Avonturen van een Drii'rdd:r KS&SCHGDL Gewestelijk Nieuws Sport. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. KONINKL. VL. SCHOUWBURG GENT. Zondag 23 December 1934 des nam. om 2,30 (B. T.) IN 'T WITTE PAARD Operette van R. Benatzky en R. Stolz Eveneens Donderdag 20 December te 7,30. Dinsdag 25 Dec. nam. 2,30 u. „In 'T WITTE PAARD FRANSCHE SCHOUWBURG GENT. Zondag 23 Dec. nam. 2,— uur (B.T.) FAUST, Operette In 4 bedrijven. Muziek van Gounod. Dinsdag 25 Dec. (Ie Kerstdag). VALSES DE VIENNE, Operette in 3 bedrijven Muziek van johann Strauss. SCHOONDIJKE. Bedankt. Ds E. A. A. Snijdelaar, pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier heeft bedankt voor het beroep naar Moordrecht. CADZAND. Herbenoemd Tot ouderling en diaken bij de Ned Herv. Kerk alhier werden respeciieve- lijk herbenoemd de heeren Iz. de Hullu en J. Faas. de vertegenwoordiger van de Konin gin, de Kamerheer in buitengewone dienst, mr. H. F. Lantsheer, tegen woordig was. Hier heeft Minister de Wilde de hoofdingang van het Stadhuis ge opend, en trad de burgemeester met den raad binnen, gevolgd door de hooge autoriteiten en de verdere ge- noodigden. Na een rede van den burgemees ter en van den minister, die tevens mededeelde dat het H.M. de Konin gin behaagt had de oud-burgemees ter van Veere, de heer Dronkers, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau, werden ver- verschingen aangeboden en een rondgang gemaakt door het ge restaureerde stadhuis. Bij het verlaten der zalen kon men in de mooie voorgevel, die door schijnwerpers was verlicht, de ge restaureerde beelden, de Zeven Hee ren en Vrouwen van Veere, aan schouwen. Het is een mooi stuk werk ge weest, dat de uitvoerders tot ieere strekt. Veere, Zeeland en Nederland mo gen er trotsch op zijn. t De „Snip" naar onze West. o Na een voorspoedige tocht, niet tegenstaande het slechte weer, is de Snip Zondagmiddag om 1 uur 30 op het vliegveld te Casablanca ge land. Voor de aankomst bestond op het vliegveld een groote belang stelling. Nadat de bemanning eenigen tijd geslapen had vertrok de Snip des nachts om 12 uur naar Praia op de Kaap Verdische eilanden, waar het kort na 12 uur gistermiddag vlot is geland. Woensdagavond omstreeks 7 uur zal men starten voor den sprong over den Atlantischen Oceaan, het groot ste traject van de vlucht, dat 3612 K.M. lang is. Men hoopt Donderdag middag ongeveer 12 uur Paramaribo te bereiken. Rest dan nog het traject naar Cu racao, een afstand van 1700 K.M Wij wenschen hun een voorspoe dige reis over den Oceaan. BRESKENS. De groote tentoonstelling van pluimvee, konijnen en siervogels, De nog jonge vereeniging ,,Ani mo" alhier, welke haar eerste na tionale tentoonstelling heeft gehou den en welke voor het publiek open gesteld was op Zaterdag, Zondag en Maandag j.l. is een groot succes geweest. Niet minder dan 303 kooien waren in de zalen van hotel Valk opgesteld. Van overal waren inzen dingen gekomen. Niet alleen uit Zee land, doch ook uit de verst afge legen provincies van ons land. Za terdagavond had, onder groote be langstelling, de opening plaats. In zijn welkomstwoord bracht de Voorzitter der vereeniging, de heer P. J. Roth, allen die hebben mede gewerkt tot het slagen dezer ten toonstelling een hartelijk woord van dank, alsmede de heer Valk voor het afstaan zijner zalen. j De Eere-voorzitter, burgemeester Van Zuijen hield hierna zijn ope ningsrede, waarin hij de groote durf en ondernemingsgeest van het be stuur prijsde, die in deze sombere tijden een zoo groote tentoonstel ling van dieren wist tot stand te brengen. Wie had, zeide hij, ongeveer twee jaar geleden gedacht, dat hier in December 1934 een tentoonstelling zou worden gehouden met meer dan 300 inzendingen 1 Ik meen te weten dat een soortgelijke tentoonstelling, kort geleden in de hoofdstad van Noord-Holland gehouden, plusminus 350 dieren telde. En hier, lin dit afge legen hoekje, in ons dorpje, en dan bij een tweejarig bestaan, meer