Gevonden en Moren. Uitslag 13e Muziekconcours. Buitenland Sport. Rechtszaken. Gewestelijk Nieuws 5emeexv\e ^resVetv^ O o •O ■O ■s -c N o a S c Q a O o H Biervliet Uitm. F. 16 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 18 214 p. le Schoondijke Uitm. H. 16 16 16 16 18 18 16 16 18 18 18 18 204 p. le Nieuwvliet 3e F. 18 18 15 15 17 17 16 16 16 16 18 18 200 p. le Zuidzande le F. 12 14 14 16 18 18 18 18 16 16 18 18 196 p. le Watervliet le F. 14 14 14 14 16 16 16 16 14 12 14 16 176 p. 2e Groede 2e F. 16 15 14 13 15 13 16 16 13 12 16 16 175 p. 2e Breskens le F. 16 15 14 14 14 14 13 12 14 12 16 14 168 p. 2e IJzendijke le F. 14 12 14 12 16 16 14 14 12 10 16 12 162 p. 2e Hoofdplaat 3e F. 14 14 14 14 12 12 12 12 14 14 14 14 160 p. 2e Aardenburg le F. 12 12 12 12 14 13 14 14 12 12 14 14 155 p. 3e Neuzen le H. 8 8 10 10 12 12 12 12 8 8 10 10 120 p. 3e Iedere rubriek geeft twee cijfers, het eerste is dat voor het verplichte, het tweede dat voor het vrije nummer. Het maximum te behalen aantal was voor ieder onderdeel 20. van overtreding van de Loterijwet. De drie middenstandsvereenigingen aldaar hebben in November van het vorige jaar een winkelweek georgani seerd en bij die gelegenheid zijn door de Winkelweek-commissie eenige prijs vragen (een rebus, een foutenwedstrijd en een etalage-fotowedstrijd) uitge schreven. Er waren meer dan 15000 goede oplossingen ontvangen en daar het aantal beschikbare prijzen slechts 471 bedroeg, moesten deze onder de goede inzenders worden verloot. De Winkelweekcommissie had zich vooraf o.m. in verbinding gesteld met den burgemeester, den heer P. A. Colijn, die van meening was, dat een en ander niet onder de Loterijwet viel, zoodat z. i. hiervoor geen vergunning noodig was. De burgemeester had trouwens zelfs als eere-voorzitter zit ting genomen in de Winkelweek-com missie en was bij de verloting aan wezig geweest. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen elk der verdachten een geld boete van f 5. De verdediger, mr. A. Korver, wees er o.m. op, dat dergelijke prijsvragen schier dagelijks door de dagbladen en groote firma's worden uitgeschreven, waarop de ambtenaar meedeelde, juist deze week besloten te hebben ook een vervolging in te stellen tegen een der dagbladen, daar z. i, ook deze zich met het uitschrijven van dergelijke' prijs vragen aan een overtreding der Loterij wet schuldig maken. De Kantonrechter achtte het ten laste gelegde bewezen, doch overtuigd van de goede trouw der verdachten, verklaarde hij deze schuldig zonder oplegging van straf. Het Russische vliegtuig Maxim Gorki verongelukt. Het Russische vliegtuig Maxim Gorki, het grootste ter wereld, is Zaterdag in de buurt van Moskou omlaag gestort, nadat het met een ander vliegtuig in de lucht in bot sing was geweest. De eerste berichten gewagen van 48 dooden. Het D.N.B. verneemt uit Moskou, dat de Maxim Gorki in de buurt van Moskou was gestart met een ander vliegtuig op sleeptouw. Kort na den start begon de bestuurder van het gesleepte vliegtuig, Laschin, acroba tische toeren te verrichten met zijn vliegtuig, ondanks fiet verbod van de'luchtvaartautoriteiten. Daarbij is [hij met zijn vliegtuig tegen Ide Maxim Gorki gebotst. Beide vliegtuigen stortten omlaag. De bemanning van de Maxim Gorki, bestaande uit elf man onder wie de commandant, werd gedood. Aan boord was voorts een aantal leden van het centrale aërodynami sche instituut, van wie verscheidenen door hun familieleden waren verge zeld. Allen, 37 personen, werden bij de ramp gedood. Ook de bestuurder van het vlieg tuig, dat de botsing veroorzaakte, is om het leven gekomen. De botsing, meldt men nader, werd veroorzaakt doordat het sleep- vliegtuig .bij een looping met den vleugel van de Maxim