R. F. C, Brugeois - Longa Boekh Ie Bleu. Breskens De gevolgen van een Fietstocht- Burgerlijke Stand. Gemengd Nieuws Ingezonden. Advertentiën. Spaar moeite en tijd het Huis eenigen inboedel, Openbare verkooping Woensdag 15 Mei a.s. Woensdag 22 Mei a.s. een Woonhuis 13e Muziekconcours en Burgemeesterfeest Boterallerhande. Prima Botercake. Slagroomgebakjes. MAAS-Jansen. Telefoon 77 T. C. LE BLEU - Boekhandel - Breskens Ruime keuze in MANTELS, MANTEL COSTUUMS, COMPLETS, BLAZERS JAPONNEN in stof en zijde. Ook in zwart steeds voorradig. W. JACOBS-van Dixhoorn, Breskens. GROTE VOETBALWEDSTRIJD te Breskens op Zondag 5 Mei a.s., 31. Hij komt als een pioen zoo rood Terecht op Kunigondes schoot,. De kwestie was dus ,,voor elkaar. Ze werden een gelukkig paar. vliegend vertrek waren: Cornelis 28 sec.. De Mulder 29 sec. en Bree- poel 31.2/5 sec. Ook de snelheids wedstrijd werd door Cornelis gewon nen; in de achtervolging liep Mulder Breepoel in en Cornelis liep Mulder 30 m. in. De totaaluitslag was: Cor nelis 9 p. De Mulder 6 p. en Bree poel 3 p. De achtervolgingswedstrijd over 15 km. tusschen Braspenninx, Van der Reijt en Van Rossum tegen Huijs, Lanckaert en Martens werd gewon nen door eerstgenoemden met 95 m. De klassementswedstrijden over 24 ronden met 4 klassementen werd ge wonnen door Buijsse 12 p., vóór Ver- haege 9 p., Van Dijk 9 p.. Veger 7 p., Huijbrechts 3 p. en Horemans 0 p. Tenslotte volgde een koppelwed strijd over 60 km. De totaal uitslag was: 1 Braspenninx—Veger 7 p.; 2 Verhaege—Van der Reijt 1 p.op 1 ronde Van Dijk—Van Rossum 9 p.; Huijbrechts—Huijs 6 p.op 2 uoniden Buijsse—Martens 3 p., Horemans Lanckaert 4 p. De 60 km. werd afgelegd in 1 uur 24 min. Maar Kees en Piet zijn onderwijl Al lang en breed in Oosterzijl, Waar op zijn ladder, voor aan straat, JaapSpons. de glazenwasscher, staat. zijn ervaring van 35 jaren. Alleen is hij het met den heer De Meijer eens, dat het vervoer per spoor nog treuriger is, dat de schippers beter voor hun goed zorgen, dan de spoor zulks doet. Indien eenigszins moge lijk zou spreker het liefst gebruik maken van de particuliere vaart. Thans is het misschien iets verbe terd, doch het is zoo erg geweest, dat hij zelf het vervoer van <zijn goederen ter hand heeft moeten ne men. We vermoeden dat de pers zich hier fouttief heeft uitgedrukt 111 Het is immers toch niet mogelijk dat de heer v. Melle als Directeur van een beurtdienst van 4 schepen tusschen A'dam en Breskens een dergelijke afbreuk ook aan zijn be drijf zou kunnen doen, temeer om dat hij als leiders (schippers) men schep uit de door hem bedoelde beurtdiensten in het werk heeft. Met dank voor plaatsing, DE BEURTSCHIPPERS. Breskens, 2-5-35. IJZENDIJKE. GEBOORTEN: over de maand April. 8, Frida G., d. van P. Em. Baillie en M, L. Goole. OVERLIJDEN: 10, Leonie M. Haverbeke, 61 jaar, echtg. van C. B. Doens. INGEKOMEN: J. v. d. Have, van Oosterland, L. de Witte, van Antwerpen, E IJsebaart van Middelburg, E. Dekker van Zaam- slag, Paudaen van St. Kruis, A. Jansen van Biervliet, A. van den Berghe van Bouchoute. VERTROKKEN: G. van de Velde en gezin naar Hoofdplaat, Jac. de Vos naar Breskens, F. de Witte naar Gent, O Scherbeijn naar Dongen. CADZAND. over de maand April. GEHUWD: 25, D. M Porreij, 27 en C. M. Neeteson, 28 j., jd. GEBOORTEN: 21, Pleter, z. van J. Datthijn en C. de Visser. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Geachte Redactie. We kregen zoo juist onder de oogen het verslag van de K. v. K. te Terneuzen, opgenomen in deTer- neuzensche krant d.d. 3 April j.l., volgens welk verslag de heer Van Melle zou opgemerkt hebben, dat zijn ervaring met de beurtvaart niet van dien aard is, dat hij daaraan prettige herinneringen heeft. Zijn zaak heeft thans 4 booten loopen voor het vervoer van de goederen en hij was daartoe werkelijk niet overgegaan, indien hij over de be handeling door de beurtschippers te vreden was geweest. Liefst zou spre ker, indien zulks mogelijk was, een Zeppelin te zijner beschikking heb ben, om de goederen bij den men- schen aan de deur af te leveren. Hem is gebleken, dat de behan deling door de schippers veel te wenschen overliet. De vervoerders zochten altijd de verantwoordelijk heid van zich af te schuiven. Dat is Het schot in de kazerne te Bergen op Zoom. Dinsdagavond is in de kazerne Korenmarkt te Bergen op Zoom een 'betreurenswaardig onge lijk gebeurd, dat bijna een men- schenleven heeft gekost. In het Dagblad van N.