VvakYSENDYK CEEL MERK Kim^SCHOOL MiCOFFIE DIE HEN BUU- HEEL LEKKER VINDT C Agenda van Feestelijkheden. Klaas de zoon van den Molenaar Kleine Advertenties] Hoogwatergetij Breskens. BRESKENS. Geslaagd. Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S. te Oostburg slaagden o.m. J. de Pree, P. Verboven en J. Brug ge, allen alhier. Bevorderd van de le naar de 2e klasse der Handelsschool te Middel burg: P. Rookus alhier. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 14 Juli 1935. Biervliet 10,— uur de heer W. A. Vrijlandt. Breskens 9,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. 1.30 uur Zondagschool. 5.30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Cadzand 2,30 uur Ds Derksen. Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snijdelaar Nleuwvllet 11,— uur Ds P. de Haas, Ned. Herv. Pred. te Utrecht. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 10.uur Ds Snijdelaar. RetranchemenL 10.— uur Ds van der Ven. Waterlandkerkje 9,30 uur Ds van Yperen ljzendijke 10,— uur Ds Gastelein. Groede 9.30 uur Ds Derksen. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C. Dufour. Cadzand naar hartelust genoten. Na de avond-boterham sprak Ds. Dufour van Groede een slotwoord in de kerk. Weer ging het in optocht door Bres kens straten. Een verrukkelijk tochtje over de kalme Schelde en met dank aan God keerden allen voldaan huis waarts. BRESKENS. Vervoer. Donderdag zijn per Prov. Boot van hier naar Vllsslngen vervoerd 1870 passagiers en 114 auto's. Op het haventerrein waren 38 Bel gische auto's aanwezig. Aanvragen voor kostelooze rjjwielbelastingmerken. De Rijksontvanger alhier zal op Maand- en Dinsdagen 15, 16, 22, 23, 29 en 30 Juli a.s. des avonds van 7—9 uur te zijnen kantore zitting houden voor de behandeling van aanvragen voor kostelooze rijwielbelastingmerken. Het moderne vervoer. Gisteren landde op het vliegveld te Vlissingen het Engelsche vliegtuig G-ADIV, speciaal ontboden om door de Firma Van Melle en enkele belang stellenden bezichtigd te worden. Na dat het toestel eenige malen door den piloot der Firma Van Melle, den heer Rademaker, gevlogen was, scheen het blijkbaar aan de gestelde eischen te voldoen, want, naar ons van betrouw bare zijde medegedeeld werd, heeft de Firma Van Melle de levering van een dergelijk vrachtvliegtuig opgedra gen. Het vliegtuig is een De Monospar „Jubilee", voorzien van 2 Pobjoy Air- motors Niagara II, elk 90 P K. Het kan een nuttige last vervoeren van 400 K.G., de kruissnelheid is ruim 200 K.M. per uur. Ingericht als personenvliegtulg, waar voor het eveneens gebruikt kan wor den, kunnen 5 personen, incl. den pi loot, vervoerd worden. De Heer Padmos, Wachtmees ter der Kon. Marechaussee te ljzendijke leerde binnen den tijd van 14 dagen in 8 lessen de schoolslag zwemmen, terwijl hij nimmer aan zwemmen heeft ge daan. Drie meisjes uit Nieuwvliet staan op het punt dit record te even aren of te verbeteren 11 Zegt U dat niets? Leert zwem men, het is nu nog tijd. SCHELDESTROOM. Verkeersongeluk De heer L. alhier is gisteren nabij Philippine bij een verkeersongeluk van zijn fiets geworpen en vrij ern stig gewond. Hij werd door den edelachtbaren heer D. H. van Zuijen met de auto huiswaarts gebracht, na eerst verbonden te zijn Hij werd alhier direct onder verdere genees kundige behandeling gesteld. DE LUSTIGE BOER. Korte inhoud Eerste bedrijf: Matheus Steichelreither, bijge naamd de slaapmutsbeer, omdat hij volgens oud boerengebruik dag en nacht een slaapmuts draagt, beloof de zijn vrouw op haar sterfbed, dat hij hun zoon Stefan voor pastoor zou laten studeeren en deze belofte houdt hij, hoeveel opofferingen hem dit ook moge