I)E SPIE 2 6 7 cent Het Rotterdamsch Elftal Kampioenv.Vlaanderen Voor 40 cent beste Duitsche Eierkolen, Ruhrkolen en Cokes. CHRISTELIJK-HISTORISGHE UNIE. No. 1 van Lijst 3 Christelijk-Historischen Grondslag! KIEZERS! Burgemeester VAN ZUIJEN no. van lijst PALING Zaaimachme Ontroomer. Wij ruimen op een kleine advertentie Gemengd Nieuws Advertentiën. Café „La Cigogne" Café „La Cigogne" IN LOSSING tot en met Vrijdag a.s.: „NASSAU" met een lading VROON - Breskens. LIJST 3 LIJST 3 A. D. F. VAN DER WART, LIJST 3 LIJST 3 een restant Schrijfmappen van 15 ct. voor Boekh. J. C, LE BLEU Boekhandel J. C. LE BLEU - Breskens. van beroepsvoetbal speelt Eerste Pinksterdag te IJzendijke Drukkerij „Cadsandria" Breskens. accoord getroffen met het korps der Kon. Marechaussee en zal aan alle manschappen uit Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen (20 In getal) tweemaal per week klassikaal zwemonderrlcht ver strekken. R. K. Staatspartij. Voor de a.s. Gemeenteraadsverkie zing stelde de R, K. Staatspartij de volgende lijst samen 1. P. van Hoteghem. 2. B. de Pauw. 3. N. de Jonge. Een jubileum-voetbalwedstrijd. De voetbalvereeniging H. O. V. al hier zal op 5 Mei a.s. een jubileum- voetbalwedstrijd doen spelen, waar voor uitgenoodigd zijn de Belgische club R. F. C. te Brugge en H. D. V. S. te Schiedam. Goede maatregel. Twee scholen staan in de Dorps straat, waar geregeld een druk snel verkeer bestaat. Vooral voor de klei nen der Fröbelschool gaf het uit gaan der school groot gevaar. Vele ouders haalden daarom hun kleinen af, het personeel keek goed uit en zoo bleven we gelukkig tot heden van ongelukken verschoond. Maar bestuur en personeel voelden de-ver antwoordelijkheid en het pleit zeker voor hun goede doorzicht en juiste opvatting van hun taak, dat men heeft getracht den put te dempen, voor het kalf verdronken is. Sedert gisteren n.l. worden de kleinen door het personeel tot aan beide einden der Dorpsstraat weggebracht. Tot geruststelling en gemak veler ouders, die voor deze maatregel zeker er kentelijk zullen zijn. Dierenbescherming. Hedenmiddag hield namens de afd Zeeland van de Ned. Ver. tot Be scherming van dieren Inspecteur J. A. v. d. Akker in gebouw Sumajo alhier een lezing met lichtbeelden over het veevervoer. Op interessante wijze toonde spr., aan de hand van een serie .lichtbeel den, aan, welke mistoestanden er nog bestaan op het gebied van vee- vervoer. Duidelijk deed hij uitko men, hoe het vervoer, speciaal per auto, wèl en hoe het niet moest. Vol aandacht hoorde het grojote aantal aanwezigen ide lezing aan. Ruim een honderdtal politiemannen van de wapens der Kon. Marechaus see en Rijks- en gemeente-veldwacht waren tegenwoordig. Ook verschil lende particulieren toonden belang stelling. Met hoeveel interesse de voor dracht gevolgd was, bleek zeker ook uit de interessante gedachtenwisse ling, die na afloop volgde. De Vereeniging tot bescherming van dieren heeft een goed werk ver richt en zal zeker de resultaten in de toekomst kunnen constateeren. GROEDE. Volksonderwijs, Donderdagavond hield de afdee- lingGroedeen Nieuwvliet van Volks onderwijs een algemeene vergade ring in de zaal van den heer P Beun alhier. De voorzitter, de heer A. J. Pauw opende de vergadering met een woord van welkom, in het bijzonder aan het nieuwe lid de heer Griep hoofd der openbare lagere school te VNieuwvliet. Uit het jaarverslag van den sec retaris bleek, dat de vereeniging thans bestaat uit 101 leden. De periodiek aftredende bestuurs leden mej. H. Wuijtenburg uit Nieuwvliet, de heeren J. Frelier, Iz Herman Sr. en L. M. Barendse, werden bij acclamatie herkozen. De periodiek afgetreden afgevaar digden naar de kringvergadering de heeren A. Pauw, M. I. Hoste en J. v. d. Hooft werden bij accla matie herkozen, terwijl in de plaats van den heer F. Verplanke, die