IG-KC Het Koninklijk bezoek aan Brussel 3- KEDKe^SCHOOL Rechtszaken. Crisis-Publicatiën. De gevolgen van een Fietstocht- Gewestelijk Nieuws n: VLAAMSCHE SCHOUWBURG. Zondag 19 Mel om 7,30 uur: Sluiting van het seizoen met Het viooltje van Montmartre. OOSTBURG. R. H. B. S. De eindexamens zijn vastgesteld voor de B-afdeelingen op 12, 13, 15 en 16 Juli en voor de A-afdeeling op 9, 10 11 en 12 Juli. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 19 Mei 1935. Biervliet 10,— uur Ds Vrijlandt, Breskens 9,30 uur Ds W. H. Kelder Jr. I.30 uur Zondagschool. 5.30 uur Ds W. H. Kelder Jr. Kat. Zond. 49. Cadzand 10.— uur Ds Visser, Bidstond voor het gewas. Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snijdelaar Nleuwvliet II,— uur Ds Derksen. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke 10.— uur Ds Snijdelaar. Retranchemenk 10,uur Ds van der Ven. Waterlandkerkje 9,30 uur Ds van Yperen. IJzendijke 10,— uur Ds Castelein. Groede 9.30 uur Ds Derksen. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C. Dufour. of meer gedwongen conversie van staatsleeningen tegen een 4-pro- centsleening gelast. Verkeeisstremming in België. De Afdeeling Wegen en Verkeer van den B.B.N. bericht, dat 'het normaal verkeer wegens herstel lingswerkzaamheden gestremd is op den Staatsweg Edingen-Thielt, vak Kruishoutem-Olsene. De omleiding zal geschieden langs de Staatswegen Tilburg-Rijssel, Soig- nies-Oostende, Kruishoutem-Ware- gern en langs de provinciale baan Kruishoutem-Deinze. Het heeft bij de Belgen groote voldoening gewekt, dat de Koningin, alvorens uit Brussel te vertrekken, ook nog eenige Belgische afdeelin- gen van de wereldtentoonstelling heeft willen bezoeken. Om 10 uur Donderdagmorgen ar riveerden dp koninklijke auto's voor het paviljoen van den commissaris- generaal der tentoonstelling. On danks het late uur, waarop de Prin ses het bal der Belgische aristocratie had verlaten, was ook Prinses Juliana aanwezig. De vorstelijke personen waren slechts vergezeld van een klein gevolg. Zij werden verwelkomd door den commissaris-generaal, Van den Burgh, den minister van land bouw, Van Isacker, den burgemees ter van Brussel, Max en de overige leden van het comité. Nadat deze aan de Koningin waren voorgesteld en men het paviljoen had bezich tigd, begaven de hooge gasten zich per auto naar het paviljoen der Bel gische Congo. Hier had de politie voor een afzetting gezorgd, doch ter wijl men verwachtte dat de auto het voorplein zou oprijden, tot voor het bordes, gaf de Koningin den wensch te kennen voor het voor plein uit te stappen, teneinde de aldaar opgestelde beelden te kunnen bezichtigen. Het gaf eenige conster natie bij de politie, terwijl ook de heeren, die de Koningin aan den ingang van het paviljoen hadden willen ontvangen, zich over het voor plein haastten om II.M. de Koningin te verwelkomen. Het geheele be zoek kreeg daardoor een 'informeel en prettig karakter. De Koningin werd verwelkomd door den minister van koloniën, Rubbens, de oud-mi nisters Charles en Arnold en door Mgr. Roelens, apostolisch vicaris in de Belgische Congo. Aan den S'n- gang van het paviljoen boden de dochtertjes van minister Rubbens een ruiker orchideeën aan. Het bezoek aan het paviljoen duurde ongeveer 15 minuten. De auto was inmiddels tot voor het bor des gereden, doch toen de Konin gin het paviljoen verliet, bleek het, dat zij, alvorens te vertrekken, nog het terzijde van het paviljoen ge legen Congo-panarama van den schilder Bastien wilde bezichtigen. Tot wanhoop van de