-Brabant lezen wij daarover nog de volgende bijzonderheden In de kazernewacht, waarvan de ramen aap de binnenzijde open w'a- ren, bevond zich de 19-jarige dienst plichtige korporaal V. Hij had zijn geweer in de hand. De ongeveer 20- jarige korporaal Nijdam, woonach tig te Scheveningen, begaf zich op genoemd tijdstip naar het onder de geopende ramen staande rijwielrek en nam daaruit zijn fiets. Op hetzelfde oogenblik is het on geluk gebeurd. Korporaal V. bracht namelijk zijn geweer in den aanslag in de richting van zijn collega Nij dam. De sergeant van de wacht riep V. iets toe, waarop deze zich om keerde. Zonder het zelf te willen haalde V. toen den trekker over. Een schot weerklonk, maar oor spronkelijk vermoedde toen nog nie mand, dat Nijdam getroffen was. Deze liep namelijk naast zijn rijwiel de binnenplaats over in de richting van het waschlokaal, dat zich aan de overzijde bevindt. Nijdam plaat ste zijn fiets nog tegen den muur, maar onmiddellijk daarna viel hij bewusteloos ter aarde. Twee korporaals namen hem op en droegen hem naar binnen. Het bleek, dat de kogel de rechterwang was binnengedrongen en na den on derkant van den mond te zijn ge passeerd in de linkerkaak was blij ven zitten. Oorspronkelijk vreesde men het ergste. In de kazerne, waar zooals begrijpelijk is groote consternatie heerschte, ging zelfs al spoedig het gerucht dat Nijdam overleden was. Hiervan bleek echter geen sprake te zijn. Dr. Kooien, de militaire ge neesheer, kon namelijk al spoedig mededeelen, dat er zelfs van levens gevaar geen sprake was. Nijdam is daarna naar het Alge meen Burgergasthuis overgebracht Korporaal V., wien zijn speelsch heid wel duur te staan kwam, was geheel overstuur. Heidebrand. Woensdagavond is een heidebrand ontstaan te Uden, op een perceel toebehoorende aan de gemeente. Een ploeg werkloozen heeft onmiddellijk door het slaan met takkebossen en het werpen van zand het vuur bestreden en na eenige uren kon gevaar voor uitbrei ding als geweken worden beschouwd. Ongeveer 4 H.A. heide, hier endaar met laag dennenhakhout beplant, is aan het vuur ten óffer gevallen. De oorzaak is onbekend. Hij wilde zijn zusje redden. Woensdagmiddag is te Haarlem de 11-jarige M. A. L., wonende in de Lombokstraat aldaar, in het Noor- derbuitenspaarne verdronken. De jongen speelde met zijn zeven jarig zusje op het onderstel van een op den wal staande hijschkraan. Het meisje viel daarbij in het water, en de jongen, die haar wilde grijpen, eveneens. Voorbijgangers wisten het meisje te redden, doch de jongen was reeds in de diepte verdwenen. Na tien minuten dreggen heeft de politie hem opgehaald. Een dokter en eenige leden van de reddingsbri gade hebben geruimen tijd kunst matige ademhaling toegepast, doch de levensgeesten waren reeds gewe ken. Mislukte poging om het Kanaal over te steken. De Duitscher Wal ter heeft een mislukte poging ge daan om het Nauw van Calais over te steken met een soort ski's in den vorm van kleine bootjes en met be hulp van twee pagaaistokken. Hij gaf zijn poging op 165 minuten na zijn vertrek van Kaap Cris Nez; hij had in het eerste uur vier mijl afgelegd, doch de Noord-Oosten wind en deining dreven hem naar zijn uitgangspunt terug, zoodat hij zich per motorboot naar Dover liet brengen. Walter zal echter zijn po ging herhalen. Slangenbeten genezen door het speeksel van een vrouw. In een klein plaatsje bij Eriwan (Ar menië) ging het verhaal, dat een vrouw door met haar speeksel een doodelijke slangenbeet te bevochti gen deze kon genezen. De medici beschouwden het eerst als -een volksbijgeloof, doch toen zij zich ter plaatse overtuigden, bleek het gerucht volkomen waar te zijn. Ze liet zich zelf door gifslangen bijten en bewees daarmee haar eigen immuniteit, j. ■Er worden nu onderzoekingen ge daan of men niet andere personen kan immuniseer-en, door hen bijv. met haar speeksel in te enten. Jongentje ernstig gewond. Dinsdagmiddag stak een auto, waarin de familie Horowitz, uit Zeist zat, en die uit de richting van Laren (N.