AARDENMARKT Voor 40 cent Zomerhoed De nieuwe Spoorboekjes te IJzendijke te Oostburg FIRMA Wed. C. PATERIK Fa. VAN PUTTEN VROON Breskens een kleine advertentie Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws Advertentiën. ff, Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, den Heer ABRAHAM VERHAGE, ff_ Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden ter gelegenheid van mijn zilveren ambtsjubileum, betuig ik, mede namens mijn familie, mijn harte lijken dank. op Zondag 9 Juni a.s. [Ie Pinksterdag], Rotterdamsch Elftal van Beroepsspelers Lange Burg B 20-21 MIDDELBURG zijn weer voorhanden. f. C. LE BLEU - Boekhandel - Breskens Drukkerij „Cadsandria" Breskens. vangt. Indien Baart dan ook in de zelfde forme aan de start kan ver schijnen, zooals hij enkele dagen ge leden een wedstrijd reed te Selzaete, dan zien we het „kleinste koppelBil- liet-Baart op een der „grootste" plaat sen te eindigen Daarna hebben we Raes-Mortier, die eigenlijk nooit te vertrouwen zijn waar zij ook optreden, getuigen hun vele overwinningen die zij al hebben behaald Van Raes vooral mogen we zonder overdrijving zeggen, dat hij tot het uiterste gevaarlijk is en zoolang de wedstrijd duurt, hij kans heeft om te winnen. Dan hebben we Veger-Martens. Eerstgenoemde heeft de laatste wedstrijd op fraaie wijze met Braspenninx gewonnen, doch of nu Martens sterk genoeg zal zijn, om het tegen de reeds genoemde koppels te kunnen bolwerken, is een andere vraag. Van Veger weten we, dat hij momen teel tot een der beste rijders van Nederland mag worden gerekend, en dat Martens als flink temporijder hem goed terzijde zal staan, daar zijn we vast van overtuigd. Vervolgens krij gen we van der Ruyt-Middelkamp, waarvan eerstgenoemde dit seizotn al vele prachtige uitslagen heeft geboekt, o.a. bij verschillende wedstrijden in België en in de ronde van Vlaanderen waar hij bij de ecrs:e vijf werd ge klasseerd, en waaraan door de sterkste Franschen en Belgen werd deelgeno men. Maar vooral heef: hij ook een schitterende prestatie geleverd in de ronde van Spanje, waarbij hij ook zeer eervol werd geklasseerd. Ook Middel kamp die in zeer goede conditie ver keert, is te Oostburg een graag ge ziene renner om zijn ongekende strijd lust, en het mag zeer zeker als een koppel worden beschouwd, waarnaar met spanning zal worden uitgezien. Tenslotte Verlinden-de Blouwer, een koppel die door hun aanhoudende uitlooppogingen en demarages altijd veel leven er in brengen en de wed strijd aantrekkelijk zullen maken. Die dus van een prachtigen sportmiddag willen genieten, trekken dus op He melvaartsdag naar de Wielerbaan te Oostburg. Politierechter te Middelburg. Zitting van 28 Mei. De volgende personen waren ge dagvaard A. A. de S., 44 jaar, landbouwer te Aardenburg, wegens mishandeling van C. B. te Aardenburg op 24 Maart j.l. door hem te slaan en verder ook hem nog te beleedigen. Eisch f 50 s 30 d., uitspraak f 25 s 15 d. A. L. L., 25 jaar, landbouwer te Aardenburg, wegens mishandeling van A. A. d. S. te Aardenburg op 24 Maart j.l. door hem te slaan. Eisch f 10 s 10 d., uitspraak f 15 s 5 d. C. H„ 34 jaar, koopman te IJzen- dijke, wegens beleediging van den politieagent v. H. te Sluis op 6 Maart j.l. toen deze den verdachte proces verbaal aanzegde ter zake van een vermoedelijk gepleegde overtreding van de Politieverordening. Eisch f 20 s 12 d., uitspraak f 15 s 5 d. H. 1. G., 48 jaar, polderwerker te Gadzand, wegens beleediging van P S. d. K. aldaar, op 30 Maart j.l. Eisch f 5 s 3 d uitspraak idem. BRESKENS. Waarschuwing. Ds. W. H. Kelder Jr. schrijft ons Het lijkt mij niet overbodig een waarschuwing te herhalen, die reeds meer in dit blad gestaan heeft. Het betreft n.l. het collecteeren en aan bieden van blaadjes door menschen, die beweren, dat dit voor de Zen ding is. Nu denkt ieder Jbij het woord „Zending" aan het werk der ver- eenigde Zendingscorporaties te Oegstgeest of van de Broederge meente te Zeist, arbeidende in onze overzecsche gewesten. Het