers, Polohemden, Zelfstrikkers, Zomerpetten, Stroohoeden ij en „Zeezicht". Proeft ons ijs Steeds in voorraad de nieuwste modellen FORD V. 8 en 4 cyl. Auto's Ruime sorteering 2e handsch auto's en diverse onderstellen voor wagens op lucht banden Speciaal ingericht voor alle reparatie, ook carrosseriën Ford - Kraanwagen voor dag en nacht beschikbaar operette: De kus, het varkentje en het deerntje, geschreven door den heer Leroaire-Dens. Jammer dat het bezoek niet wat grooter was. Zoowel de operette als het koor hadden dit zeker verdiend De aanwezigen heb ben genoten, ondanks de zomerwarmte, die zich flink deed gelden. terneuzen. Provinciale waterpolowedstrijd. Zaterdag vond alhier in het zwem bad de eerste provinciale waterpolo wedstrijd plaats. De uitslagen luidden: De Schelde" Terneuzen— „De Bruinvisch" (Sas v. Gent) 3—1 „De Sehelde „Scheldestroom" (Breskens) 9—1 „De Zeehond'' (Vlissingen) - „De Bruinvisch 1 7 „Scheldestroom"„De Zeehond" 2—1 Scheldestroom „De Bruinvisch" 03 „De Schelde" „De Zeehond1' 21 Als scheidsrechter fungeerde de heer Th. Hölsken van de Koninklijke Neder- landsche Zwembond. De wedstrijden werden afgewisseld door flguurzwemmcn, Voor deze belangrijke wedstrijden bestond een goede belangstelling. baar te maken als hij goed en wel in Indië is. Wij zullen ook moeten afwachten, of het waar is, wat de „Java-bode" weet te melden, name lijk, dat hij op 23 Juli door den Gouverneur-Gerneraal in audiëntie zal worden ontvangen. De Heer en Mevrouw VAN DE GRAAFF—van Melle geven met dank aan God kennis van de geboorte van hun zoon CO RN E LIS. Utrecht, 9 Juli 1935. Amst. straatweg 571. Tijdelijk Diaconessenhuis. De groote gebeurtenis van deze week is voor ons, Nederlanders, zonder eenige tegenspraak de aan komst van den onderzeeër K XVI11 te Soerabaja, na een reis van 131 (vaar jdagen, waarbij niet minder dan 22.600 zeemijlen werden afgelegd. Op deze plaats past dan ook zeer zeker een eeresaluut aan de kranige bemanning, van hoog tot laag, voor het volbrengen van een prestatie, die in de analen der marine van de geheele wereld tevergeefs haar wedergade zoekt. 0 Des te meer is het te bejammeren, dat enkele dagen later zulk een zwa re schaduw over ons land is geval len, door het ontzettende vliegonge luk op Schiphol, waar de „Kwik staart," juist gestart voor de vlucht naar Malmö, nauwelijks enkele kilo meters verder neerstortte en geheel in vlammen opging. Bij deze ramp, de eerste van dien omvang op Ne- derlandsch gebied, kwamen vier le den van de bemanning en twee pas sagiers van Engelsche nationaliteit om. Hoewel de oorzaken van het vreeselijke ongeval nog niet geheel zijn vastgesteld, schijnt het minder goed functionneeren van de linker, motoren de onmiddellijke aanleiding te zijn geweest. Onze groote deelneming gaat uit naar de achtergelaten betrekkingen van de slachtoffers dezer catastrophe alsook naar de K.L.M., welke haar trotsche machine op deze noodlot tige wijze verloor. 