kosten. i Stefan heeft het gymnasium door- loopen en zal nu naar de Universi teit te Weenen gaan, maar hij gaat met tegenzin. Het spijt hem van va der en zuster te moeten scheiden en zou liever in zijn dorpje blijven en boerenknecht worden. Maar zijn va der drijft zijn wil door. Stefan ver trekt naar Weenen. Tweede bedrijf Ter gelegenheid van Sint-Matheus, de kennis te Oberwang, verwacht Matheus dien dag het bezoek van zijn zoon Stefan. Vol ongeduld ziet hij en Annamirl naar Stefan uit. Eindelijk verschijnt deze, maar hoe zeer veranderd. Hij gevoelt zich in zijn oude omgeving niet meer thuis. Inplaats van pastoor is hij dokter geworden. Aanhoudend ziet hij op zijn uurwerk hij moet weer spoe dig naar Berlijn. Daar moet hij heen om te trouwen. En nu hij het den ouden Matheus mededeelt en deze zich verheugt op het vooruitzicht van de bruiloft, brengt Stefan zijn vader aan het verstand, dat hij beter zal doen met niet op dit trouwfeest te genwoordig te zijn, want dat zijn Aanstaande vrouw een dochter is uit een zeer voorname familie en zijn va der noch zuster zich in die omgeving op hun plaats zouden gevoelen. En daarop vertrekt Stefan, zijn vader verzoekend hem op den dag van zijn huwelijk in gedachten te zege nen Derde bedrijf. Stefan, nu tot professor benoemd, wordt door de familie van zijn echt- genoote en de studenten gehuldigd. Toevallig zijn dien dag Matheus en Annamirl door Lindeberer, Stefan's fieetoom, meegenomen, ook te Wee nen, waar zij Stefan gaan bezoeken en allerliefst door diens vrouwtje, Frederika, worden ontvangen Bij 't huldebetoon van de studenten aan hun nieuwen professor, gedragen de boeren zich zoo allerzotst, op zoo'n echte „Oberwangsche" manier, dat een groot schandaal en algemeene verontwaardiging er het gevolg van is. De jeugdige professor doorwor stelt pijnlijke oogenblikken, maar de slaapmutsboer toont een helder in zicht en weet door zijn houding en gemoedelijkheid alles en allen te ver zoenen. (Ingez. meded.) RETRANCHEMENT. Officieus bezoek. Naar wij vernemen ligt het in de bedoeling van Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken op Zaterdag 13 Juli a.s, een officieus be zoek aan het westelijk deel van Z.- Vlaandeten te brengen, o.m. in ver band met het aanhangige streekplan kust Zeeuwsch-Vlaanderen. Zijne Excellentie zal o.m. een be spreking houden met de betrokken burgemeesters van het kustgebied ten gemeentehuize alhier. BIERVLIET. Schoolreisje. Met de autobus van de S. B. M. maakten de schoolkinderen alhier een reisje naar de tentoonstelling te Brussel. door N. Kannegieter. Wagen aangereden bij Veen- weg. Woensdagmiddag om 5,10 is op den onbewaakten overweg Veen- weg van de spoorweg Den Haag-Rot terdam Hofplein, een aanrijding ge schied tusschen trein 131, welke om 5 uur uit Den Haag was vertrokken en een met paard bespannen wagen, bestuurd door den tuindersknecht H. Dorst, wonende te Nootdorp. D. reed in de richting Nootdorp toen hij plotseling een trein zag naderen de wagenbestuurder gaf herhaalde malen fluitsignalen, remde uit alle macht, doch kon niet voorkomen dat de wa gen van achteren werd gegrepen en tegen een afsluithek en paal geslingerd. Van den wagen werd het achterdeel, van den trein een treeplank vernield. D. verklaarde pas de fluitsignalen te hebben gehoord, toen hij reeds midden op den spoorweg was. De trein is met tien minuten ver traging doorgereden. Lijk in de schroef. Een sleep boot van de werkverschaffing der ge meente Purmerend, welke eenige zand schuiten sleepte, bleef Dinsdagochtend in een zijvaart van het Noord-Hol- landsch Kanaal nabij de Stolpervlot- brug onder de gemeente Zijpe, steken. Het