De stemming BLEU'S DE SPIE De gevolgen van een Fietstocht- Gemengd Nieuws Advertentiën. Beurtdienst is er nog niet; maar onze TEN NISPANTALONS en POLOHEMDEN met bij passende das wachten U reeds. [De ideale zomer dracht]. De COSTUUMS zijn weer aangevuld. De modellen zijn prachtig, zijn chique en de keus is groot. KLEEDINGMAGAZIJN Hier is de wagen voor 1935 De Pontiac met 6 en 8-cylinder motor Wat een veering! Wat een comfort! Rijdt de nieuwe XI OIOK PONTIAC vanaf 1 Agenten: Fa. VAN PUTTEN VROON imhmm Breskens Me lotte Ontroomers. gebruikte Tuimelkarn Toewijzing Woonhuis 41. Een tuintje verder legt vrouw Pas Haar wasch te bleeken in het gras, Met zorg wordt alles wijd en zijd Door heel liet tuintje uitgespreid CORRESPONDENTIE Aan verschillende inzenders wordt medegedeeld, dat onze kolommen niet beschikbaar zijn voor Ingez. stukken over zuiver politieke kwesties. Vrouwen vredesgang. Zaterdag middag is onder groote deelneming de Vrouwen Vredesgang 1935 ge houden. Er waren meer dan 4000 vrouwen, die vooruit spoorkaartjes genomen hadden in allerlei plaatsen buiten Den Haag. Extra treinen hadden deelneem sters uit verschillende landstreken aangevoerd. Maar het aantal vrou wen van buiten Den Haag, dat aan den Vredesgang deelnam, was veel grooter dan 4Q00, omdat talloozen op eigen gelegenheid den trein ge nomen hadden of met bussen waren gekomen, o.m. een bus uit Fries land. Reeds geruimen tijd voor half 3, het tijdstip, waarop de stille stoet zou vertrekken, was een groote scha re op het Malieveld samengekomen. De kop van tien optocht stelde zich op den hoek van de Boorlaan en de Jozef Israëlslaan op. Op de Boorlaan werd geen rijdend verkeer in de rich ting vam den Leidsche Straatweg toegelaten. Bij de Koningsbrug gold eveneens een speciale verkeersrege ling. Venters werden van het Malie veld geweerd, hetgeen aan de rust ten goede kwam. De deelneemsters konden zich opstellen op het harde pad, wat met het oog op de weersge steldheid wel wenschelijk was. De hoofdinspecteur Van der Mey, chef van den Gemeentelijken Politie dienst, zorgde met ongeveer 30 poli tiemannen, bereden en te voet, voor de orde. Om half drie werden er in het mid den van het Malieveld en op den hoek van de Boorlaain en Jozef Is raëlslaan twee groote doeken gehe- schen. Op het doek in het midden van het veld stond met reusachtige letters: Stilte 1; het andere doek droeg tot opschrift het woord Vrede. Nadat de doeken geheschen wajen, volgden eenige oogenblikken van stilte. Toen zette de stoet zich in be weging. Alle deelneemsters droegen witte bloemen. Zij liepen in open rijen van vier. Vooraan gingen de dames, het centrale comité vormen de, t.w. mevrouw mr. B. Bakker- Nort, mevr. Heroma-Ennen. mevr. Van Wulfften Paltjie geb. Broese van Groenou en mevrouw De Koe- de Laat van Kanter. Hierna schre den de dames van het <eere-comité, onder wie werden opgemerkt mevr. Wibaut-Berdenis van Berlekom en de dames Piepers en Rosa Manus. Er namen ook eenige buitenlandsche vrouwen aan den stoet deel, o.a. mevrouw Eidenschenk, stichtster en presidente van de Ltgue des Mères et éducatrices pour la paix. Ook lie pen vooraan in den stoet de deputa ties, die dien middag werden .ontvan gen door prof. Frangois, namens de regeering, op het departement van buitenlandsche zaken en door Sir Cecil Hur'st, president van het Per manente Hof van Internationale Justitie. Elke deputatie bestond uit twintig vrouwen. Na deze deputaties liepen de deelneemsters uit het ge- heele land, die uit Den Haag kwa men achteraan. In den stoet werden 20 doeken met het opschrift Vrede meegedragen. De optocht begaf zich o.a. langs Wassenaarscheweg, Tolweg en ver- 42. O wee. hoe Jochems kleur verschiet Als hij de auto komen zietl Hij krijgt van pure consternatie Van top tot teen een bibberatie. volgens langs de Jac. Catslaan, Joh. de