-H.) kwam, het kruispunt Rijksweg-Huizer- weg te Bussum langzaam rijdend over. Daarbij is een auto, die uit de richting Amsterdam naderde, en zeer snel reed, tegen den auto van de familie H. ge botst. De voor- en zijramen en een zijwand werden verbrijzeld. Een driejarig jongetje, dat naast zijn vader, die bestuurde, zat, viel met het hoofd tusschen stuur en voorwand en kreeg een schedelbreuk en hoofdwon den. Het kind is in zorgwekkenden toestand in de Majella-stichting op genomen. Een oor moest worden ge amputeerd. De andere passagiers kregen geen noemenwaardig letsel. De automobilst, die de aanrijding heeft veroorzaakt, de 28-jarige B. uit Laren, tijdelijk wonende in een hotel t« Bussum, beweert niet harder dan 85 K.M. per uur te hebben gereden. Bij een onderzoek van de marechaussee bleek, dat de remsporen over 28 M. liepen en de vaart ten minste 100 K.M. per uur zou zijn geweest. Ondertrouwd: IZAAK W. VAN DE VIJVER en ADRIANA J. DONZE. Breskens, Markt 4 Groede. Rijksweg (Post Breskens) 2 Mei 1935. Huwelijksvoltrekking 16 Mei a.s. IV Voor de vele bewijzen van belangstelling en medewerking, verleend bij mijn benoeming tot lid der Provinciale Staten van Zeeland, betuig ik mijn hartelij- ken dank. P. ERASMUS. Oostburg, 30 April 1935. IV Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden gedu rende de ziekte en bij het over lijden van onze geliefde Echt genoot, Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer H. J. FENIJN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam Wed H. J. FENIJN. Breskens, Mei 1935. en laat ons zorgen voor de plaatsing van uw advertenties in alle mogelijke bladen. Het kost u niets meer, ter wijl integendeel kosten voor porti, enz. worden bespaard. Aanbevelend, Notaris BEUNINGH te Groe de maakt bekend dat van de familie M. LUCIEER te Groede bij Nieuwvliet is ingezet op f 1500. De toeslag blijft bepaald op Donderdag 9 Mei a.s des avonds om 7 uur in het café van den heer CORNELIS en dat genoemde Notaris op Donderdag 9 Mei voornoemd zal verkoopen voor genoemde familie om contant geld des namiddags 2 uur ter bedoelde sterfhuis alstafels, stoelen, kachels, ledi kant, bedden met toebehooren. vloerbedekking, schilderijen, tuin gereedschap, geleierd-, glas- en aardewerk en hetgeen verder zal worden voorgebracht. krachtens art. 1223 B. W. Notaris H. VAN MAZIJK te Sluis is voornemens op bij INSTEL, en op bij TOEWIJZING, telkens nam. 3 uur (wett. t.) te Breskens, in het Hotel „Het Stoomboot- veerhuis" publiek te verkoopen met bergplaats en aanbehooren en erf te Breskens, aan de Haven, kad. sectie D nummer 2499, groot 1,58 Aren. Thans bewoond door den heer W. A. DE VLIEGER. Betaling een maand na de toe wijzing. Houdt 19 en 20 Mei a.s. voor Hoofdplaat vrij Doozen post. Mappen post. Schrijfblokken. Enveloppen. Etui's. Actentasschen. Kleurpotlooden. Briefkaart-albums. Foto-albums. Poesie-albums. Teekenboeken. Alles in verschillende Prentenboeken. Vulpotlooden. Vulpennen. Kinderspelen. Kwartetspelen. Schrijfmachinelinten. Couponbanden (om in te pakken). Gluton (vast en vloeibaar). Lijm. prijzen, voor alle beurzen. Aanbevelend, U ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan der V. V. „Breskens" om drie uur, tussen Eredivisie K. B V. B. Ie klas K. N.V. B. 1^* VOOR WEDSTRIJD tussen 2 elftallen der Breskense Juniores. Voorverkoop van kaarten bij Boekhandel LE BLEU en Sigarenmagazijn CARELS. ENTREE: Zitplaatsen 65 cent Staanplaatsen 40 cent Jongens 20 cent Donateurs GEEN vrijen toegang. Opgeluisterd door muziek.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3