IMJJKffiKfNSCHCÖi De nieuwe Persil-school te Amsterdam. Gewestelijk Nieuws Sport. KONINKL. VL. SCHOUWBURG GENT. Naseizoen met 50 pCt. vermindering der prijzen. Zondag 5 Mei om 2,30 en 7,30 uur: HET LAND VAN DEN GLIMLACH Dinsdag 7 Mei om 7,30 uur DE BLOEM VAN HAWAÏ. Donderdag 9 Mei om 7,30 uur HET VIOOLTJE VAN MONTMARTRE. BRESKENS. De a s. examens. Bij de examens voor het Diploma Gemeente-Administratie zullen dit jaar uit Zeeland als examinator optreden de Gemeente-Secretarissen van Bres- kens. Ter Neuzen en Vllssingen. BIERVLIET. Afscheiding. Kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. Kerk alhier besloten met alge- meene stemmen zich af te scheiden van den Raad van Beheer inzake het predikantstraktement, daar de bijdrage hiervoor niet meer opgebracht kan worden. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Zondag 5 Mei 1935. Biervliet 9,30 uur Ds Vrijlandt, Breskem 9,30 uur de heer Iz. Verduijn, Godsdienstonderwijzer. 1.30 uur Zondagschool. 5.30 uur Geen dienst. Cadzand 2,— uur Ds Snljdelaar. Hoofdplaat 8,30 uur Ds Snljdelaar. Nleuwvliet 2.— uur de heer J. P. Scheltema, Godsdienstonderw. te Tilburg. Oostburg 9,30 uur Ds Faber. Schoondijke j i 10.— uur Ds Snljdelaar. RetranchemenL 9,30 uur Ds van der Ven. Waterlandkerkje 9,30 uur Ds van Vperen. IJzendijke \l 9,30 uur Ds Castelcln. Groede 9.30 uur.de heer J. P. Scheltema, Godsdienstonderw. te Tilburg. 0 Ev. Luth. Gemeente. 9,30 uur Da L. C. Dufour. Arbeid ter vernietiging van goed en leven 1 Verwacht wordt, dat Hitler in het midden dezer maand voor den Rijks dag een verklaring zal afleggen over de nieuwe politiek van Duitschland jegens het buitenland. De Londen - sche regeering wenscht eerst na ken nisname van die verklaring de be sprekingen met de Berlijnsche ver tegenwoordigers over vlootkwesties te beginnen. 0— I Memoreeren we van het overige buitenlandsche nieuws slechts, dat er nog steeds wat hapert aan de tot standkoming van het Fransch-Rus- sisch accoord en dat in Griekenland binnen afzienbaren tijd een referen dum zal worden gehouden over den definitieven staatsvorm; de terug keer van koning George is er zeer waarschijnlijk. —o Precies een jaar na de opening van de Persilfabrieken te Jutphaas is Donderdagmiddag 2 Mei te Am sterdam, de Persil-school geopend, gevestigd aan het Kleine Gartman- plantsoen bij het Leidsche Plein. Precies te 3 uur heette de heer E. Ostermann. directeur van E. Ostermann Co's Handel Mij. N.V., de aanwezigen welkom, waarna hij er op wees, hoe door de steeds toe nemende belangstelling de in de Leidsche straat gevestigde voorlich tingsdienst te klein bleek, wat heeft geleid tot de nieuwe stichting. Daarna nam de wethouder v. h. Onderwijs te Amsterdam, de heer Dr. I. H. J. Vos het woord. Spr. wees op de energieke en talentvolle leider der Persil fabrieken, die zelfs thans voor ons land gansch nieuwe wegen durft inslaan. Na gewezen te hebben op de groote hygiënische waarde, die het nieuwe gebouw ver tegenwoordigt, verklaarde spr. met de beste wenschen voor de school het nieuwe instituut voor geopend. Nadat de wethouder de apparaten voor de waschdemonstraties in wer king had gesteld onder de tonen van het volkslied, zette mevr. Van Gelderen, leidster der school, het doel der demonstraties uiteen. BRESKENS. Eervol ontslag. De heer L. A. J. Bootsgezel, dien wij reeds zoovele jaren kennen als het hoofd der provinciale stoomboot diensten alhier, heeft om gezond heidsredenen ontslag als zoodanig gevraagd, wat hem door Ged. Staten tegen 1 Juli a.s. op eervolle wijze is verleend. De heer Bootsgezel, die de ge- heele ontwikkeling heeft meege maakt van heel eenvoudige veer pont tot het tegenwoordige verkeers- instituut van internationale beteeke- nis, zal zeker noode tot bovenge noemd besluit zijn gekomen. En de sociale zaken, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Konin gin in Zeeland; de griffier der Sta ten, dr. B. D. H. Tellegen; eenige leden van Ged. Staten en hoofd ambtenaren van verschillende depar tementen. Des middags had Z. Exc. de eer ste spade gestoken, nabij de Othe- nesche kreek, voor de ontwaterings- werken in Oostelijk Zeeuwsch-Vlaan- deren, waarvan de voorbereidende werkzaamheden thans zoover gevor derd waren, dat met het eigenlijke werk een aanvang kon worden ge maakt. Het hooge gezelschap aanvaardde met de Prov. boot van 5 uur de terugreis naar Holland. Voor de schoonmaak -V -si <-.'r C E.Ostermann &C9 s HandeJ-AA'2 N.V.