Gorki in aan raking is gekomen. Een gedeelte van den vleugel knapte af. De bestuurders van de Maxim Gorki hebben nog getracht een lan ding uit te voeren, maar het vlieg tuig, dat herhaalde malen over den kop sloeg, is daarbij gebroken en in brand geraakt. Verscheidene explo sies aan boord van het vliegtuig vernielden het totaal. In een dicht bij het vliegveld ge legen dorp zijn de brokstukken van beide vliegtuigen terecht gekomen. De lijken, die afschuwelijk verminkt waren, lagen verward tusschen stuk ken van het vliegtuig en Ide motoren. De chef van de Russische lucht vloot, Tkaschef, heeft een voorloopig onderzoek doen instellen, waarbij men tot de hierboven genoemde con clusies is gekomen. Besloten is dat alle omgekomenen op staatskosten zullen worden begra ven. Aan de achterblijvenden zal een staatspensioen worden verleend. Onder de 37 passagiers, die allen zijn omgekomen, waren acht vrou wen en zes kinderen. DUIVENSPORT. Schoondijksche Concours- en Ver- zendbond. Algemeene vlucht Arras 12 Mei 1935 v. d. Voorde SI. Ie, 13e, 24e, 38e, Verberkmoes Gr. 2e, 42e, G. Steijaart Sp. 3e, 10e, 21e, v. Vooren Bvl. 4e, Mollet IJz. 5e, J. Wage SI. 6e, P. de Puij Bvl. 7e, 41e, A. Vermeulen Br. 8e, 26e, 28e, 32e, Dusarduijn Gr. 9e, 19e, 20e, 31e, 40e, A. Florussen Br. 11e, Mabesoone Ob. 12e, 18e, 47e, 53e, Bondewel Br. 14e, Bruijnooge Br. 15e, J. Wisse Br. 16e, H. Haarcsen 17e, Faas Mz. Br. 22e, de Veij Br. 23e, Schippers Gr. 25e, L. de Meester Br. 27e 43e en 50e, Jn Pleijte Br. 29e, P. Haartsen Br. 30e, F. de Lange Br. 33e, Deuninck Zuidz. 34e, J. van den Broecke 35e, J. Faas Br. 36e, de Hullu Sch. 37e, Dierx Br. 39e, Gebrs Steijaart Sp. 44e, F. v. den Broecke Br. 45e, Aalbregtse Dr. 46e, 49e, Ha- merlinck Br. 48e, J. de Fouw Br. 51e, P. Huijgh Sch. 52e, P. Jacobs Br. 54e. BRESKENS. Nog Sneller. Prijsvlucht Breucil op Zondag 19 Mei. Faas Mz. Ie en 23e, J. Wisse 2e, 10e, 33e, J. van Gijs 3e, Jn Pleijte 4e, 8e, Hamerlinck 5e, A. Vermeulen 6e, 11e, 16e, 21e, Dusardeijn 7e, 30e, 34e, J. de Veij 9e, 15e, Verberkmoes 12e, D. Florussen 13e, C. Dierx 14e, F. de Lange 17e. Wisse Cz. 18e, A. Ver sprille 19e, 22e, A. van de Velde 20e, Jn van den Broecke 24e, P. Jacobs 25e, 32e, L. de Meester 26e, W. Klaaijsen 27e, Jn Quaars 28e, Bruijn ooge 29e, M. Visser 31e, 35e. Het verstand van de jeugd is niet een vat, dat gevuld moet worden, het is een haard waarin het vuur slechts ontstoken moet worden. Wij helpen U dat vuur ont steken. „SCHELDESTROOM GROEDE. Gevonden Een regenjas. Inlichtingen ter Secretarie. Politierechter te Middelburg Zitting van Dinsdag 21 Mei. De volgende zaak werd behandeld: C M. V., 29 jaar, zonder beroep, wonende te Aardenburg, werd ten laste gelegd, dat zi| op 16 Maart 1935 te Aardenburg Emma van der Bekke heeft mishandeld door haar te slaan. Eisch f 10 s 5 d., uitspraak idem. BRESKENS. Goederenklerk Prov. Stoombootdienst. Ged. Staten hebben met ingang van 1 Juni a.s. benoemd tot goederenklerk in tijdelijken dienst bij den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde alhier, de heer A. C. Willems, thans werkzaam bij dienst te Terneuzen. Economisch koken. Zooals wij eenigen tijd geleden reeds meldden is in onze gemeente een cursus gegeven in meer econo misch huishouden, waarop Z. E. Mi nister Slotemaker de Bruine zoo had aangedrongen. De N.V. Van Melle's Conf. Works stelde belangeloos een lokaliteit beschikbaar en wekelijks kwam Mej. Coome uit Goes les ge ven. De cursus, die bezocht werd door een 25 tot 30 deelneemsters, is een succes geworden. De laatste les in koken werd gisteren dan ook in min of meer feestelijke stemming gege ven, waarna Mevr. Ramaker de cur sus sloot mei eenige welgekozen woorden van dank aan deelneem sters, Mej. Coome