Gevonden en Moren n fiDKfuSCH OX Buitenland Sport. Gewestelijk Nieuws van een Fietstocht- Examenvrees? Gemengd Nieuws AARDENBURG- Jaarvergadering Dinsdag 28 Mei hield de Provinciale Zeeuwsche Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden haar jaarvergadering in de St. Bavokerk alhier, waarbij alle af- deelingen vertegenwoordigd waren De dag werd ingeleid met een wijdings- woord van Ds J. B. M. van Dalfsen, terwijl na afhandeling der diverse zaken Ds A. Landstra een lezing hield over „Christendom en Humanisme". Een actueel onderwerp, dat een weinig debat uitlokte maar voor de vele toehoorders een zware kost was. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 2 Juni 1935. Biervliet 10,— uur A. W. Vrijlandt, cand. t. d. H. D. Breskens 9,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. I.30 uur Zondagschool. 5.30 uur Ds vV. H.Kelder Jr. Kat. Zond. 51. Woensdag 5 Juni 7,15 Werkmansbond Cadzand 10.— uur Ds Visser, Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snijdelaar Nleuwvliet II,— uur Ds Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 10 uur Ds Snijdelaar. RetranchemenL 10,uur Ds van der Ven. Waterlandkerkje 9,30 uur Ds van Yperen IJzendijke 10 uur Ds Gastelein. Groede 9.30 uur Ds Derksen. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L, C. Dufour. staat zijn om e^n paar slechte sei zoenen goed te maken. Monumenten in Amsterdam. Op 15 Juni a.s, zal het kolossale van Heutz-monument in de hoofd stad des lands plechtig worden ont huld door H.M. de Koningin. Bij deze onthulling zal ongetwijfeld een andere geest heerschen dan in de dagen, toen over de plaats van het gedenkteeken moest worden beslist en de Amsterdamsche vroedschap zich tegenover den ouden houwde gen van Heutz nog erg ,,rood" ge droeg I Wat veranderen de tijden Deze week viel ook de beslissing omtrent de oprichting in de hoofd stad van een gedenkteeken voor wij len koningin Emma en wel naar het ontwerp-Zijl, dat in den Haag -een eersten prijs verwief, maar deson danks niet voor uitvoering werd ge kozen. Het Vredeswerk. In Volkenbondskringen is men lang niet ontevreden over de resul taten. welke de Volkenbondsraad in zijn jongste zitting heeft behaald. Inderdaad was het frappant, dat de vertegenwoordigers van Engeland en Frankrijk hebben kunnen bewegen of .dwingen" om inzake het geschil met Abessinië de bemidde ling van Genève te aanvaarden. Toch wanhopen velen aan uiteindelijk suc ces. Italië heeft tenslotte niets te ver liezen bij eenig woordengehaspel ge durende den zomer, omdat dan het regenseizoen in Ethiopië het voeren van krijgsbedrijven verhindert. Een Italiaansch offensief kan eerst tegen November worden vèrwacht. De Ita- liaansche regeering gaat rustig voort met het verschepen van troepen en oorlogsmateriaal naar Afrika en Mussolini verklaarde daags nadat hij de Volkenbondstusschenkomst had aanvaard met nadruk aan den Ro- meinschen Senaat, dat men zich om trent de resultaten van Genève's po gingen maar geen illusies moest vor men Beter staat het met de vred-eskan- sen in Europa zelf. De -Volkenbonds- raad is er in geslaagd om een einde te stellen aan de Hongaarsch-Joego- slavische wanverhoudingen, welke een gevolg waren van den konings moord in Marseille. Het geschil is thans volledig geliquideerd. En de Engelsche regeering staat op het punt om vlootbesprekingen te beginnen met Duitschland. De duur der besprekingen wordt op 14 dagen geschat. Men weet, dat de Duitschers een eigen vlootsterkte wenschen van 35 pCt. van de En gelsche vloot. De Engelschen voe ren aan, dat het overgroote deel van hun eigen schepen aftandsch is en minstens 20 jaar oud. Ze meenen, dat de Duitsche vlootsterkte zich behoort te beperken tot 35 pCt. tan de vlootmacht, welke Engeland zich n.1 den oorlog verwierf. Slagen de Engelsch-Duitsche be sprekingen, dan acht men in Londen ook het oogenblik geschikt om door het beleggen van een tweede groote Vredesconferentie tot een