politie-afzetting begaf de "Koningin met Haar ge volg zich te voet daar naar toe, doch Zij zelf nam het zeer gemoede lijk op en de schrik der Brussel- sche politie was dan ook spoedig geweken. Na eenigen tijd kwam de Koningin te voet naar den ingang van het paviljoen terug, waar Zij afscheid van de Belgische heeren nam en Haar bewondering uitsprak voor hetgeen men Haar had ge toond. Aan het verzoek om nog eenige andere gebouwen te bezichtigen kon Zij niet voldoen. Te ruim 11 uur vertrokken de auto's naar het Ko ninklijk Palels, vanwaar de Koningin- en de Prinses te kwart voor 12, na afscheid van de Belgische Ko ninklijke familie te hebben geno men, per auto naar Tilburg ver trokken. Hier wachtte de Konink lijke trein, waarmede de vorstelijke personen zich naar Het Loo zullen begeven. Het gala-bal te Brussel. Woensdagavond vond in het ge bouw „Concert Noble" te Brussel het jaarlijksche bal plaats van deze vereeniging van den hoogsten Bel gischen adel, welk feest ditmaal in samenwerking met de Société Royale Hippique de Belgique was georgani seerd. Het feest droeg een bijzonder ka rakter door de aanwezigheid van koning Leopold en koningin Astrid met hun koninklijke gast Prinses Juliana der Nederlanden met hun gevolg. Te 10 uur arriveerden de hooge gasten. In de groote feestzaal stonden drie gouden zetels opge steld voor koningin Astrid, prinses Juliana en koning Leopold. Bij 't betreden der zaal klonk de Braban- gonne en daarna het Wilhelmus, Er waren 1500 gasten. Het bal werd geopend met een Fox trot, die ko ning Leopold danste met prinses Juliana. Den volgenden dans. een Slowfox danste prinses Juliana met den senaatspresident Lippens, terwijl koning Leopold de markiezin De Polignac ten dans voerde en konin gin Astrid door den Nederlandschen gezant, jhr. Tjarda van Starken- bogh ten dans werd geleid. De zalen waren feestelijk met bloemen ver sierd. De prinses danste den 3en dans met oud-minister-president Car ton de Wiart en vervolgens met tal van jongere leden van d,en Belgi schen adel. De prinses, die zich op gewekt met vele personen onder hield, w.o. de Nederlandsche ruiter- écjuippe sloeg bijna geen dans over. Om 3 uur namen de hooge gasten afscheid en begaven zich naar het koninklijke paleis. De terugkeer van de Koninklijke familie. Donderdag om 2.25 uur kwamen de koninklijke auto's aan de grens van Tilburg op den Goirleschen weg aan. Een auto waarin de commissa ris van politie was gezeten ging van daar af den stoet vooraf die langs den kortsten weg naar het station reed. Langs den weg stonden dui zenden schoolkinderen opgesteld. Schier huis aan huis werd gevlagd. In matige vaart ging het door de straten. De Koningin en de Prinses groetten de haar toewuivende kinde ren vriendelijk en om 10 minuten over half drie was het station be reikt waar de Koningin en de Prin ses in den gereedstaanden Koninklij ken trein stapten. Precies om 3 uur vertrok de trein van Tilburg. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van Vrijdag 17 Mei. Veroordeeld wegens smaadschrift aangedaan aan een ambtenaar ter zake van de uitoefening van zijn bediening: A. I. C49 jaar, wonende te Aar denburg, tot f 75 boete, sub. 25 d. Inventarisatie Land- en Tuinbouw 1935- Evenals in 1934 zal ook die jaar te beginnen 20 Mei a S. vanwege de L C. O. v. Zeeland een algemeene inventarisatie gehouden worden. Wij verzoeken eiken georganiseerde vóór de komst van den teller een opgave klaar te maken van zijn zaaiplan 1935 ^kadastrale maat) alsmede van zijn veestapel. De L. C. O. v. Zeeland. Leert zwemmen Het kost voor nieuwelingen beneden 16 jaar f 2,70 en boven 16 jaar f 4.20. 