Middenstanders Boekh. Ie Bleu, Breskens Donderdag 11 April 1935 Donderdag IS April a.s. Ziekenfonds Breskens. a.s., vrije zit-slaapkamer DE JONGE, Breskens Hoogwatergetij Breskens Advertentiën. Arnoud-Marie. Maas-Jansen weg-race-machine Damesrijwiel Spaar moeite en tijd huis en erf, Zaterdag 6 April a.s., een woonhuis Vitrages Groede. Iz. COLIJN. Het is er weer! Electrische Waschmachines Gebrs. CRUSON Official Steeds in voorraad de nieuwste modellen FORD V. 8 en 4 cyl. Auto's Ruime sorteering 2e handsch auto's en diverse onderstellen voor wagens op lucht banden Speciaal ingericht voor alle reparatie, ook carrosseriën Ford - Kraanwagen voor dag: en nacht beschikbaar Zeskant Vlechtwerk, Harm. Gaas. Draad - Nagels en Krammen ^\ooVua ^resVeias. „Provinciaal Belang:" n.v. derhouden een beurtschipdienst op Rotterdam. Gebleken is, dat zij her haaldelijk hun schippersknecht een grootere partij aardappelen hebben laten vervoeren, dan was toegestaan. Zij lieten den knecht daartoe de ge- leidebiljetten vervalschen. Berucht smokkelaar gearresteerd. De marechaussee en de rijksveld- wacht te Valkenburg zijn er in ge slaagd, deh beruchten Limburgschen smokkelaar A. E., te arresteeren. Men was op de hoogte gesteld, dat hij verbleef in een café. Door twee wachtmeesters der marechaussee, ge assisteerd door een rijksveldwachter, is de man in dat café verrast, waar na hij werd overgebracht naar de marechausseekazerne. E. is voor den officier van justitie te Maastricht ge leid. Hij heeft nog verscheidene ja ren gevangenisstraf te goed. Een geschenk aan den Paus. De Russische prins Dolgoroeki, sedert verscheidene jaren te Sjanghai woon achtig, heeft den Paus een zeer fraaie collectie Chineesche antiquiteiten ten geschenke aangeboden o. a. een groot aantal spiegels, dateerend van de Han-dynastie (206 voor Chr.—221 na Chr.) tot de Ming-periode (1308 1644), twee bronzen priesterfiguren uit de Han-periode, en een collectie por selein uit den Tang-tijd (750—960). Ontslagen aangezegd. Naar de „Tern. Courant" verneemt, is aan een aantal leden van het personeel der spoorwegmaatschappij Mechelen-Ter- Neuzen, werkzaam op de stations van het Nederlandsch gedeelte, tegen 1 Mei a.s. ontslag aangezegd. Deviezen smokkelaarsters ge arresteerd. Dinsdagavond zijn aan de grens te Kerkrade twee jonge meis jes aangehouden. Een van hen woont in de mijnstreek. Daar zij verdacht werden, Duitsch geld over de grens te brengen, werden zij nauwkeurig in het douane-kantoor onderzocht Een van de meisjes was in het bezit van 200 mark. Blijkens de aanteekeningen in heur passen, hadden ze den -laatsten tijd groote bedragen op reischèques in gewisseld. Beiden zijn naar Aken gebracht. Auto te water. Woensdag avond is aan de Hootskade in Den Haag een particuliere auto te water gereden, vermoedelijk als gevolg van een verkeerde manoeuvre van den bestuurder, den ongeveer 50-jarigen G. G. Zoowel deze, als zijn echt- genoote, geraakten te water. Zij wer den evenwel gered door een voorbij ganger, den 26-jarigen A. N. Addiks. De auto is later door een kraan wagen op den wal gebracht Geheime distilleerderij ontdekt. Nadat het de Schiedamsche politie ter kennis was gekomen, dat er te Kethel een geheime distilleerderij in gebruik zou worden genomen, heb ben rijksambtenaren en de Schie damsche recherche een inval gedaan bij den broodbezorger H. P. aan de Schietbaanstraat te Kethel. De man werd op heeterdaad betrapt bij een volledig in werking zijnd distilleer toestel. Toestel benevens diverse fles schen brandspiritus en jenever zijn in beslag genomen en tegen P. is proces-verbaal opgemaakt. Een gepantserde auto voor den koning van Roemenië. Ko ning Karei II van Roemenië heeft zich een nieuwen auto aangeschaft die, naar Reuter meldt, volgens het