dan 300! Mijn hartelijk en welgemeend compliment, heeren! Na het mooie, wat deze tentoon stelling brengt, en de groote belang stelling, welke deze tentoonstelling in geheel ons land heeft, te hebben geschetst, besloot spreker zijn mooie rede met de slotzin: Zorgt voor meer leden, en vooral, bewaart uw eensge zindheid; mijdt twist en onverdraag zaamheid, zoodat uw mooie vereeni ging „Animo" in waarheid ook zij: ,Uw Animo," dat is eensgezindheid, eenstemmig. Ik wensch „Animo" een zeer druk bezoek en verder U allen een paar prettige dagen. Hiermede verklaar ik deze eérste Nationale Tentoonstelling voor ge opend. Hierna werdon de zalen open gesteld en konden de bezoekers de tentoonstelling bezichtigen. De tentoonstelling h^eft zich in een zeer druk bezoek mogen ver heugen. J. H. Weijkman f Zondag is te Middelburg, alwaar hij sedert eenige jaren zijn domicilie had, op 75-jarigen leetfijd overleden de heer Jacobus Hendrik Weijkman, oud-firmant van de firma Weijkman en Schippérs alhier. De heer Weijkman was een zeer bekende persoonlijkheid in ons land je en in het bijzonder in onze ge meente. In tal van vereenigingen bekleede hij een functie. De Weijkmanlaan, alsmede het Vereenigingsgebouw. lokaal Weijk man alhier hebben zijn naam een blijvend aandenken gegeven. Overgeplaatst. De heer J. van de Ameele, assistent bij de directe belastingen te Vlissin gen, wordt als Kommies-dienstgelei- der naar hier overgeplaatst. Smokkelhandel. Aan de Zeeuwsch-Ylaamsche grens wordt thans veel smokkelhandel ge dreven 'in petroleum uit ons land naar België. De smokkelaars ver dienen vijf tot zes cent op een liter. „Bazar Scheldestroom" Binnengekomen giften. 11e verantwoording: Beknopte opgave. Partij baby-artikelen. 25 pakjes soep. 1 fl. Maggi aroma. Verschillende vaasjes. 1 Gilette-apparaat. 1 verrekijker. 1 paar lakschoenen. 50 potjes mosterd. 10 pakjes tabak. 5 pakjes koffie. 5 pakjes thee. 6 doozen borstplaat en bonbons. 2 pond cacao. 1 salonklokje. 1 electrisch ijzer. 2 theemutsen, f 16" aan giften. 1 kapstokkleed. 5 damestasschen. 24 zakjes toffees. Partij toiletartikelen. 3 kussens. 10 L. melk. Emaille thee- en koffiepot. 1 costuumrok. 27 verschillende kleedjes, in haak brei- en borduurwerk. Diverse lijstjes en schilderijtjes. 120 fleschjes limonade. OOSTBURG. In vrijheid gesteld. Zekere H. C. 37 jaar, visscher te St. Marguerite; G. D., koopman te Lembeke; G. B„ werkman telEecloo; C. L. V., caféhouder alhier en 1. J. v. G., arbeider te Cadzand, die eenigen tijd geleden werden aange houden als verdacht van poging tot diefstal te Cadzand, zijn. naar we vernemen, in vrijheid gesteld. SCHOONDIJKE. Autobotsing. Zaterdagmorgen had alhier even buiten de kom op den rijksweg naar Oostburg, een ernstige autobotsing plaats tusschen een luxe auto, be stuurd door den heer Q. alhier en een bestelauto van de firma W. uit Hulst en een stilstaande melk-auto. Hoewel de wagens zeer ernstig wer den beschadigd, hadden geen per soonlijke ongelukken plaats. Voetballen. Uitslagen van Zondag 16 December' K. N. V. B. 3e klasse A. Hulst—Hoofdplaat 0-2 Terneuzen U-Zeeuwen 0—0 Sluiskil—Vlissingen II 02 Stand 3e klasse A. gesp. gew. gel. verl. voor-tegen p. Breskens 10 8 2 36-24 16 Axel 8 6 - 2 37-13 12 Hulst 8 5 3 12-11 10 Nenzenll 11 4 2 5 17-22 10 Zeeuwen 9 3 3 3 12-15 9 Vliss. 11 8 3 2 3 19-14 8 Sluiskil 9 3 - 6 11-26 6 Hoofdpl. 8 2—6 12-17 4 Oranje 7 115 11-15 3 Breskens II 4- Sasput 1. Het is haast ongelooflijk zoals ve len beweren, n.l. dat het derde elf tal tegenwoordig beter speelt dan het tweede. En toch is er veel van waar. Het 2de elftal dient eens gron dig herzien te worden, dat blijkt duidelijk uit de wedstrijden die het 2de speelt. Er is te groot verschil in kracht tusschen Breskens I en II. H et 2de kan veel sterker opgesteld worden, al dient dit de eerste tijd niet te gebeuren, daar men het 3de, dat door z'n fraaie 61 overwinning te Oostburg op Oostb. 