Wittlaan, Corn, de Wittlaan en over het Stadhoudersplein naar Houtrust. Het aantal deelneemsters was naar schatting ruim 8000. Door de ordemaatregelen, die de politie had getroffen, kon de stoet zijn weg vervolgen zonder te wor den onderbroken. De heele demonstratie maakte grooten indruk. Veroordeeling van een Duitsche Kloosterzuster, In dc motiveering van het vonnis wordt gezegd dat het hier een vergrijp tegen de devisen- verordening betreft, zooals de Duit sche justitie tot dusver nog niet te berechten heeft gehad, ofschoon zij in de jongste jaren herhaaldelijk met de bestrijding van handelingen tegen de devisen-verordening te doen heeft gehad. Er zijn in vrijwel alle geval len aanzienlijke hooge tuchthuisstraf fen opgelegd, daar het hier een kwestie raakt, welke den strijd om het bestaan van het Duitsche volk, het behoud van zijn valuta en daar mee zijn bestaansmogelijkheden in den internationalen economischen strijd betreft. Slechts van dit stand punt uit bezien kon de straf worden opgelegd. Wij hebben eens den gruwelijken tijd der inflatie in Duitschland be leefd zoo wordt verder gezegd en er is niemand in Duitschland, die wenscht dat deze tijden terug keeren. Om deze reden heeft de re geering zich genoopt gezien de devi- senverordening af te kondigen. Thans betreft het een zeer ernstig geval. Het gaat om bedragen, zoo als er tot dusver nog maar zelden naar het buitenland werden gesmok keld. In zijn practijk aldus de president der rechtbank is het hoogste bedrag 100.000 mark ge weest en de daders hebben daarvoor tien jaren tuchthuisstraf gekregen. Zouden de douane-beambten de thans te veroordeeten manipulaties niet tijdig op het spoor >zijn gekomen, dan zou de smokkelarij nog verder zijn voortgezet. Daar de Orde nog meer hooge buitenlandsche schulden heeft, is niet te schatten tot welk 'n bedrag de Schiebungen zouden zijn opgeloopen. Sedert 1925 zijn de kloosters in Duitschland buitenge woon actief geworden. Zij hebben hospitalen en scholen gebouwd en zich in alle mogelijke richtingen voor propagandistische doeleinden uitge breid. Om deze reden hebben zij in zeer ongewone mate buiten- landsch geld opgenomen en Duitsch land volkomen onnoodig bij het bui tenland in de schuld gestoken. De president deed vervolgens op merken dat het bij de beoordeeling van de strafmaat bijzonder belastend voor de beschuldigde is geweest dat zij haar praktijken heeft verricht on der bescherming van het kleed harer Orde. De omstandigheid dat zij niet voor eigen gewin heeft geageerd, maar geloofde in het belang der Orde te handelen, heeft haar voor de zwaarste straf behoed. Haar hou ding is er mede op berekend de Katholieke kerk te schaden. Verder is het èen bezwarend feit dat zij geenszins „weltfremd" is, maar in financieele aangelegenheden haar woordje wist te doen. De beschul digde is niet voor de Kerk opgetre den maar is als een gewone devisen- misdadigster te beschouwen. Het vonnis moet dan ook een af schrikwekkende werking hebben, want wil het kloosterleven in Duitsch land nog zin hebben, dan mogen dergelijke elementen niet meer in de kloosters vertoeven. De beschul digde dient niet gunstiger te wor den behandeld dan indien zij land verraad had gepleegd. Zuster Wemera, die tot veler ver bazing na de middagpauze haar kloostergewaad had aangetrokken, terwijl zij 's ochtends in de dracht eener verpleegster was verschenen, hoorde het vonnis volkomen rustig Arenden en Ooievaars. De Temps bericht, dat begin dezer maand duizenden arenden, door een hondertal ooievaars gevolgd, over Boergas aan de Zwarte Zee zijn ko men vliegen en wel van den kant van Klein-Azie noordwaarts. Hun „.front" zou ongeveer 6 K.M. besla gen hebben en het voorbijvliegen duurde langer dan twee uur. De die ren schenen uitgeput. De koude in Engeland. Hoewel de beide laatste dagen van