-Amsterdam-Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht Vervolgens begaf men zich naar de filmzaal, waar het gezelschap aan keurig gedekte tafels plaats nam en onder het genot van eenige verver- schingen, verschillende films. o.a. op het bedrijf betrekking hebbende, kreeg te aanschouwen. De films wer den toegelicht door den Heer J. Stomphorst, die mede met de lei ding der werkzaamheden in de Per sil-school belast is. Aan het slot heeft de heer Oster mann den aanwezigen dank gebracht en de hoop uitgesproken, dat de Persil-school ten volle aan haar doel zal beantwoorden, tot nut van de Amsterdamsche huisvrouwen. velen, die op verschillende wijzen de medewerking en hulp van den heer Bootsgezel mochten ondervin den, zullen het zeker weten te waar- deeren, dat hij zijn functie heeft waargenomen tot het niet meer mo gelijk was. Wij wenschen den heer Bootsge zel na dit werkzaam deel zijns levens nog vele jaren van kalme rust toe. Hoog bezoek. Donderdagnamiddag arriveerden alhier, op hun terugreis uit Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen. met het Die- sel-electrisch rijtuig der Zeeuwsch- Vlaamsche tram: Z. Exc. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, minister van BRESKENS. Een benoeming. Door de handelsvereeniging te Am sterdam is benoemd tot assistent bij de cultures op Oost-Sumatra de heer J. de Vuijst alhier. Gewijzigde dienstregeling. Onze lezers worden verwezen naar de gewijzigde dienstregeling der Prov. Boot, welke een aanvang neemt op 15 Mei a.s. Waterschappen. Btj Kon. besluit zijn benoemd in de provincie Zeeland a. met ingang van 27 April 1935 tot voorzitter van het bestuur der water' keering van het calamiteuse water schap Oud- en jong Breskens, de heer I. P. Becu alhier. b. fot dijkgraaf van den Herdijkte Zwartepolder, de heer J de Putter, te Cadzand. Raadsverkiezing. Op de S. D. A. P.-lijst voor de a.s. Raadsverkiezingen zijn geplaatst de heeren P. Notebaart. G. de Kruijter. H. Brand. Iz P. Vermeulen. Jac. Oosterling. V. Scheepens. P. van Meenen. Nog kans op aanvulling. Het venten. De winkeliersvereeniging „Ons Be lang' alhier besloot in haar algemeene vergadering van Woensdagavond j.l. in verband met de tijdsomstandigheden nog eens bij den Raad aan te dringen op de instelling van een ventverbod. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Droog, terwijl in de plaats van den heer H. de Jonge, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd benoemd de heer W. Moggré. Julianadag. Dinsdagavond gaf ter gelegenheid van den jaardag van H. K. H. Prinses Juliana het plaatselifke muziekgezel schap een concert op de Julianatent. In de pauze zongen de kinderen der O. L. S. I een leuk repertorie iiederen. Er was zeer veel belangstelling. Er werd niet „gevoetzoekerdeen verbetering, die zeer op prijs werd gesteld. Als nu nog het auto-verkeer over de Groote kade kon worden ge leid, zouden de a.s. concerten zeker veel beter tot hun recht komen. HOOFDPLAAT. Extra-prijzen. In verband met het zilveren ambts- juhileum van den Burgemeester heb ben H. M. de Koningin en de Com missaris der Koningin in onze provincie een zilveren medaille voor het a.s. Bondsmuziekconcours beschikbaar ge steld. SLUIS. Raadsverkiezing. Voor de a.s. Raadsverkiezing stelde de S. D. A. P.-afdeellng de volgende lijstjsamen J. Smoorenburg. G. F. Caniere P. Rijckborst. J. Meeuwse. CADZAND. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmiddag j.l. in voltallige zitting, om definitief tot aankoop van een brandspuit te besluiten, die geleverd zal worden door de firma gebr. Kro nenberg te Culemborg. Nadat de spuit onder toezicht van den heer Visschers te Middelburg, secretaris der technische commissie uit den Provincialen Brandweerbond en in aanwezigheid van den Raad was be proefd, welke proef een zeer vlot ver loop had, werd met alg. stemmen tot aankoop besloten. De voorzitter deelde verder mede, dat bij Kon. besluit van 21 Maart j.l. Winkelsluitingsverordening werd goed gekeurd, zoodat voortaan de strand- winkels ook des Zondags van twee tot acht uur 's namiddags voor het pu bliek zullen mogen geopend zijn. Tot leden der schattingscommissie werden herbenoemd de heeren: J. Becu, P. van Cruijningen, P. M. van Iwaar- den en J. Risseeuw-Luteijn. Een ontwerp rooilijnenverordening werd vastgesteld en ter inzage neder- gelegd ten aanzien van woningen te bouwen in den Klevlttenpolder, be oosten de haven en in den Vlaming polder. OOSTBURG. Wielerbaan. Onder groote belangstelling werd j.l. Zondag op de wielerbaan alhier een mooi programma afgewerkt. In den snelheidswedstrijd over drie ron den blonk Huijbrechts uit door al direct den zesdagenrenner Buijsse te kloppen. De uitslag werd: 1 Huij brechts, 2 Verhaege, 3 Horemans. In den daaropvolgenden afvalwed- strijd ging Braspenninx goed van stapel, maar beging de fout zich te laten insluiten. Overwinnaar werd Martens, voor Van der Reijt, Hore mans, Braspenninx, Huys, VanRos- sum. Daarop volgde een omnium wedstrijd tusschen Comelis, De Mul der en Breepoel. Cornelis won alle nummers. De tijden over 400 m.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 2