blijkt.dat die menschen, die beweren voor de Zending te colporteeren, dit woord misbruiken: het is n.l. voor de zen ding der zevende-dags-adventisten, een arbeid, waarvan ik met nadruk zeg, onze steun in geen enkel op zicht waardig. De eenige, die voor de Zending hier rondgaat is Mej. Anna Fenijn, die dit doet onder mijn toezicht. Wil men iets voor de Zen ding afzonderen, wat gezien de be richten in de verschillende bladen hard noodig is, laat men het dan bij mij bezorgen of straks met Pink ster offeren in een daartoe apart te houden collecte in de kerk. BRESKENS. Candidatenlijsten. De nummering der candidatenlijsten voor de Raadsverkiezing alhier luidt als volgt 1. S.D.A.P. 2. Lijst Cambier. 3 Lijst van de Sande. 4. R.-K. 5. V. D. 6. C. H. SLUIS. Nooit-meer-oorlog 1 Een gezelschap Engelsche oud- strijders zal Zondag 9 Juni a.s. een bezoek aan onze gemeente brengen. RETRANCHEMENT. Collecte. De Kerkelijke inzameling voor de Nationale reclasseeringsdag bracht al hier op f 8. Aanleg van een weg in Zeeuwsch- Vlaanderen. Op het 60-millioenenplan is voor den aanleg van een weg in Zeeuwsch- Vlaanderen van Koewacht naar Sint Jansteen uitgetrokken f 143.543. GROEDE. Poldervergadering. Het Waterschap Groot en Klein Baarzande c.a. vergaderde Zaterdag 25 Mei j.l. onder voorzitterschap van den Dijkgraaf, den heer D. H. van Zuijen, in het café van den heer Roofack alhier. Nadat de notulen waren vastge steld en de ingekomen stukken ge lezen en besproken, werd overge gaan tot behandeling van de reke ning 1934/'35. De heeren I,. van Dijke en P. J. Lako waren benoemd als commissie tot het nazien der bescheiden. De ontvangsten bedroe gen f 10326.72 en de uitgaven f 8516.645, alzoo met een batig slot van f 1810.075. De voorstellen van het bestuur tot wijziging van den staat van water leidingen en tot het aangaan van een afwateringsovereenkomst met de ge meente Breskens werden met alge- meene stemmen aangenomen. De periodiek aftredende Gezwo rene, de heer J. I. Risseeuw, werd opnieuw als no. 1 op de aanbeveling geplaatst, terwijl als no. 2 kwam te staan de heer J. B. Becu-Verhage en als no. 3 de heer A. J. Cambier. Als afgevaardigde in den Dijkraad van het Cal. Waterschap Oud en Jong Breskens werd opnieuw be noemd de heer D. H. van Zuijen. De begrooting 1935/'36 gaf tot weinig besprekingen aanleiding. Het Bestuursvoorstel het dijkgeschot wel een gulden te verlagen en van f 12 op f 11 per H.A. te brengen, vond algemeene instemming. Bij de post pensioenen a f 500 waarvan f 250 voor de oude polderwerkman W. Brocké, opperde de heer Cambier het idee daarin wijziging te brengen nu onlangs gebleken was, dat be doelde gepensioneerde niet geheel zonder middelen was. De heeren Joz. Risseeuw, J. Be- cu en de voorzitter meenden dat voor verandering geen redenen aan wezig waren, waarna alles bij het oude bleef. Bjj de rondvraag kwamen nog en kele punten van ondergeschikt be lang aan de orde, waarna de voor zitter de vergadering sloot. BIERVLIET. Raadsvergadering. Vrijdag vergaderde de Raad, on der voorzitterschap van burge meester Verplanke. Ingekomen was een verzoek van de nationale commissie tegen alco holisme tot vermindering van het aantal drankvergunningen en verlo ven. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. In nadere behandeling kwam het adres van C. I. de Kamer c.s. met verzoek de doorverbinding te be houden naar de geneesheeren te IJzendijke, dat in de vorige vergade ring werd aangehouden. De voorz. zei, dat B. en W. nog op hetzelfde standpunt staan. Ze zijn in hun meening zelfs versterkt door de dokters zelf. Deze deden het voor komen alsof hiermede slechts een gemeentebelang was gemoeid. Nu zich te Biervliet een nieuwe dokter heeft gevestigd, zijn door de dokters van IJzendijke zelf doorverbindingen ter beschikking gesteld. Dat zal wel niet uit philantropische overwegin gen zijn geschied, of om het alge meen belang van Biervliet te dienen Wat er ook van zij, thans hebben we voldoende van het goede