en de -N.V. Van Melle's Conf. Works. Waarschijnlijk zal in het najaar een andere cursus volgen. HOOFDPLAAT. Muziekconcours. Het 13de concours van 4en Bond van Muziekvereenigingen in Z. Vlaanderen W.D. werd Zondag j.I. gehouden op een terrein van den heer C. Ch. Sturm. Het weer, dat zich gedurende de morgenuren goed liet aanzien, veranderde in het be gin van den middag en bezorgde ons heel wat regenbuien, die spe ciaal een flink bezoek aan het ter rein hebben tegengehouden. Het concours zelf verliep als ge woonlijk vlot. De elf deelnemende gezelschappen, die beoordeeld wer den door de heeren E. Flipse, di recteur van het Philharmonisch or kest te Rotterdam en H. W. de Ron de, hoofdleeraar aan het Conserva torium voor toonkunst eveneens te Rotterdam, traden achtereenvolgens op en lieten hun 2 nummers hooren, die op het bij uitstek zoo gunstig gelegen en ingericht terrein buiten gewoon tot hun recht kwamen. Deze jury, die in reeds zoovele gedeelten van ons land had onder vonden, hoe de concoursen waren verworden tot gelegenheden, waar men alleen heenging om eerste prij zen te halen, zoodat tweede en der de prijzen geheel niet meer op prijs werden gesteld, had zich de laatste jaren verzet tegen de onwillekeurige aandrang die zoodoende op de jury werd uitgeoefend. Een tweede en zelfs een derde prijs zijn wel dege lijk van waarde, terwijl bovendien een veel zuiverder Massificatie ver kregen wordt. (Bij dit oordeel dezer jury sluit wonderwel aan de opmerking van den voorzitter der jury te Zuid- zande, dat voor een tweede prijs toch ook wel geapplaudiseerd mocht worden. Red.) Het eindoordeel kan het best wor den saamgevat in deze korte uit spraak van den voorzitter der jury, zooals ons die hedenmorgen be reikte „Er wordt over 't algemeen goed, soms zelfs zeer goed, gewerkt; ech ter moet over 't algemeen grondiger worden afgestudeerd. Bovendien, en dat is zeer verheu gend, de muzikale vertolking staat op vrij hoog peil, hooger dan b.v. in Zuid-Holland". Dat is een oordeel, dat bij een dergelijke opvatting van taak zeer zeker groote waarde bezit. De uitslag zie men elders in dit blad. De extra prijzen vielen derhalve als volgt Biervliet de wisselbeker; Schoon- dijke dc zilveren medaille van H.M. de Koningin; Nieuwvliet die van H.K.H. Prinses Juliana; Zuidzande die van den heer Commissaris der Koningin in onze provincie; Water vliet die van "den heer Burgemeester van Hoofdplaat. Niettegenstaande het minder goe de weer was des avonds bij de con certen veel belangstelling. Maandag vierde de gemeente feest wegens het zilveren ambtsjubileum van den burgemeester, terwijl van daag Slijkplaat en No. Eén volgen. Beide dagen was het weer veel beter en de stemming vroolijk. zoo dat Hoofdplaat met genoegen aan zijn serie festiviteiten zal kunnen te rugdenken. SINT KRUIS. Jaarvergadering. Het waterschap Grooten Boom en Goödsvliet hield 16 Mei 1.1. haar jaarvergadering ten huize van E. J. Blondeel. De rekening van het vori ge jaar met een ontvangst van f 3989,42 en een uitgaaf van f 3847,36 werd goedgekeurd. Het dijkgeschot bleef op f 3.- bepaald. Aan de Gebr. Van Rie werd voor een drooggeloopen deel van een kreek vermindering van huur toege staan van f 4 - op f 2,50. De heeren P. J. Talloen en F. Haak-Dielemam werden respectievelijk als Dijkgraaf en Gezworene met alle uitgebrachte stemmen herkozen. Bij de rond vraag vroeg de lieer Iz. de Maree aan het Bestuur meer toezicht te houden op de arbeiders van den polder. AARDENBURG. Reclasseering. De collecte voor de reclasseering bracht hier ruim f 55.