bleek, dat in de schroef een lijk was vastgeraakt van een 17- a 18- jarigen jongeman, gekleed als wiel renner. Het lijk verkeerde nog in goeden staat en is niet langer dan ten hoogste twee dagen in het water ge weest. De identiteit is nog niet vast gesteld. Noodlanding van een militair vliegtuig. Woensdagmiddag heeft een driemotoriy militair vliegtuig uit boesterberg, genummerd 803, een noodlanding gemaakt op een perceel welland bij het gehucht Smerp op Wieringen. Het toestel was op weg van Soesterberg naar de Kooi en werd bestuurd door de sergeant-vliegers Warna en Oostindiê. Verder waren nog drie personen aan boord, n.l. le luitenant Kok en nog twee sergeants. Doordat twee van de drie motoren onklaar geraakt waren, was men ge noodzaakt te landen. De noodlanding had een betrekkelijk goed verloop. Alleen de onderkant van de staart van het toestel is beschadigd. De be manning liep geen letsel op. Men re kent er op dat het toestel, nadat de noodige reparaties zullen zi,n verricht, op eigen kracht zal kunnen vertrek ken. Het toestel staat vootloopig on der bewaking van de njksveldwacht. Vreeselijk drama in West-VIaan- dereu 1 e Eichtervelde, een groot dorp in het midden van de provincie West-Viaanderen, heelt de gemeente secretaris, Donderdagochtend, in een vlaag van waanzin, zijn vrouw en vier kinderen met een bijltje den schedel ingeslagen. De man klaagde reeds ge- ruimen tijd over zware hoofdpijnen en bleek overspannen te zijn. Hij is naar de psychiatrische afdeellng van de ge vangenis te Brugge overgebracht. Te veel sleutels. Er zijn inen- schen met bijzondere liefhebberijen en zoo heeft Albert Edward Clarke een verzameling aangelegd van sleutels. Waarom niet. zou men zeg gen, maar deze verzamelwoede wordt toch bedenkelijk, wanneer men weet, dat Clarke politieagent is te Hastings in Sussex, en dat hij dezer dagen te recht staat wegens inbraak en diefstal Ja, wanneer de politieagenten nog wel in uniform mee gaan stelen, wordt het voor de eerlijke vaklui wat moeilijk, men zou het deloyale concurrentie kun nen noemen. Paratyphus-epidemie uitgebro ken. In het ziekenhuis te Stuttgart is plotseling een paratyphus-epidemie uitgebroken Vierendertig kinderen zijn door de ziekte aangetast. De meeste patiëntjes hebben slechts |een lichten aanvalenkelen zijn ernstig en een is zelfs reeds gestorven. Voor een ver dere uitbreiding van de epidemie be- bestaat geen gevaar. Treinbotsing in West-Frankrijk. Op het station Thouars in West- Frankrijk is een locomotief in botsing gekomen met den sneltrein uit Parijs. Vijf passagiers en drie postbeambten hebben daarbij verwondingen opgeloo- pen. De materieele schade is aanzien lijk. Briefvervoer door de lucht in Frankrijk. Woensdagochtend is de eerste luchtlijn ingewijd van de nieuwe maatschappij „Blauwe Lucht," welker toestellen alleen die nen voor het snelle vervoer van brie ven in Frankrijk. 13. Deze rust duurde niet lang, want op 't zelfde oogenblik schoot een groote auto met veel toeterlawaai langs hun wagen heen. Manus spitste onrustig zijn ooren en begon op het zelfde oogenblik harder te loopen. Maar vader hield nu de leidsels goed vast en sprak rustig tot Manus, dal hij zich kalm moest houden. Toch bleef Manus onrustig. Hij liep ook nog niet zoo lang voor een wagen op den rijweg. Strijd tegen de kinderverlamming in Noord Carolina. Uit Raleigh in Noord-Carolina wordt gemeld dat sedert het begin van het jaar zich in dezen staat meer dan 300 geval len van kinderverlamming hebben voorgedaan en dat de epidemie zich op het oogenblik uitbreidt met bijna 60 nieuwe gevallen per week. Voor het eerst maakt men thans gebruik van een nieuw