de afge- loopen week een tikje verbetering hebben gebracht, is het in Enge land nog altijd guur weer. Een paar dagen geleden heeft het vooral in het Noorden des lands flink ge sneeuwd, zoo zelfs dat hier en daar 'het spoorweg- en het wegverkeer ernstige belemmeringen ondervon den. Zaterdag en Zondag heeft de sneeuw voor regen plaats gemaakt. De temperatuur is echter nog veel te laag voor in Mei. Vooral 's nachts vriest het hard. Zoo in de omstreken van Manchester Zaterdagochtend 20 gr. Men begrijpt, dat de boomgaar den en de veldvruchten ernstige schade hebben geleden. Men ver wacht voorloopig nog ongestadig weer, maar er is kans, dat de nacht vorsten minder worden, al zal de temperatuur overdag nog wel vrij laag blijven. Een eigenaardig crimineel ge val. Een bijzonder eigenaardige crimineele zaak houdt op het oogên- blik de Australische politie bezig. Uit Sydney wordt daarover het vol gende geseind: Kort geleden was een haai gevangen en in een aquarium ondergebracht, waar het dier een menschenarm uit spuwde. James Smith herkende aan de tatoeëeringen en aan een polsarm band den arm van zijn broer. De po litie stelde daarop een onderzoek in en constateerde, dat de broer van James Smith veertien dagen tevoren verdwenen was, in verband waarmede een arrestatie kon worden verricht. De politie vermoedt nu, dat het lijk van Smith in stukken is gesneden en ver volgens in zee gegooid. De haai was Inmiddels geslacht. In de ingewanden van het dier werden echter geen ver dere sporen van een menschenlijk meer gevonden. Van twee kostbare banden Vorige week is tusschen een jong paartje te Rotterdam de huwelijksband gelegd. Met een grootsch feest werd dit gevierd in een zaal van een café aan den Coolsingel. Een van de brui loftsgasten, een dame uit de Marthe- nesserlaan droeg bij dat feest een wit- gouden schakelarmband, ter waarde van f 650,—. Na het feest bleek de armband verdwenen te zijn. Hij is nog niet teruggevonden. De politie stelt een onderzoek in. Getrouwd JACQUES M. HAVERMAN en HELENA A. SWERUS, die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belang stelling voor en tijdens hun huwe lijk ontvangen. Vlisslngen, Mei 1935. ff Ondergeteekende betuigt haar hartelijken dank voor de hulp en bijstand gedurende de ziekte en bij het overlijden van haar Echtgenoot ondervonden, in het bijzonder aan Dokter BROOD MAN en de Zuster. Wed. J. DU BOIS. Breskens, Mei 1935. Breskens-Dirdrecht-Rotterdam visa-versa de tarweverbouwers wordt bekend gemaakt, dat op 29 a.s. voor de laatste maal tarwe wordt gekeurd van den Aan Mei oogst 1934 in Zeeuwsch-Vlaanderen Westelijk Deel. Namens het kringbestuur der G. T. Z., afdeellng Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. A. H. DE MILLIANO, Voorzitter. G. D. VAN DEN BOSSCHE, Secretaris Bekijk de PONTIAC eens van dicht bij, probeer hem op de slechtste wegen. U zult het dan met ons eens zijn, dat nooit te voren een wagen van deze kwaliteit werd aangeboden tegen zulk een prijs 1 Litterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Slepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H. Schmidt Degener. Oplaag 8500 ex. Verschijnt des Vrijdags. Afvaart Breskens: Afvaart Rotterdam: Vrijdag 24 Mei 3 uur. Tel. Breskens 5 R'dam 10749 H.H. LANDBOUWERS 1 Belangrijke prijsverlaging (doch voorloopig) van Vertegenwoordiger: A. LEENHOUTS, ln Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens, Telef. 30 Aan hetzelfde adres: te koop. krachtens art. 1223 B. W. te Breskens, in het Hotel „Het Stoombootsveerhuis" op Woensdag aa Mei a.s. nam. 3 uur (wett. tijd) van een met bergplaats en aanbehooren en erf te Breskens, aan de Haven, kad. Sectie D no. 2499, groot 1,58 Aren. Ingesteld op f 5000.—. Betaling een maand na de toewijzing. Notaris H. VAN MAZIJK, Sluis.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3