verbod van wreede oorlogvoering te gera ken en een vastgestelde bewape ningsbeperking. Als plaats voor deze conferentie wordt Den Haag ge noemd. Engelsche Kabinetswijziging. De Engelsche premier Mac Do nald, noch de minister van Buit. Za ken Sir John Simon zullen vermoe delijk een belangrijke rol in de ko mende onderhandelingen spelen, want het staat thans vast, -dat het kabinet wordt gereorganiseerd. Lord Eden zal waarschijnlijk Simon opvol gen en Baldwin wordt premier. Mac Donald zal als minister zonder porte feuille in hei nieuwe kabinet, welks totstandkoming tegen 4 Juni wordt verwacht, zitting bekomen. En Frankrijk verdedigt den Franc. In Frankrijk zal men tenslotte ook wel wat voor internationale toena dering en samenwerking gaan voe len, want het is niet alleen de crisis, noch zijn het uitsluitend „buitenland- sche aanvallen," welke thans weder om den franc in gevaar -doen ver- beeren. De enorme moderne bewa pening is een alles-verslindend mon ster. De regeering te Parijs (heeft het noodig geacht om het volk tot een eensgezinden afweer tegen de drei gende devaluatie op te roepen en zij heeft aan de volksvertegenwoor diging financieele volmachten ge vraagd, welke de Kamer blijkbaar huiverachtig is om ze te verleenen! Men spreekt te Parijs zelfs van een op handen zijnde kabinetscrisis Zou de geschiedenis van Brussel zich gaan herhalen? In de Ver. Staten gaat men in zien, dat al die onzekere valuta's den wereldhandel blijven verlammen. Men overweegt er de samenroeping van een internationale conferentie voor muntstabilisatie. Roosevelt's herstelplan in gevaar. Roosevelt's prestige heeft intus- schen van de week een knak gekre gen doordat het Hooggerechtshof de voornaamste bepalingen van zijn herstelplan on-Grondwettig heeft ver klaard. Het recht om voor bepaalde industrieën loonen en arbeidstijden te decreteeren zijn in strijd met de wet verklaard. Met deze uitspraak waren de belangen gemoeid van 22 millioen arbeiders en 3 millioen be drijven. De werkgevers juichen in het algemeen, terwijl de arbeiders zich gedupeerd achten. Het verluidt, -dat Roos-evelt ondanks de uitspraak van het Hooggerechtshof zijn zin wil -doordrijven, doch het is niet be kend met welke middelen hij zulks zal vermogen. Hongarije eischt rechtsgelijk heid. Vermelden we tenslotte, dat de Hongaarsche regeering bij monde van minister Gömbös van den Vol kenbond rechtsgelijkheid heeft g(e- ëischt; ze wenscht, dat aan het land niet de mogelijkheid van bewape ning wordt onthouden, welke Duitschland zichzelf ongestraft kon toeëigenen. In Boedapest wenscht men de invoering van een tweeja rigen dienstplicht. BRESKENS. Gevonden Een huissleutel. Inlichtingen te bekomen Marechaus- sée-kazerne. DUIVENSPORT. Schoondijksche Concours- en Ver- zendbond. Prijsvlucht Orleans van Zondag 26 Mei j.l. P. de Puy Bvl. Ie, 5e. 6e, van Vooren Bvl. 2e, 3e, 26e, Modde IJz. 4e, van de Voorde SI. 7e, 3e, 33e, Mabesoone Ob. 8e, 25e, P. Jacobs Br 9e, 10e, 23e A. Claeijs IJz. lie, I2e, A. Vermeulen Br I4e, I9e, Verberk- vaet Bvl. I5e, J Steurriis Sch. I6e, Daansen Ob. 17e, 20e, 35e, G. Steijaart S. 18e, Jn Pleijce Br. 21e, Bruijnooge Br. 22e. Dusarduijn Groede 23e, F. Blok Sch. 27e, Schippers Gr, 28e, J. Wage SI. 29e, Temmerman H 30e, 32e, J. de Hullu Sch. 31e, Minnaert Sp. 34e. BRESKENS. Nog Sneller. Prijsvlucht Moescroen 26 Mei. G. Pleijte le, I. Klaaijsen 2e, F. de Lange 3e, 6e, 37e, de Veij 4e, 12e, Dusardeijn 5e, 2le, 23e, 27e, A. van de Velde 7e, J. Maas 8e, A. Vermeu len 9e, J. van Gijs 10e, 34e, Jn Pleijte 11e, 29e, C. Wisse 13e, M. Visser 14e, P. Jacobs 15e, W. Klaaijsen 16e, D. Florussen 17e, J. Faas 18e, Bruijnooge 19e, J. Wisse 20e. Rookus 22e, 30e, J. van den Broecke 24e, Schippers 25e, Back 26e, G. Boekhout 28e, 30e, Poorter 31e, 36e, Bondewel 32e, Joz Pleijte 33e. Alg. vlucht Moescroen 26 Mei. Iz. Schijve Sch. le, 2e, J. Steurrijs Sch. 3e, 16e, 20e, P. Huijgh Sch. 4e, 13e, P. de Hullu Sch. 