1 Juni vangen wij aan en 31 Aug kunt U het, da's vast. „SCHELDESTROOM BRESKENS. De vischmijn. Woensdagmorgen te half tien zou de gemeentelijke vischmijn op de haven alhier worden geopend, maar eerst toen om tien uur eenige vis- schers hun vangst hadden binnenge bracht, nam de burgemeester voor een talrijke groep belangstellenden (o.m. weth. Cambier en de heer Lijk) en belanghebbenden het woord. Spr. herinnerde er aan dat groot verschil van meening bestaat over het nut der mijn. Terwijl de een er absoluut niets van verwacht, oordeelt de ander dat er een flinke toekomst in zit. Mijn persoonlijke meening, aldus spr., wordt het best weerge geven door een uithangbord langs den Groeschen straatweg, waarop te lezen staat: De tijd zal alles leeren. Met de beste wenschen voor het welslagen gaf hij vervolgens het woord aan den mijnmeester. Deze informeerde eerst of iemand nadere inlichtingen over de voor waarden wenschte, en toen zich nie mand liet hooren, begon de eerste koop: de vangst garnalen van het vaartuig van Joost van den Heuvel. „35, 34, 33, 32, 31, 30, 29, 28, 27, 26, 25, 24".... klonk de stem van den mijnmeester. „Mijn," en de eerste koop garna len werd eigendom van den hande laar Th. Cambier. De garnalen werden gewogen en weggebracht, de verkoop genoteerd en nu volgden de verschillende vangsten garnalen en visch elkaar in bonte rij op. De vischmijn was in werking. La ten wij hopen dat zij er toe zal bij dragen, de nood in het visschersbe- drijf althans eenigszins te verlichten. Een zangersdag. De ring Oost- en West Zeeuwsch- Vlaanderen van Chr. Zangvereeni- gingen hoopt 13 Juli a.s. een Zan gersdag te houden alhier. 1 Vermoedelijk zullen alle aange sloten vereenigingen in beide distric ten er aan deelnemen, alsmede de harmonie „Hosanna" uit Axel, zoo dat er pl.m. 20 deelnemende ver eenigingen zijn. GROEDE. Candidaatstelling. Voor de a.s. Gemeenteraadsver kiezing komen op de ingeleverde candidatenlijst der S.D.A.P.-fractie voor: W. van Haneghem (aftr.)J. I. van Haneghem (aftr.); Jac. J. van Peenen; J. J. Vinjé; J. L. van der Hooft en K. J. Blomme. SLUIS. Candidaatstelling. Voor de verkiezing van leden van den gemeenteraad op 21 Juni a.s. zijn vijf candidatenlijsten ingeleverd, vermeldende de volgende namen: I. Iz. J. Baas, C. M. Albregts, Em. M. de Bree. II. J. Smoorenburg, G. F. Ca- niere, J. Meeuwse. P. Rijckborst. III. Iz. Snr. Brevet, A. G. Jongman, Iz. de Smit. IV. A. F. J. Aernaudts, J. R. de Blieck, P. A. Somers, Hon. van de Vijver, P. Coppens—Ververs, H. J. Aarnaudts. V. H. van Mazijk, A. Scheele, W. Trouw, Adr. Lako, P. F. van Overbeeke Snr. Geslaagd. Voor het schriftelijk gedeelte exa men gemeente-administratie, slaagde 39. 40. Een scherpe bocht volgt inlden weg, Vriend Jochem staat zijn suite-deuren De auto vliegt daar door een heg Te verven in de schoonste kleuren; Met groot gekraak en vliegt dan Het wordt een prachtknalrood met [schuin [groen. Door Jochem Janscns bloementuin. Geen verver die 'them na zou doen! Probeer re....en oo!