0 Dit moge dan onze vreugde tem peren over de prestaties van de K XVIII wij zijn niettemin recht matig trotsch op onze Jantjes, die na bijna acht maanden geleden het ruime sop te hebben gekozen, thans met voldoening kunnen terugzien op een record-reis, niet alleen wat be treft den enormen afgelegden af stand, maar ook wat betreft de re gelmatigheid waarmede zij werd vol bracht en het feit, dat dit alles zon der ongeval geschiedde. De koninklijke waardeering, die zich uitte in het decoreeren van ver schillende leden der bemanning, is dan ook zeer zeker verdiend. Dat deze waardeering zich eveneens uit strekt tot den eenigen burger aan boord, Prof. Vening Meinesz, die zijn sporen op dit gebied ook al heeft verdiend, spreekt wel vanzelf. Hij is de man van de wetenschap die zich den reis opnieuw ten nutte heeft gemaakt, om belangrijke waar nemingen te doen. 0 De reis van Ir. Mussert naar Ne derlandsch-Indië (niet per onder zeeërl) doet van tevoren al hetnoo dige stof opwaaien. Zoo doet nu het gerucht de ronde in de Indische pers, dat de leider van de N.S.B voornemens zou zijn om tijdens zijn tournee door de Oost onder meer versterking te bepleiten van ons ko loniaal bezit. Tevens zou hij den wensch koesteren, om Hollandsche dienstplichtigen in Indië te laten die nen, waardoor de band met het moe derland zou worden versterkt. Deswege gepolst door Aneta-Hol land deelde de heer Mussert mede dat hij zich daarover niet kon uitla ten, aangezien hij er de voorkeur aan geeft om zijn plannen eerst ken Twee menschen levend verbrand. Te Ertvelde nabij Gent heeft zich een ernstig ongeluk voorge daan. Toen men een bus benzine óverschonk in het reservoir van een auto, vatte de vloeistof vlam door dat zij te dicht bij een brandende soldeerlamp kwam. De bus ontplofte en de brandende vloeistof verspreid de zich over de kleeren van den chauffeur en twee andere personen, die onmiddellijk werdén veranderd levende toortsen. Het vuur deel de zich mede aan een schuur in de nabijheid, maar ijlings toegescho ten bewoners van Ertvelde slaagden er in de vlammen te dooven. De chauffeur is deerlijk gewond in het ziekenhuis opgenomen; de beide an deren hadden echter zoo ernstige brandwonden opgeloopen dat zij aan de gevolgen zijn bezweken. Hittegolf. De hittegolf, de over stroomingen en het noodweer heb ben in de laatste dagen in geheel Noord-Amerika aan ongeveer 120 personen het leven gekost. De ma- terieele schade bedraagt omstreeks 50 millioen dollar. Wei hebben re genbuien in het Midden-westen en enkele deelen van het Noordoosten der Vereenigde Staten een einde ge maakt aan de hitte, maar de plas regens zijn zoo hevig, dat men vreest, voor nieuwe overstroomingen in den staat New York, indien het regenweer aanhoudt. Verloren zonen". Donderdag morgen kregen twee Rotterdamsche H.B.S.'ers bij den uitslag betreffende de overgangen teleurstellende mede deelingen, waarop zij overigens al ge rekend hadden. Zij zijn toen ze hadden er zich een beetje op gepre pareerd op de fiets op avontuur gegaan, de wijde wereld in, zooals zij aan vriendjes mededeelden. Al heel gauw werden zij vermist en konden dus maatregelen genomen worden, om hen terug te vinden. Reeds Vrijdag avond was er één te Wageningen ge vonden en deze is dan ook al in de schoot van de familie teruggekeerd. De tweede, de 16 jarige A. L. R. v. B., is echter nog steeds een „ver loren zoon". Dubbele moord. De stoep van een koffiehuis aan de Kerkstraat 37, vlak bij de Leidschestraat te Amster dam is Maandagmiddag om half zes het tooneel geworden van een ont zettend drama, dat in de omgeving van het kelder-cafétje schrik en af schuw veroorzaakt heeft. Een ongeveer 45-jarige man, zekere Dekker, die uit de Leidschestraat