5e, 10e, Iz. Frelier Sch. 6e, 7e, 17e, Mabesoone Ob. 8e, 9e, 11e, 12e, 18e, J. de Hullu Sch. 14e, B Pijcke Sch. 15e, Blaak man Sch. 19e, Modde IJz. 21e. BRESKENS. De Prinses Juliana. De motorveerboot „Prinses Juliana" die de vorige week wegens machine- defect naar Vlissingen teruggesleept moest worden, is ter reparatie eenige maanden buiten dienst gesteld. Rectificatie. De heer A. J. Cambier protest eert tegen het verslag der polderver- jadering van Groot en Klein Baarzande, voor zoover daarin gesproken wordt over zijn opmerking pensioen W.Brocké „Mijn Idee", aldus de heer Cambier, „was niet zooals daar staat vermeld. Ik heb gezegdGezien den laatsten tijd gebleken is, dat Brocké niet geheel van middelen ontbloot is, en Brocké noch zijn zuster kinderen hebben, zou ik het bestuur willen vragen of het niet mogelijk is, het van nu af te ge ven pensioen bij overlijden aan den polder terug te krijgen, maar het nu toe te kennen, zoolang één van bei den leeft. Dit is juist tegengesteld aan den indruk, die het verslag allicht maken zou". OOSTBURG. Raadsvergadering. In de Maandag gehouden raads vergadering werd medegedeeld, dat de minister van binnenlandsche zaken op het verzoek van de leden Van de Waeter en De Bruijne inzake de toe lating van den heer I. Brakman, af wijzend had beschikt. De gemeentefondsbelasting werd vastgesteld met een maximum van 70 opcenten. Aan het crisis-comité zal een bij drage van f67,20 worden geschonken, B. en W. hebben de kosten voor straatverbetering doen nagaan en leg gen den Raad de volgende uitkomsten voorLangestraat f 4560, Walstraat f2740, Markt f1400. Raamstraat f 700. In een volgende vergadering kan even tueel een beslissing worden genomen. De heer Brevet verdedigde tenslotte éénrichtingverkeer in de Walstraat, wat B. en W. zullen nagaan. SCHOONDIJKE. Dijkgraaf. De heer I. A. Haartsen is bij Kon besluit benoemd tot dijkgraaf bij den Nieuwen Havenpolder. GROEDE. J. L. Boone f De heer J. L. Boone, die 25 jaren lang gemeente-ontvanger alhier is ge weest en ook uithoofde verschillende functies voor de gemeente veel heeft gedaan, is Maandagmiddag onder groote deelneming naar zijn laatste rustplaats gebrachtalle gemeentelijke autoriteiten waren aanwezig. Aan het graf werd alleen door Ds. Derksen gesproken. De dolle auto stuift voorbij En Piet vliegt met een vaart opzij; Zóó'n stoot krijgt hij, dat hij subiet Voorover in den teerpot schiet! Aanbesteding. Hedenmorgen werd aanbesteed het onderhoud en buitengewone wer ken van het Calamiteus Waterschap Oud en Jong Breskens. Ingeschreven werd voor de on derhoudswerken door: J. van 't Hoff, Hoek f 7763.-; H. A. Klaassen, Zaamslag f 7773.-; W. de Bokx, Hoek en H. J. Kerkaart, Westdorpe f 8040.-; P. Andriessen, Walsoorden f 8160.-; Alph. Warrens, Ossenisse f 8190.-; Th. Cambier, Breskens f 8225.-; Iz. la Gasse -en Zn., Koudekerke f 8250.-; L. van Popering, Bruinisse f 8280.-; P. J. van de Sande, Breskens f 8287.-; J. F. Cornells, Hoofdplaat f 8300.-; Jan Verlieijke, Ellewoutsdijk f 8310.-, L. P. Korstanje, Wemeldinge f 8340.- Abr. la Gasse, Cadzand f 8360.-; J. L. Dekker, Veere f 8440.-; P. Dekker, Veere f 8618.-; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 8648.-; M. v. -d. Velde, Bruinisse f 8680.-; Petrus Mollet, Hoofdplaat f 8700.-; Petrus Cornelis, Hoofdplaat f 8700.-; J. Wrolse, Ellewoutsdijk f 8800,-. Ingeschreven werd voor de bui tengewone werken door Iz. la Gasse en Zn., Koudekerke f 8500.-; Alph. Warrens, Ossenisse f 9375.-; A. J. Verjaal, Dreischor f 9500.-; W. de Bokx, Hoek -en H. J. Kerkaert, Westdorpe f 9681.-; M. v. d. Velde, Bruinisse f 10000.-; J. JBeenen, Haarlem f 10200.-; Th. Cambier, Breskens f 10220.-; Petrus Cornelis, Hoofdplaat f 10330.-; L. van Popering, Bruinisse f 10350.-; F. v. d. Hulle, Oosterland f 10480.-; P.J.v.d. Sande, Breskens f 10755.-; J. Verheijke, Ellewoutsdijk f 10800.-; C. v. d. Klippe, Vlissingen f 10845.-; J. C. van Drongelen, Walsoorden f 10900.