11 een zeer goede kans op het kampioenschap maakt, hierdoor zou verzwakken. In 't 2de zit het em in de voor hoede, daarin staan nu al de hele competitie spelers opgesteld, die het elkaar nu eenmaal niet gunnen, dat ze doelpunten maken. Zo ook Zon dag. Sasput was er dik in gegaan als v. Haneghent en Seuss het niet telkens alleen hadden geprobeerd Het is ergerlijk hoeveel ballen vooral eerstgenoemde, hiermee kan ver knoeien. Tenslotte won Breskens 2 met 4—1, doordat Sasput na de rust geheel uitgespeeld was. Arrondissements-Rechtbank te te Middelburg. Zitting van 18 December. De volgende zaken werden behan deld C. R., 40 jaar, veldarbeider te Bier vliet, wegens verboden invoer van suiker te Breskens op 10 Febr. 1934. Eisch f 40 met verbeurdverklaring van suiker en rijwiel, uitspraak f 25 of 10 d. F. C., 27 jaar, werkman te Biervliet wegens verboden vervoer van 25 K.G suiker te Biervliet op 10 Febr. 1934. Elsch f 50 boete met verbeurdverkla ring van suiker en rijwiel, uitspraak f 25 of 10 d. H. J. M„ 31 jaar, arbeider te Sint Kruis wegens verboden vervoer van 15 K.G. Suiker te IJzendijke op 23 Dec. 1933. Eisch f 30 met verbeurd verklaring van rijwiel en suiker, uit spraak f 15 of 15 d. F. d. B,, 41 jaar, arbeider, Schoon- dijke, B. J. P., 41 jaar, arbeider te Schoondijke, wegens vervoer van res pectievelijk 25 en 14 K.G suiker te IJzendijke op 9 Febr. 1934. Eisch de B. f 40 en P. f 30, met verbeurdver klaring van de suiker, ultsspraak de B. f 20 s 10 dP. f 15 s 5 d, F. d. B. voornoemd, ook nog we gens vervoer van 28 K.G. suiker te IJzendijke op 3 Maart 1934. Elsch f40 met verbeurdverklaring van de suiker uitspraak f 25 s 10 d. Kerkgewelf ingestort. Zondag morgen kort voordat de hoogmis in de R.K. kerk te St. Michielsgestel, een dorp op ruim een uur afstand van 's-Hertogenbosch, een aanvang zou nemen, zijn daar de gewelven, die zich in den toren, vijftien meter boven het koor bevinden, mét een donderend geraas ingestort. Twee menschen debejaarde or ganist en een der leden van het zangkoor werden daarbij zwaar ge wond. Doodelijk verschikt vlogen alle aanwezigen van* hun plaatsen op, angstkreten klonken en er ontstond een ware paniek. Over stoelen ien banken vluchtten allen naar de uit gangen waarvan het gebouw er ge lukkig vele bevatte en binnen wei nige oogenblikken was de kerk ont ruimd. Er vonden hierbij geen ver dere ongelukken plaats. Omtrent de oorzaak van het onge luk loopen de meeningen nog uit een. Men spreekt er van idat de constructie van he; gewelf niet des kundig zou zijn geschied, zoodat ver zakkingen mogelijk werden. Reeds vroeger zouden deskundigen op fou ten in het gewelf hebben gewezen. De architect van de kerk, de heer Valk, bestrijdt deze opvatting en schrijft de instorting toe aan toeval lige omstandigheden. De juiste oor zaak kan hij nog niet [aangeven, maar de veronderstelling dat een constructiefout zou hebben 'bestaan wijst hij van de hand. Wel kan men aannemen dat het dreunen van de eerste orgeltonen de directe aanleiding tot het on geluk was. De moord te Oss. De recht bank te 's-Hertogenbosch eischte gisteren tegen P. W. de B., 19 jaar, arbeider te Oss, levenslange gevan genisstraf wegens moord op G. de Bie te Oss. Fantasierijke journalist gelyncht. Te Agua Prieta (Mexico) ver schijnt sinds eenigen tijd het week blad ,,Heraldo de Sonora y Ari zona," onder leiding van een zekeren Julio de Leon, die zijn artikelen ge woonlijk onderteekent met J. N. Deze journalist, die in het gèwo ne leven een eerzaam en rustig bur ger is, wordt zoodra hij de pen ter hand neemt, een geheel ander mensch. En daar te Agua Prieta de telegraaf niet altijd even vlug en regelmatig werkt, kwam het dik wijls voor dat J. N. de onvolledige berichten volgens zijn eigen fantasie bijwerkte. Zoo werd op zekeren dag door het blad het volgende telegram ont vangen: ,,De burgemeester van Fron teras maakt bekend..." hier volgen eenige onleesbare woorden „Zondag 15 uur stop iedereen welkom". De „Heraldo," die Zaterdagavond verschijnt, moest dit bericht, in wel ken vorm dan ook, opnemen. J. N zette zich voor zijn schrijfmachine en stelde een bericht op luidens het welk de burgemeester van Fronte ras bekend maakte, dat bij gelegen heid van het 300-jarig bestaan van de stad een feestelijke herdenking zou plaats hebben. J. N. maakte zelf een verlokkend programma op; stierengevechten, vuurwerk, enz. Het spreekt vanzelf, dat dit een stroom van bezoekers naar Fronteras lokte. Tot hun groote verbazing en teleurstelling bleek echter, dat de eenige gebeurtenis, die plaats vond en waarvoor niemand belangstelling koesterde, was: een zanguitvoering door het Heilsleger. De woedende menigte vertrok weer naar Agua Pietra en aldaar aangekomen, marcheerde men in op tocht naar de Heraldo". Onder ge schreeuw werden de ruiten van de redactie ingegooid. De politie stond machteloos toe te kijken hoe de woe dende menigte het meubilair kort en klein sloeg. J. N. zelf was onvind baar, tot plotseling een kleine half bloed ontdekte, dat hij in een pa- pierrol gekropen was. J. N. werd met handen en voeten op de rol gebonden en langs een helling, die met cactussen begroeid was, naar beneden gerold. Intusschen had de politie versterking gekregen en met eenige schoten in de lucht de menig te uit elkaar gedreven. Toen men echter J. N. uit zijn benarde positie wilde bevrijden, bleken de levens geesten reeds geweken te zijn. Burgemeester van Albury naar ons land? Naar de „Locomotief" verneemt is de heer Waugh, burge meester van Albury, voornemens een bezoek aan .Nederland te brengen. Naar verluidt zal hij daar door H.M. de Koningin worden ontvangen. Japansch schip vergaan. Het Japansche s.s. Torna Maroe, dat op 47. Vroeg in den morgen we ze onzacht wakker geschud. 'I mannen stonden over hen heen |g gen, die zeer verbaasd schenen den in dit onbekende land drie deren aan te treffen. De bezoe waren blanken, en hoewel ze er uitzagen, maakten ze geen oi trouwbare indruk. „Wat deksel, kleine dromm schreeuwde een der mannen ii Engelsche taal, „hoe komen hier? Moet je soms door een dier verscheurd worden of doo wilden meegenomen? Vertel een; wie zijn jullie, waar zijn je oude 48. Ondertusschen was de t de bezoeker weggesneld en paar minuten later stond een jzevi verbaasde woudloopers om het tal, dat niet wist hoe ze de tali vragen moest beantwoorden. Frank verklaarde alles zoo mogelijk. Hij vertelde het ongelu verloop van hun reis met de v machine, hoe ze na die tijd ir wildernis geleefd hadden bij een Indianen. Natuurlijk zei hij niets de geheime stad en bet groote vr de land dat zich ginds, achte: hooge bergtoppen, uitstrekte. 8 December naar Formosa was trokken, is in een zwaren storm raakt en met de geheele beman uit 29 personen bestaande - de diepte verdwenen. Ter hoogte van Dairen 'zijn li aangespoeld, waarin men matr van het gezonken schip herk heeft. De strijd tegen de bandieten Uit Chicago wordt gemeld, de politie er gisteren jn is gesla; een van de weinige nog in '1( zijnde leden van de bende van linger te arresteeren. De man, Joseph Burns genaa is in zijn woning zonder verzet g resteerd, hoewel daar vele mach geweren stonden. Bij huiszoek vond men een aantal sleutels, v uit blijkt, dat hij deel heeft genoi aan een bankroof op 21 Augu in Brooklyn, waarbij de roovers 462.000 dollar wisten te ontkon Burns is een van de 10 misd gers, welke in September 1933 behulp van Dillinger uit de ges genis te Michigan ontsnapten. 1 de 10 vluchtelingen zijn er til nog slechts twee niet gepakt. Een meisje geschaakt. D de politie te Heerlen is in een 1< ment aldaar aangehouden een jarig meisje, dat de ouderlijke ning had verlaten in gezelschap een man en welks aanhouding de politie te Kerkrade was vcrz( Het meisje is aan de ouders ruggegeven. De vrouw die het 1 ment beheert en de man in v gezelschap het rpeisje zich bet zijn door de politie in arrest gei

Breskensche Courant | 1934 | | pagina 2