kwam, heeft namelijk den koffiehuishouder Alb Mühl onverhoeds met een revol ver neergeschoten, waarna hij de huis houdster in den kelder achtervolgde. De onverlaat slaagde er in, tusschen de bezoekers van het koffiehuis door te dringen en de vrouw te achterhalen in een kleine ruimte achter het café. Daar loste hij opnieuw een schot dat haar doodelijk trof. De man pleegde hierna zelfmoord. Bij de schermutse ling in het koffiehuis werden nog een chauffeur en een jeugdige bediende licht gewond. Ernstig motorongeluk bij Raams donkveer. Zaterdagavond om streeks negen uur heeft op den Rijksweg bij Raamsdonkveer een ernstig motorongeluk plaats gehad. De heer v. d. Laan uit Geertrui- denberg met als duopassagier op zijn motorfiets den heer Moree, even eens uit Geertruidenberg kwam uit de richting Oosterhout gereden, toen ter hoogte van de Kreeksluis de achterband van het motorrijwiel sprong. L. zoowel als M. werden doordat L. de macht over het stuur verloor, tegen den grond geslingerd, v. d. Laan kwam er goed af en bleek slechts lichte verwondingen aan 4e hand te hebben opgeloopen. De duorijder Moree was er erger aan toe en bleek een zware hersen schudding te hebben opgeloopen. Nadat dokter Lips de eerste hulp had verleend werd hij in zorgwek- kenden toestand naar het R.K. Zie kenhuis te Raamsdonkveer vervoerd. Vrouwenarts en Verloskundige MIDDELBURG is weder te consulteeren. voor Machineschrljven en Handelsdiploma schrijven. Aanvang nieuwe cursus 1 Sept. a.s. M. A. AALBREGTSE, Stampershoek 57, Oostburg. voor de examens voor Candidaat-Notaris. Inlichtingen bij H. B A K K E R, Candidaat-Notaris, Kaai, Sluis. Altijd het nieuwste uit het Id baby artikelen bieden wij steeds ïecs appares. Wij hebben nog op te ruimen: 1 Kinderwagen van f 31.— voor f 22,75 1 Kinderwagen van f 17,75 voor f 14,75 2 Silky's van f 9,75 voor f 6,75 3 Duwers van f 7,75 voor f 5,90 1 Duwer van f 9,75 voor f 6,75 1 Vouwwagen van f 18,75 voor f 12.- P. JACOBS, Meubelmagazijn, Boulevard Breskens. F; Op 16 Juli 1935 is door ondergeteekende de eenige uit- deelingshjsc in het faihssement van P. LAGENDIJK, voorheen Hotel houder te Groede nedergelegd ter Griffie van de Arrondisse mentsrechtbank te Middelburg en van het Kantongerecht te Oost burg om aldaar gedurende 10 dagen kosteloos ter inzage van de schuldeischers te liggen. De Curator: Mr. W. LE MAIR, Hoogstraat, Sluis, Verkrijgbaar bij J. C. LE BLEU Wij hebben een ruimen voorraad: gouden in alle maten en alle prijzen gouden Beleefd aanbevelend, HORLOGER - BRESKENS in goud en zilver. Door een abonnement op de blijft u op de hoogte van het DAGEL1JKSCH NIEUWS zoowel van Zeeuwsch-Vlaanderen als van het geheele land Naast beter werk in edele hout soorten ook Dus „Meubelen voor ieder inkomen". „We concurreeren in prijs en kwaliteit; staan U met raad en daad ten dienste". Publicatie van deze berichten in welken vorm ook is geoor loofd. TE KOOP): 2 gebruikte Graanmaaiers, Zelf binders en een gebruikte bij A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen, Breskens, Telef. 30 Lekker en Telef. 85 zeer voedzaam l Telef. 85 Bezoekt te CADZAND Heerlijke WAFELS 11 (verschillende smaken). Scholen en groote gezel schappen genieten bij vooruitbe stelling reductie. Nette bediening. Aanbevelend Beleefd aanbevelend.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3