-; L. P. Korstanje, Wemel dinge f 11210.-; W. van Vossen, St. Annaland f 11500.-; J. M. Dekker, Rotterdam f 11745.-; P. Dekker, Veere f 11910.-; L. J. Dekker Veere f 12300,-. De vermaken zijn als de spij zen, het zijn de eenvoudigste, die ons het minst spoedig tegen staan. Zwemmen is een eenvoudig vermaak „SCHELDESTROOM Van onze adverteerders. RVS. In de heden gehouden Gewone Algemeene Vergadering van Aandeel houders der N.V. Rotterdamsche Ver zekering-Sociëteit (R.V.S.) werden de balans en de winst- en vetliesrekening goedgekeurd en werd het voorstel van commissarissen aangenomen om het dividend te bepalen op 20 pCt. op de verplicht en 8 pCt. op de onverplicht gestorte bedragen. De uitkeering op winstbewijzen is vastgesteld op f 79,99 per stuk. Handelsinlichtingen. Het heeft Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana behaagd het Bescherm vrouweschap te aanvaarden der Ver eeniging Bureau voor Handelsinlich tingen te Amsterdam en als zoodanig de plaats in te nemen van wijlen H.M. de Koningin-Moeder. In den tuin daarnaast zitten Jan en [Kee, Een zuur gezicht trekken ze alle [twee, Want ze hebben een mooien schom- [mel gekregen, Maar zien geen kans, hem te bewe- [gen. Ge» n spr.ike var, indien Gij slechts Mijnhardts Zenuwtabletten ge bruikt. Buisje 75 ct. Bij A poth. en Drogisten. Fransche Massagraven teSoes- terberg en Weert. De Fransche gezant te 's Gravenhage heeft op dracht gegeven het stoffelijk overschot van de Fransche onderdanen, die in Nederland gedurende het tijdvak van 1914 tot 1918 zijn overleden te doen opgraven. Het ligt in de bedoeling het stoffe- li;k overschot van hen, die ten Noor den van Rijn en Lek begraven liggen over te brengen naar een reeds be staand gemeenschappelijk graf te Soes- terberg en dat van hen, die ten Zuiden van genoemde wateren ter aarde be steld zijn naar een reeds bestaand ge meenschappelijk graf te Weert tL.). Te Vlissingen, Rotterdam, Dordrecht en Maastricht bestaan reeds Fransche graven, doch deze blijven onaange roerd. Ontvoering van een negenjarige knaap. Reuter meldt uit Tacona, dat in geheel Amerika groot opzien is gebaard door de geheimzinnige ver dwijning van den 9-jarigen George Weyerhauser, den zoon van den schat rijken houtkoning van denzelfden naam. De jongen is Zaterdagmiddag niet van schooi thuisgekomen en men neemt aan, dat hij is ontvoerd. De ouders zouden reeds een afpersingsbrief heb ben ontvangen waarin een losgeld van 200 000 doilar wordt geéischt. De bondspolitie heeft de zaak in onder zoek. Van uitputting gestorven. Sedert Paschen werd in het Liefde gesticht aan de Kloostersbree te Eind hoven de 71-jarige H. Vereycken vermist, die het gesticht had verlaten en daarin nog niet was teruggekeerd. De zusters deden daarom aangifte bij de politie, doch deze slaagde er niet in den man op te sporen. Vrijdagavond vond een wandelaar in de heide achter de Batafabrieken onder Best het lijk van den vermiste. Vermoedelijk is hij gaan zwerven en van uitputting ge storven. Het stoffelijk overschot is naar het Gasthuis te Best gebracht. Een menschelijke vogel William Picune, van de luchthaven Teterboro (V.S.) uitvinder van een pak met vleugels, waarin hij zich voor stelde als een vogel te kunnen vliegen is op 10,000 voet hoogte uit een vliegmachine gesprongen. Hij viel ech ter als een baksteen, maar was koel bloedig genoeg zijn valscherm open te rukken en kwam behouden op den grond. Een kluizenaar in Hongarije. In de bosschen van Solymar is, naar Reuter meldt, een kluizenaar ontdekt, een zekere Karl Richter, van oorsprong ingenieur in Beieren. Hij was in lompen gehuld, zag er oud en uitgeteerd uit en klom als een aap in de boomen. Aan dorpelingen, die een klop jacht op hem hadden gemaakt, deel de hij mede, dat zijn kluizenaarschap een gevolg was van een gelofte zij ner voorouders. Tweehonderd jaar geleden geraakte het kasteel van

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2