zeggen van paleiskringen, ondoor dringbaar is voor kogels. Dadelijk na den moord op koning Alexander van Zuid-Slavië, zouden de ministers er reeds bij koning Karei op heb ben aangedrongen, dat hij zich een auto zou aanschaffen, die ook aan machinegeweervuur weerstand zou kunnen bieden. Aanvankelijk voelde de koning hier niet veel voor, doch tenslotte heeft hij den raad van zijn ministers opgevolgd. Men kan den koning ech ter nog steeds in zijn open auto door de straten van Boekarest zien rijden, in den regel met zulk een snelheid, dat het moeilijk is hem te herkennen. De nieuwe auto zal waarschijnlijk bij officieele gelegen heden worden gebruikt. Gesnapt. Donderdagmiddag zag op den Coolsingei te Rotterdam een rechercheur, dat een man van zijn fiets stapte, deze fiets tegen leen muur plaatste, het achterwiel op slot deed een andere fiets pakte en gr daar op van door ging. Even later kwam de man terug, om zijn eigen fiets te halen. Hij is toen aangehouden Bij huiszoeking in zijn woning zijn gestolen fietsen en enkele onderdee len van gestolen fietsen opgespoord. B. is opgesloten. De beslaglegging op een IJmuider treiler te Dover. V.D. meldt uit Londen Reeds ongeveer een maand ligt, zooals gemeld, in het Granville Dock te Dover de Nederlandsche treiler, De Hoop II IJM 40, waarop de Engelsche douaneautoriteiten beslag hebben gelegd, toen aan boord een lading likeur en andere alcoholhou dende dranken werd gevonden, waarvan geen aangifte was gedaan. Den kapitein was een boete opge legd van 25 pond sterling, die niet was betaald, waarop de beslagleg ging volgde. De eigenaar van den treiler, de reeder De Groot uit IJmuiden, wei gerde eveneens de boete te betalen, aangezien hij op het oogenblik, waar op de overtreding werd geconsta teerd, niet de beschikking over den treiler had, aangezien deze door an deren gecharterd was. Dit charter is echter dezer dagen afgeloopen en de eigenaar van den treiler stelt thans pogingen in het werk weer de beschikking over De Hoop II te krijgen. Met een van zijn andere treilers De Hoop I IJM. 193, is hij te Dover gearriveerd. Men verwacht dat hij de gevraagde boete van 25 pond sterling zal be talen om de IJmuiden 40 weer vrij te krijgen en naar Rotterdam te brengen. Het blijft natuurlijk de vraag of de reeder stappen zal doen om de terugbetaling te vorderen van de hem z.i. ten onrechte opgelegde boete. Naar den vrede. Volgens de tot dusver ter beschikking staande gegevens zijn de Vereenigde Staten voornemens in het komende begroo- tingsjaar een bedrag van 1.290,000,000 dollar uit te geven. Van dit bedrag komen 341 mil- lioen dollar ten laste van het leger- budget en 475 millioen dollar ten laste van het marinebudget. Voorts zou het in het voornemen liggen 400 millioen dollars aan het Emer-- gency fund te onttrekken en voor de motoriseering van het leger te gebruiken. Volgens een bericht van Asso ciated Press wordt thans op de ma rinewerven den geheelen dag door gewerkt. In de artilleriewerkplaatsen vinden 8400 arbeiders werk, tegen het vorig jaar slechts 3000 arbeiders. DAGEN vm nam Zondag Maandag Dinsdag 3,22 3,46 4,12 4 36 5,02 5,26 E. Kwartier Woensdag 10 April, om 18,02. Licht op voor Rijwielen enz. (waaronder begrepen zijn wagens, karren, enz.) 6 April nam Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag 7,11 7 12 7.14 7.15 Ondertrouwd: P1ETER LEENHOUTS en SAAR M. BRAND. Terneuzen, Vlooswijkstraat 77, Breskens, Boulevard 14, 3 April 1935. Huwelijksvoltrekking 18 April a s. Toekomstig adres Bakkerstraat 1, Terneuzen. BV Voor de hartelijke bewijzen van deelneming ons betoond bij het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom, Hendrikus Johannis DE MEIJER, betuigen wij onzen oprechten dank. Uit aller naam Wed. B. M. DE MEIJER - Jongman. Breskens, April 1935. Te koop aangeboden: Te bevragen bij den eigenaar N. C. VALK, Breskens. IV Eet nu met de koude nog: Zuurkool, Snij- en Spercieboonen uit 't vat. Tevens hebben wij ook reeds pracht Kropsla (geen vellen), Spi nazie, Komkommers, Radijs, Pos telein en Witlof; ook nog Roode- en Savoye Kool. Spercieboonen L. Blik van 25, 30 en 35 cent. Snijboonen L. Blik van 25, 30 en 35 cent. Spinazie L. Blik van 20 en 30. Wortelen L. van 35 cent. Doperwten L van 27, 32, 36 en 52 ct. t/2 L. Blik 25, extra fijn Olba. Kijk bij 't openen der Blikken naar de kwaliteit der groenten en naar de plas water die er in zit en vergelijk dan de prijzen. Eet er dan nog Bonte Blauwe bij en de zaak is gezond. Alles te be komen in DROOG S Groenten- en Fruithandel, Breskens. Voor dessert hebben wij zoete Sinaasappels en gegarandeerd zonder droge met roomboter bereid Telefoon 77. TE KOOP: een gebruikte en een gebruikt „Gazelle". VAN PUTTEN VROON, Breskens IN VOORRAADversche Snijbloemen (geen verwaaide), Potbloemen, Dahlia's, Gladi olen, enz. Alle soorten Tuin- en Bloemzaden. DROOG S Bloemisterij, Bieskens en laat ons zorgen voor de plaatsing van uw advertenties in alle mogelijke bladen. Het kost u niets meer, ter wijl integendeel kosten voor porti, enz. worden bespaard. Aanbevelend, Notaris J. MIJS te Oostburg bericht, dat het gelegen te Groede, kad. bekend als Gem. Groede, Sectie C. nr. 1410, groot 67 c.a. door hem Zaterdag j.l. ten verzoeke van Mej. S. W. CORNELIS in veiling gebracht, in bod staat op f 1400.— De herveiling blijft bepaald op des nam. 7 uur, in het café van den heer v. d. VIJVER, tram station Groede. Notaris BEUN1NGH te Groede zal op in het café van den heer VAN POUCKE te Groede bij Instel en op in het café van den heer ANDRÉ JANSENS bij toewijzing, telkens des namiddags om 7 uur, publiek verkoopen ten verzoeke van 'de Fam. BRAET te Groede: met bijbehooren en tuin aan de Straatweg Groede-Breskens, kad bekend gem Groede, sectie B nommer 1190, groot 6 aren 5 centiaren. Aanvaarding bij betaling koop som, uiterlijk 18 Mei 1935. Lasten vanaf aanvaarding voor kooper. Het Bestuur van bovengenoemd fonds maakt bekend, dat de le zitdag zal plaats hebben op des namiddags van 5 tot 6 uur en vervolgens om de veertien dagen, ten huize van den Pen ningmeester, J A. SMOOR, Boulevard 120. Uitkeering van ziekengeld geschiedt ook tusschen 5 en 6 uur. GEVRAAGD door onderwijzeres met of zonder pension. Brieven onder no. 24 Bureau van dit Blad. TE KOOP: 500 K G. Roode Star Pootaardappelen bij A. DE HULLU-Leenhouts, Groede bij Nieuwvliet. Wist U dat wij een pracht- sorteering aanbieden vanaf 13 cent per el. In de lagere en hoogere prijzen de nieuwste dessins I Hoog moderne tinten in de Dameskousen vanaf 65 cent. Sportkousen. Katoen- en Wollen Kinderkousen, Aardige Mutsen. Interlock Ondergoederen. Pijn Qebr. Kalfsrollade, Gebr. Gehakt, Ham 20 ct. per halt pond, Fijne Rookworst 20 cent per half pond. Beleefd aanbevelend, Boulevard 24. Moderne koelinrichtlng. TELEFOON nr. 53. te koop, compleet met motor. Goede af- QQ werking gegarandeerd, tegen de prijs van GO,wV/ .Inlichtingen te bekomen bij Reparatie Machines en Motoren - BRESKENS. Beleefd aanbevelend. Aanbevelend, Een abonnement bij „Provinciaal Belang" n.v. Handelsinformatie en Incasso-Bureau voor den Mid denstand, opgericht 1864, biedt U in deze tijden groote voordeelen. Een volledig prospectus, waaruit zulks duidelijk blijkt met een exemplaar van de veertiendaagsche zeer ver zorgde courant, wordt op schriftelijke aanvrage p. o. verstrekt. Amstelstraat 14-18, Am»terdam-C. Telefoon 32000 (zes lijnen), Voor Middenstands-Federaties en Bonden kan een speciale overeenkomst getroffen worden ten behoeve hunner leden,

Breskensche Courant | 1935 | | pagina 3