< Gij zult zeqqen: f1!' ei vond mcn, nog «en normaal 1-y» kip-ei, waarvan de schaal eveneens goed was. Zeker wel een bijzonder heid. %'jfac(!anctsch£ JütldfWSto, Geslaagd te Amsterdam voor het is onbetwistbaar de beste, examen apothekers-assistent mej. M. J. Cornelis alhier. de heer P. de Wispelaere, volontair ter gemeente-secretarie alhier. OOSTBURG. Gemeenteraadsverkiezing. Ingediend is de volgende lijst: F. J. van de Plassche (aftr. V.B.); W. J. Nortier (V.B.); Dr. F. C. A. Philips (S.D.A.P.); R. Risseeuw (aftr. V.B.); P. J. van Gorsel (V.B.); Iz. Brakjpan (aftr. V.B.); Ph. A. de Vuijst (V.B.); H. J. Nauta (Neutr.); P. C. Stamperius (Neutr.); H. de Hullu Hz. (V.B.); Iz. J. Nortier (V.B.) en L. Wage (V.B.) RET«RANCHEMENT. Candidaatstelling. Voor de op 18 Juni a.s. te hou den stemming ter verkiezing van de leden van den Gemeenteraad zijn de navolgende candidatenlijsten in geleverd A.R. en Ch. J. J. de Bruijne (aftr.) L. de Putter. W. J. Bareradse Sr. P. J. de Ridder Pz. S.D.A.P. E. F. v. d. Bussche (aftr.) Iz. Goossen (aftr.) J. A. A. Pattist. Iz. Cambier. Joz. J. de Meij. Abr. Dierkx. Js. Goossen. V.B. A. I. Leenhouts (aftr.) A. Willemsen (aftr.) Joh. Ie Clercq (aftr.) A. N. de Hullu. J. A. Basting Lz. SINT KRUIS. Candidaatstelling. Voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing zijn de volgende candidaten lijsten ingediend: R.K. lijst: Th. M. Bonte. C. L. van de Bunder. P. J. de Backere. A. L. de Smet. C. P. Snauwaert. A. Paridaen. E. A. L. Bonte. A. C. van Hevele. J. Simonse. Vrijzinnige lijst; A. W. Duininck. Iz. de Bruijne. P. J. Beun-Rijckborst. A. de Lijzer. J. J. Catseman. J. Oosterbaan. A.R. lijst: F. Haak-Dieleman. W. Dees. A. Aarnoutse. NIEUWVLIET. Candidaatstelling. Voor de a.s. raadsverkiezing is een Vrije lijst ingeleverd. 1. Anth. Hoste Pz. 2. Jac. Provoost Pz. Bijzonder kip-ei. Bij den caféhouder E., straatweg Groede-Nieuwvliet, werd een kip- ei geraapt circa zoo groot als een gansei. De schaal was normaal. In BIERVLIET. Geslaagd. De heer J. Anthonisse Jz. alhier slaagde aan het Kon. Muziekconser vatorium te Gent voor de 2e cours moyen, de z.g. solfège-klas. Het Groene Kruis. In de Woensdag gehouden alge meene vergadering is in beginsel besloten tot afscheiding van de hui dige combinatie en speciale samen werking met Hoofdplaat te zoeken. WATERLANDKERKJE. Vergadering Groene Kruis, De afdeeling van het Groene Kruis alhier hield Woensdag zijn algemeene jaarvergadering in het lokaal van L. Versprille. Van de 75 leden waren er slechts 14 aanwezig, die 75 leden dra gen hun contributie af aan de Cen trale vereeniging, omvattende de ge meenten IJzendijke, Biervliet, Hoofd plaat en Waterlandkerkje met een gé- zamenlijk aantal leden van 603. Met inbegrip van alle subsidies e.a. hebben de inkomsten bedragen over 1934 f 3676,96; de uitgaven f 3929,97; nadeelig slot f 253,01. Door de zuster zijn alhier 375 en te IJzendijke 1864 bezoeken afgelegd. De heeren J. Schllleman en J. Ris seeuw zijn als bestuurslid herkozen; wegens bedanken van den heer J Bareman is gekozen de heer W. Ver meulen. Candidatenlijst. Door verschillende partijen zijn onderstaande personen voor leden van den Gemeenteraad alhier candldaat gesteld. Vrijheidsbond M. L. Verbrugge, J. Vermeulen. A. A. Herman, (allen aftredend) G. I. Haartsen. J. J. Schelleman. Katholieken A. H. de Milliano, C. B. Tas, J. F. Feijnout (allen aftr.). A. A. Buijck. A. J. Buijck A. Th. Sturm. Anti-revolutionairen W. de Feijter (aftr.). A. J. Lensen. M. de Bruijne. Staack. Gereformeerden C. de Nood. A. Dieleman. G. P. Kwekkeboom- L. Manneke. De stemming is bepaald op Maan dag 17 Juni a.s. EEDE. Candidaatstelling. Voor de gemeenteraadsverkiezing zijn hier twee lijsten ingeleverd met de volgende candidaten: I. E. Buzeijn. E. Buijck. A. Rodts. A. Standaert. B. Goossens. A. van der Wiel Ph. A. van Graefschap. F. C. Ghijsel.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2