we gens vertrek uit de gemeente was afgetreden, bij acclamatie werd ge kozen de heer P. J. Griep te Nieuw vliet. Als plaatsvervangers afgevaardig den naar de kringvergadering wer den gekozen de heeren P. Brakman en Iz. Herman Jr. IJZENDIJKE. Een doodelijke val. Woensdagmorgen kwam de 62-ja rige vrouw van den landbouwer D zoo ongelukkig in den kelder te val len, dat zij in zorgwekkenden toe stand werd opgenomen. Een geneesheer, welke direct ont boden werd, constateerde dat haar schedel gebarsten was en haar toe stand levensgevaarlijk was te achten De vrouw is, zonder tot bewust zijn te zijn teruggekeerd, overleden Emmabloem-collecte. De Emmabloem-collecte heeft alhier opgebracht f 60.—. Gemeenteraad. In de gehouden Gemeenteraads vergadering werd de heer C- C. Mul- laert als gemeenteraadslid toegelaten in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer Haverbeke. Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand tijdelijk waargenomen door den heer Cammaert werd benoemd de heer P. Wijffels met 3 tegen 2 stemmen op den heer Cammaert. Besloten werd ook nog den deur waarder Brevet op te dragen twee achterstallige erfpachtbetalers voor het kantongerecht te dagen. M. Crt BIERVLIET. Muziekvereeniging. De muziekvereeniging „Harmonie" hield Zondag haar algemeene verga dering onder voorzitterschap van den heer C. Kostense. De rekening over 1934 sloot met een tekort van f 136,39, dat gedekt is uit het batig saldo der gehouden bazar en waarin nu nog een f 400. over blijft Als bestuurslid werd herkozen de heer P. Ducheine. In de plaats van de heeren F. Rijnberg, die overleden is en A. Faas, die bedankt heeft, wer den gekozen de heeren E. Moens en J. J. van de Sande. CADZAND. Zomerfeest. Het Zomerfeest der samenwerkende Jongelingsvereeniglngen in Z.-Vlaan- deien W. D. zal dit jaar in onze ge meente worden gehouden op Donder dag 4 Juli a.s. ZUIDZANDE. Hulp-kommies. De heer J. A. Hamers alhier is be noemd tot hulp-kommies der directe belastingen te Wouwsche Plantage. Noodlanding te Koegras. Zaterdagmorgen heeft het schoolvlieg- tuig van de Marine S. IX te Koegras door het afslaan van den motor een noodlanding moeten maken. Nadat van het vliegkamp De Kooi assistentie was verleend, is het weer gestart. Het vliegtuig werd niet beschadigd. Paleiscarillon klinkt te Brussel. Op de Nederlandsche afdeeling van de Wereldtentoonstelling te Brussel is een toren gebouwd, van waaruit men carillonspel wil laten klinken, bestaande uit Ned. volksliederen en Valerius- liederen. De toren heeft echter geen carillon. De K.R.O. heeft den beiaardier van het Koninklijk Paleis, J. Vincent, aangezocht een 20-tal liederen te spelen, welke op gramofoonplaten zullen wor den opgenomen, om deze met een versterker te doen hooren. Hollandsch carillonspel in België. Ook de heel- uurslag van 12 uur met voorspel wordt opgenomen. Droevig ongeluk. Zaterdag middag wilde een schipper met zijn vaartuig onder de Tiendewegsbrug te Gouda doorvaren, en omdat de schuit niet diep genoeg lag, vroeg hij eenige schooljongens om aan boord te komen Bij het passeeren van de brug is een der jongens, de 12-jarige Barbier, wo nende in de Roemer Visscherstraat te Gouda, met het hoofd bekneld geraakt tusschen de brug en de schuit waar bij hij zulke hevige verwondingen op liep, dat de dood vrijwel onmiddellijk intrad. Een bruinvisch in de Lek. Zaterdagmiddag is bij de zalmvisscherij De Koekoek te Ammerstol een bruin visch gevangen, welke een gewicht had van 30 pond. Waarschijnlijk is deze visch door het stormachtige weer van de laatste dagen op de rivier ver dwaald. Door een tram overreden en gedood. Zaterdagmiddag heeft in Veur een ernstig ongeluk plaats gehad. In de Schoorlaan wandelde de 82-jarige C. v. V. uit Veur. De man, die doof is, zag niet dat een tram van den snel- dienst van