- op. Vrije lijst. Men verzoekt ons te melden dat de lijst van den heer A. A. L. M. van den Broecke c. s. is een vrije prote- stantsche lijst zonder meer. Vrijz. Hervormden. De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden in Zeeland houdt op 28 Mei haar jaarvergadering alhier, waarbij Ds. J. B. M. van üajfsen alhier het wijdingswoord zal spreken terwijl na afhandeling van de huis houdelijke zaken Ds. A. Landstra te Middelburg een lezing houden zal over: „Christendom en Humanis me". BIERVLIET. Verkiezing. De volgende lijsten zijn ingediend: Voor de R,-K.: Pr. de Dobbelaere (aftr.). F A. Cuelenaere. E. A. van den Hemel. P. J. de Cousemaecker. A. B. Bernaerts. P. L. Mangnus. P. H. Ve.degem. G. Buijsse. De heer P. Maas wenschte niet meer in aanmerking te komen. Voor de Vrijheidsbond: J. M. de Putter (aftr.). I. M. de Biaeij (aftr.j. J. A. Anthonisse. A. J. Faas- H. R. Vleugels. Voor de S. D. A. P.: P. C. Michielsen (oud-raadslid). Jac. du Fossé (aftr.). I. C. van der Linde. Joh. J. Wolfaart. P. Leenhouts. Jac. Babijn. M. Bruggeman. Voor de Christ. Hist.: W. J. Naeije (aftr.). A. J. de Regt. J. F. Dekker. W. A. Verplanke. Abr. Leenhouts. P. J. Keukelaar. GROEDE. Het Zomerseizoen. De ijverige V.V.V. is alweer druk bezig met haar voorbereidend werk voor het zomerseizoen. Zij zocht een lijst samen te stellen van inwoners die pension willen geven, om zoo te trach ten de badgasten, die een stil strand willen, naar Groede te trekken. VERKIEZING GEMEENTERAAD. Nummering der candidaten- lijsten. De Voorzitter van het als centraal stembureau optredend stembureau voor de verkiezing van de leden van den raad der gemeente BRES KENS brengt ter openbare kennis, dat op Woensdag 22 Mei a.s. des voormiddags te 9 uur, in (een voor de kiezers toegankelijke zitting, die zal gehouden worden in het gemeente huis, de bij artikel 50a der Kieswet voorgeschreven nummering van de voor die verkiezing ingeleverde gel dige candidatenlijsten zal plaats heb ben. De Voorzitter voornoemd, D. H. VAN ZUIJEN. Breskens, 21 Mei 1935. Natuurlijk zal de autobusdlensi weer de verbindende schakel zijr. IJZEND1JKE. Verkiezing. Alhier zijn Ingediend de volgende 6 lijsten P. A. Wijffels (aftr.). C. C. Mullaert (aftr.j. Tr. V. de Milliano. P. de Meijer-v d Hauwe. J. van Geelkerken. A. P. Boeije. Em. G. A. Havcrbeke, Aug. Claeijs, A. H. van Waes. J. M. Th. van Poucke. A, Cammaert (aftr.). E. J. de Sylva. I. Schijve (aftr.). H. Giljam. J. van Bortel. A. de Meijer. A. J. Fortrei. P. Jansen. P. J. Rosseel. P. J. Hubregtsen. J. B. de Wilde, V. Driessens. E. de Paauw. E. B. Sutin. A. J. van Kerkvoorde. OOSTBURG. Veetentoonstelling en markt. De regelingscommissie voor de vee tentoonstelling alhier heeft besloten dit jaar een „Tentoonstelling en Markt van Vetvee, Fokvee en Handelsvee. Varkens, Schapen en Geiten'' te hou den op Woensdag 25 September a.s. SCHOONDIJKE. Gemeenteraadsverkiezing. Ingeleverd voor de Gemeenteraads verkiezing (stemming) 18 Juni 4 lijsten. 1. Liberale partij de Vrijheidsbond: M. Risseeuw (aftr.). iz. A. Dhont (aftr.), M. M Bruijnooge-Roofak (aftr.). J. 1 Risseeu w-Provoost. W. P. de Zwart. J. Dieleman-Dees, j. Risseeuw Az I. H. Zonnevijlle. 2. R.-K. lijst C. C. Cammaert (aftr.). Jac. Vermue. Aug. Steijaert. 3. A.-R. lijst J. Boidln (aftr.). J. Jansen (aftr.j. j de Feijter. j. P. Leenhouts. Iz. de Jonge. J. Ramondt. 4e lijst v. d. Walle J. A. v. d. Walle (aftr.). J. A. de Lijzer. S J. Vermeulen. Iz. Hubrechtse. S v. d. Plas. ZUIDZANDE. Wegenverbetering. Ged. Staten van Zeeland hebben besloten wegens de werken, welke zijn opgenomen in ide Prov. wegen- lijst 1934, o.m. de volgende bijdra gen toe te kennen: Aan de gemeente Zuidzande c.a. voor de verbetering van den weg Oostburg—ZuidzandeCadzand no. 22 van het plan over een totaal- uitgave ad f 45.816.91, 75 pet. hier van f 34.362.68.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2