en is er voor de gemeente geen taak meer in dezen. De heer Van Hout zei, dat de vo rige keer door den heer Du Fossé is gezegd, dat de heer De Smej. alleen voor „lieve kinders" gereed zou hebben gestaan om deze te helpen den dokter des nachts op te bellen. Hij heeft dat onderzocht en protesteert scherp tegen zulk een losse beschuldiging in een openbare raadsvergadering. Hierna werd met algemeene stem men het afwijzend voorstel van B. en W. aangenomen. De winkeliers hadden gezamenlijk 'n adres ingediend met verzoek de ventvergunningen te beperken en daarvoor een leges te stellen van f 0.50 per dag of gedeelte daarvan. Hoewel dit 'n moeilijke materie is en zeker moeilijk voor regeling en billijke uitvoering vatbaar, wat bij de discussie tot uiting kwam, be sloot de Raad met 5 tegen 2 stem men (de heeren Du Fossé en Maas) aan het verzoek te voldoen. Vervolgens kwam in behandeling het al of niet verder medewerken aan het voortbestaan van het cen traal agentschap voor arbeidsbemid deling in West Zeeuwsch-Vlaande- ren. In besloten vergadering had de heer Melse uit Middelburg de verdere medewerking bepleit. Be sloten werd dit punt tot de volgende vergadering aan te houden om de gedachten ten dezen te doen bezin ken en rijpen. Het kohier voor de hondenbelas ting werd vastgesteld. Er zijn 157 honden in de gemeente, waarvan 30 losloojrend. De belasting bedraagt f6 en f3 per jaar. Aangezien het bedrag voor steun- v-erleening aid f 6000 was uitgeput, zelfs reeds overschreden, en de wer keloosheid nog blijft aanhouden, werd de post verhoogd tot f 7500. Tot leden der schattingscommissie werden herbenoemd de heeren P. de Dobbelaere, P. Provoost Sr., P. J de Baerdemaecker en J. C. v. d. Hooft. Bij de rondvraag werden nog eeni ge inlichtingen gevraagd en verstrekt omtrent het nieuwe gemeentehuis. Na den verbouw nadert thans ook de inrichting haar voltooiing. Midd. Crt. EEDE. Jubileum. Dinsdag 21 Mei was het 25 jaar geleden dat Pastoor C. Vos tot priester gewijd werd. Op dien dag werd gemeld feit in familiekring her dacht, waarbij zijn Woleerwaarde een mis hield in dezelfde kerk, waar hij het priestersambt een kwart eeuw geleden aanvaardde. Heden werd het ambtsjubileum te Eede door zijn parochianen herdacht, waarbij hij veel gelukwenschen van de burgerij mocht ontvangen, eveneens van zijn collega's uit omgeving, waarbij Eede's Grenszangers zich lieten hoo- ren en veel bloemen aanwezig wa ren. Opening badseizoen. De opening van de zeebaden, de zonne baden en het strandtoestellen-terrein te Vlissingen is bepaald op Hemel vaartsdag a.s. Weduwnaar van JOZ1NA ANNA DE BRUIJNE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam P. VERHAGE-v. d. Slikke. Groede, 29 Mei 1935. B. J. M. THOMAES. Hoofdplaat, Mei 1935. ff Gelegenheid voor geheel of gedeeltelijk pension. Vijf minu ten van Tentoonstelling. Trams In alle richtingen. Bergplaats voor auto's en fietsen. Aanbevelend, J. VAN MALE—Barvoets, 66 Gasstraat Tel. 26.59.63 Brussel II. BARVOETS—van Kampen, 26 Thijs van Hamstraat, Brussel II. (opgeluisterd door muziek) (samengesteld uit le en 2e klassers) tegen Vlug en Vrij Terhagen (spelers uit Berchem Sport en Boom F. C.) Aanvang 4 uur. Entrée 30 cent, kinderen 15 cent. Bergplaats voor fietsen op het terrein. Na afloop CONCERT op de markt. op 20 Juli 1935 Qö Oostburgsche Paardenverloting goedgekeurd bij Min. besluit van den 9 Mei 1935. No. 810. Paarden - Landbouwwerktuigen - Enz. Prijs per lot f 0,50. Trekking 24 Juli a.i. Loten verkrijgbaar vanaf Donderdagmiddag bij de bekende I wederverkoopers. De Commissie: P. ERASMUS, Voorzitter; P. DE BRUIJNE, Secretaris; E. H. DE M1LLIANOde Bruijckere, Penningmeester. Zoekt U een mooie fleurige Komt dan bij ons eens kijken en U slaagt zeker naar genoegen. Keuze uit honderden modellen en daarbij alle prijzen Grootste speciaalzaal op dit gebied zoeken wij wat verloren ls; bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan; zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3