serum, vervaardigd door de doktoren William Park en Morris Brodie uit New-York, uit de hersens van kleine met kinderver lamming geïnfecteerde en daaraan overleden 'Rhesus-apen. Er hebben zich nog zoo goed als geen doode- lijke gevallen voorgedaan. Twee Sovjet-viiegtuigen spoorloos verdwenen. Honderdvijftig perso nen zoeken op het oogenblik het gebergte af in de omgeving van Tiflis, de hoofdstad van 'iranskauka- sie, naar het Sovjet-vliegtuig „P 5" dat sedert 1 Juli wordt vermist. Dit is reeds het tweede vliegtuig in veer tien dagen tijds, dat spoorloos ver dwenen is. Twee weken geleden is namelijk, zooals men weet, een vlieg tuig zoek geraakt tijdens een vlucht van Alexandrofsk naar Chabarofsk en ook daarvan heeft men tot dusver geen spoor gevonden. Moord voor f 25. Een 19-ja- rige zoon van een Chineeschen toko houder op de onderneming Malangsari is op een eenzame plek op den Onder nemingsweg vermoord. De buit be droeg f 25. Van de daders geen spoor. Bergverschuivingen. In de Chineesche provincie Honan hebben aardschokken in het district Yuanling eenige bergverschuivingen veroorzaakt tengevolge waarvan alle huizen van een dorp werden vernield en vijftien personen door de aardmassa s werden bedolven. Baldadige brandmeldingen. —Het aantal baldadige brandalarmeeringen heeft in de afgeloopen maand niet minder dan vijftig bedragen. In te genstelling met andere maanden wist de politie thans vijf jeugdige perso nen te arresteeren, tegen wie pro ces-verbaal werd opgemaakt. Twee van de gearresteerde baldadige kna pen kwamen met den rechter in aan' raking en werden onder toezicht van een gezinsvoogd gesteld. Op iedere baldadige alarmeering is de brandweer met spuiten uit gerukt. ^rViout^, deitóon' x 14. Lijsje zag een beetje witjes en dacht: „Gelukkig dat vader goed de leidsels vasthoudt". Nu draafde Manus weer regelmatig de wegen af. Het was nog maar een kwartiertje rijdendan zouden ze op de markt zijn. Vader moest er eenige balen gemalen graan brengen. Hij zou dan meteen kijken of hij niet eenige kip pen kon koopen voor zijn kippenhok op het erf. (hoogstens 5 regels) - Prijs f 0 40. Uitsluitend bij vooruitbetaling. J Haarknippen en scheren, vlugge en nette bediening, bij A. HAARTSEN, hoek Markt te Breskens. Tevens het adres voor alle soorten Eau de Cologne en Zeepen. Te koop zoo goed als nieuwe Ga zelle Carrier met bak, speciale prijs. VAN PUTTEN VROON, Bres kens. Voor direct gevraagd net meisje voor huishouding en café. Brieven Café „De Sport," Bellamypark 17, Vlissingen. Ijsventer gevraagd bij A. BROU WER, Breskens. Voor Schrijfbehoeften een voor- deelig adresIz. VERH AGE, Nieuw vliet. Nieuw electrisch fornuis te koop. Merk A.E. G.; van f 113.- voor f 80,-. Te bevragen: Breskensche Radio-Centrale. 469ste Staatsloterij. Hilmijbrieven met ongevallenverzekering vanaf f 1,20 per maand. Koopt één of meer brieven bij den agent J. F. VAN LEEUWE te Breskens. Nieuwe Frolio-schrijfmachine te koop voor f 20.- Te bevragen boekh. LE BLEU, Breskens. o Zaterdag 13 Juli. BRESKENS. Zangersdag van Chr. Zangvereenigingen. Zondag 14 Juli 1935. BRESKENS. Openluchtspel, ge organiseerd door V.V.V. Zondag 28 Juli. GROEDE. Groot strandfeest. 10, 11 en 12 Augustus. CADZAND. Bazar V.V.V. Woensdag 25 September 1935. OOSTBURG. Tentoonstelling en Markt van Vetvee, enz. DAGEN vm nam Zomertijd Zaterdag 13 Juli 11,47 12,11 Zondag 14 12,42 1,06 Maandag 15 1,07 1,31 Dinsdag 16 1,57 2,21 Volle Maan, Dinsdag 16 Juli a.s. om 6.20. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) Zaterdag 13 Juli nam 9.49 Zondag 14 9,48 Maandag 15 9,47 Dinsdag 16 9,46

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2