de N.Z.H.T.M. naderde, met het gevolg dat hij bij het over steken van de rails werd gegrepen en met het hoofd tegen een der kop lampen van de tram terecht kwam. De man werd zoodanig gekwetst, dat hij bijna terstond is overleden. Het lijk is naar St. Anthoniushove te Voorburg gebracht. Een smokkeldrama. Onder de gemeente Clinge—Hulst heeft een smokkeldrama plaats gehad. Eenige kommiezen die op surveillance wa ren in den Clingepokler, ontmoetten teen drietal personen, die zij van smokkelarij verdachten. De kommie zen sommeerden de personen te blij ven staan en toen zjj hieraan niet voldeden, van de vuurwapenen ge bruik maakten. Twee hunner bleven staan, doch de derde vluchtte. Het bleek dat de aangehoudenen bloem hadden ge smokkeld. De derde persoon keerde korten tijd later terug en toen de kommie zen hem weer sommeerden te blij ven staan en hij hieraan geen gevolg gaf, werd op dezen man geschoten Hij sprong over een sloolt, doch kort daarop hoorden de kommiezen gekreun. Bij onderzoek bleek dat deze persoon in de borst was ge schoten en ernstig gewond werd. Deze smokkelaar, zekere V., werd onmiddellijk naar een ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand moet levensge vaarlijk zijn. Ondertrouwd: CLARA M. P. GROOSMAN en ANDRÉ V L. BEGHEIJN. IJzendijke Landpoorlstr. Markt 11 April 1935. Huwelijksvoltrekking 7 Mei 1935. JV Ondergeteekenden betuigen bij deze hun hartelijken dank aan allen voor de vele blijken van belangstelling betoond op 12 dezer. Joz PLEIJTE du -Bois. Breskens, April 1935. Steenoven no. 3. De leerlingen det Binnen- vaartvisscherijschool te Breskens betuigen hun hartelijken dank aan Directeur en Leeraars voor de genoten lessen en het behaalde succes. WK Ondergeteekende maakt het geachte publiek van Groede en omstreken bekend dat zij haar heeft overgedaan aan den heer P. J. VAN LEEUWE. Dankend voor het genoten ver trouwen beveelt zij haar opvolger in dezelfde gunst aan. Wed. J. JANSENS Groede, 15 April 1935. WK Verwijzende naar boven staande advertentie maakt onder geteekende het geachte publiek bekend dat hij het van de Wed. J. JANSENS heeft overgenomen. Hopende door een nette be diening een ieders gunst te mogen genieten. P. J. VAN LEEUWE. Groede, 15 April 1935. Aanbevelend, Stemt op Woensdag a.s Lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Stelt U op den vasten nationalen Litterair-Economisch Weekblad voor Walcheren's Burgerij, Redactie: Mr. Dr. H SCHMIDT DEGENER. Uitgevers: Gebr. Siepman, Drukkers te Goes en Mr. Dr. H. Schmidt Degener. Oplaag 8500 ex. Verschijnt des Vrijdags. Vele inwoners van Breskens, die door herhaaldelijk wanneer het noodig, billijk en rechtvaardig was. op krachtdadige wijze werden geholpen, verzoeken de kiezers WOENSDAG 17 APRIL a.s. hun stem op onzen burgervader uit te brengen VELE KIEZERS I in elke hoeveelheid verkrijgbaar. Beleefd aanbevelend, A. DE MEESTER, W 104 te Breskens. TE KOOP: gebruikte, doch in goeden staat zijnde en een A. LEENHOUTS, in Zaden en Landbouwwerktuigen Breskens, Telef. 30 Zie Etalage! Zie Etalage Doozen post Mappen post Schrijfblokken. Enveloppen. Etui's. Actentasschen. Kleurpotlooden. Briefkaart-albums. Foto-albums. Poesie-albums. Teekenboeken. Prentenboeken. Vulpotlooden. Vulpennen. Kinderspelen. Kwartetspelen. Schrijfmachinelinten. Couponbanden (om in te pakken). Gluton (vast en vloeibaar). Lijm. Alles in verschillende prijzen, voor alle beurzen. tegen de zoeken wij wat verloren ls: bieden wij te koop aan, wat u als overcompleet reeds had weggezet: uw kachel, naaimachine, enz.; vragen wij een betrekking voor u aan: zoeken wij sollicitanten voor uw betrekking; bieden aan of vragen, pension of kosthuis; Enz., Enz., Enz. Geeft ons opdracht tot het plaatsen van en wij gaan voor U aan het werk.

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3